10 سایت کاریابی در کانادا

آیا تاکنون از یک سایت کاریابی در کانادا استفاده کرده‌اید؟ 

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است بدانید که پیش از هر چیز نیاز به داشتن کار در این کشور خواهید داشت، اما بدون حضور فیزیکی در این کشور و پیش از مهاجرت به کانادا چطور می‌توانید فرصت‌های شغلی را بررسی کنید؟ چقدر با وب سایت های کاریابی در کانادا آشنا هستید؟

 

در دنیای پیشرفته‌ی امروزی که هر چیز مورد نیازی را تنها با جستجوی ساده‌ای می‌توان در اینترنت پیدا کرد، دیگر یافتن کار به سختی گذشته نیست. اگر دوران تحصیل خود را تمام کرده‌اید و به دنبال یافتن شغل هستید، بهتر است روش‌های قدیمی را کنار بگذارید. دیگر دوران گشتن و چشم چشم کردن در میان نیازمندی‌های روزنامه‌ها به پایان رسیده و امروزه به راحتی می‌توانید از طریق اینترنت و سایت‌های کاریابی، شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. در این سایت‌ها بیش از هزاران موقعیت شغلی و آگهی استخدام وجود دارد که متناسب با مهارت خود می‌توانید برای استخدام شدن در آن‌ها درخواست دهید. نه تنها در سایت‌های کاریابی  بلکه در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام هم اگر هشتگ‌های مرتبط را جستجو کنید، می‌توانید شغلی که همیشه رویای آن را داشتید پیدا کنید.

 

استفاده از سایت‌های کاریابی به خصوص زمانی که حضور فیزیکی در کشور یا شهر مورد نظر ندارید و قصد مهاجرت به آن جا را دارید گزینه‌ی بسیار خوبی است. اما استفاده از این روش هم جنبه‌ی مثبت و هم منفی دارد.  جنبه‌ی مثبت استفاده از سایت کاریابی برای یافتن حرفه‌ی مورد نظر این است که شما با طیف گسترده‌ای از کارفرمایان آشنا خواهید شد. اما جنبه‌ی منفی این موضوع، دریافت کردن تعداد زیادی پیشنهاد است و گاهی افزایش این تعداد منجر به سر در گمی  شده و گاهی افراد تصور می‌کنند که با رد کردن یک پیشنهاد خوب، پیشنهاد بهتری در انتظار آن‌ها است، اما فرصت خوب خود را نیز از دست می‌دهند.

 

حال اگر تصمیم گرفته‌اید که برای ادامه‌ی زندگی و پیشرفت خود به کانادا مهاجرت کنید، پیش از هر چیز نیاز به یافتن شغلی در این کشور دارید. در این مطلب ۱۰ سایت‌‌ کاریابی در کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد که بر اساس منطقه یا شهری که در آن ساکن هستید یا قصد دارید ساکن شوید شغل‌‌های مورد نیازتان را نشان می‌دهد.

 

۱. وب سایت رابرت هالف (Robert Half)

اولین سایت کاریابی در کانادا رابرت هالف است. وب سایت رابرت هالف بیش از هزاران موقعیت شغلی از شرکت‌های مختلفی در سراسر جهان را در اختیار جویندگان شغل می‌گذارد. مزیتی که این وب سایت نسبت به سایر سایت‌های کاریابی درکانادا دارد، این است که به صورت آنلاین یا آفلاین می‌توانید موقعیت شغلی مورد نظر خود را بیابید. علاوه بر این در قسمت وبلاگ این سایت مطالبی در زمینه‌ی توصیه‌های کاریابی  و مواردی که باعث موفقیت بیشتر در یافتن شغل مورد نظرتان می‌شود، وجود دارد که با خواندن آن‌ها می‌توانید شانس به دست آوردن شغل محبوب خود را افزایش دهید.

 

۲. وب سایت CareerBuilder

 

دومین سایت کاریابی در کانادا CareerBuilder می‌باشد. اگر نام وب سایت CareerBuilder در لیست بهترین وب سایت‌های کاریابی کانادا یا سراسر جهان نباشد، مطمئنا آن لیست کامل نخواهد بود. این وب سایت یکی از بزرگترین پلتفرم‌های کاریابی آنلاین است که می‌توانید بر اساس نیاز خود بسته به منطقه‌ی جغرافیایی و هر موردی که بر شغل محبوبتان تاثیر می‌گذارد، فیلترهای مختلف اعمال کنید تا موقعیت‌های مرتبط با نیاز شما به راحتی پیدا شوند. وب سایت CareerBuilder کلیه‌ی آگهی‌های شغلی درج شده در سراسر کشور را جمع آوری کرده و در کنار مطالبی که در وبلاگ خود در زمینه‌ی موفقیت شغلی و قبولی در مصاحبات و موارد مشابه قرار می‌دهد، باعث شده که هر آنچه افراد جویای کار نیازمند آن هستند، به صورت یک جا در دسترس باشد.

 

۳.  وب سایت Eluta

 

وب سایت Eluta، سومین سایت کاریابی در کانادا است. این وب سایت مخصوص کشور کانادا است و با جستجو در آن می‌توانید بیش از ۱۰ هزار آگهی از کارفرمایان مختلف را ببینید. با عضویت در سیستم خبر رسانی این وب سایت، آخرین اخبار استخدامی‌ها و آگهی‌های شغلی که در وب سایت Eluta قرار داده می‌شوند، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود. با ثبت نام و مشخص کردن مهارت‌های خود در این وب سایت و تکمیل پروفایلتان، هر روز آگهی‌های شغلی مرتبط با مهارت شما برایتان ارسال خواهد شد و می‌توانید از میان آن‌ها هر کدام که مناسب بود را انتخاب کرده، برایشان رزومه ارسال کنید و یا طبق شرایط آگهی با آن‌ها تماس بگیرید.

 

۴. وب سایت Indeed

 

یکی دیگر از بهترین وب سایت های کاریابی در کانادا ، وب سایت Indeed است. در این وب سایت آگهی‌های شغلی از سراسر جهان قرار داده می‌شود. در این وب سایت برای هر کمپانی صفحه‌ای مخصوص در نظر گرفته شده است که می‌توانید صحت و اعتبار آن‌ها را بررسی کنید. بر اساس فیلترهای موجود می‌توانید جستجوی خود را محدود به یک شهر و موقعیت کنید یا در سطح جهانی به دنبال شغل محبوب خود باشید.

 

۵. وب سایت Jobboom

 

 وب سایت Jobboom ، پنجمین وب سایت کاریابی در کانادا است. این وب سایت مخصوص آگهی‌های شغلی استان کبک کانادا است. جویندگان کار می‌توانند به دو زبان فرانسوی و انگلیسی از خدمات این سایت بهرمند شوند. علاوه بر این وب سایت Jobboom به افراد اجازه می‌دهد، رزومه‌ی خود را در دسترس کارفرمایان قرار داده و در پروفایل خود بارگذاری کنند. همچنین از طریق عضویت در سرویس خبر رسانی، آخرین آگهی‌های شغلی مرتبط با مهارت کارجو به ایمیل او ارسال شده و می‌تواند با مراجعه به وب سایت Jobboom به صورت آنلاین رزومه‌ی خود را برای آن‌ها ارسال کند. علاوه بر این افراد می‌توانند با سر زدن به قسمت وبلاگ  Jobboom از مطالب سودمند و مفیدی که در زمینه‌ی کاریابی و موفقیت شغلی نوشته شده نیز استفاده کنند.

 

۶. وب سایت لینکدین LinkedIn

 

مطمئنا هیچ وب سایت کاریابی‌ای به اندازه‌ی لینکدین شناخته شده نیست. لینکدین که شبکه‌ای اجتماعی و مخصوص کار است، با فراهم آوردن پلتفرمی که در آن کارفرما و کارجو به آسانی با هم در ارتباط هستند، توانسته تبدیل به یکی از بهترین وب سایت های کاریابی در کانادا و سراسر جهان و حتی ایران شود. افراد مختلف در این وب سایت، نیازمندی‌های خود را پست کرده که شما می‌توانید بسته به شغلی که مورد نظرتان است برای آن‌ها درخواست فرستاده یا وارد گفتگو شوید.

علاوه بر این با وجود امکان follow، در لینکدین می‌توانید صفحه‌ی تجاری شرکت‌‌های مورد نظر را پیگیری کرده یا با جستجوی هشتگ‌های مرتبط با شغلی که دوست دارید، از آخرین آگهی‌های شغلی با خبر شوید.

 

۷. وب سایت Glassdoor

 

با فراهم آوردن بیش از هزاران آگهی شغلی در زمینه‌های مختلف به صورت یک جا، وب سایت Glassdoor یکی از بهترین وب سایت‌ های کاریابی در کانادا است. در این وب سایت امکان جدید و جالبی وجود دارد که با استفاده از آن، کارمندان واقعی شرکت‌هایی که در وب سایت دارای صفحه‌ی تجاری هستند، می‌توانند تجربه‌ی خود از همکاری با آن شرکت را درج کنند. علاوه بر این هر شرکت موظف است که در آگهی خود، میزان حقوق، شرایط مصاحبه و مزایای جانبی برای رده‌ی شغلی مورد نظرش را درج کند. وب سایت Glassdoor یکی از بهترین پلتفرم‌هایی است که در آن کارفرمایان می‌توانند به راحتی به دنبال کارمند مورد نظر خود بوده یا برعکس جویندگان کار به راحتی شغل مورد نظرشان را پیدا کنند.

