5 راه آسان برای مهاجرت قانونی به کانادا 2019

مهاجرت به کانادا آسان نیست. جهت اقدام برای مهاجرت به کانادا و گرفتن تاییدیه این کشور مراحل زیادی باید طی شود. همچنین، این روند ممکن است چندین ماه یا حتی در برخی موارد چندین سال به طول بینجامد. اما اگر شما بدانید که چه گزینه‌هایی در دسترستان است، می‌توانید شانس موفقیت خود را بهبود ببخشید و از بروز مشکلات و تاخیرها جلوگیری کنید.

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید بهتر است از ملزومان مهاجرت به کانادا نیز مطلع باشید.

1- برنامه ورود اکسپرس

برنامه‌ی مهاجرت کانادا از طریق ورود اکسپرس به مهاجران اجازه می‌دهد تا در این کشور به زندگی و کار بپردازند. این سیستم جدید به وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) اجازه می‌دهد تا مهاجرین ماهری را که دارای مدارک مربوط به برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال هستند، به طور فعالانه ارزیابی، انتخاب و استخدام کند:

·        برنامه‌ی کارگر ماهر فدرال (FSWP)

·        برنامه‌ی تجارت ماهر فدرال (FSTP)

·        برنامه‌ی تجربه‌ی کلاس کانادا (CEC)

برنامه‌ی ورود اکسپرس همچنین به ایالات و مناطق مختلف اجازه می‌دهد تا به منظور استخدام کاندیدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه‌های نامزدان ایالتی برای رفع تقاضای موجود برای نیروی کار استفاده کنند.

2- کلاس حمایت خانواده

به هم پیوستن خانواده همچنان یکی از پایه‌های سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده‌ها در کانادا می‌توانند برای آمدن به این کشور به طور دائم از خویشاوندان خود حمایت مالی کنند. به منظور واجد شرایط بودن برای حمایت مالی از خویشاوندان خود، شما باید یک شهروند کانادایی باشید یا این که از اقامت دائم این کشور برخوردار باشید. همچنین کسانی که شما می‌توانید حامی آن‌ها شوید عبارتند از: همسر و فرزندان زیر 22 سال (البته برخی استثنائات در این زمینه وجود دارد). حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ در حال حاضر دیگر جزو گزینه‌های موجود نیست. با این حال، شما می‌توانید آن‌ها را تحت دسته‌بندی Super Visa به کانادا بیاورید.

3- ویزای کاری LMIA

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادات شغلی کانادایی دریافت کرده، برای ویزای کاری درخواست کرده و سپس بر اساس آن به کانادا مهاجرت می‌کنند. ویزای LMIA یک پیشنهاد شغلی کانادایی را تضمین کرده، و متقاضی بعد از تایید ویزای LMIA برای اجازه‌ی کار درخواست می‌دهد. این یک فرآیند طولانی است اما می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم کانادا شود.

4- برنامه‌های نامزدی ایالتی (PNP)

برنامه‌های نامزدی ایالتی به یکی از راه‌های محبوب برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. ایالات کانادا از جمله آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و دیگر ایالات برنامه‌های مهاجرتی خود را توسعه داده‌اند که اغلب دارای روند سریعی هستند. با این حال، دسته‌ی PNP به طور عمومی نیازمند آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در ایالات مربوطه اقامت داشته باشند. علاوه بر این، اکثر این برنامه‌ها نیازمند یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می‌باشند.

در این مقاله می‌توانید در مورد مهاجرت به کبک کانادا بیشتر بخوانید.

5- مهاجرت سرمایه‌گذاری کانادا

دسته‌بندی سرمایه‌گذاری برای افراد ثروتمندی که دارای کسب و کارهایی در خارج از کشور هستند طراحی شده است. با اجازه دادن به تاجران با تجربه برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد کانادا، به رشد و رونق کلی کانادا کمک می‌شود.

اساسا دو برنامه‌ی سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد: برنامه‌ی سرمایه‌گذاری فدرال و برنامه‌ی کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه‌اند و برای آن‌ها لازم است تا متقاضیان دارای ثروت زیادی بوده و برای یک دوره‌ی 5 ساله سرمایه‌گذاری بزرگی در این کشور انجام دهند. مهاجران سرمایه‌گذار می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز به عنوان وابستگان خود به کانادا بیاورند.

پیش از تصمیم‌گیری برای مهاجرت به کانادا بهتر است از سیاست‌های ویزا و مهاجرت به کانادا نیز اطلاع پیدا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x