کانادا در یک نگاه: بهترین شهرهای کانادایی برای مهاجرت و زندگی!

کانادا یکی از مشهورترین کشورهای جهان است که به خاطر خدمات رفاهی و کیفیت آموزشی بالا، محبوبیت زیادی دارد. هر سال دانشجویان زیادی برای بهره‌مندی از سیستم آموزشی بی‌نظیر دانشگاه‌ها، به کانادا مهاجرت می‌کنند.

اما با این وجود، نمی‌توان هر جایی از کانادا را برای یک زندگی دانشجویی، ایده‌آل دانست. متاسفانه شهرهایی در کانادا وجود دارند که به خاطر قیمت‌ها، آب و هوا یا سیستم آموزشی متفاوت، شرایط را برای دانشجویان مهاجر سخت خواهند کرد.

پس  بهترین شهر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کدام است؟ زندگی در یک کشور جدید آسان نیست. تنظیم و سازگاری با مکانی جدید واقعاً می‌تواند دلهره آور باشد. با این وجود، اگر برای مهاجرت به یک شهر خاص، اطلاعات کافی نداشته باشید، قطعا در شرایط خیلی سختی قرار خواهید گرفت.

 این مهم است که دانشجو راجع به هزینه‌های زندگی در کانادا، سیستم آموزشی، آب و هوا، خدمات بانکی و سیستم حمل و نقل شهری، اطلاعات زیادی داشته باشند. اما برخی شهرهای کانادایی نسبت به سایر شهرها برای مهاجرت تحصیلی ایده‌آل‌تر هستند. ما در ادامه شما را با این شهرها آشنا خواهیم کرد.

برترین شهر‌ها جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا

طبق رتبه‌بندی‌های جهانی، مونترال شهری است که نه تنها در کانادا، بلکه در آمریکای شمالی نیز در بالاترین مقام قرار دارد. جدول زیر، بهترین شهرهای کانادایی برای مهاجرت تحصیلی نام برده شده‌اند. حتی رتبه‌بندی QS مربوط به آن‌ها نیز نوشته شده است.

نام شهر رتبه‌ی جهانی  QS
Montreal4
Vancouver17
Toronto13
Ottawa46

در حقیقت، عوامل مختلفی می‌توانند یک شهر را به بدترین یا بهترین انتخاب دانشجویان جهت تحصیل در کانادا تبدیل کنند. ما در این مقاله شهر‌ها را براساس عواملی مانند امنیت، حمل و نقل، فرصت‌های شغلی ، دانشگاه‌ها، بورسیه‌های تحصیلی و سایر موارد، انتخاب کرده‌ایم. زندگی در این شهرها دانشجویان را با فرهنگ واقع در کانادا آشنا می‌سازد و آینده‌ی خوبی را نیز برایشان به ارمغان می‌آورد.

تحصیل در کانادا

مونترال

هر ساله حدود 350،000 دانش آموز برای بهره‌بری از سیستم آموزشی با کیفیت دانشگاه‌ها، به مونترال می‌روند. این شهر،‌  بستر بسیاری از دانشگاه‌های مشهور مانند دانشگاه مک گیل است. دانشگاهی که در رتبه‌بندی جهانی رتبه‌ی  24  را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، این شهر به جشنواره‌ها، نمایش‌های طنز و  سایر برنامه‌های فرهنگی معروف است. مردم در این شهر بیشتر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. البته علاوه بر زبان فرانسه، به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌شود.

در ادامه جزئیات دوست‌داشتنی مربوط به این شهر را بیان می‌کنیم تا جهت تحصیل در کانادا، تصمیم بهتری بگیرید.

پارامترهاتوضیحات
سهولت در حمل و نقل·       این شهر دارای حمل و نقل مناسبی است که در دسترس و مقرون به صرفه است

·       حدود 200 خط اتوبوس و بیش از 50 ایستگاه مترو وجود دارد.

