چیزهایی که قبل از خرید آپارتمان در تورنتو باید بدانید

در این نوشته می‌خوانید:

در اینکه بازار املاک و مستغلات تورنتو هر روز داغ‌تر از گذشته‌ می‌شود، هیچ شک و تردیدی وجود ندارد. برج‌‌های مسکونی نسبت به سایر ساختمان‌های ویلایی این شهر، طرفداران بیشتری دارند. همین موضوع باعث افزایش قیمت آپارتمان‌‌های این برج‌‌‌ها شده است. اگر قصد خرید آپارتمان در تورنتو را دارید، قبل از خرید باید به همه چیز توجه کنید. طی یک سفر فرهنگی یا توریستی به تورنتو شاید اطلاعات اندکی دستگیرتان شود. اما این کافی نیست. به هر حال خرید یک آپارتمان آن هم در یک کشور بیگانه کار راحتی نیست. پس بهتر است قبل از خرید به موارد زیر توجه داشته باشید:

آپارتمان مورد نظر در کدام محله قرار دارد؟

قبل از این‌که بخواهید برای خرید آپارتمان در تورنتو اقدام کنید، باید در مورد محله‌ی آن شناخت کافی داشته باشید. آیا قصد دارید برای مدت طولانی در آن آپارتمان زندگی کنید یا فقط آن را برای یک برنامه‌ی کوتاه مدت نیاز دارید؟ باید در مورد منطقه‌ای که قرار است در آنجا زندگی کنید اطلاعات کافی بدست آورید. البته هر چه محله بالاتر و امکانات بیشتری داشته باشد، روی قیمت آپارتمان هم تاثیر‌ می‌گذارد.

باید در نزدیکی آپارتمان فروشگاه مواد غذایی، بازار و سیستم حمل و نقل در دسترس باشد. در غیر این‌صورت بعد‌‌ها به دردسر‌ می‌افتید. هم‌چنین اگر فرزند شما قرار است به مدرسه برود، باید در نزدیکی آپارتمان یک مدرسه هم باشد. سایر ملزوماتی را که برای یک زندگی راحت نیاز دارد، در نظر بگیرید و سپس محله‌ی خود را انتخاب کنید.

قبل از خرید آپارتمان در تورنتو تحقیق را فراموش نکنید

خرید آپارتمان در تورنتو به شکل کورکورانه و بدون تحقیق ممکن است به از دست دادن سرمایه تان منجر شود. پس اگر نمی خواهید به دام کلاهبردار‌‌ها بیفتید حتما قبل از خرید آپارتمان تحقیقات لازم را انجام دهید. تحقیقات شما باید در مورد نحوه‌ی ساخت و ساز، شرکتی که کار ساخت و ساز را انجام داده است و مدیریت ساختمان باشد. اطلاعاتی که در این موارد بدست‌ می‌آورید سلامت معامله را تأیید یا رد‌ می‌کند. قطعا نمی خواهید با یک خرید عجولانه تا سال‌‌‌ها بدهی سنگین ساختمان را پرداخت کنید. یک راه‌حل دیگر برای اطمینان از صحت و سلامت معامله، مشاهده‌ی برگه‌ی رسمی شرکت وام مسکن است. با این کار از‌ میزان بدهی‌‌های معوقه یا باقی‌مانده‌ی اقساط وام آپارتمان اطلاع پیدا‌ می‌کنید.

نسبت به همسایگان شناخت پیدا کنید

وقتی قرار است در یک محله آپارتمان خریداری کنید، شناخت همسایگان نزدیک‌ می‌تواند اطلاعات دقیقی در مورد آن محله در اختیارتان قرار دهد. آپارتمان‌‌های Condos برای کسانی که به دنبال آپارتمان ارزان‌قیمت هستند، مناسب است. این نوع ساختمان‌‌‌ها  شامل آپارتمان‌‌های کوچک هستند که در داخل آن‌ها تمامی امکانات از جمله استخر، پارکینگ، زمین تنیس، سالن ورزشی و …. برای تمامی ساختمان‌‌‌ها  مشترک است. یک مدیر هم برای آن‌ها تعیین‌ می‌شود. مدیر ساختمان، مسئولیت تأمین امور مربوط به ساختمان از جمله تعمیر آسانسور، تاسیسات و … را برعهده دارد.

اگر قرار است در کوندو آپارتمان خریداری کنید، شناخت کافی نسبت به همسایه اهمیت زیادی دارد. به‌هرحال قرار است با آن‌ها در امکانات ساختمان شریک شوید. اگر به این نوع آپارتمان علاقه ندارید در سراسر شهر تورنتو آپارتمان‌‌‌ها‌یی هم برای اجاره وجود دارد که جمعیت کمتری در آنجا زندگی‌ می‌کند. به هر حال هر چقدر جمعیت همسایه‌‌‌ها  کمتر باشد، قیمت آپارتمان بیشتر‌ می‌شود.

