کمک‌ هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی کبک

کمک‌هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی شامل آن دسته از داوطلبینی می‌شود که در دوره‌های کارورزی، آموزش تکنسین در کالج یا آموزش‌های تخصصی دانشگاه‌ها شرکت نموده باشند. این برنامه به منظور ترغیب بهترین دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در کبک و تشویق آن‌ها برای گذراندن دوره آموزشی و به دست آوردن موفقیت‌های تحقیقاتی و کاری ایجادشده است.

مزایای زیر در اختیار دریافت‌کنندگان کمک‌هزینه تحصیلی قرار می‌گیرد:

  • بورسیه به منظور کمک به وضعیت اقتصادی داوطلبین حین تحصیل
  • معافیت از پرداخت هزینه‌های مختلف مربوط به دانشگاه که توسط دانشجویان خارجی پرداخت می‌شوند
  • بیمه درمانی توسط RMAQ

داوطلبین دوره‌های کارورزی

کاندیداهای واجد شرایط

دانشجویان کاندیدا باید به صورت تمام‌وقت در دوره‌های کارورزی که به شرح زیر به دریافت مدرک معتبر می‌انجامد، مشغول به تحصیل باشند:

  • دیپلم دوره کارورزی (DVS)
  • گواهینامه تخصصی مهارت (AVS)
  • اولویت این برنامه شامل داوطلبینی می‌شود که در دوره‌هایی با چشم‌انداز شغلی ثبت‌نام کرده باشند.
  • افزون بر این دانش‌آموزان بین‌المللی که از کشورهای چین، هند و ژاپن در آسیا، برزیل و مکزیک در آمریکا یا کشورهای در حال توسعه فرانسوی‌زبان که داوطلب برخورداری از این بورسیه باشند، اولویت خواهند داشت.

توجه نمایید دانشجویان فرانسوی امکان برخورداری از مزایای این برنامه را نخواهند داشت. چراکه بر اساس تعهدات دو طرفه بین کبک و فرانسه این دانشجویان از امتیازات ویژه و متمایزی برخوردار می‌شوند.

ارزش بورسیه

این بورسیه برای برنامه‌های آموزشی 900 ساعته، 14000 دلار ارزش خواهد داشت. به ازای هر 100 ساعت برنامه آموزشی اضافه، مبلغ 1400 دلار تا سقف 26000 دلار به بهای بورسیه افزوده خواهد شد. برنامه‌های کمتر از 100 ساعت مجاز به دریافت مزایای بورسیه نیستند.

 

افزون بر این تمامی دریافت‌کنندگان این بورسیه از پرداخت شهریه‌های متعارف و مختلف دانشجویان خارجی معاف بوده و بیمه درمانی RMAQ را دریافت خواهند نمود.

نحوه ثبت‌نام

به منظور ثبت‌نام و برخورداری از این بورسیه تحصیلی می‌‌توانید در پلتفرم آنلاین آموزش بین­‌المللی کبک واردشده و مراحل مختلف آن را بگذرانید یا با کمک ما مستندات خود را قبل از ارائه‌ی درخواست آماده کنید.

پس از به پایان رساندن مراحل ثبت‌نام، پلتفرم آنلاین آموزش بین‌المللی اتمام مراحل و به‌روزرسانی اسناد را به اطلاع شما می‌رساند. سپس انستیتوهای آموزشی مرتبط با بررسی تمام درخواست‌ها اقدام به انتخاب گزینه‌های مورد قبول می‌نمایند.

آموزش تکنسین در کالج

کاندیداهای واجد شرایط

داوطلبین واجد شرایط می‌بایست در دوره­های آموزش تکنسین کالج که به دریافت مدرک دیپلم تحصیل در کالج (DCS) منتهی می‌شود، به صورت تمام‌وقت شرکت نمایند. کالج‌های خصوصی یا عمومی مورد نظر باید واجد شرایط پرداخت کمک‌هزینه شناخته شده و در منطقه کبک خارج از حوزه استحفاظی ابر شهر مونترال واقع‌شده باشند.

از سوی دیگر این دانش‌آموزان لزوماً باید شهروند مناطق فرانسوی‌زبان دنیا باشند.

ارزش کمک‌هزینه تحصیلی

ارزش کمک‌هزینه تحصیلی برابر با سالانه 14000 دلار است. داوطلبین باید به صورت سالانه برای دریافت کمک‌هزینه تا حداکثر سه سال اقدام نمایند. در نظر داشته باشید، دوره‌های آموزش تکنسین معمولاً سه ساله هستند.

افزون بر این تمام دریافت‌کنندگان از پرداخت شهریه‌های مختلف مخصوص به دانشجویان خارجی معاف می‌گردند. بیمه درمانی از سوی RMAQ نیز به این داوطلبین ارائه خواهد شد.

نحوه ثبت‌نام

تمامی درخواست‌ها از سوی انستیتوهای آموزشی مورد گزینش اولیه قرار می‌گیرند. درخواست‌های گزینش‌شده توسط کالج‌های عمومی به انجمن مربوطه و درخواست‌های مربوط به کالج‌های خصوصی به ACPQ ارسال می‌شوند. برای اینکه ریسک رد شدن درخواست بورسیه خود را کاهش دهید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا تدابیری بیاندیشیم که احتمال رد شدن درخواست شما پایین‌ترین حد ممکن را داشته باشد.

به منظور ثبت درخواست مشخصات کالج‌­های عمومی یا خصوصی را چک کنید. توجه داشته باشید کلیه اطلاعات تنها به زبان فرانسوی در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

دانشجویان دانشگاه

کاندیداهای واجد شرایط

به منظور دریافت این بورسیه تحصیلی باید در مؤسسات آموزشی یا تحقیقاتی دانشگاهی کبک مشغول به تحصیل باشید. این بورسیه تحصیلی برای دوره‌های زیر در دسترس قرار دارند:

  • برنامه‌های دوره دکترا (PhD)
  • برنامه‌های پست دکترا
  • دوره‌های کوتاه مدت تحقیقاتی یا بورسیه پیشرفت حرفه‌ای

ارزش بورسیه

برنامه بورسیه تحقیقاتی دوره دکترا سالانه 25000 دلار ارزش دارد. زمان بورسیه به 3 سال محدود می‌شود هرچند امکان افزایش زمان دریافت تا حداکثر 12 ماه وجود دارد. در صورت افزایش زمان پرداخت بورسیه، ماهیانه 1000 دلار پرداخت می‌گردد.

در بورسیه دوره پست دکترا 35000 دلار برای یک سال بدون امکان تمدید پرداخت می‌گردد.

دوره‌های کوتاه مدت تحقیقاتی یا بورسیه پیشرفت حرفه‌ای شامل پرداخت مبلغ ماهیانه 3000 دلار برای حداکثر 4 ماه می‌شوند.

افزون بر این دریافت‌کنندگان این بورسیه‌ها از پرداخت شهریه‌های مختلف مخصوص دانشجویان خارجی معاف بوده و از بیمه درمانی RAMQ برخوردار می‌گردند.

نحوه ثبت‌نام

کلیه درخواست‌ها توسط مؤسسات آموزشی گزینش می‌گردند. درخواست‌های گزینش‌شده به FRQNT ارجاع داده خواهند شد. برای ثبت‌نام به این وب سایت مراجعه نمایید (اطلاعات تنها به زبان فرانسه موجود است) یا با ما تماس بگیرید تا شما را در این رقابت سخت کمک کنیم.


بیشتر بخوانید:

بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت

بورس‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی کالج

اخذ بورسیه

بورس دانشجویان خارجی دانشگاه تاسمانی (TIS)

انواع بورس تحصیلی برای تحصیل در بهترین شهرهای دانشجویی

19 بورسیه‌ تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

بورسیه کارشناسی سال 2019 برای دانشجویان بین المللی

بورسیه‌های بین المللی دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا برای دوره‌ی کارشناسی سال 2019 و 2020

بورسیه دانشکده‌ تجارت دانشگاه ولونگونگ سال 2020

بورسیه‌ Future International Law Student Int

بورسیه‌ USYD

بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه تکنولوژی سیدنی برای دانشجویان بین المللی

انواع بورسیه پزشکی در سراسر دنیا

بورسیه‌‌ های بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در سال 2019

بورسیه‌های 10 دانشگاه برتر جهان در سال 2019 برای رشته‌ی علوم سیاسی

بورسیه‌ی دانشجویان بین المللی ممتاز معرفی شده از دانشگاه‌های همکار

بورسیه رئیس دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات

بورسیه‌ تحصیلی : سئوالات متداول


 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button