·       حمل و نقل شهری در طول روز تنها 3.25 دلار کانادا است.

·       اتوبوس ها بلیط یا کارت Opus را می‌پذیرند.

·       دوچرخه‌های Bixi دانشجویان را قادر می‌سازند تا در این شهر گشت و گذار کنند

امنیتمونترال هفدهمین شهر امن جهان است
فرصت‌های شغلی فرصت‌های شغلی زیادی برای دانشجویان وجود دارد. با این حال، زبان می‌تواند برای افرادی که فرانسه بلد نیستند سدی ایجاد کند. مگر اینکه  جیمز مک‌اووی (یک ستاره‌ی هالیوودی ساکن مونترال) باشیدJ
نظر دانشجویان دانشجویان اعتقاد دارند که مونترال شهری دوستانه و مقرون به صرفه است. آنچه این شهر را برای آن‌ها محبوب‌تر می‌سازد،  فرهنگ ، غذا ، قومیت و سرگرمی آن است.
هزینه‌های زندگی به صورت ماهانه·       اجاره‌ی ماهانه آپارتمان یک خوابه: ماهانه 709 الی 1050 دلار

·       خوراک: 60 دلار

·       هزینه‌‌های مربوط به حمل و نقل: 85 دلار

تحصیل کانادا

ونکوور

ونکوور از جمله شهرهای گران قیمت کانادا است. با این حال، از نظر محبوبیت جهانی در میان دانشجویان بین‌المللی، در رده هفدهم  قرار دارد. این شهر به دلیل داشتن زیبایی طبیعی و محیطی دلپذیر و سرسبز محبوب شده است. در زیر به برخی از عواملی که ونکوور را به عنوان یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان بین المللی در کانادا معرفی کرده است، ذکر شده است.

پارامترهاتوضیحات
شهری مهاجر نشین·       اکثر دانشجویان کانادایی =اروپایی هستند و دانشجویان چینی نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

·       دانشجویان انگلیسی، ایرلندی و اسکاتلندی بزرگترین گروه قومی در این شهر را تشکیل می‌دهند.

سهولت در حمل و نقل·       رفت‌وآمد با قطارهای سریع‌السیر

·       اتوبوس‌ها خدمات شهری و بین شهری مختلفی انجام می‌دهند.

·       کشتی‌های مسافربری با عنوان SeaBus وجود دارند

·       خدمات ریلی مسافربری با عنوان «West Coast Express» وجود دارد

امنیتامنیت شخصی در سطح شهر بالا است. جنایاتی مانند تیراندازی ، شلیک ، قتل بسیار نادر است.
فرصت‌های شغلیاین شهر فرصت‌های شغلی زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. مشاغل و بازار کار ونکوور خیلی جالب است. حقوق و دستمزد نیز بالا است.
نظر دانشجویانطبق گفته‌ی دانشجویان، ونکوور یک شهر فرهنگی و ثروتمند است که در سطح جهانی، آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد. کیفیت زندگی در این شهر بالا است و فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد.
هزینه‌های زندگی به صورت ماهانه·       اجاره آپارتمان یک خوابه : ماهانه 1900 الی 3000 دلار

·       خوراک: 80 دلار

·       هزینه‌های حمل و نقل: 109 دلار

تحصیل کانادا

تورنتو

17٪ دانشجویانی که در دانشگاه‌های تورنتو تحصیل می‌کنند، بین‌المللی هستند. تورنتو قطب فرهنگی کانادا است که به دلیل آثار تاریخی، جشنواره‌های غذا و هنر مشهور شده است. گفته شده  دانشجویان هندی زیاد به این شهر مهاجرت می‌کنند.

در این شهر دانشگاه‌های بزرگی واقع شده‌اند که یک جذابیت بزرگ برای دانشجویان بین المللی محسوب می‌شود. عوامل زیادی وجود دارد که تورنتو را به سی‌وچهارمین شهر دانشجویی جهان تبدیل می‌کند. برخی از این عوامل در زیر آورده شده است.

پارامترهاتوضیحات
شهری مهاجر نشیناین شهر در حقیقت بافرهنگ‌ترین شهر جهان است. در این شهر به 140 زبان مختلف صحبت می‌شود. هندی‌ها، چینی‌ها ، انگلیسی‌ها و ایرلندی‌ها جزء گروه فرهنگی بزرگی را در این شهر تشکیل داده‌اند.
سهولت در حمل و نقلسیستم  Toronto Transit Commission ، مترو، تاکسی، سواری و اتوبوس‌های شهری را برای رفت و آمد در تورنتو ارائه می‌‌دهد.
امنیتشاخص امنیت تورنتو 81 درصد است. با اینکه جرایمی مانند کلاهبرداری، دزدی و قتل در تورنتو نادر است ، باید نسبت به کلاهبرداری‌های اینترنتی احتیاط کنید.
فرصت‌های شغلیاین شهر فرصت‌های شغلی نسبتاً خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
نظر دانشجویانتورنتو با وجود جمعیت 3 میلیون نفری، بزرگترین شهر کانادا به شمار می‌رود. شهری که دانشجویان خیلی زیادی دارد و به عنوان بافرهنگ‌ترین شهر دنیا شناخته شده است. در این شهر علاوه بر سیستم آموزشی با کیفیت، فرصت‌های شغلی خیلی زیادی نیز وجود دارد.
هزینه‌های زندگی به صورت ماهانه·       اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه: ماهانه 2020 دلار

·       خوراک: 75 دلار

·       حمل و نقل: 103 دلار

اتاوا

طبق رتبه‌بندی QS ، اتاوا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در جهان است که فضایی شاد و دوستانه دارد. در این شهر ورزش‌های زمستانی زیادی مانند اسکی و اسکیت برگزار می‌شود. اگر به دنبال کار در کانادا هستید، اتاوا بهترین شهر برای شما خواهد بود. عواملی که اوتاوا را به یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا تبدیل کرده است، در زیر آورده شده است.

پارامترهاتوضیحات
شهری مهاجر نشین·       تنوع فرهنگی اتاوا، آن را به یکی از مراکز دوست‌داشتنی در کانادا تبدیل کرده است.

·       حدود 53٪ از مهاجران از آسیا و خاورمیانه هستند. 17٪ مهاجران از آفریقا و 15٪ نیز از اروپا هستند.

·       در این شهر  مردم به زبان‌هایی مانند ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و عربی صحبت می‌کنند.

سهولت در حمل و نقلاتاوا خدمات حمل و نقل خیلی خوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. در این شهر اتوبوس‌هایی با مسیر ثابت و سیستم حمل و نقل ریلی و سریعی وجود دارد که در خدمت رسانی به شهروندان به بهترین نحو عمل می‌کند. تمهیدات ویژه‌ای مانند خدمات Para  Transpo  نیز برای افراد معلول وجود دارد.
امنیتاتاوا یکی از امن ترین شهرهای کانادا است. میزان جرم در اتاوا بسیار پایین است.
فرصت‌های شغلیاتاوا از بزرگترین صنعت فناوری و تکنولوژی در کانادا  بهره می‌برد که 566000 شغل در اختیار فارغ‌التحصیلان قرار داده است.
نظر دانشجویانIT PART که در اتاوا قرار دارد، دانشجویان بین المللی بیشتری را جذب می‌کند، به خصوص برای رشته کامپیوتر، زیرا Silicon Valley در کانادا برای انجام کار به چنین حرفه‌ای احتیاج دارد.
هزینه‌های زندگی به صورت ماهانه·       اجاره آپارتمان یک خوابه: ماهانه 1120 دلار

·       خوراک: 70 دلار

·       حمل و نقل: 103 دلار

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست