هزینه ها و کار نیمه وقت در دانشگاه مک کواری

هزینه ها و کار نیمه وقت در دانشگاه مک کواری

هزینه ها و کار نیمه وقت در دانشگاه مک کواری

مقررات دولت استرالیا دانشجویان بین المللی را ملزم می سازد تا شواهدی را در خصوص توانایی خود جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا به مدت حداقل دو سال ارائه کنند. حداقل مبالغ در سایت تحصیل در استرالیا (Study in Australia website) منتشر شده است. بطور کلی، باید حداقل 19,830 دلار استرالیا در سال برای مخارج زندگی خود در این کشور تخصیص دهید. دارندگان ویزای دانشجویی بین المللی در استرالیا در طول ترم های تحصیلی می توانند تا سقف 40 ساعت در هر دو هفته و طی فواصل میان ترم ها بطور تمام وقت به اشتغال بپردازند. راه های زیادی برای جستجوی کارهای پاره وقت در استرالیا موجود می باشد. دانشگاه مک کواری به دانشجویان خدمات کار و اشتغال ارائه می دهد. اگر برای یافتن کار پاره وقت برای خود نیاز به کمک دارید، یک قرار ملاقات تعیین کنید.

 مسکن

مکان زندگی یکی از مهمترین تصمیماتی که باید اتخاذ کنید. هزینه های مسکن شما مطابق با نوع و مکان مسکنی که در نظر دارید متغیر است. پیشنهاد می کنیم به سایت اقامت دانشگاه مک کواری (Macquarie University Accommodation)  مراجعه کنید تا مطالب بیشتری را در باره گزینه هایی که ارائه می کنیم بیاموزید. همچنین مهم است که هزینه های برق، گاز و آب مصرفی را نیز در نظر داشته باشید. در بعضی از گزینه های مسکن، این مخارج در کرایه ماهیانه لحاظ شده اند. بطور کلی، هنگامی که در یک آپارتمان زندگی می کنید صرفا هزینه های گاز و برق را پرداخت می کنید. اما در صورت اقامت در خانه، بهای آب را نیز باید پرداخت کنید.

هزینه های برآورد شده

فهرست های اقاتگاه های خصوصی و خوابگاه های دانشگاه مک کواری هزینه های هفتگی
اتاق سوئیت 350 تا 485 دلار
آپارتمان یک خوابه 370 تا 485 دلار
آپارتمان دو خوابه 315 تا 450 دلار (برای هر اتاق خواب)
آپارتمان 4 تا 6 خوابه 205 تا 335 دلار (برای هر اتاق خواب)
خانه دو تا 5 خوابه 145 تا 225 دلار (برای هر اتاق خواب)
گاز، برق 15 تا 25 دلار

تلفن

مخارج مربوط به ارتباطات تلفنی بستگی به تمایل شما به استفاده از تلفن در خانه، تلفن همراه و یا هر دو دارد. اگر بخواهید در خانه تلفن داشته باشید باید اجاره بهای ماهیانه خط تلفن را پرداخت کنید. این هزینه بین تمام اعضای خانه قابل تقسیم است. در خصوص استفاده از تلفن های همراه، توصیه می شود که به دنبال برنامه ای خاص یا کارت تلفنی باشید که هزینه آن قبلا پرداخت شده و به بهترین شکل متناسب با نیازهای شماست. در خصوص تلفن های خارج از کشور دانشجویان معمولا می توانند کارت های تلفنی که هزینه آن قبلا پرداخت شده استفاده کنند که بسیار ارزان تر بوده و در بسیاری از فروشگاه ها و روزنامه فروشی ها موجود است.

هزینه های برآورد شده

تلفن و اینترنت 20 تا 50 دلار در هر هفته
کارت های تلفن پیش پرداخت شده ویژه خارج از کشور 20 تا 50 دلار در هر هفته

 

اینترنت

گزینه های بسیاری برای آن دسته از کاربران اینترنت وجود دارد که در سیدنی زندگی می کنند. می توانید از اینترنت پهن باند استفاده کنید که به بهترین شکل پاسخگوی نیازهای شما می باشد. به منظور جلوگیری از عدول از حدود اطلاعات لازم است تا از ثابت بودن سرویس اینترنت پهن بند خود اطمینان حاصل کنید.

هزینه های برآورد شده

اینترنت پهن باند 20 تا 50 دلار در هر هفته

اینترنت بی سیم در پردیس

دانشگاه مک کواری دسترسی رایگان، سریع و نامحدود به اینترنت از طریق وای فای را در سرتاسر پردیس دانشگاه در اختیار تمام دانشجویان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر به سایت products.mq.edu.au/wifi مراجعه کنید.

پوشش سلامت

پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) یکی از الزامات ورود به استرالیا برای تمام دانشجویان بین المللی و وابستگان همراه آنهاست. این بدین معنی است که شما و خانواده شما باید طی تمام مدت اقامت خود در استرالیا دارای پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) باشید. دانشجویان در انتخاب ارائه کننده پوشش سلامت خود مختار هستند اما Allianz Global Assistance دستگاه بیمه ارجح دانشگاه مک کواری در ارائه OSHC می باشد.

انتخاب قیمت ماهیانه OSHC در سال 2015 را دانلود کنید (فایل پی دی اف، 79 کیلو بایت)

  هزینه برآورد شده

انفرادی 594 دلار در سال

حق بیمه خانواده دونفره

پوشش یک نفر دارنده ویزای دانشجویی معتبر به علاوه همسر بزرگسال یا شریک واقعی شناخته شده یا یک یا چند فرزند وابسته

1.643 دلار در سال

حق بیمه خانواده چندنفره

پوشش یک نفر دارنده ویزای دانشجویی به علاوه چند وابسته که تنها می تواند شامل یک همسر بزرگسال یا شریک واقعی شناخته شده یا چند فرزند وابسته باشد

2.396 دلار در سال

 

 مواد غذایی و خواروبار

هزینه غذا و خواروبار بستگی به اولویت های خرید شما دارد.

 

هزینه برآورد شده

خواروبار و خورد و خوراک بیرون از منزل 80 تا 200 دلار در هر هفته

 

اتومبیل

اگر مایلید تا اتومبیلی در استرالیا داشته باشید باید هزینه خریداری اتومبیل و نیز هزینه نگهداری و خرید بنزین را مد نظر قرار دهید.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص این رده، لطفا از سایت www.carsguide.com.au بازدید کنید.

 

هزینه برآورد شده

هزینه متوسط پس از خرید شامل بنزین، بیمه اجباری خودرو، ثبت و نگهداری 150 تا 250 دلار در هر هفته

 

 حمل و نقل عمومی

هزینه حمل و نقل عمومی بستگی به فاصله محل زندگی شما از دانشگاه مک کواری و دفعات استفاده شما از حمل و نقل عمومی دارد. پیشنهاد می کنیم پس از انتخاب محل زندگی خود این هزینه را مد نظر قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، از سایت New South Wales transport website بازدید کنید.

 

هزینه برآورد شده

متوسط هزینه حمل و نقل عمومی 10 تا 50 دلار در هر هفته

 

 

تفریح و سرگرمی

هزینه حمل و نقل عمومی بستگی به فاصله محل زندگی شما از دانشگاه مک کواری و دفعات استفاده شما از حمل و نقل عمومی دارد. پیشنهاد می کنیم پس از انتخاب محل زندگی خود این هزینه را مد نظر قرار دهید.

هزینه برآورد شده

سینما 13 تا 17.50 دلار
تهیه غذا 10 تا 15 دلار
ناهار در پردیس یا کافه تریا 10 تا 15 دلار
فست فود 7 تا 12 دلار
فنجان قهوه 2.50 تا 3.50 دلار

 

مخارج مربوط به دوره تحصیلی

باید در نظر داشته باشید که طی مدت تحصیل مخارج دیگری را نیز باید متحمل شوید از جمله لوازم التحریر، فتوکپی، خریداری کامپیوتر، جزوات و کتب درسی و دیگر مطالب درسی.

 

هزینه برآورد شده

میانگین هزینه مخارج مرتبط با دوره 850 تا 1000 دلار در سال

 

دیگر مخارج

هر از گاهی متحمل مخارج دیگری نظیر آرایشگاه، هزینه های پست و کادو خواهید شد.

 

 هزینه برآورد شده

هزینه های پستی (جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، از سایت Australia Post بازدید کنید. 2 دلار در هر هفته
آرایشگاه 20 تا 80 دلار

 

 حمل و نقل

سیستم حمل و نقل کارآمد سیدنی رفت و آمد به دانشگاه مک کواری را برای شما آسان می کند. سیدنی از سیستم حمل و نقل ممتازی شامل اتوبوس، قطار و خدمات کشتی در سرتاسر شهر برخوردار می باشد. سرویس های تاکسی نیز موجود است اما هزینه آن در مقایسه با دیگر کشورها کمی گران می باشد. دانشجویان مک کواری از دسترسی خوب و مناسبی به وسایط حمل و نقل عمومی برخوردارند. ایستگاه قطار پردیس دانشگاه مک کواری خط مستقیمی به مرکز شهر داشته و بیش از 20 خط اتوبوس در دانشگاه توقف دارند.

رفت و آمد به دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری طی دوره های تحصیلی اتوبوس رایگانی را در مسیر دانشگاه مستقر می کند که در مکان های مربوط به دانشگاه از جمله ایستگاه قطار، مرکز ورزشی و آبی و کتابخانه دانشگاه توقف می کند.

بلیط های سفر (حمل و نقل عمومی)

دانشجویان بین المللی که در نیو ساوث ویلز تحصیل می کنند ممکن است واجد شرایط خریداری کارت تخفیف دار Opal Card جهت سفر به دفعات با قطار، اتوبوس، کشتی و وسایل ریلی سبک باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، از سایت NSW Transport Info website** بازدید کنید.

 **نکته: دانشجویانی که توسط دولت استرالیا حمایت مالی می شوند و نیز دانشجویانی که در برنامه های تبادل رسمی دانشگاه مشارکت دارند واجد شرایط امتیازات ویژه حمل و نقل عمومی هستند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button