الزامات جدید آیلتس (IELTS) برای تحصیل در استرالیا (مارس 2024)

الزامات جدید آیلتس (IELTS) برای تحصیل در استرالیا (مارس 2024)

دولت استرالیا تغییراتی در الزامات زبان انگلیسی برای ویزای دانشجویی و ویزای موقت فارغ‌آلتحصیلان (TGV) ایجاد کرده است. این تغییر بخشی از استراتژی مهاجرتی دولت استرالیا است که در تاریخ 11 دسامبر 2023 منتشر شد و در مورد تمام درخواست های ویزای دانشجویی و موقت فارغ‌التحصیلی که در تاریخ 23 مارس 2024 یا بعد از آن ارائه شده است، اعمال می شود.

این تغییر استراتژی به متقاضیان تحصیل در استرالیا برای داشتن تجربه خوب آموزشی دراین کشور و تبدیل شدن به نیروی کار ماهر کمک می کند. در نتیجه مسیر برای یافتن کار در استرالیا و درخواست ویزای دائم و اقامت هموارتر خواهد شد.
اما ببینیم که این تغییرات در نمرات زبان چیست؟

ویزای فارغ التحصیلی موقت (TGV)

  • حداقل نمره مورد نیاز برای TGV برای آزمون IELTS از 6.0 به 6.5 (یا معادل آن) افزایش می یابد، همراه با حداقل نمره 5.5 برای هر جزء آزمون (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن).
  • اعتبار نمره این آزمون برای TGV از 3 سال به 1 سال کاهش می یابد. متقاضیان TGV در حال حاضر باید مدارکی را ارائه دهند که آزمون زبان انگلیسی را ظرف مدت 1 سال و بلافاصله قبل از تاریخ درخواست ویزا تکمیل کرده اند.

ویزای فارغ‌التحصیلان (Temporary Graduate Visa) استرالیا ویزای است موقتی که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می دهد پس از اتمام تحصیل در این کشور کار و زندگی کنند.

ویزای دانشجویی

  • حداقل نمره مورد نیاز برای ویزای دانشجویی برای نمره آزمون IELTS از 5.5 به 6 (یا معادل آن) افزایش می یابد.
  • حداقل نمره مورد نیاز برای پکیج دوره ELICOS آیلتس از 4.5 به 5.0 افزایش می یابد.
  • برای دانشجویانی که فقط از طریق دوره فشرده ELICOS انگلیسی را یاد خواهند گرفت، هیچ تغییری وجود نخواهد داشت.
    ELICOS مخفف English Language Intensive Courses for Overseas Students است و به معنای دوره های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی است. هدف ازاین دوره‌ها، کمک به دانشجویان بین المللی برای رسیدن به سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا است.
  • برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را از طریق university foundation یا برنامه های Pathway آموزش میبینند، نمره آزمون مورد نیاز IELTS 5.5 (یا معادل آن) خواهد بود.
  • تغییرات نمره زبان آیلتس برای دوره های VET نیزاز 4.5 به 5.0 افزایش می یابد.

این تغییرات در نمرات آیلتس، تضمین می کند که دانشجویان با موفقیت و سطح مناسب زبان انگلیسی به دوره اصلی تحصیلی خود منتقل شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات در الزامات زبان انگلیسی برای دانشجویان، به لینک Meet English language requirements مراجعه کنید.

منبع: immi.homeaffairs.gov.au

مطلب ویزای تحصیلی استرالیا را هم بخوانید

برای دریافت مشاوره تحصیلی استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button