 

۸.  وب سایت Monster

 

شاید اسم این وب سایت برای شما جالب باشد، اما دلیل نام گذاری وب سایت Monster به اسمی که معنای هیولا را می‌دهد، این است که وب سایت Monster واقعا هیولایی در زمینه‌ی کاریابی آنلاین است. این وب سایت بالاترین میزان آگهی‌های شغلی را در خود جای داده است و به کارجویان اجازه می‌دهد که رزومه و مشخصات خود را در پروفایلشان قرار دهند. علاوه بر این مانند همه وب سایت‌های کاریابی آنلاین، با وارد کردن مهارت‌ها و ویژگی‌های شغلی مورد نظرتان، هر روز ایمیلی از لیست آگهی‌های شغلی مرتبط با مهارت شما برایتان ارسال خواهد شد.

 

۹. وب سایت Simply Hired

 

این وب سایت در واقع یک موتور جستجو در میان آگهی‌های کاریابی در سراسر جهان است و به عنوان یکی از بهترین وب سایت های کاریابی آنلاین در کانادا شناخته شده است و محبوبیت بالایی نیز دارد. شما با وارد کردن ایمیل خود در وب سایت Simply Hired ثبت نام کرده و بعد از آن روزانه آگهی‌های شغلی مرتبط با حرفه یا تاریخچه‌ی جستجویی که در این موتور داشته‌اید به ایمیل شما ارسال خواهد شد. می‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود در وب سایت، جستجوی خود را محدود به منطقه و مهارت خاصی کنید یا حتی میزان حقوق مورد نظر خود را نیز وارد کنید. جالب است بدانید که اگر علاقمند به کار کردن در شرکت‌های حافظ محیط زیست و موارد این چنینی هستید می‌توانید از فیلترهایی که با عنوان مشابه در وب سایت است، جستجوی خود را محدود کنید تا سریع‌تر شغل مورد نظرتان را بیابید.

 

۱۰. وب سایت Workopolis

 

اگر به دنبال وب سایت کاملی هستید که همه چیز را یک جا در خودش داشته باشد، وب سایت Workopolis بهترین انتخاب برای شما است. این وب سایت با داشتن امکاناتی مانند رزومه‌ساز آنلاین، موتور جستجو در میان هزاران آگهی شغلی، امکان ارسال ایمیل و اطلاع رسانی به کارجو بر حسب مهارت مورد نظر خود، امکان ارتباط بین کارفرما و کارجو به صورت آنلاین و بسیاری از موارد دیگر، یکی از بهترین وب سایت های کاریابی آنلاین در کانادا و سراسر جهان است.

 

از همین امروز شروع کنید!

 

همانطور که گفته شد پیش از مهاجرت به کانادا، ابتدا لازم است شغلی داشته باشید. اگر مهاجرت شما به صورت کاری است برخی از کارفرمایان هستند که به صورت آنلاین و طی مصاحبه غیر حضوری اقدام به استخدام افراد کرده و دعوتنامه برای آن‌ها ارسال می‌کنند. اگر جویای کار در کانادا یا هر نقطه‌ای از جهان هستید به کمک وب سایت‌های کاریابی به راحتی می‌توانید کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنید. هر کدام از وب سایت‌های نام برده در کانادا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند و تنها تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. سری به این وب سایت‌ها بزنید و بر اساس نیاز خود شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

چنانچه می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کانادا کسب کنید و یا اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می‌خواهید در آن جا به تحصیل بپردازید، در مطالب زیر همراه ما باشید:

کبک
ملزومات مهاجرت به کانادا
پایتخت کانادا
مهاجرت به کانادا
حقایقی درباره کانادا
بیمه سلامت در کانادا
استرالیا یا کانادا ؟ به کجا مهاجرت کنیم؟
بهترین دانشگاه های کانادا
نحوه‌ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا
اقامت کانادا بعد از تحصیل
سیستم آموزشی کانادا
19 بورسیه‌ تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

 

 

 

2+
این مطلب را از دست ندهید  قوانین جدید مهاجرت به استرالیا در سال 2019

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x