مدارس استرالیا

مدارس استرالیا

مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا شامل پیش دبستانی، آمادگی (یا مهدکودک)، دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (یا کالج) است. طول دوران تحصیل در مدرسه 13 سال شامل آمادگی تا دبیرستان ارشد یا کالج است. تحصیل حداقل تا رسیدن به سن 16 سالگی اجباری است.

انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (مدارس مذهبی نظیر مدارس کاتولیک یا مدارس اسلامی) و مدارس مبتنی بر فلسفه های آموزشی نظیر Montessori و Steiner است. تمام مدارس باید در اداره آموزش و پرورش ایالتی یا منطقه ای به ثبت رسیده و از نظر زیرساخت و ثبت معلم مشمول الزامات دولتی هستند.

مدارس استرالیا کاری بیش از آموزش و پرورش دانش آموزان انجام می دهند. آنها دانش آموزان را برای مهارت های ارتباطی با هدف توسعه زندگی، نظم و انضباط شخصی و احترام به خود، همسالان و جهان خود آماده می سازند. این مدارس برنامه تحصیلی گسترده ای را در زمینه های مهم یادگیری (انگلیسی، ریاضیات، مطالعات جامعه و محیط زیست، علوم، هنر، زبان های دیگر بجز انگلیسی، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی) ارائه می کنند. آنها همچنین قاطعانه به مزایای آموزش و پرورش شفاف شامل کار گروهی، خود ابرازی و پیشرفت شخصی خارج از کلاس اعتقاد دارند.

در استرالیا دانش آموزان از محیط یادگیری متنوعی برخوردارند که هم از نظر شخصی و هم از نظر آموزشی و پرورشی پرمایه است و مهارت ها و کیفیت های مورد نیاز در جهان متغیر کنونی را توسعه می دهد.

استاندارد بالاتر یادگیری

مدارس استرالیا جزء بهترین مدارس جهان هستند. خودتان مشاهده کنید چه چیزی موجب می گردد که مدارس استرالیا تا این اندازه ارزشمند باشند:

  • کلاس های درسی کم جمعیت (حداکثر 30 دانش آموز در یک کلاس).
  • دبیران دارای تحصیلات دانشگاهی و شایسته و در عین حال متخصص در رشته های مربوطه.
  • تجهیزات دارای استاندارد بالا از جمله سطح بالایی از فناوری ضمن اینکه تمام مدارس مجهز به کامپیوتر و دسترسی به اینترنت هستند.
  • برنامه های ویژه دانش آموزان مستعد به منظور افزایش تعداد دانش آموزان موفق.
  • برنامه های موفقیت های سطح بالا که طی آن دانش آموزان دروس دانشگاهی را به منظور کسب اعتبار بیشتر مطالعه می کنند.
  • برنامه های یادگیری فردی جهت دانش آموزانی که نیازمند پشتیبانی یادگیری بیشتری هستند.
  • چارچوب های تضمین کیفیت که طی آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.

ایجاد رهبران متفکر

برنامه تحصیلی مدارس استرالیا شما را برای آینده آماده می کند. هدف مدارس ما پیشرفت دانش آموزان و تبدیل آنها به یادگیرندگانی مستقل و موفق، افراد دارای اعتماد به نفس و خلاق و شهروندانی فعال و آگاه همراه با نگرشی به ارائه تمام مهارت ها، دانش و قابلیت ها جهت رشد در جهان است. از کودکستان تا سال دوازدهم، تمرکز مدارس استرالیا بر تساوی برای تمام دانش آموزان و تلاش جهت برتری در تمام حوزه های آموزش می باشد.

سبک های تدریس و روش های ارزشیابی

مجموعه ای از روش های تدریس شامل یادگیری تحت نظارت معلم، تحقیق و پژوهش دانش آموزی، پروژه ها و ارائه گروهی، ارائه تصویری، یادگیری الکترونیکی وکلاس های تعاملی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مجموعه ای از روش های ارزشیابی به منظور ارزشیابی نتایج دانش آموز مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها شامل پروژه های تحقیقاتی فردی، تخصیص گروه، ارائه شفاهی و بصری، استفاده از فناوری شامل PowerPoint، podcast یا vodcast و نیز تست های کلاسی سنتی بیشتر می باشد. برنامه های ازمایش ملی و ایالتی از تحقق و حفظ استانداردها اطمینان حاصل می کنند.

مدارک تحصیلی مدرسه

پس از اتمام دوره دبیرستان ارشد (سال های 11 و 2)، دانش آموزان در آزمون های مربوطه شرکت کرده و گواهی رسمی دریافت می کنند. نام این گواهی در سیستم های آموزشی استرالیا متغیر است اما صرفنظر از نام آن، این گواهی توسط تمام دانشگاه های استرالیا، موسسات آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه ای و نیز موسسات بین المللی به رسمیت شناخته می شود.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button