اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

یکی از عمده‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت تحصیلی به استرالیا است. بر اساس آخرین نظرسنجی‌هایی که از دانشجویان بین‌المللی انجام شده است، استرالیا سومین کشور محبوب برای مهاجرت تحصیلی است. بالا بودن کیفیت سطح آموزشی دانشگاه‌های این کشور و کمک به دانشجویان بین‌المللی برای پیدا کردن کار و شروع زندگی حرفه‌ای، از مهمترین دلایل موفقیت این کشور در جذب دانشجو است.

اقتصاد رو به رشد استرالیا، این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا بعد از اتمام دوره تحصیلیشان گام بعدی را برای پیدا کردن کار مورد علاقه‌شان بردارند. اما دانشجویان برای کار و زندگی در استرالیا، به مدرکی به نام PR نیاز دارند و باید اقامت استرالیا را کسب کنند.

خوشبختانه برای گرفتن اقامت استرالیا یا PR استرالیا روش‌های مختلفی وجود دارد که 3 مورد از مهم‌ترینشان عبارتند از:
Skilled (مهاجرت از طریق مهارت)
تعیین شدن از سوی دولت (State Nomination)
طرح تعیین شدن از سوی کارفرما (Employer Nomination)

هر ساله مرکز مهاجرت در استرالیا، برای بهبود شرایط اقتصادی و صنعت این کشور، تصمیم به استخدام نیروهایی با مهات بالا و البته خاص می‌گیرد. به همین دلیل هر ساله اول جولای، لیستی از مهارت‌های مورد نیاز، به صورت بلند مدت و کوتاه مدت به ترتیب تحت عناوین MLTSSL و STSOL از سوی وزارت آموزش و پرورش استرالیا منتشر می‌شود.

بنابراین اگر دانشجویان قصد اقامت در استرالیا را دارند، باید در دوره‌های آموزشی شرکت کنند که به راحتی بتوانند بعد از اتمام دوره برای PR درخواست دهند. برخی از این دوره‌های آموزشی عبارتند از :

کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

هرچه که سرعت پیشرفت در حوزه فناوری و تکنولوژی، خصوصا اینترنت بیشتر باشد، نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی بیشتری در این حوزه است. به خصوص در زمینه‌هایی مانند :
سخت افزار، نرم افزار، شبکه، امنیت، توسعه وب سایت و … . در حال حاضر بهترین دانشگاه استرالیا که در این حوزه در حال فعالیت است، دانشگاه Computer Society است که به صورت مداوم خودش را با تغییرات دنیای دیجیتال به روز نگه می‌دارد.
بنابراین دور از انتظار نیست که نیاز به مشاغلی مانند آنالیزگر ICT، سیستم، برنامه نویس، توسعه دهنده برنامه، مهندس نرم‌افزار، مهندس شبکه و سیستم‌های کامپیوتری، تست نرم افزار، مهندس پشتیبانی ICT و توسعه دهنده وب، روز به روز بیشتر شود.

تدریس و آموزش

مسلما برای پیشرفت هر کشوری نیاز به آموزگاران ماهر، جهت رشد ذهن دانش‌آموزان و دانشجویان است. خوشبختانه استرالیا یکی از کشورهایی است که به خوبی با اهمیت این مسئله آشناست و به همین دلیل همواره از بهترین دانشجویان تقاضا می‌کند تا در این زمینه مشغول به کار شوند. موقعیت‌های کاری مختلفی که در حوزه آموزش وجود دارند، عبارتند از :
معلم پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، خصوصی، دانشگاه، معلم فنی حرفه ای، زبان انگلیسی.

مهندسی

استرالیا یکی از پیشگامان در حوزه کلیه گرایش‌های مهندسی است. به گونه‌ای که هرساله تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی برای یادگیری مهارت‌های تخصصی در راستای تولید، اختراح و … استرالیا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر، استرالیا در مهندسی شیمی، مواد، مهندس عمران، ژئوتکنیک، برق، الکترونیک، مکانیک، هواپیما، کشاورزی، محیط زیست و صنایع نیاز به متخصص دارد.

پرستاری و پزشکی

با توجه به اینکه جمعیت استرالیا روز به روز در حال افزایش است، مسلما نیاز به خدمات درمانی و پزشکی نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. در میان رشته‌های متنوعی که هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش استرالیا ارائه می‌شوند، پرستاری همیشه حضور داشته است.
در حال حاضر مشاغلی که در حوزه پزشکی در استرالیا مورد نیاز است، عبارتند از :
پزشک کودک و خانواده، اورژانس بحرانی، پرستار معلولین و توانبخشی، پرستار روان، جراح، پاتالوژی و مامایی.

خدمات اجتماعی

حرفه‌هایی که در این حوزه قرار می‌گیرند، همواره به عنوان یکی از مشاغل مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرند. خصوصا افرادی که به برقراری رابطه اجتماعی با دیگران علاقه دارند. نقش افرادی که در هر یک از این مشاغل در حال فعالیت هستند، برای بهبود شرایط اجتماعی بسیار تاثیرگذار است. افرادی که به خدمات اجتماعی علاقه دارند، می‌توانند در هر یک از مراکز Social Worker، Community Worker، Welfare Worker، Welfare Centre و … مشغول به کار شوند.

خودروسازی

خودروسازی یکی از صنایع رو به رشد استرالیا است. (میزان رشدی که در سال آینده برای این صنعت در نظر گرفته شده است، 3.46 درصد است. دانشجویانی که به ساخت و تعمیر اتومبیل علاقه دارند و در یکی از رشته‌های برق و مکانیک تحصیل کرده‌اند، می‌توانند شانس خود را در این حوزه کاری امتحان کنند.

ساخت و ساز

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که انجام شده است، صنعت ساخت و ساز تا سال 2022، 10.9 درصد پیشرفت خواهد داشت. در حال حاضر مشاغل مورد نیاز در این حوزه عبارتند از :
کارگر، مهندس ناظر، بازرس ساختمان، نجار، مدیر پروژه، کاشی کاری.

مهمانداری و آشپزی

اگر به صنعت گردشگری علاقه دارید و به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا هستید، می‌توانید در یکی از مشاغل این شاخه مانند آشپزی، مدیر کافه یا رستوران، مدیر کمپینگ، مدیر انواع باشگاه‌های مجاز، شیرینی پزی و … فعالیت کنید.

لوله کشی

بر اساس برآوردهایی که انجام شده است، این حرفه تا سال 2022، 11.2 رشد کاری خواهد داشت. بنابراین اگر به انجام اموری مانند لوله کشی سیستم تهویه، سقف و … علاقه دارید، از این طریق برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنید.

نقاشی و دکوراسیون

یکی دیگر از صنایع رو به رشد استرالیا، نقاشی و دکوراسیون است که پیش بینی شده است در سالهای آتی ، 10.9 درصد پیشرفت داشته باشد.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button