مراقب هزینه‌‌های اشغال باشید

هزینه‌‌های اشغال خرید آپارتمان در تورنتو زمانی به شما تحمیل‌ می‌شود که آپارتمانی را خریداری کرده‌اید، اما هنوز وارد آن نشدید. در واقع فاصله‌ی بین زمانی که آپارتمان را خریداری‌ می‌کنید تا زمانی که برای زندگی در آنجا نقل مکان‌ می‌کنید، زمان اشغال آپارتمان محسوب‌ می‌شود. در این دوره باید هزینه‌ی اشغال (اجاره‌ی فانتوم) را به دولت کانادا پرداخت کنید. عموما زمان اشغال بین 4 تا 6 ماه است و این زمان قابل کم کردن نیست.

هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن

علاوه بر هزینه‌ی اشغال آپارتمان باید یک سری هزینه‌ی ماهانه را هم پرداخت کنید. البته این هزینه‌‌‌ها  برای ساختمان‌‌های کنودو دریافت‌ می‌شود. هدف از دریافت آن‌ها تعمیر و نگهداری تجهیزات و امکانات آپارتمان است. برای مثال هزینه‌‌های مربوط به نگهداری از امکانات ورزشی، استخر شنا، اتاق مهمان، امنیت، تمیز کردن راهرو‌‌ها و راه پله‌‌‌ها ، باغ و خدمات دربان از این طریق تامین‌ می‌شود.

این هزینه‌‌‌ها  در سال اول خرید آپارتمان تعیین‌ می‌شود. اما شاید برایتان سوال باشد که آیا این هزینه‌‌‌ها  در سال دوم افزایش‌ می‌یابد؟ اگر در قرارداد تمام خدمات آپارتمان گنجانده شده است، در سال دوم هزینه‌‌‌ها  افزایش نمی‌یابد. البته اگر خدمات و امکانات ساختمان کوندو در سال‌‌های بعد افزایش یابد، طبیعتا هزینه‌‌های ماهانه هم بیشتر‌ می‌شود.

تعمیرات و بیمه‌ی مربوط به آپارتمان

اغلب خریداران و مشتریان آپارتمان‌‌های تورنتو در مورد پایداری و استقامت آپارتمان‌‌ها نگران هستند. زیرا در بیشتر آن‌ها طراحی بخشی از دیوار از شیشه است که از کف تا سقف را شامل‌ می‌شود. شیشه‌ای بودن بخشی از دیوار آپارتمان هم‌ می‌تواند دردسرساز شود. البته اگر شیشه‌ی آن مقاوم نباشد.

برای این‌که مطمئن شوید آپارتمان به تعمیرات نیاز ندارد، با واحد مسئول خریدار یا شرکت ساختمان تماس بگیرید. آن‌ها اطلاعات مطمئن‌تری در مورد استقامت ساختمان در اختیارتان قرار‌ می‌دهند. علاوه بر این بیمه‌ی استاندارد آپارتمان هم اهمیت دارد. در صورتی که بیمه‌ی آپارتمان به پایان رسیده باشد، باید هزینه‌ی تعمیرات را شخصاً پرداخت کنید.

آپارتمان نباید در میان برج‌‌‌های بلند محصور شده باشد

اگر آپارتمانی که خریداری‌ می‌کنید بین چندین برج آسمان خراش احاطه شده باشد، خانه‌ی شما آفتاب‌گیر نخواهد بود. دید شما به بیرون و مناظر زیبای شهر تورنتو از بین‌ می‌رود. بیش‌تر آپارتمان‌‌های کونودایی بین برج‌‌های بلند قرار دارد.‌ می‌مکو کوندو (Mimico condo) از جمله مناطقی است که آپارتمان‌‌های آن به دریاچه دید دارند.

 


بیشتر بخوانید:

انواع ویزاهای استرالیا
مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه های استرالیا
بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به استرالیا
دانشگاه های مانیتوبا
استرالیا یا کانادا ؟ به کجا مهاجرت کنیم؟
10 سایت کاریابی در کانادا
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا
بورسیه‌ USYD
صفر تا 100 تحصیل در استرالیا (هر آنچه که باید بدانید)
نظام آموزشی کبک
چگونگی اپلای در یک دانشگاه بین المللی استرالیایی در سال 2019
ویزای دانشجویی استرالیا و راهنمای کامل دریافت آن
نکاتی در مورد ویزای دانشجویی استرالیا
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا
هزینه‌های تحصیل در استرالیا
راه های مهاجرت به استرالیا
مهاجرت تحصیلی استرالیا
چگونگی اپلای در یک دانشگاه بین المللی استرالیایی در سال 2019
ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی دانشجویی
دانستنی‌هایی در مورد تحصیل در استرالیا
ویزای 476 استرالیا
تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس؛ عدم نیاز به IELTS برای دریافت ویزای دانشجویی 2019 کانادا
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا
انواع ویزای کانادا
ویزای کانادا
نحوه‌ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019
نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا 2019
تحصیل در کانادا
فرهنگ استرالیا


 

 

 

 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست