دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

((University of Northern British Columbia (UNBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی یکی از بهترین دانشگاه‌های کوچک کانادا است، که در سال 1990 تأسیس شد. این دانشگاه در قلب مناظر تماشایی شمال بریتیش کلمبیا واقع شده و دانشجویان در محیطی ایده‌آل به تحصیل در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مشغول می‌شوند. دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی فرصت یادگیری و تحقیق در حوزه‌های فرهنگ، بهداشت، اقتصاد، محیط زیست و تعدادی از دیگر زمینه‌ها را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی مختلفی را ارائه می‌دهد که شامل هنر و علوم، مدارج حرفه‌ای، پزشکی و مهندسی می‌شوند. در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی همچنین در زمینه‌های محیط زیست و منابع طبیعی، توسعه‌ی اجتماعی، بهداشت محیط زیست و روستایی و شمال و نیز ملل اولیه تحقیقات معتبری صورت می‌گیرند. این دانشگاه ضمن پرورش آکادمیک دانشجویان از شهرت خاصی در ایجاد محیطی صمیمی، کلاس‌های کوچک، فرصت‌های آموزشی تجربی و مبتنی بر اجتماع، آموزش‌های مذهبی و فرصت‌های پژوهشی برخوردار است.

اغلب دانشجویان در پردیس اصلی این دانشگاه در پرنس جورج مشغول تحصیل هستند. شایان ذکر است که دانشجویان در این پردیس به سادگی به محیط‌های تفریحی خارج از شهر از قبیل اسکی و اسنوبورد و کوهنوردی دسترسی دارند. دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی دوره‌ها و فرصت‌های تحقیقی خود را در سراسر نقاط بریتیش کلمبیا، از قبیل تراس، فورت سنت جان و کویزنل نیز ارائه می‌دهد.

همچنین، باید یادآوری کرد که دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی به عنوان دانشگاه سبز کانادا شناخته می‌شود و جوایز بی‌شماری را در زمینه‌ی ابتکارات محیطی به دست آورده است. در سال 2010 این دانشگاه توانست همراه با دانشگاه هاروارد جایگاه بهترین پروژه‌های پایدار پردیس‌ها در آمریکای شمالی (یک سیستم انرژی زیستی که به عنوان پلتفرمی برای آموزش، تحقیق و مشارکت اجتماعی عمل کرده و فناوری ارزش ویژه را برای نواحی روستایی و مبتنی بر منابع نمایش می‌دهد) را به دست آورد.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی میزبان مرکز همکاری ملی برای بهداشت بومی و همچنین خانه‌ی چند مؤسسه‌ی پژوهشی از قبیل مؤسسه‌ی مطالعات منابع طبیعی و محیط زیستی و مؤسسه‌ی توسعه‌ی اجتماعی است. این دانشگاه از دو جنگل پژوهشی و نیز مرکز پژوهشی رودخانه‌ی کویزنل محافظت می‌کند. تمام این مؤسسات فرصت‌های مختلفی را برای آموزش و تحقیق در علوم طبیعی، اجتماعی و بهداشت فراهم می‌کنند.

شایان ذکر است که تعداد 1 هزار و 971 دانشجوی تمام وقت در دوره‌ی کارشناسی و 509 دانشجوی تمام وقت در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند، در حالی که تعداد دانشجویان پاره وقت دوره‌ی کارشناسی 868، و تعداد دانشجویان پاره وقت دوره‌ی تحصیلات تکمیلی 94 نفر است. به این ترتیب شمار دانشجویان رشته‌های مختلف این دانشگاه به حدود 3 هزار 500 نفر می‌رسد. لازم به اشاره است که بیش از 9 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند و نسبت دانشجویان زن به مرد 60 به 40 است. همچنین در این دانشگاه به ازای هر 2/14 دانشجو، یک کارمند مشغول به خدمت است. در پایان باید اشاره کرد که دانشگاه بریتیش کلمبیای شرقی در سال 2018 توانست جایگاه 150 تا 200 رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان جهان را به دست آورد. این دانشگاه در سال 2019 نیز جایگاه 810 تا 1000 رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داد.

گالری تصاویر

سایر دانشگاه ها

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست