تحصیل در استرالیا

پذیرش تحصیلی استرالیا

چرا در استرالیا تحصیل کنیم؟

در سراسر دنیا، سیستم آموزشی استرالیا از شهرت ویژه ای برخوردار است. در بین تمامی کشورهای جهان، استرالیا یکی از بالاترین نرخ های افراد با تحصیلات دانشگاهی را دارد. این کشور با بیش از 1100 موسسه آموزشی و 22000 رشته تحصیلی ، طیف وسیعی از گزینه های تحصیلی را به دانش‎آموزان و دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

25 دانشگاه از دانشگاه های استرالیا در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از این بین، 7 دانشگاه در بین 120 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه ملی استرالیا در رده 34 جهان (QS)، دانشگاه ملبورن در رده 14 (QS) و دانشگاه سیدنی در جایگاه 19 جهان (QS) قرار دارند.

به طور خلاصه برخی از مزایای تحصیل دراسترالیا عبارتند از:

 • داشتن فرهنگ‌های متنوع در بین دانشجویان استرالیا
 • داشتن دانشگاه‌های معتبر در مقایسه با سایر دانشگاه‌های سراسر دنیا
 • تدریس اکثر رشته‌های تحصیلی در استرالیا
 • امکان گرفتن بورسیه تحصیلی از کشور استرالیا برای ادامه تحصیل
 • داشتن فرصت‌های تحقیقاتی کم‌نظیر در استرالیا
 • قانون نظارت داشتن بر دانشجویان و همچنین حمایت از آن‌ها
 • اجازه داشتن کار پاره‌وقت حین تحصیل در کشور استرالیا
 • داشتن فرصت‌های شغلی خوب پس از فارغ‌التحصیلی

جدا از این، در استرالیا با افراد و فرهنگ هایی از سراسر جهان مواجه خواهید شد. تقریبا نیمی از جمعیت استرالیا یا در خارج از این کشور متولد شده اند و یا حداقل یکی از والدین آنها خارج از استرالیا متولد شده است و به بیش از 260 زبان مختلف در استرالیا صحبت می شود. تحصیل در چنین فضای متنوعی قطعا یک مزیت به حساب می آید. در استرالیا، در کنار شهرهای مدرن و آخرین تکنولوژی های روز دنیا، شما می توانید از طبیعت و حیات وحش منحصر به فرد و سواحل بینظیر نیز بهره ببرید.

در حال حاضر، در میان کشورهای انگلیسی زبان، استرالیا سومین کشور محبوب برای مهاجرت تحصیلی است و به دلیل سیستم آموزشی شناخته شده اش در سراسر دنیا، فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور، پس از اتمام تحصیلات به سادگی و به سرعت می توانند در هر کشوری مشغول به کار شوند.

می‌توان ادعا کرد تقریبا تمام آن چه را که برای تحصیل و زندگی در یک کشور نیاز دارید را کشور استرالیا در اختیار شما قرار خواهد داد. از تحصیل در برترین دانشگاه‌های دنیا با به صرفه ترین هزینه لازم گرفته تا داشتن آب‌وهوایی عالی و کم‌نظیر و همچنین سبک زندگی متفاوت و خاص در این کشور نمونه‌ای از امکانات فوق‌العاده استرالیا است. به همین جهت همواره تعداد افراد متقاضی برای تحصیل در این کشور رو به افزایش است. جمعیت قابل توجهی از دانشجویان بین‌الملل به دلیل روابط دوستانه افراد با یکدیگر، جوی آرام و سیستم آموزشی پیشرفته، ادامه تحصیل در کشور استرالیا را انتخاب می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر مطلب تحصیل در استرالیا چه مزایایی دارد؟ را بخوانید

در گفتگوی آقای شهرام میرزایی، عضو انجمن مشاوران تحصیلی استرالیا با رادیونشاط درخصوص تحصیل در این کشور نکات مهمی را توضیح داده است که پیشنهاد میکنیم آن را بشنوید.

برای مشاوره رایگان و یا سوالات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

شرایط تحصیل در استرالیا

همانطور که می دانید هر موسسه آموزشی برای اعطای پذیرش به متقاضیان قوانین و شرایط خاص خودش را دارد. اما در زیر به شرایط کلی که برای اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی استرالیا برای مقاطع مختلف نیاز است می پردازیم:

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا: برای مقطع کارشناسی، باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. البته اکثر دانشگاه ها با مدرک دیپلم ایران هم اجازه ورود مستقیم شما به دانشگاه را نخواهند داد، بلکه از شما می خواهند در ابتدا دوره فاندیشن که تقریبا معادل پیش دانشگاهی ما است را بگذرانید. برای اپلای در این مقطع از شما مدرک زبان خواسته می شود (معمولا آیلتس 5.5).

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا: برای ورود به این مقطع باید مدرک کارشناسی خود را گرفته باشید و رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی باید با رشته ای که قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد برای آن اپلای کنید مرتبط باشد. اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به آیلتس 6.5 نیاز دارند.

تحصیل در مقطع دکترا PHD در استرالیا: همانطور که در بخش ویزای استرالیا نیز اشاره شد، برای این مقطع باید بورسیه داشته باشید. برای دریافت بورسیه چند نکته بسیار حائز اهمیت هستند.
اول اینکه باید ددلاین اپلیکیشن ها را مد نظر داشته باشید. بسیاری از دانشگاه ها در یک سال تحصیلی فقط یک بار برای بورسیه اپلیکیشن می پذیرند و اگر مهلتی که دانشگاه برای ارسال مدارک و سابمیت کردن اپلیکیشن مشخص کرده بگذرد، ممکن است مجبور شوید یک سال دیگر صبر کنید.
دوم اینکه برای درخواست بورسیه به مقاله احتیاج دارید. این که به چه تعداد مقاله نیاز است و مقالات باید چه شرایطی داشته باشند را کارشناسان ما برای شما توضیح خواهند داد.
همچنین نمره زبان شما باید کامل باشد. معمولا برای درخواست بورسیه نمره آیلتس 6.5 کافی است.

مطلب ادامه تحصیل در استرالیا هم اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواهد گذاشت.

پادکست های  راهنمای جامع مهاجرت تحصیلی به استرالیا اطلاعات جامعی به شما خواهند داد.

قبل از ادامه صحبت درباره تحصیل بهتر است به طور مختصر با این کشور آشنا شویم:

استرالیا، یکی از بزرگترین کشورهای جهان، بین اقیانوس آرام و هند و در نیمکره جنوبی قرار دارد. به دلیل اینکه اکثر کشورهای جهان در نیمکره شمالی هستند، استرالیا به برعکس بودن معروف است، یعنی نه تنها روز و شب، بلکه فصل ها و حتی جهت چرخش آب در آنجا با ما متفاوت است.
اشتباه رایج در مورد استرالیا، پایتخت این کشور است. ممکن است ملبورن یا سیدنی به عنوان پایتخت این کشور به ذهن شما برسند، اما این دو شهر در واقع پایتخت های اقتصادی و فرهنگی استرالیا بوده و پایتخت سیاسی آن، کانبرا در جنوب شرقی استرالیا و بین دو شهر سیدنی و ملبورن است.
جمعیت استرالیا بیش از 26 میلیون نفر است که در مساحت نزدیک به 8 میلیون کیلومتر مکعبی این کشور زندگی می کنند. زبان تحصیل در استرالیا انگلیسی و واحد پول آن دلار استرالیا است.

آشنایی با استرالیا

پایتخت استرالیا کانبرا است

ملبورن و سیدنی پایتخت های اقتصادی و فرهنگی استرالیا است

خواندن مطلب ویزای تحصیلی استرالیا را به شما پیشنهاد می دهیم.

