دانشگاه موناش استرالیا

لوگو دانشگاه موناش استرالیا

دانشگاه موناش استرالیا

نام دانشگاه موناش  ( Monash University) به یاد جان موناش که یک مهندس، فرمانده نظامی و چهره‌ی مردمی بود، موناش انتخاب شد. این دانشگاه در سال 1958 در ملبورن استرالیا تاسیس شده است. اولین دانشجویان دانشگاه تحصیلاتشان را در سال 1961 در پردیس اصلی دانشگاه آغاز کردند و به همین دلیل دانشگاه موناش اولین دانشگاه ایالت ویکتوریا  است که در 100 سال گذشته تاسیس شده است.
دانشگاه موناش در سال 1958 در ملبورن استرالیا تاسیس شد. ما دارای یک سازماندهی جوان، مشتاق، خوش بین و خوش برخورد هستیم. ما اعتقاد داریم که با تحصیلات و تحقیقات با کیفیت بالا می‌توان دنیای بهتری ساخت.
دانشگاه موناش گستره ی وسیعی از دوره ها را به شکل های گوناگونی ارائه می دهد. در موناش شما می‌توانید از بین گزینه های تحصیلی مختلف که شامل: تحصیل در دو رشته همزمان، تحصیل پاره وقت، آموزش از را دور و روش های دیگر می‌شود، انتخاب کنید.
دانشکده مدیریت مسئول مدیریت تک تک دوره ها است. ممکن است یک دانشجو در یک گروه و دانشکده خاص ثبت نام کرده باشد ولی دانشکده و گروه های مختلفی ممکن است آن دوره را ارائه کنند.

دانشگاه موناش استرالیا

ایمنی و امنیت دانشگاه موناش

نباید نگران امنیت خود در دانشگاه باشید. حداقل در دانشگاه موناش لازم نیست که نگران همچین چیزی باشید. فضاهای دانشگاهی ما مجهز به آخرین تکنولوژی هشدار، دوربین‌ های مدار بسته و دسترسی الکترونیک به ساختمان ها است. تیم امنیتی ما به صورت تمام وقت برای تامین امنیت کارکنان، دانشجویان و بازدیدکنندگان در تلاش هستند. این نظارت ها به گونه‌ای هستند حتی شما متوجه فعالیت آن ها نخواهید شد.
 

تیم های امنیتی ما
افسران ما در تمام دانشگاه به صورت پیاده، با دوچرخه و ماشین در طول روز و شب در حال گشت زنی هستند. این تیم ها توسط یک تیم مدیریت خبره که در زمینه پیش گیری جرم، بازررسی، نظارت و مدیریت بحران و ترافیک تخصص دارند، حمایت می شوند.
خدمات ایمنی و امنیت ما شامل اسکورت های امنیتی داخل دانشگاه ( به محض درخواست ) و اتوبوس های امنیتی شبانه که به دانشجویان کمک می کند تا بعد از تاریک شدن هوا در محوطه های دانشگاهی وسیع ما تردد کنند، می شود.

رتبه بندی دانشگاه موناش

در موناش اعتبار دانشگاه به عنوان یک ارزش جدی در نظر گرفته می‌شود. این دانشگاه در طول مدت 50 سال توانسته است که در زمینه های تحقیق و آموزش اعتبار ملی و بین المللی قابل تحسینی بدست آورد. دانشگاه موناش در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. همزمان با رویکرده ها و استراتژی های فعلی، دانشگاه موناش سعی دارد با بهبود برخی رویکردها روند رو به رشد خود را حفظ کند. در حالی که رتبه بندی دانشگاه نیز برای ما مهم است به تجربه دانشجویان در دانشگاه به عنوان یک محصل نیز به اندازه رتبه بندی جهانی اهمیت می دهیم. دانشگاه موناش فرصت‌هایی را برای شما فراهم می کند که روی رتبه بندی های ما تاثیر نگذاشته ولی زندگی شما به عنوان داشجو را بهبود می‌بخشد.

 • در بین صد دانشگاه برتر جهان – رتبه جهانی 74 طبق رتبه بندی جهانی دانشگاهی THE در سال 2016-2017.
 • در بین صد دانشگاه برتر با رتبه تخمینی 79 طبق رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در سال 2016.
 • رتبه 21 در بین دانشگاه های بین المللی جهان در سال 2017 بر اساس رتبه بندی THE.

طبق رتبه بندی جهانی به کارگیری فارغ التحصیلان در سالهای 2011- 2015 توسط New York Times  مدیران موفق ترین شرکت های جهان به طور پیوسته دانشگاه موناش را به عنوان دانشگاه مرجح از لحاظ استخدام دانشجویان فارغ التحصیل انتخاب می‌کنند.

رتبه 56 در جهان از نظر اشتغال زایی فارغ التحصیلان ( رتبه بندی دانشگاهی به کارگیری فارغ التحصیلان)

راهنمای دانشگاه های معتبر در سال 2016 از لحاظ:

 • مهارت کارکنان
 • حفظ دانشجویان
 • گرنت های تحقیقاتی

به دانشگاه موناش رتبه 5 ستاره را اعطا کرده است. این دانشگاه در بین 1 درصد دانشگاه برتر از لحاظ اشتغال زایی تحصیلی دانشجویان قرار دارد. دانشگاه موناش تنها عضو یک گروه هشتایی دانشگاهی در استرالیا است که دارای مجوز تجارت بین المللی در دانشکده اقتصاد و تجارت با رتبه 3 تاج است. این مجوز ها عبارت اند از:

 • AACSB
 • EQUIS
 • AMBA

رتبه بندی رشته های تحصیلی دانشگاه موناش

 • بهترین دانشگاه استرالیا در مهندسی و تکنولوژی (رتبه بندی THE در سال 2016-2017 )
 • بهترین دانشگاه استرالیا در شیمی ( رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در سال 2015)
 • رتبه 41 جهان در سلامت و پزشکی بالینی و قبل بالینی ( رتبه بندی THE در سال 2016-2017)
 • رتبه 63 جهان در اقتصاد و تجارت ( رتبه بندی THE در سال 2016-2017)

دانشگاه موناش عضو یک گروه هشتایی از دانشگاه های استرالیا است که اتحادیه ای از دانشگاه های پیشرو استرالیا در زمینه تحقیق و آموزش را تشکیل می‌دهند. فارغ التحصیلان دانشگاه های عضو این گروه هشت تایی خیلی زود شغل تمام وقت با درامد بالا پیدا می‌کنند و نسبت به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها بیشترین احتمال ورود به دورهای تحصیلات تکمیلی را دارند.

رتبه جهانی QS در سال 2024 : 42
رتبه جهانی Times در سال 2024 : 54
رتبه جهانی Shanghai در سال 2023 : 77

پردیس دانشگاه موناش

پردیس کلایتون دانشگاه موناش

کلایتون Clayton

بزرگترین پردیس دانشگاه موناش است. 8 دانشکده در این پردیس قرار دارند. این پردیس امکانات و رویدادهای ورزشی، تحصیلی و فرهنگی وسیعی را فراهم میکند و دست آوردهای افتخار آمیزی در دست یابی به پروژهای تحقیقاتی مشترک داشته است. بخش کلایتون در 20 کیلومتری جنوب شرقی ملبورن قرار دارد. کلایتون یک بخش مسکونی بزرگ است و به داشتن تعداد زیادی از موسسات علمی و تکنولوژی در ایالت ویکتوریا مشهور است.

پردیس کول فیلد Caulfield 

از لحاظ بزرگی دومین پردیس دانشگاه موناش است که گستره ای وسیعی از فرصت‌های تحصیلی را فراهم می کند. این پردیس دارای 5 دانشکده بوده و گستره وسیعی از برنامه‌های دوره لیسانس، تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی را در رشته های مختلف در دسترس قرار می‌دهد.
کول فیلد یک بخش پرجمعیت در 9 کیلو متری ملبورن است. این منطقه دارای مغازه ها و کافه ها زیادی است. مسیر مسابقه کول فیلد که در آن مسابقات اسب دوانی زیادی برگزار می شود، بسیار مشهور است.
از نظر حمل و نقل عمومی این پردیس بسیار راحت در دسترس است. این پردیس دقیقا در کنار ایستگاه قطار کول فیلد قرار دارد که سرویس های زیادی بین شهر و فرنکستون ( Frankston )، دندنانگ ( Dandenong ) و پاکنهام ( Pakenham ) دارد. همچنین یک قطار جدا برای منطقه ساحلی کلیدا ( Kilda ) وجود دارد.رشته های تحصیلی اصلی در کول فیلد اقتصاد و تجارت، طراحی و هنر و فناوری اطلاعات هستند.

پردیس پنینسولا  Peninsula

دانشگاه موناش از لحاظ بزرگی در رتبه سوم پردیس های دانشگاه موناش قرار دارد که به طور تقریبی 3500 دانشجو را در دوره های لیسانس و تحصیلات تکمیلی در رشته های مربوط به تجارت، آموزش و سلامت در خود جای داده است.

پردیس پنینسولا در 40 کیلومتری جنوب ملبورن قرار دارد. این پردیس در طول شبه جزیره مورنینگتون ( Mornington Peninsula )، نزدیک خلیج پورت فیلیپ ( Port Phillip Bay ) در بین سواحل شگفت انگیز، پارک های ملی، رستوران ها قرار دارد.

