کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران

کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران معمولاً از نظر بهداشت، درمان و سلامت در جایگاهی عالی قرار دارند. این کشورها به مسئله‌ی بهداشت و سلامت اهمیت فراوانی می‌دهند و به همین خاطر تمایل دارند که پرستاران به عنوان اعضای مهمی از سیستم سلامت و درمان کشور، رفاه و آرامش قابل قبولی داشته باشند.

در ادامه این مطلب تصمیم داریم به کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران اشاره کنیم و جزئیاتی در رابطه با هر کدام از این کشورها ارائه دهیم. توجه داشته باشید که ارقامی که برای میانگین حقوق پرستاران در کشورهای مختلف بیان می‌شود، حقوق سالیانه است.

پرستار

استرالیا؛ رتبه اول در بین کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران

میانگین حقوق پرستاران در استرالیا سالیانه 56000 دلار آمریکا اعلام می‌شود و به همین خاطر در بین کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده است. استرالیا با برخورداری از مزایای گردشگری فراوان به یکی از مقاصد مهم و اصلی برای پرستاران و برخی مشاغل دیگر تبدیل شده است.

زبان ملی این کشور، انگلیسی است و هیچ مانعی از جهت زبانی برای مهاجرت به این کشور وجود ندارد. سازمان‌های بین‌المللی فراوانی هستند که با بیمارستان‎های استرالیا همکاری می‌کنند. در صورتی که یک پرستار خارجی بخواهد در این کشور کار کند، باید برای اخذ ویزا اقدام نماید. توجه داشته باشید که اخذ ویزا باید از مسیرهای صحیح و قانونی صورت گیرد و ممکن است چند هفته تا چند ماه زمان ببرد.

کانادا

میانگین حقوق پرستاران در این کشور 51000 دلار است. دریافت 51000 دلار در یک سال برای یک پرستار فوق‌العاده است و همین موضوع باعث شده است که کانادا به یکی از کشورهایی که پرستاران در آنجا بیشترین در آمد را دارند، تبدیل شود. زبان انگلیسی، زبان اول این کشور است و به همین خاطر نگران موانع زبانی نباشید. البته اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید، استان کبک کانادا منتظر شماست.

کالج پرستاران انتاریو، هیئت مدیره‌ی پرستاران ثبت‌شده در کانادا محسوب می‌شود. متقاضیان بین‌المللی باید مجوزهای لازم را از این هیئت مدیره دریافت کنند. اعطای مجوز پس از گذراندن مصاحبه و آزمون صورت می‌گیرد. این ارزیابی حداقل 340 دلار هزینه خواهد داشت. بر اساس گزارش‌های موجود فرایند ثبت نام و پذیرش چیزی در حدود 3 تا 18 ماه طول می‌کشد.

شایان ذکر است که کار در کانادا نیاز به اخذ مجوز دارد. پس از انجام مراحل لازم و تأیید، پرستار می‌تواند کار خود را در یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران آغاز کند.

ایتالیا – 59594 دلار

ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر با کمبود نیروی پرستار روبرو است. برای فعالیت در ایتالیا لازم است که فرد آزمون زبان را پشت سر بگذارد تا مراجع ذی‌صلاح از میزان تسلط او بر زبان ایتالیایی اطمینان حاصل کنند.

پرستارانی که می‌خواهد در ایتالیا کار کنند باید یکی از بیمارستان‌های ایتالیا ضمانت آن‌ها را بکند تا بتوانند مجوز پرستاری در این کشور را دریافت کنند. پس از تأیید و اخذ مجوز، باید اقدامات مربوط به اخذ ویزای از طریق سفارت ایتالیا انجام شود.

لوکزامبورگ – 60000 تا 125000 دلار

در حال حاضر لوکزامبورگ با قدرت تمام به عنوان یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران محسوب می‌شود. این کشور کوچک در غرب اروپا قرار دارد و در چند سال گذشته برای مسئله‌ی بهداشت و درمان اهمیت فراوانی قائل شده است.

شایان ذکر است که یافتن شغل پرستاری در این کشور کار آسانی نیست ولی وقتی فرد بتواند وارد سیستم درمانی این کشور شود، از نظر درآمدی تأمین خواهد بود. برای اخذ مجوز پرستاری باید ابتدا به وزارت بهداشت این کشور مراجعه کنید. سپس درخواست خود را ارائه دهید. ارائه‌ی این درخواست حدود 150 دلار هزینه نیاز دارد. برای کار در این کشور نیازمند ویزا خواهید بود.

ایرلند – 64000 دلار

پرستارانی که قصد فعالیت در ایرلند دارند، باید نام خود را در هیئت پرستاری و مامایی ایرلند ثبت کنند. این هیئت تمام تلاش خود را می‌کند تا پرستاران تا قبل از نهایی شدن تصمیمشان مبنی بر فعالیت در ایرلند و تأیید آن‌ها توسط هیئت مذکور وارد ایرلند نشوند.

متقاضیان علاقمند برای تأیید صلاحیت باید بسته اطلاعاتی آنلاین را کامل کنند تا پس از آن سوابق آن‌ها تکمیل و اثر انگشت آن‌ها ثبت شود. گذراندن آزمون زبان انگلیسی نیز ضروری است. برای کار در ایرلند باید ویزای کاری خود را دریافت کنید.

نروژ – 52000 دلار

نروژ حقیقتاً یکی از بهترین کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران است و از نظر استانداردهای زندگی در جایگاه خاص و قابل قبولی قرار دارد.  حقوق میانگین پرستاران در این کشور 52 هزار دلار اعلام شده است ولی در صورت بهره‌مندی از تجربه و تخصص عالی، حداقل 100 هزار دلار می‌توانید درآمد داشته باشید.