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

در مورد شرایط سنی نمی توان بازه مشخص و قطعی تعیین کرد. درواقع خود دانشگاه ها محدودیت سنی برای اعطای پذیرش در نظر نمی ‏گیرند، اما از آنجایی که در هنگام بررسی پرونده هر فرد، ریسک ویزای آن شخص نیز توسط آفیسر دانشگاه در نظر گرفته می شود، اگر سن شما برای تحصیل در مقطعی بیش از اندازه بالا باشد ممکن است دانشگاه از اعطای پذیرش خودداری نماید.
البته محدودیت سنی در مورد مقطع دکترا بسیار کمتر است که باز هم شرایط فردی هر شخص در این زمینه بسیار تاثیر گذار است.

اطلاعات بیشتر در این رابطه مطلب محدودیت سنی اپلای استرالیا نیز مفید است. پیشنهاد می شود بخوانید ویا با مشاوران ما در گروه مهاجرت تحصیلی آریا تماس بگیرید.

هزینه پذیرش و تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه‎ تحصیل در استرالیا بسته به مقطع، رشته و دانشگاه انتخابی شما متفاوت است. اما به طور متوسط، متوسط ​​هزینه تحصیل در استرالیا از 20000 تا 49000 دلار استرالیا برای کارشناسی تا کارشناسی ارشد متغیر است
البته  هرچه رنکینگ دانشگاه بالاتر باشد و یا برای برخی رسته ها مانند علوم پزشکی، باید شهریه بالاتری پرداخت شود. برای مقطع دکترا PHD متقاضیان اصولا از طریق بورسیه اقدام می‎کنند. اگر نیاز باشد که قبل از شروع دوره‌ اصلی، دوره زبان بگذرانید، برای هر هفته حدودا 350 دلار در نظر بگیرید.

بیمه تحصیلی هزینه دیگری است که باید در نظر داشته باشید. این بیمه به اندازه طول مدت تحصیل بعلاوه چند ماه بیش از آن است و هزینه آن بسته به طول مدت و شرکت بیمه گذاری که انتخاب می‎کنید، متفاوت است. توجه کنید که برای اپلای کردن برای ویزا به این بیمه نیاز دارید.
خبر خوب اینکه  موسسه آریا طرف قرارداد تعدادی از شرکت های بیمه در استرالیا است و می تواند بیمه نامه را با هزینه کمتری برای شما تهیه نماید.

هزینه سالانهی زندگی در استرالیا که شامل هزینه های اسکان، خورد و خوراک، حمل و نقل و غیره می شود، برای شهرهای مختلف متفاوت است ولی از حدود 20 هزار دلار استرالیا شروع می شود. برای همسر، مبلغ حدودا 7000 دلار و برای هر فرزند حدود 3000 دلار در سال به هزینه شما اضافه خواهد شد.
اجازه کار در حین تحصیل 20 ساعت کار در هفته است. البته در تعطیلات بین ترم ها و تعطیلات سال نو و مانند آن می توانید تمام وقت کار کنید.

خواندن مطلب  راهنمای جامع ویزای تحصیلی ۲۰۲۳ استرالیا را به شما پیشنهاد می دهیم.

موارد موثر در هزینه‌های زندگی در استرالیا

 • شهر و ایالتی که در آن تحصیل می‌کنید می‌تواند در کاهش یا افزایش هزینه‌ها بسیار تاثیر گذار باشد، طبیعتا زندگی در شهرهای بزرگ و پر جمعیت مخارج بالایی را نیز در بر دارد، درست عکس شهرهای کوچک یا حومه شهر
 • بسته به دوره‌ای که در آن مشغول تحصیل هستید همچون دوره‌های قبل از دانشگاه (مدارس یا کالج‌ها) و دوره‌های مختلف دانشگاهی (لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکتری) مخارج هم متفاوت خواهند بود و هرچه دوره تحصیلی بالاتر می‌رود به همان میزان نیز افزایش هزینه وجود دارد
 • دانشگاه و نوع آن یکی دیگر از موارد موثر است، به‌گونه‌ای نسبت به قرارگیری دانشگاه موردنظر در دسته گروه‌های ممتاز، خوب یا متوسط، شهریه‌ها دارای تفاوت هستند
 • نوع اسکان و مکانی که برای زندگی انتخاب می‌کنید؛ مانند خوابگاه دانشجویی یا اجاره سوئیت و آپارتمان
 • یکی از اصلی‌ترین هزینه های تحصیل در استرالیا رشته‌ای است که برای ادامه تحصیل انتخاب نموده‌اید زیرا رشته پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن نسبت به سایر رشته‌های تحصیلی پرهزینه‌تر هستند
 • مخارج متفرقه مانند عضویت در باشگاه‌های ورزشی یا کتابخانه، شرکت در کلاس‌های فوق‌برنامه و سایر موارد دیگر
 • مخارج اصلی و جانبی زندگی که شامل خوراک و مواد غذایی، لباس، رفت‌وآمد و استفاده از وسایل نقلیه عمومی و موارد دیگر

اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل در استرالیا و عوامل موثر بر آن را می توانید در مطلب  هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۲۳ بخوانید

چگونه از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیریم؟

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا لازم است مراحلی را پشت سر گذاشت که در ادامه به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت:

1- انتخاب رشته و دانشگاه / مدرسه

اولین مرحله در مهاجرت تحصیلی به استرالیا، انتخاب رشته و محل تحصیل است. اگر قصد دارید برای مقاطع پیش از دانشگاه اقدام کنید، مشاوران ما به شما کمک می کنند تا با توجه به شرایط و معیارهایی که برای تحصیل در استرالیا در نظر دارید، بهترین گزینه را از بین صدها مدرسه بین المللی در سراسر استرالیا انتخاب کنید.
همچنین برای مقاطع دانشگاهی، مشاوران متخصص ما با توجه به رشته تحصیلی قبلی شما، انتظاراتی که از تحصیل در مقطع جدید دارید، بودجه مورد نظر و با در نظر گرفتن شرایط مورد نیاز برای پذیرفته شدن در رشته ها و دانشگاه های مختلف، شما را در یافتن بهترین گزینه یاری می دهند.

2- اپلای کردن

پس از انتخاب نهایی رشته و دانشگاه / مدرسه، نوبت به اپلای کردن می رسد. این مرحله شامل ارسال مدارک برای بخش ادمیشن (Admission) و انتظار برای بررسی شدن مدارک و سپس اعلام نتیجه می شود.
نکته مهم مرحله اپلای این است که در ابتدا اطمینان حاصل کنیدکه واجد تمامی شرایط مورد نیاز برای تحصیل در آن رشته هستید. این شرایط ممکن است برای هر رشته و دانشگاه و اینکه از چه کشوری اقدام می کنید متفاوت باشد. برخی از این شرایط عبارتند از:
رشته تحصیلی قبلی شما، نمرات شما در آن مقطع و نمره زبان ( معمولا در آزمون های  IELTS، TOEFL، PTE ) ، ارسال مدارک خواسته شده از طرف دانشگاه که تهیه این مدارک به تخصص و تجربه دارد.
اصلی ترین مدارک عبارتند از پاسپورت، ترجمه مدارک تحصیلی، مدارک مالی، مدرک زبان، انگیزه نامه و … که در ادامه به توضیح مختصر برخی از این مدارک می پردازیم:

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا چیست؟

مدارک تحصیلی: نکته ای مهم این است که کلیه مدارک شما باید بصورت اصل و ترجمه رسمی ارسال شود. به غیر از دارالترجمه های رسمی، مترجم ناتی (NAATI) نیز می تواند مدارک شما را ترجمه کند که معمولا هزینه کمتری برای شما خواهد داشت و خبر خوب این که گروه اعزام دانشجو آریا مترجم رسمی ناتی (NAATI)  است و شما می توانید ترجمه مدارک خود را نیز به ما بسپارید.

مدارک مالی: باید به دانشگاه یا مدرسه نشان بدهید که توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را در مدت اقامت در استرالیا دارید. این که این مدارک از چه قرار هستند و چگونه باید تنظیم شوند را آفیسر پرونده شما برایتان توضیح خواهد داد. دقت کنید که داشتن املاک و دارایی زیاد، یا یک حساب بانکی پر و پیمان کافی نیست و مدارک باید طبق اصول و با دقت فراوان تهیه شوند. ضمن اینکه اگر خودتان پس انداز و یا منابع مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل در استرالیا را ندارید، می توانید یک اسپانسر مالی (معمولا از اعضای درجه یک خانواده) معرفی نموده و مدارک مالی او را ارائه دهید.

مدرک زبان: هر رشته و دانشگاهی ممکن است نمره زبان متفاوتی را درخواست کند. اما به طور کلی برای سال 11 و 12 آیلتس 5.5 به شرط آنکه هیچ نمره ای پایین تر از 5 نباشد، برای کارشناسی آیلتس 6 که هیچ نمره ای پایین تر از 5,5 نباشد، برای کارشناسی ارشد و دکترا آیلتس 5,6 که هیچ نمره ای پایین تر از 6 نباشد مورد نیاز است.
دو نکته را مد نظر داشته باشید:
اول این که اگر در آزمون های بین المللی معتبر دیگری مانند تافل TOEFL شرکت کردید، این نمرات معادل سازی می شوند و اعتبار هرکدام از این آزمون ها تا 2 سال است.
دوم این که اگر نمره شما به حد نصاب نرسید نگران نباشید، می توانید با همان نمره زبان (حداکثر یک نمره پایین تر از حد نصاب) پذیرش مشروط بگیرید و قبل از ورود به دوره اصلی در خود استرالیا دوره زبان بگذرانید. برای سال های 10 و پایین تر نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و معمولا مدارس با تعیین سطح زبان انگلیسی شما دوره های مناسب را همزمان و یا قبل از شروع دوره اصلی برای شما برگزار خواهند کرد.

انگیزه نامه: یکی از مهم‎ترین و تاثیر گذار‎ترین مدارک شماست. با نوشتن انگیزه نامه، دانشگاه را متفاعد می کنید که از میان سایر متقاضیان آن رشته، شما یکی از بهترین گزینه ها هستید. دقت کنید که حتی اگر سایر مدارک شما تکمیل و بی نقص باشند، یک انگیزه نامه نامناسب می تواند باعث رد شدن درخواست شما شود.
این که چه مواردی و به چه صورتی باید در انگیزه نامه نوشته شوند، تخصص ما در گروه مهاجرت تحصیلی آریا است!

3- امضای نامه پذیرش و اخذ تائیدیه‎ ثبت نام

پس از دریافت پذیرش، در صورتی که شرطی در نامه پذیرش شما نیامده باشد، می توانید بلافاصله برای اخذ تائیدیه ثبت نام (CoE) اقدام نمایید. اگر در نامه پذیرش شرطی قید شده باشد، اول باید شروط را برطرف کرد و پذیرش بدون شرط را دریافت کرد. برای اخذ تائیدیه‎ ثبت نام باید سه مرحله انجام شود:

1- امضای نامه پذیرش

2- پرداخت مبلغ درخواستی در نامه پذیرش (اصولا شهریه ترم اول به همراه یک مبلغ جزئی هزینه ثبت نام)

3- دریافت بیمه نامه

با ارسال این سه مورد برای دانشگاه، تائیدیه ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد.

4- اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

با در دست داشتن تائیدیه ثبت نام، آماده اپلای کردن برای ویزای تحصیلی استرالیا هستید. پروسه اپلای به طور مفصل در بخش ویزای تحصیلی استرالیا توضیح داده شده است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بطور متوسط از زمان سابمیت شدن پرونده ویزا تا مشخص شدن نتیجه، حدود یک ماه و نیم زمان لازم است که ممکن است تا 3 ماه نیز طول بکشد و این زمان برای مقطع دکترا بسیار طولانی تر است. بنابراین در زمان بندی خود برای شروع پروسه اخذ پذیرش استرالیا حتما این نکته را در نظر بگیرید. مطلب شرایط و روش‌های اپلای برای تحصیل در استرالیا دید وسیعتری به شما در خصوص اپلای کردن می دهد. همچنین درباره اخذ بورسیه می توانید مطلب راهنمای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا را بخوانید.

مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا (PHD)

اخذ پذیرش در مقطع دکترا با سایر مقاطع تفاوت هایی دارد. نکنه اصلی و مهم این که با توجه به هزینه های بسیار بالای این مقطع، معمولا تمامی متقاضیان از طریق بورسیه اقدام می نمایند. برای این کار دو گام اصلی وجود دارد:
پیدا کردن سوپروایزر: اولین قدم در راه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا، پیدا کردن سوپروایزر است. مکاتبه با سوپروایزر‎ها و جلب نظر آنها اصول مختص خود را دارد. پس از این‎ که سوپروایزری پذیرفت که شما را در طول تحصیل در مقطع دکترا سوپروایز کند می توانید گام بعدی را بردارید.

اقدام برای بورسیه یا اسکالرشیپ: نکته مهم در این بخش توجه به ددلاین ها است. معمولا هر دانشگاهی یک بورسیه اصلی دارد که ددلاین آن ثابت و مشخص است. اما برای سایر بورسیه های دانشگاه ها باید حتما زمان ددلاین آنها را چک کنید تا جا نمانید! برای اپلای کردن برای بورسیه هم مدارکی نیاز است که علاوه بر مدارک معمول، شامل حداقل 2 مقاله ISI، معرفی دو استاد به عنوان Reference، سابقه کار در صورت وجود گپ تحصیلی و …می شود.

دقت کنید که اگر برای بورسیه اقدام می کنید باید حتما حد نصاب نمره زبان را داشته باشید.

نکته مهم: در برخی از دانشگاه ها، وقتی برای ادمیشن دانشگاه اپلای می کنید، به طور اتوماتیک برای بورسیه هم در نظر گرفته خواهید شد. اما در برخی دیگر، حتما باید دو اپلیکیشن مختلف ارسال شود که ممکن است ددلاین‏های آنها با هم متفاوت باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا بدون مدرک زبان (بدون IELTS )

اگر توقع دارید بتوانید در کشوری با زبانی متفاوت از فارسی، بدون دانستن زبان آن کشور تحصیل کنید، بهتر است در تصمیم خود برای تحصیل در خارج از کشور تجدید نظر کنید! کاملا منطقی است که وقتی قرار است به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید به این زبان تسلطی نسبی داشته باشید.
البته برای افرادی که قصد تحصیل در مقاطع پایین تر از سال 11 را دارند این امکان فراهم است که بدون داشتن مدرک زبان به تحصیل در استرالیا بپردازند. مدارس برای این افراد آزمون های تعیین سطحی طراحی کرده اند که فرد می تواند در کشور خود در این آزمون شرکت کند.
این نکته را درنظر داشته باشید که آزمون باید در مراکز مورد اعتماد آن مدارس مانند گروه آریا انجام گیرد، که شما می توانید از طریق این موسسه روز و ساعت آزمون خود را هماهنگ کرده و با حضور در دفاتر این موسسه در آزمون شرکت کنید.
پس از مشخص شدن سطح دانش زبان انگلیسی شما، مدرسه دوره های آموزش زبان انگلیسی در داخل استرالیا و پیش از شروع دوره اصلی برای شما تعیین می کند.

بهترین شهرهای موردعلاقه دانشجویان برای تحصیل

استرالیا تعدادی از بهترین شهرهای دانشجویی را دارد. چندین شهر آن در سال 2022 و در لیست رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS قرار گرفتند که عبارتند از:

 • سیدنی
 • کانبرا
 • ملبورن
 • آدلاید
 • بریزبن
 • گلد کوست (ساحل طلایی)
 • پرث

در این رتبه‌بندی عواملی مانند: مطلوبیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و محبوبیت بین دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 این مطلب را هم بخوانید ارزانترین شهرهای برای تحصیل در استرالیا

کار در حین تحصیل در استرالیا

دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. این یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی است.

از اول جولای 2023، محدودیت های کاری ویزای دانشجویی مجدداً اعمال می شود و با نرخ افزایشی ۴۸ ساعت در هر دو هفته محدود میگردد. این قانون در بودجه فدرال که توسط جیم چالمرز صادر شده بود تأیید شد و گفت که دانشجویان بین‌المللی شاغل در بخش مراقبت از سالمندان تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ از این محدودیت معاف خواهند بود. همچنین از این تاریخ، برخی از دارندگان ویزای تحصیلات تکمیلی موقت زیر کلاس ۴۸۵ می توانند برای مدت طولانی تری در استرالیا بمانند.

تمدید دوره اقامت دانشجویان نیز به شرح زیر است:

 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی از دو سال به چهار سال افزایش یافت.
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از سه سال به پنج سال افزایش یافت.
 • فارغ التحصیلان دکترا از چهار سال به شش سال افزایش یافت.

مشاوره تحصیل در استرالیا

معمولا در زمان اتخاذ تصمیات مهم و تعیین کننده در زندگی، ابتدا درصد خطا و ریسک در رسیدن به هدف نهایی را در نظر می گیریم. تحصیل در خارج از کشور نیز یکی از این تصمیمات است. برای اینکه مطمئن شوید هزینه، زمان و انرژی شما به هدر نخواهد رفت، بهتر است قبل از شروع کار تمامی جوانب و احتمالات، ریسک ها و شانس ها، شرایط و گزینه های ممکن برای شما را دانسته و به آنها اشراف کامل داشته باشید.

با مراجعه به مشاوران گروه آریا که بیش از 18 سال به طور تخصصی امور مربوط به مهاجرت تحصیلی به استرالیا را انجام داده و به زیر و بم این کار مسلط هستند، شرایط خود را مورد بررسی قرار می دهید، درصد ریسک پروسه را خواهید دانست و از گزینه های مناسب با توجه به شرایط تحصیلی، مالی، کاری و سایر شرایط خودتان آگاه شده و حتی ممکن است در صورت لزوم میانبرهایی نبز به شما پیشنهاد داده شود!
 لازم است بدانید که دانشگاه ها و آموزش و پرورش ایالت های مختلف استرالیا در کشور‎های سراسر دنیا نماینده (Agent) دارند که می توان لیست نماینده های هر دانشگاه را در سایت آن دانشگاه مشاهده کرد. توجه کنید که اپلای حتما باید از طریق نماینده صورت بگیرد. حتی در صورتی که شما شخصا برای اپلای در دانشگاه اقدام کنید نیز دانشگاه شما را به یکی از نماینده های رسمی خود مانند موسسه اعزام دانشجو آریا ارجاع می‎دهد. است.

پیشنهاد می کنیم با سپردن صفر تا صد پروسه اخذ پذیرش استرالیا به گروهی متخصص و با تجربه مانند آریا، از رسیدن به نتیجه مطلوب در مهاجرت تحصیلی به استرالیا مطمئن شوید.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم لطفا فرم مشاوره که از دکمه پایین در دسترس است را پر کرده و ارسال کنید. اطلاعات شما نزد ما امانت بوده و افشاء نخواهد شد.
ویا می توانید فرم روبرو را پر کرده برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.
برای پرسیدن هرگونه سوال می توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قابل دسترس است، سوالات خود را بپرسید.

مشاوران خبره و با تجربه ما با افتخار پاسخگوی شما خواهند بود.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

6 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در استرالیا»

  1. فاطمه باقری

   سلام در شرایط فعلی حدودا سه هفته تا دو ماه برای پذیرش دانشگاه و دو هفته الی یکماه برای ویزا در نظر بگیرید

 1. درود
  شما تحصیل در استرالیا را پیشنهاد میدهید یا نیوزیلند؟
  شرایط کدام کشور برای ادامه تحصیل در رشته ایی مثل آی تی بهتر است؟ و آینده کاری و اقامتی کدام کشور مناسبتراست؟
  ممنون

  1. فاطمه باقری

   سلام
   با توجه به اینکه استرالیا کشور پر جمعیت تری است و شرایط بهتر کاری دارد و نیز سفارت استرالیا تمکن مالی را از بانک های ایران هم می پذیرد، استرالیا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توصیه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button