پردیس پنینسولا کوچک و آرام است. دانشجویان می‌توانند نزدیک ساحل اقامت داشته باشند و به راحتی از طریق حمل و نقل عمومی به مرکز شهر ملبورن دسترسی داشته باشند.

رشته های تحصیلی مهم در این پردیس پرستاری، مامایی، بهیاری، فیزیوتراپی، کار درمانی، علوم تربیتی پایه ای و خردسالان و تجارت هستند.

پردیس پارک ویل  Parkville

محل دانشکده های داروسازی و علوم دارویی دانشگاه موناش است. این پردیس در طول خط مهم پارک ویل قرار گرفته است که مرکز اصلی تحقیقات در زمینه علوم زیست پزشکی در ملبورن محسوب می گردد.

این پردیس در سه کیلومتری مرکز شهر ملبورن قرار گرفته و در نزدیکی حیابان لیگون ( Lygon Street ) و جاده سیدنی با چندین فرهنگ مختلف قرار دارد. مغازه ها، بانک ها، سوپر مارکت ها، مراکز درمانی و کافه های زیادی در نزدیکی این پردیس قرار دارند و دسترسی خوبی از طریق قطار و ترن به پردیس از مناطق وجود دارد.

پردیس شهر حقوق Law City 

دانشگاه موناش محیط آموزشی شگفت انگیزی را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و برنامه های JD موناش فراهم می کند که در قلب منطقه قانونی ملبورن قرار گرفته است.
پردیس شهر در خیابان لانس دیل ( Lonsdale ) 555 نزدیک تقاطع شلوغ خیابان های ویلیام و لانس دیل قرار گرفته است. این پردیس محل دادگاه عالی ایالت ویکتوریا، دادگاه کانتی ایالت ویکتوریا و دادگاه مجیستریت ( Magistrates’ Court ) ملبورن است.
این پردیس توسط اتاقک های اون دیکسون ( Owen Dixon ) و اداره داستان عمومی ویکتوریا احاطه شده و به اندازه یک پیاده روی کوتاه از دادگاه حقوق مشترک المنافع و دادگاه کودکان ایالت ویکتوریا فاصله دارد.
رابطه نزدیک بین کارکنان و دانشجویان در پردیس های تخصصی ما جو صمیمی را در قلب برترین منطقه زیست پزشکی و سلامت استرالیا، پدید آورده است.
بیمارستان های بزرگ، دانشگاه ملبورن، مرکز جامع سرطان، موسسه والتر ( Walter ) و الیز هال ( Eliza Hall )، موسسه هووارد فلوری ( Howard Florey )، موسسه لود ویگ ( Ludwig ) در زمینه تحقیقات سرطان و اتحادیه علوم سلامت CSIRO در همسایگی ما قرار دارند. پردیس های ما که توسط پارک ها احاطه شدند فاصله کوتاهی یا قطار از مرکز ملبورن دارد و با پای پیاده نیز از مناطق حومه شهر کارلتون ( Carlton ) و برونسویک ( Brunswick ) که پر هیاهو نیز هستند و سهم زیادی در روح هنری و چند فرهنگی ملبورن دارند، فاصله چندانی ندارد.

برویک  Berwick

منطقه مسکونی رو به رشد جنوب شرقی ملبورن است. این منطه در 40 کیلو متری جنوب شرقی ملبورن با مغازه ها، کافه ها و خدمات تجاری زیادی قرار گرفته است. این منطقه همچنین گذرگاه جاذبه های طبیعی مشهوری مثل رشته کوه های دندنانگ و جزیره فیلیپ است.
پردیس برویک یک محیط آموزشی مدرنی را فراهم می‌کند که دسترسی خوبی به اعضای آکادمیک دانشگاه داشته و روابط عمیقی با جامعه محلی این منطقه برقرار کرده است.

موسسه مهاجرت تحصیلی آریا که بیش از 17 سال در زمینه اعزام دانشجو به استرالیا فعالیت می کند گواهینامه فعالیت از دانشگاه موناش استرالیا Monash University را اخذ نموده است.
با اطمینان و خیالی راحت مشاوره و انجام امور مهاجرت تحصیلی خود را به مشاوران با تجربه و کاربلد ما بسپارید.

 

سایر مجوزهای این موسسه را می توانید با کلیک روی دکمه زیر مشاهده کنید.

مجوز فعالیت ما از دانشگاه موناش

گالری تصاویر دانشگاه

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در دانشگاه موناش استرالیا با ما تماس بگیرید

برای مشاهده سایر دانشگاه های استرالیا روی دکمه کلیک کنید

پیمایش به بالا
Call Now Button