دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا

دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا

دانشگاه  University of New South Wales  که در سال 1949 با تمرکزی منحصر به فرد بر رشته های علمی، فنی و حرفه ای تاسیس شد، یکی از دانشگاه های پیشرو استرالیاست که متعهد است از طریق تحقیقات پیشرو و آماده سازی نسل با استعداد بعدی جهان برای موفقیت در حرفه هایشان، تغییر و تمایزی را ایجاد کند.
این دانشگاه دارای نوآوری های پایدار و تمرکز بر حوزه های مهم و بحرانی در آینده ما است. از تغییرات آب و هوایی و انرژی های تجدیدپذیر تا درمان های پزشکی جهت نجات جان افراد و فناوری های دستیابی به موفقیت.
تحقیقات این دانشگاه در زمینه علوم اجتماعی، سیاست و تفسیر کارشناسی در خصوص مسایل مهمی از جمله حقوق بشر و به رسمیت شناختن بومیان استرالیا توسط قانون اساسی تا بهداشت عمومی و سن جمعیت می باشد.
همچنین این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می کند. ما دانشجویان مستعد را از سرتاسر استرالیا و جهان جذب می کنیم. 50،000 دانشجوی این دانشگاه از 128 کشور جهان بوده و این دانشگاه را تبدیل به یکی از شهری ترین دانشگاه های استرالیا می کند.
پردیس اصلی دانشگاه نیو ساوت ولز UNSW در محلی به وسعت 38 هکتار در کنزینگتون Kensington ، هفت کیلومتری مرکز سیدنی واقع است.

دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا

رنکینگ دانشگاه نیو ساوت ولز سال 2023 - 2024

دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از دانشگاه‌های بسیار عالی در قلب استرالیاست که افراد روز به روز در حال پیشرفت و رشد است. به همین منظور این دانشگاه آموزش بسیار باکیفیتی را در طول هر سال به نسبت سال قبل به دانشجویان داخلی و به خصوص به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. براساس آخرین رتبه‌بندی سال 2023 – 2024 رنکینگ این دانشگاه به شرح زیر است:

 • رتبه‌بندی براساس QS در سال 2024: 19
 • رتبه‌بندی QS در سال 2023: 45
 • رتبه‌بندی براساس THE (Times Higher Education) سال 2023: 71
 • براساس رتبه‌ دانشگاه‌های جهانی (US News & World Report) در سال 2023: 37
 • شاخص رتبه‌‌بندی ARWU: 65
رتبه جهانی QS در سال 2024 : 19
رتبه جهانی Times در سال 2023 : 71
رتبه جهانی Shanghai در سال 2023 : 72

دانشکده ها و مراکز دانشگاه

1. هنر و طراحی ( Art & Design )

امکانات هنر و طراحی در سطح استانداردهای جهانی
پردیس هنر و طراحی دانشگاه نیو ساوت ولز UNSW در پدینگتون ( Paddington ) که بیش از یک قرن پیش ساخته شده و در سال 2012 مورد بازسازی قرار گرفت در زمره بزرگترین گروه کسب و کارها و نهادهای فرهنگی و صنعتی خلاق منطقه قرار دارد. پردیس تخصصی هنر و طراحی دانشگاه نیو ساوت ولز UNSW که پیرامون یک حیاط مرکزی در دل حیات جامعه ما واقع است دارای امکاناتی با کیفیت بالا نظیر موزه، گالری های استاندارد و کارگاه های مدرن، استودیوهای آزاد و فضاهای کاری خصوصی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و دیجیتال، سالن های استراحت دانشجویان و فضاهایی برای همکاری است.
پردیس هنر و طراحی دانشگاه نیو ساوت ولز UNSW یکی از دانشکده های برتر در زمینه هنر و طراحی در استرالیاست. ما وسیع ترین مجموعه مقاطع خلاق در کشور را ارائه می کنیم که شامل هنرهای زیبا، طراحی، هنرهای رسانه ای، گردآوری و رهبری فرهنگی، تاریخ و تئوری هنر است.

2. هنر و علوم اجتماعی ( Arts & Social Sciences )

دانشکده هنر و علوم اجتماعی دانشگاه نیو ساوت ولز UNSW در کنزینگتون ( Kensington ) واقع در حومه شرقی سیدنی قرار دارد. این پردیس در نزدیکی مرکز تجاری و فرهنگی شهر (در هفت کیلومتری) و حتی در فاصله نزدیک تری به بهترین سواحل سیدنی یعنی بوندی و کوگی ( Bondi and Coogee ) قرار دارد. این پردیس با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی از CBD و حومه های اطراف قابل دسترسی است.
دانشکده هنر و علوم اجتماعی یکی از دانشکده های برتر است که دارای اساتید پیشگام، دوره های حرفه ای مرتبط و تحقیقات بین المللی است که در محیطی پیشرفته و فکری انجام شده است.

گروه های ما:

1. گروه هنر و رسانه ها

2. گروه آموزش

3. گروه علوم انسانی و زبان ها

4. گروه علوم اجتماعی

3. محیط ساخته شده ( Built Environment )

محیط ساخته شده نیو ساوت ولز – طراحی و ساخت پایدار، شهرهای قابل زیست. در محیط ساخته شده دانشگاه نیو ساو ولز، ما رهبرانی جهانی را در زمینه معماری، برنامه ریزی و ساخت و اجرا تربیت می کنیم.
با پیوند دانش جهانی و روش راهبری، شما را برای حرفه ای برجسته آماده می کنیم. شما تحت نظارت اساتیدی که در رشته های خود صاحب نظر می باشند آموزش خواهید دید. اساتیدی که دارای مشاغل استثنایی در رشته های معماری، برنامه ریزی، ساخت و اجرا و ارتباطات رسانه ای هستند دانش و تخصص خود را با شما به اشتراک می گذارند. ترکیب چشمگیر اساتید و فرهنگیان و رهبران حرفه ای به شما این تضمین را می دهد که آموزشی مرتبط، به موقع و الهام بخشی را دریافت خواهید نمود که منجر به آینده حرفه ای بزرگی خواهد گردید.

4. موسسه بازرگانی ( Business School )

موسسه بازرگانی دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از موسسه های بازرگانی برتر استرالیاست که با وجود اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر، این موسسه متمایز می گردد. ما در زمینه انجام تحقیقات و رتبه بندی دوره های تحصیلی خود پیشرو هستیم.

گروه های ما:

1. حسابداری

2. گروه مدیریت بازرگانی استرالیا ( AGSM )

3. بانکداری و امور مالی

4. اقتصاد

5. سیستم های اطلاعات و فناوری

6. مدیریت

7. بازاریابی

8. مطالعات آماری و ریسک

9. مالیات و قانون تجارت

5. مهندسی

دانشکده مهندسی یکی از مراکز شناخته شده تحصیلات و تحقیقات مهندسی در استرالیاست. این دانشکده دارای بیش از 60 سال سابقه برتر در زمینه آموزش و تلفیق پیشرفت های جدید در هر یک از رشته ها است.

1. گروه مهندسی زیست پزشکی

2. مهندسی شیمی

3. مهندسی عمران و محیط زیست

4. علوم و مهندسی کامپیوتر

5. مهندسی برق و مخابرات

6. مهندسی مکانیک و ساخت

7. مهندسی معدن

8. مهندسی نفت

9. مهندسی فتوولتائیک و انرژی قابل تجدید

این دانشکده در پردیس کنزینگتون واقع می باشد که با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پردیس کنزینگتون سیدنی تنها 15 دقیقه از مرکز شهر سیدنی فاصله داشته و در فاصله کوتاهی از ساحل بوندی، مراکز خرید و پل هاربور سیدنی و اپرای این شهر قرار دارد.

6. حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از پیشروان تحصیلات حقوق در استرالیاست. تدریس در این دانشکده تدریس دانشجو محور، تحقیق محور و آینده نگر است که هیچگاه تاثیر قانون بر نحوه زندگی را نادیده نمی گیرد.
پردیس اصلی دانشگاه نیو ساوث ویلز در زمینی به مساحت 38 هکتار در کنزینگتون واقع است که فقط هفت کیلومتر با مرکز تجاری سیدنی فاصله دارد. این پردیس به راحتی از شهر و بسیاری از حومه های ساحلی مجاور قابل دسترسی است. بیش از 35000 نفر هر روز به سیدنی رفت و آمد می کنند.
دانشکده حقوق و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و وکالت ما در ساختمان حقوق (ساختمان F8 ) در مرکز دانشگاه در پردیس اصلی کنزینگتون واقع است.

7. پزشکی

دانشکده پزشکی دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از دانشکده های پزشکی بزرگ استرالیاست. این دانشکده طی تاریخ 50 ساله خود به عنوان یکی از مراکز تحصیلی پیشرو در رشته پزشکی و رشته های مرتبط با بهداشت رشد کرده است.
دانشکده پزشکی دانشگاه نیو ساوت ولز با تعدادی از بیمارستان ها، مراکز تحقیقاتی و سازمان های مراقبت بهداشت استرالیا ارتباط نزدیکی دارد.

گروه های ما:

علوم پزشکی

روان پزشکی

بهداشت عمومی و پزشکی اجتماعی

بهداشت و سلامت زنان و کودکان

گروه های بالینی:

گروه بالینی پرنس ولز

گروه بالینی روستایی

گروه بالینی سنت جورج ( St George Clinical School )

گروه بالینی سنت وینست ( St Vincent’s Clinical School )

گروه بالینی جنوب غرب سیدنی

8. علوم

دانشکده علوم دانشگاه نیو ساوت ولز جزء 50 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم طبیعی و زیستی و زیست پزشکی است و یکی از دانشگاه های برتر در استرالیا است.

گروه های ما:

هوانوردی

علوم بیولوژیک، زمین و محیط زیست

علوم بیوشیمی و بیوسلولی

شیمی

علوم و مهندسی مواد

ریاضیات و آمار

بینایی سنجی و علوم بینایی

فیزیک

روانشناسی

9. UNSW Canberra at ADFA

ADFA در فاصله کمتر از 5 کیلومتر از مرکز شهر و فرودگاه کانبرا قرار دارد. کانبرا شهر جدیدی است که تنها 90 سال از عمر آن می گذرد و در سال 1908 به عنوان راهکار دیپلماتیک و هنگامی که ملبورن و سیدنی کاندید شده بودند به  عنوان پایتخت ملی استرالیا انتخاب شد. نام این شهر برگرفته از واژه بومی Kamberra به معنی محل ملاقات است.) UNSW Canberra یکی از پردیس های دانشگاه نیو ساوت ولز است که در آکادمی نیروی دفاعی استرالیا (ADFA) قرار دارد.
پردیس UNSW Canberra دوره کارشناسی سه ساله ای را به ناوآموزان و دانشجویان افسری مرکز نیروی دفاعی استرالیا ارائه می دهد. همچنین دوره های کارشناسی ارشد در رشته های هنر، بازرگانی، فناوری اطلاعات، مهندسی، مدیریت و علوم را ارائه می دهد که برای عموم آزاد است.
دانشجویانی که در UNSW Canberra تحصیل می کنند از تمام مزایای تحصیل در یکی از بزرگترین، پیشرفته ترین و بهترین موسسات آموزشی تحقیقاتی سه ساله استرالیا برخوردار می گردند.

موسسات ما:

بازرگانی

مهندسی و فناوری اطلاعات

علوم انسانی و علوم اجتماعی

علوم فیزیک، محیط زیست و ریاضی

شرایط و مدارک جهت اخذ پذیرش دانشگاه نیوساوت ولز

شرایط و مدارک جهت اخذ پذیرش دانشگاه نیوساوت ولز

قبل از ورود به دانشگاه در استرالیا، شما باید رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید، زیرا شرایط پذیرش‌ها متفاوت هستند. برای پذیرش در رشته موردنظرتان، باید به الزامات گوناگونی از جمله مطالعه قبلی یا نمرات امتحان پایان ترم دبیرستان نیاز است. این اقدام تضمین می‌کند که در مقطع تحصیلی خود موفق باشید.

در شرایط کلی ورود به دانشگاه در استرالیا، نکات زیر مد نظر است:

مدرک تحصیلی:

 • مدرک تحصیلی شامل مدرک تحصیلی متوسطه یا عالی، مطالعه تحصیلات بالاتر، دیپلم یا سایر مطالعات بعد از متوسطه، و پژوهش بنیادی است.
 • برای تحصیلات تکمیلی، عموماً باید سطح کارشناسی را کامل کنید.

نمره مورد نظر برای مدرک انتخابی:

 • شما باید نمره‌ موردنظر برای مدرک انتخابی خود را به دست آورید.

شرایط زبان انگلیسی:

 • برای شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی یا ورود به دانشگاه، شما باید حداقل از یک آزمون زبان انگلیسی با نمره مناسب وارد شوید.
 • نمره‌های معمولاً قبولی شامل آیلتس آکادمیک با نمره کل 6.5، تافل ibt با نمره کل 90 و تافل pbt با نمره کل 577 است.
 • حداکثر زمان مجاز برای استفاده از نمرات آزمون‌های زبان انگلیسی، دو سال است.

با توجه به موارد فوق، قبل از شروع فرآیند ورود به دانشگاه در استرالیا، حتماً شرایط و الزامات موردنیاز را به دقت بررسی کنید.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیو ساوت ولز و همچنین تحصیل و زندگی در کشور استرالیا باید هزینه‌های مختلفی را قبل از مهاجرت در نظر بگیرند. در ادامه شما را با هر هزینه که دانشجویان باید به آن توجه کنند، آشنا خواهیم کرد.

به طور کلی شهریه یا هزینه تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز به طور متفاوتی به نسبت سایر دانشگاه‌های محاسبه می‌شود. هزینه شهریه به ازای هر واحد اعتبار (UOC) است. هر دانشجو به طور معمول و استاندارد باید در طول یکسال 48 واحد پاس کند. اغلب دوره‌های درسی در UNSW هر کدام 6 واحد ارزش دارد.

همچنین برای تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز، علاوه بر هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

۱. هزینه فی‌ای (۱۲۵ دلار استرالیا)

۲. هزینه‌ی کتاب و جزو (۱۰۰۰ دلار استرالیا در سال)

۳. هزینه درخواست برای پذیرش (۱۲۵ دلار استرالیا)

۴. هزینه پورسه ویزای تحصیلی (۶۳۰ دلار)

علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه، دانشجویان باید هزینه‌های مربوط به هزینه زندگی در استرالیا را حین تحصیل در نظر بگیرند. برخی از هزینه‌های مربوط به زندگی نظیر هزینه بیمه سلامت، کتاب، اجاره مسکن، خوراک و پوشاک را نیز در نظر بگیرند. برخی از هزینه‌های زندگی در استرالیا به شرح زیر است:

 • اجاره اقامت در پردیس دانشگاه: 110 تا 280 دلار در هفته
 • اجاره اقامت در خانه‎‌های اشتراکی (Homestay): 235 تا 325 دلار در هفته
 • اجاره اجاره خانه: 185 تا 440 دلار در هفته
 • مواد غذایی و رستوران: 140 تا 280 دلار در هفته
 • خدمات برق گاز: 10 تا 20 دلار در هفته
 • تلفن و اینترنت: 15 تا 30 دلار در هفته
 • حمل‌ونقل عمومی: 30 تا 60 دلار در هفته
 • تفریح و سرگرمی: 80 تا 150 دلار در هفته
 • عضویت ماهیانه در باشگاه ورزشی: 50 تا 60 دلار

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه نیو ساوت ولز

بورسیه تحصیلی یکی از روش‌های کاهش هزینه‌های شهریه و زندگی دانشجویی است. برخی از بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه UNSW (دانشگاه نیوساوت ولز) برای دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

International Scientia Coursework Scholarship (بورسیه تحصیلی scientia):

 • برای دانشجویان با پیشرفت تحصیلی بالا و مهارت‌های رهبری.
 • پشتیبانی کامل شهریه یا مبلغ 20000 دلار در سال به عنوان هزینه تحصیل.

Australia’s Global Award:

 • برای دانشجویان با انگیزه برای رسیدن به اهداف آکادمیک و شخصی.
 • کمک مالی 5000 تا 10000 دلار در سال.

India Future of Change Scholarship:

 • برای دانشجویان هندی با پیشرفت تحصیلی عالی و اراده ایجاد تاثیر مثبت در جهان.
 • مبلغ 10000 دلار استرالیا در سال.

UNSW Global Academic Award:

 • برای دانشجویان جهانی UNSW با موفقیت در پایان برنامه بنیاد جهانی UNSW.
 • 5000 یا 10000 دلار برای سال اول مدرک کارشناسی.

International Student Award:

 • 15% تخفیف از شهریه برای دانشجویان بین‌المللی از کشورهای واجد شرایط.

T2 Return to Campus Award:

 • کمک مالی یک باره به دانشجویان بین المللی کشورهای واجد‌شرایط در ترم دوم 2023.

همچنین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند این بورسیه‌ها را با دیگر بورسیه‌های UNSW مانند معافیت از شهریه کامل و جوایز دانشجویی بین‌المللی ترکیب کنند. صلاحیت برای دریافت بورسیه‌ها پس از ارائه درخواست پذیرش ترم 2 سال 2023 در UNSW تعیین می‌شود.

امکانات دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز به دانشجویان بین‌الملل علاوه بر ارائه آموزش با کیفیت، خدمات و امکانات مختلفی را ارائه می‌کند. برخی از امکانات دانشگاه نیو ساوت ولز عبارت است از:

 • ارائه مشاوره برای دانشجویی بین‌المللی
 • کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های تحصیلی
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی مشاغل و کارآموزی
 • ایمنی در محوطه دانشگاه
 • دوره‌های کوتاه آنلاین رایگان
 • کمک به اقامت دانشجویان
 • ارائه خدمات بهداشتی
 • مرکز نگهداری کودکان
 • مشاوره حقوقی
 • ارائه خوابگاه‌های دانشجویی به دانشجویان بین‌المللی (نام برخی از خوابگاه‌ها عبارت است از:)
  • Barker Street (آپارتمان‌های بارکر استریت در محوطه دانشگاه UNSW واقع شده‌اند و به صورت فلت هستند)
  • High Street (برای دانشجویان متاهل مناسب است)
  • University Terraces
  • Jacaranda Hall

افراد معروف فارغ‌التحصیل از دانشگاه نیو ساوت ولز

افراد معروف از دانشگاه نیو ساوت ولز فارغ‌التحصیل شدند که اسامی برخی از آنها عبارت است از:

 • Lucinda Mary Turnbull AO؛ عضو سابق شورای سیدنی
 • Peter Robort Garret AM؛ موزیکدان استرالیایی
 • Robort John Carr؛ سیاستمدار سابق استرالیا
 • Robort Bruce McClelland؛ قاضی دادگاه خانواده در استرالیا
 • David Maechel Gonski AC؛ رهبر حزب بشردوستی
 • Robort William Bob Bellear؛ اولین قاضی بومی استرالیایی
 • Emeritus Professor Roger Layton؛ محقق در حوزه مدلسازی جریان‌های تجاری سیستم‌های بازاریابی کلان
 • Scientia Professor George Williams؛ محقق در حوزه قانون اساسی، امنیت ملی و تروریسم، قانون انتخابات، فدرالیسم، حقوق بشر و عدالت اجتماعی

پردیس های دانشگاه نیو ساوت ولز

کنزینگتون

مکان: کنزینگتون Kensington

UNSW CBD

مکان: سیدنی Sydney

هنر و طراحی

مکان: پدینگتون Paddington

رندویک

مکان: رندویک Randwick

کلیفبروک

مکان: کوجی Coogee

دیوید فیلیپس فیلد

مکان: دیسی ویل Daceyville

مانلی ویل

مکان: مانلی ویل Manly Vale

کنبرا

مکان: کانبرا Canberra

گالری تصاویر دانشگاه

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا با ما تماس بگیرید

برای مشاهده سایر دانشگاه های استرالیا روی دکمه کلیک کنید

پیمایش به بالا
Call Now Button