بر اساس آمار رسمی نروژ، امید به زندگی در بین مردم این کشور به شکلی روزافزون در حال رشد است. به علاوه این کشور به 95000 تا 135000 نیرو در بخش بهداشت و درمان خود نیاز دارد. این نیروها شامل پزشکان، پرستاران، ماماها و غیره می‌شود.

برای ثبت درخواست، باید به اداره ثبت نروژ مراجعه کنید و اسناد مرتبط را تکمیل نمایید. ثبت درخواست کسانی که خارج از محدوده‌ی اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، دست کم شش ماه طول می‌کشد و بیش از 500 دلار هزینه دارد. همچنین متقاضیان باید آزمون زبان را پشت سر بگذارند. همچنین لازم است یک دوره‌ی یک‌ساله را پشت سر بگذارید.

دانمارک – 54000 دلار

سازمان ایمنی بیمار دانمارک بر تمامی درخواست‌های پرستاری که از طرف شهروندان خارج از اتحادیه‌ی اروپا ارائه می‌گردد، نظارت می‌کند. بر اساس قوانین دانمارک در صورتی که سن فرد بیشتر از 75 باشد، دیگر نمی‌تواند به عنوان یک پرستار در دانمارک خدمت کند.

در صورتی که قصد ورود به دانمارک و قرار گرفتن در سمت پرستار را دارید، باید در گام نخست اسناد تحصیلی خود را برای مراجع ذی‌صلاح در این کشور ارسال کنید. در صورت پذیرش، سه سال فرصت دارید تا تمامی مدارک لازم را در این کشور دریافت کنید تا بتوانید مدارک کار دائم در این کشور را بگیرید. یکی از اصلی‌ترین مراحل کار شما در این کشور، آزمون زبان است.

آزمون زبان در این کشور دو بار در سال برگزار می‌شود. پس از گذراندن این آزمون باید افراد آموزش‌های تخصصی را پشت سر بگذارند تا مهارت‌های مربوط به کار خود در دانمارک را به صورت کامل یاد بگیرند. در صورتی که شهروند اتحادیه‌ی اروپا نیستید، لطفاً قبل از ورود به دانمارک ویزای کاری بگیرید.

دبی – 22154 دلار

دبی به عنوان بزرگ‌ترین شهر امارات متحده‌ی عربی یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای پرستاران محسوب می‌شود. امارات متحده‌ی عربی یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران به حساب می‌آید و به همین خاطر پرستاران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

برخی از بیمارستان‌های دبی مبالغی برابر با بیمارستان‌های آمریکایی به پرستاران خود حقوق می‌دهند و این حیرت‌انگیز است. درآمد این دسته از افراد در دبی هیچ مالیاتی ندارد و در واقع پرستار می‌تواند از تمام درآمد خود لذت ببرد. محدودیت‌های قانونی پرستاران در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است. به عنوان پرستار باید حداقل یک قرارداد یک ساله با بیمارستان طرف قرارداد امضا کند و در منازلی که از طرف بیمارستان به وی داده می‌شود، زندگی کند.

جزایر ویرجین – 58831 دلار

جزایر ویرجین یکی از بهترین مکان‌ها از نظر آب و هوایی برای پرستاران است. این افراد در عین برخورداری از یک دستمزد عالی می‌توانند از هوای این جزایر لذت ببرند. هیئت مجوز پرستاری جزایر ویرجین بر کار تمامی پرستاران و متقاضیان خارجی نظارت دارد.

در صورتی که قصد فعالیت در این جزایر را دارید، باید درخواست خود را به این هیئت تحویل دهید. این درخواست، رونوشت از تمامی مدارک تحصیلی، 125 دلار هزینه و توصیه‌نامه‌ها را شامل می‌شود. همچنین پرستاران باید یک آزمون تخصصی را در جزایر ویرجین پشت سر بگذارند. تأیید درخواست دست کم 90 روز کاری زمان می‌برد.

سوئیس – 57234 دلار

صلیب سرخ سوئیس بر تمام مدارک و فعالیت‌های پرستاران خارجی نظارت دارد. در سوئیس کمبود قابل توجهی از جهت پرستار وجود دارد و به همین خاطر پرستاران می‌تواند روی سوئیس به عنوان یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران حساب کنند.

اولین شرط لازم برای فعالیت پرستاران در این کشور، تسلط به زبان مردم سوئیس است. شایان ذکر است که برخی از بیمارستان‌های این کشور، زبان انگلیسی را هم مورد قبول می‌دانند. البته این موضوع برای هیئت نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها و پرستاران قابل قبول نیست.

هزینه‌ی لازم برای بررسی مدارک و شرایط پرستاری در سوئیس، 600 دلار آمریکا است و ممکن است این فرآیند چند ماه طول بکشد. همچنین تمامی پرستاران باید آزمون زبان و یک دوره‌ی آموزشی شش‌ماهه را پشت سر بگذارند. البته این دوره‌ی شش ماهه نیز مشمول پرداخت حقوق می‌شود ولی مسلماً این درآمد به اندازه‌ی یک پرستار عادی نیست.

نتیجه‌گیری

کشورهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران هستند. در صورتی که علاقمند به شغل پرستاری و خدمت به انسان‌ها هستید و در عین حال تمایل دارید حقوقی قابل قبول و رضایت‌بخش دریافت کنید، توصیه می‌شود که یکی از کشورهای فوق را برای ادامه‌ی فعالیت خود انتخاب نمایید.

 

4+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست