3 روش دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه

3 روش دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه یکی از روش‌های سفر به استرالیا است. استرالیا یک سرزمین زیبا و جذاب است که مکان‌های گردشگری و جاذبه‌های توریستی متعددی دارد. همچنین پیشرفت و توسعه‌ی اقتصادی در سال‌های اخیر در این کشور باعث شده است تا استرالیا از نظر جاذبه‌های گردشگریِ نوین، در جنوب آسیا به قطب توریستی تبدیل شود. هم‌اکنون گردشگران زیادی از تمامی دنیا برای تماشای این مکان‌های چشم‌نواز و زیبا راهی استرالیا‌ می‌شوند. اما برای گردش و تفریح در استرالیا باید ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه را دریافت کنید.

اداره‌ی امور داخلی استرالیا نام این ویزا را «visitor» گذاشته که به معنای «ویزای بازدیدکننده» است. برای این‌که بتوانید ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه را دریافت کنید، باید ابتدا هدف اصلی شما سفر توریستی به این کشور باشد. به‌این معنا که قصد ندارید با مدت نامحدودی در استرالیا بمانید. هم‌چنین باید پول کافی برای تأمین هزینه‌های لازم در طول مدت اقامت و برای بازگشت به کشورتان را هم داشته باشید.

دولت استرالیا چندین نوع ویزای بازدیدکننده در نظر گرفته است که نام مجموع آن‌ها را «‌ streams» گذاشته است. أخذ این نوع ویزاها شرایط و الزامات خاصی دارد. متقاضیان دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه می‌توانند درخواست خود را به‌صورت آنلاین برای سفارت یا کنسولگری استرالیا ارسال کنند.

به‌‌طور کلی برای دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه چندین روش وجود دارد که عبارتند از:

روش اول برای دریافت ویزای مسافرتی الکترونیکی (ETA)

 • ابتدا باید روادید دریافت ویزای مسافرتی الکترونیک ETA را بررسی کنید تا مطمئن شوید شرایط و مدارک خواسته شده در این نوع ویزا را دارید. اگر قرار است برای یک سفر کوتاه ِمدت کاری به استرالیا سفر کنید،‌ می‌توانید با این روش ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه را دریافت کنید. شما‌ می‌توانید برای انجام مذاکره، عقد قرارداد با شرکت‌های استرالیاییی، کنفرانس یا سمینار و … یک ویزای سفر توریستی ETA دریافت کنید.

این نوع ویزا به مدت 12 ماه اعتبار دارد. شما‌ می‌توانید طی این مدت هر چند بار که بخواهید به استرالیا سفر کاری داشته باشید. البته نباید طول مدت هر یک از سفرهای شما بیشتر از 3 ماه باشد. همچنین این نوع ویزا قابلیت تمدید اعتبار ندارد. اگر بخواهید بیش‌تر از 3 ماه در استرالیا بمانید، باید ویزای دیگری را دریافت کنید. از دیگر شرایط ویزای ETA، سفر به استرالیا بدون همراه است. هر یک از اعضای خانواده باید برای خود یک ویزای مجزا داشته باشد.

 • باید مشخص شود که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزای ETA هستید یا خیر؟ بسیاری از شهروندان کشورهای آسیایی‌ می‌توانند با کمک این نوع ویزا به استرالیا سفر توریستی داشته باشند. البته اگر شما سوء سابقه‌ی کیفری نداشته باشید و از نظر جسمی در سلامت کامل باشید،‌ می‌توانید ویزای ETA را دریافت کنید.

اگر به جرمی محکوم شده‌اید که بر اثر آن بیش از 12 ماه در زندان بوده‌اید، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نیستید. کسانی که قصد دارند ویزای ETA دریافت کنند، باید گواهی عدم سوء سابقه‌ی کیفری خود را ارائه دهند.

 • شهروندان کشورهای برونئی، کانادا، هنگ‌کنگ، ژاپن، مالزی، سنگاپور، کره‌ی جنوبی و ایالات متحده برای دریافت ویزای ETA‌ می‌توانند به‌صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنند. شهروندان سایر کشورها (از جمله ایران) نیز باید به یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات مسافرتی و یا خدمات خطوط هوایی مراجعه کنند.

وب‌سایت https://www.eta.homeaffairs.gov.au/ETAS3/etas به‌همین منظور راه‌اندازی شده است تا متقاضیان از طریق آن درخواست خود را تکمیل کنند. برای ارسال درخواست باید 20 دلار AUD پرداخت کنید. همچنین برای ارائه‌ی درخواست باید پاسپورت داشته باشید. زیرا در فرم مربوطه باید شماره‌ی گذرنامه، تاریخ صدور و انقضاء آن را وارد کنید.

عموماً به اسناد تأیید هویتی نیاز ندارید. اما اگر اداره‌ی امور داخلی استرالیا اطلاعات مربوط به هویت شما را تأیید نکرد، باید مدارک لازم را وارد کنید و یا یک ویزای دیگر را انتخاب کنید.

 • اگر در زمان ارائه‌ی درخواست در خارج از استرالیا بودید، باید در همان‌جا بمانید. شما‌ می‌توانید زمانی که در استرالیا هستید، درخواست دریافت ویزای ETA را ارسال کنید. اما اگر زمان ارسال درخواست در خارج از استرالیا هستید، در همان‌جا بمانید. زیرا تا زمانی که ویزا را دریافت نکنید، اجازه‌ی ورود به خاک استرالیا را ندارید.

اگر درخواست خود را برای اداره‌ی مهاجرت استرالیا ارسال کرده‌اید و حالا در خاک استرالیا قرار دارید، باید در فرودگاه بمانید تا تکلیف شما روشن شود. ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا وزارت داخله‌ی کشور استرالیا با درخواست ورود شما موافقیت کند. پس بهترین راه‌حل این است که در همان کشور خودتان بمانید تا مراحل أخذ ویزای ETA طی شود.

 • برای أخذ ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه باید از سوی دولت استرالیا با شما موافقت شود. در این صورت باید یک ایمیل از وزارت امور داخلی استرالیا دریافت کنید. در این ایمیل با صدور ویزا برای شما موافقت‌ می‌شود. در برخی از موارد ممکن است بعد از 24 ساعت پس از صدور مدارک، با درخواست شما موافقت و برای شما ایمیل ارسال شود. اما در برخی از موارد هم در کمتر از یک ساعت ایمیل را دریافت‌ می‌کنید. مدت زمانی که باید منتظر دریافت ایمیل بمانید، به کامل بودن اطلاعات و مدارک شما بستگی دارد.
روش اول برای دریافت ویزای مسافرتی الکترونیکی

روش دوم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه

در روش دوم دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه می‌توانید به عنوان یک بازدیدکننده (eVisitor) وارد استرالیا شوید. شرایط دریافت ویزای eVisitor به‌این صورت است:

 • ابتدا باید شرایط أخذ ویزای eVisitor را بررسی کنید. اگر قصد مسافرت به‌عنوان یک توریست به استرالیا را دارید،‌ می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. این ویزا برای ملاقات با دوستان، خانواده، تحصیل، آموزش و یا انجام فعالیت‌های تجاری کاربرد دارد. مدت اعتبار آن 12 ماه است و‌ می‌توانید به‌طور مرتب با استفاده از این نوع ویزا به استرالیا سفر کنید. البته هیچ‌یک از سفرهای شما نباید بیش‌تر از 3 ماه طول بکشد.

ویزای eVisitor را نمی‌توانید تمدید کنید. بعد از 12 ماه به طور کامل منقضی‌ می‌شود. با این حال اگر قصد دارید باز هم به استرالیا سفر کنید و یا بیش تر از 3 ماه در این کشور باشید، باید ویزای دیگری را دریافت کنید. همچنین نمی‌توانید ‌ ویزای eVisitor خود را برای اعضای خانواده استفاده کنید. حتی اگر پاسپورت داشته باشند. پس هر یک از همراهان شما باید یک ویزای مجزا داشته باشند.

 • یکی از شرایط دریافت ویزای eVisitor داشتن گذرنامه‌ی معتبر است. شهروندان اروپایی این شرایط را دارند. گذرنامه‌های غیرشهروند و یا سایر اسناد مسافر برای دریافت این نوع ویزا مورد تأیید دولت استرالیا نیست. یکی دیگر از شرایط أخذ ویزای eVisitor نداشتن سوء سابقه‌ی کیفری است. از نظر جسمانی هم باید در سلامت کامل باشید و برگه‌ی معاینه‌ی سلامت خود را همراه با درخواست خود ارائه دهید.
 • به وب سایت https://online.immi.gov.au/lusc/login مراجعه کنید و برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس به پایین صفحه بروید و روی گزینه‌ی «Create ImmiAccount» کلیک کنید تا بتوانید حساب کاربری خود را بسازید. از طریق این حساب کاربری‌ می‌توانید به خدمات آنلاینی که توسط وزارت امور داخلی استرالیا ارائه‌ می‌شود، دسترسی پیدا کنید.

برای اینکه بتوانید در وب‌سایت ImmiAccount حساب کاربری ایجاد کنید، باید یک ایمیل معتبر داشته باشید. سپس نام کاربری و رمز عبور خود را ایجاد کنید. برای ارائه‌ی درخواست ویزا باید اطلاعات شناسایی شما وارد شود. پس در انتخاب رمز عبور دقت کنید.

شما‌ می‌توانید برای دریافت این نوع ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه از طریق سفارت یا کنسولگری استرالیا عمل کنید. اما ارائه‌ی درخواست به‌صورت آنلاین راحت‌تر است و در مدت زمان کوتاهی جواب‌ می‌گیرید.

 • بعد از این‌که درخواست خود را کامل کردید، به اکانت خود در وب‌سایت ImmiAccount وارد شوید. سپس روی گزینه‌ی New Application و بعد گزینه‌ی eVisitor application کلیک کنید. بعد از این‌که شرایط و ضوابط دریافت ویزای ‌ eVisitor را کامل خواندید،‌ می‌توانید اطلاعات را وارد کنید. در پایان درخواست خود را ذخیره کنید.
 • در انتها باید تمامی مدارک مورد نیاز را که پیش‌تر اسکن کرده‌اید، وارد کنید. در این وب‌سایت باید فایل‌های مدارک را با یکی از فرمت‌های .doc، .docx، .txt و .pdf وارد کنید. اگر فایل PDF است، باید مطمئن شوید که آن را رمزگذاری نکرده‌اید.

در صورت لزوم‌ می‌توانید حداکثر 60 مدرک را برای پشتیبانی از درخواست خود ارسال کنید. اسناد باید حداکثر 5 مگابایت باشند. تمامی اسناد هویت را در یک فایل با حجم 500 کیلو بایت ذخیره کنید. 2 روز بعد از ارسال درخواست، مدارک شما بررسی‌ می‌شود. ممکن اداره امور داخلی استرالیا با شما تماس بگیرد و از شما اطلاعات بیومتریک درخواست کند. اطلاعات بیومتریک شامل عکس از چهره و اثرانگشت است. باید این اطلاعات را به مرکز درخواست ویزای استرالیا (AVAC) یا یک مرکز جمع‌آوری بیومتریک استرالیا (ABCC) در ایران تحویل دهید.

بعد از ارسال کامل مدارک و اطلاعات مورد نیاز، پرونده‌ی شما مورد ارزیابی قرار‌ می‌گیرد. سپس از سوی اداره‌ی امور داخلی استرالیا یک نامه دریافت‌ می‌کنید که باید طی 2 روز برای أخذ ویزای eVisitor تصمیم قطعی خود را بگیرید.

روش سوم برای دریافت ویزای سفر توریستی

 • در این روش کسانی که شرایط دریافت ویزای eVisitor یا ETA را ندارند، باید برای دولت استرالیا درخواست ویزای سفر توریستی خود را ارسال کنند. شما حتی بدون ویزای eVisitor یا ETA باز هم قادر هستید از استرالیا دیدن کنید. البته قیمت این نوع ویزا گران‌تر از دو نوع قبلی است. همچنین مدت زمان زیادی طول‌ می‌کشد تا ویزای مورد درخواست شما آماده شود.

به عنوان مثال در ویزای eVisitor یا ETA نباید سابقه‌ی کیفری داشته باشید. اما با وجود ویزای visitor’s visa می‌توانید با وجود فرار از بازداشت، محکومیت به جرم جنایی و زندانی شدن به استرالیا سفر توریستی داشته باشید. کسانی که قصد دارند visitor’s visa دریافت کنند، باید شرایط اولیه بهداشتی استرالیا را داشته باشند. اول این‌که معاینات پزشکی مربوطه را انجام دهند و دوم اینک/ه یک بیمه‌ی پزشکی برای طول سفر خود داشته باشند.

در ویزای ETA و eVisitor شما‌ می‌توانید تنها به‌مدت 3 ماه در استرالیا بمانید. اما در visitor’s visa شما‌ می‌توانید برای مدت 12 ماه در استرالیا بمانید.

 • برای دریافت visitor’s visa باید اسناد مورد نیاز را تهیه کنید. این اسناد شامل اظهارات بانک است که نشان‌ می‌دهد پول کافی برای اقامت چند ماهه در استرالیا را دارید. همچنین باید پول کافی برای برگشت به ایران را نیز داشته باشید. باید یک نامه از کارفرمای خود که ثابت کند حقوق و دستمزد شما بالاست، دریافت کنید. همچنین باید کپی اسناد دارایی‌های منقول و غیرمنقول خود را ارائه دهید.

از سوی دیگر باید ثابت کنید که قصد دارید برای یک سفر توریستی به استرالیا سفر کنید و بعد از مدت مشخص این کشور را ترک‌ می‌کنید. بنابراین باید در یک نامه شرایط سفر خود را توضیح دهید. برای دریافت ویزای visitor’s visa به حامی مالی یا دعوتنامه نیاز ندارید. این ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه برای شما صادر‌ می‌شود.

 • برای ارسال درخواست خود باید به آدرس ‌ https://online.immi.gov.au/lusc/login بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و درخواست ویزای خود را به‌صورت دیجیتالی تکمیل و ارسال کنید.

باید از مدارک مورد نیاز یک نسخه‌ی اسکن‌ شده تهیه کنید. سپس آن‌ها را در حساب کاربری خود پیوست کنید. اگر مدارک شما به‌صورت کاغذ است،‌ می‌توانید آن‌ها را به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری استرالیا تحویل دهید. بعد از تکمیل اطلاعات و ارسال درخواست،‌ می‌توانید در لینک https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/1419.pdf یک کپی از درخواست ویزای خود را دانلود کنید.

 • اگر به اینترنت دسترسی ندارید، باید فرم 1419 دریافت کنید. سپس اطلاعات خواسته‌شده را در آن وارد کنید. این فرم را به‌همراه سایر مدارک مورد نیاز به نزدیک‌ترین دفتر ویزای استرالیا تحویل دهید. توجه داشته باشید که درخواست شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. هزینه‌ی ارسال درخواست ویزای visitor’s visa در سال 2019، حدود 140 دلار تعیین شده است که باید هم‌زمان با ارسال درخواست پرداخت شود.

برای پرداخت هزینه‌ی درخواست ویزا‌ می‌توانید از یک کارت اعتباری PayPal، UnionPay یا BPAY استفاده کنید. اگر مدارک را پست‌ می‌کنید، بهتر است ابتدا هزینه را از طریق ImmiAccount پرداخت کنید. تا زمانی که هزینه را پرداخت نکنید، درخواست شما بررسی‌ نمی‌شود.

 • برای دریافت ویزای visitor’s visa به برگه‌ی معاینه‌ی سلامت نیاز دارید. البته این گواهی برای همه لازم نیست. بسته به نوع کشور باید آن را تهیه کنید. اگر قصد دارید مدت زیادی در استرالیا بمانید باید یک HAP ID دریافت کنید که معاینات مربوط به سلامت جسمانی خود در آن وارد کنید.

اگر درخواست خود را به‌صورت آنلاین در وب‌سایت ImmiAccount وارد‌ می‌کنید، باید مدارک معاینه پزشکی را اسکن کرده و به همراه سایر مدارک در حساب کاربری بارگذاری کنید.

همچنین ممکن است از شما اطلاعات بیومتریک (اثرانگشت یا عکس چهره) نیز درخواست شود. در صورت لزوم‌ می‌توانید این اطلاعات را به مرکز درخواست ویزای استرالیا (AVAC) یا مرکز جمع‌آوری بیومتریک استرالیا (ABCC) در ایران تحویل دهید.

 • درخواست بیش از 90% از کسانی که متقاضی دریافت ویزای visitor’s visa هستند، در طی 27 روز بررسی‌ می‌شود. درخواست برخی از آن‌ها نیز ممکن است در طی 19 روز بررسی شود. سپس از سوی اداره‌ی امور داخلی استرالیا یک نامه‌ی کتبی دریافت‌ می‌کنید. زمانی که با درخواست شما موافقت‌ می‌شود، در این نامه شماره‌، شرایط و تاریخ ویزا مشخص‌ می‌شود.

اگر با درخواست شما موافقت نشده باشد، در نامه دلیل رد شدن درخواست شما توضیح داده‌ می‌شود. سپس شما‌ می‌توانید طبق دستورالعمل به رد درخواست اعتراض کنید و یا با کسب شرایط لازم و رفع نقایص، درخواست خود را مجدداً ارسال کنید.

منبع:

www.wikihow.com

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا با مشاوران ما در گروه مهاجرت تحصیلی آریا تماس بگیرید.


بیشتر بخوانید:

انواع ویزاهای استرالیا
مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه های استرالیا
بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به استرالیا
استرالیا یا کانادا ؟ به کجا مهاجرت کنیم؟
صفر تا 100 تحصیل در استرالیا (هر آنچه که باید بدانید)
نظام آموزشی کبک
چگونگی اپلای در یک دانشگاه بین المللی استرالیایی در سال 2019
ویزای دانشجویی استرالیا و راهنمای کامل دریافت آن
نکاتی در مورد ویزای دانشجویی استرالیا
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا
هزینه‌های تحصیل در استرالیا
راه های مهاجرت به استرالیا
مهاجرت تحصیلی استرالیا
چگونگی اپلای در یک دانشگاه بین المللی استرالیایی در سال 2019
ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی دانشجویی
دانستنی‌هایی در مورد تحصیل در استرالیا
ویزای 476 استرالیا


می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه دربارهٔ «3 روش دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button