دانشگاه سیدنی استرالیا

لوگوی دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی استرالیا، با هدف تأسیس موسسه­‌ای تحقیقاتی، در سال 1850 در شهر سیدنی بنا نهاده شد. دانشگاه سیدنی استرالیا از دیرباز از پیشگامان تولید علم در جهان، و اولین دانشگاه تاسیس شده در استرالیا بوده است.

قدمت این دانشگاه به قدری است که آن را از اولین دانشگاه­‌های  Sandstone می­‌دانند (دانشگاه های Sandstone و یا ماسه سنگ یک گروه غیر رسمی  از دانشگاه­‌ها هستند که از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در استرالیا تشکیل شده‌اند).

دانشگاه Sydney با نام اختصاری USDY با جمعیت دانشجویی بالغ بر 6900 دانشجو توسط دپارتمان آموزش و پرورش استرالیا به عنوان موسسه‌­ی ارائه­ دهنده­‌ی تحصیلات عالی شناخته شده است. دانشگاه سیدنی استرالیا دارای 9 دانشکده و مدرسه می‌­باشد که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌­پذیرد. براساس آمار منتشر شده در سال 2014 بیش از 33000 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 19000 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

از امکانات دانشگاه سیدنی استرالیا می­‌توان به بیش از ۲۰۰ انجمن دانشجوئی، ۴۰ کلوپ ورزشی و ۳۲۸ آزمایشگاه اشاره کرد. طبق رتبه ­بندی که توسط QS World University Rankings انجام شد، این دانشگاه استرالیایی در سال­ 2024 به عنوان 19امین دانشگاه شناخته شده­‌ی دنیا معرفی شده است.

اطلاعات بیشتر درباره رنکینگ QS این دانشگاه

از افتخارات این دانشگاه می­‌توان به تصاحب 5 جایزه­ جهانی نوبل و تربیت 9 نخست وزیر اشاره کرد. دانشگاه سیدنی استرالیا عضو گروه هشت (دانشگاه‌های مطرح استرالیا)، عضو  AC۲۱ (شبکه بین‌المللی تعلیم، تحقیق و سازمان‌های صنعتی در آسیا، ایالات متحده و اروپا)، عضو APRU و عضو WUN  (شبکه بین‌المللی ۱۶ دانشگاه تحقیقاتی دنیا) می‌باشد.

چرا باید دانشگاه سیدنی استرالیا را به عنوان مقصدی برای تحصیلات خود انتخاب کنیم؟

تصمیم به تحصیل در استرالیا امکان بهره‌­وری شما از یک آموزش عالی در سطح جهانی و دسترسی به امکاناتی در کلاس جهانی و همچنین کسب تجربیات تحصیلی و عملی را فراهم می­‌کند. در ادامه به ذکر 5 دلیل می­‌پردازیم که نشان می­‌دهند چرا دانشگاه سیدنی استرالیا انتخاب مناسبی برای گذراندن دوران تحصیلات تکمیلی می‌­باشد.

فراهم آوردن یک زندگی ایده­‌آل برای دانشجویان

محیط آموزشی و فرهنگی دانشگاه سیدنی استرالیا با ارائه‌­ی موقعیت‌­های مناسب شغلی برای دانشجویان و همچنین خدمات بی‌شمار برای دانشجویان، توانسته است بستری ایده‌­آل را برای زندگی دانشجویان خارجی ایجاد کند. تحصیل در این دانشگاه، فرصتی بی­‌نظیر را برای بهره بردن از سطح بالای کیفی زندگی و همچنین برای تجربه­‌ی آزادی در بین فرهنگ ملیت­‌های مختلف ایجاد می‌کند.

پردیس­‌های دانشگاه سیدنی استرالیا کلوپ­‌های تفریحی، سالن­‌های ورزشی و فستیوال­‌های غذایی چند فرهنگی را به عنوان تسهیلات برای دانشجویان فراهم کرده­‌اند. یکی از برنامه‌­های تاثیرگذار و غنی دانشگاه سیدنی برپایی انجمن­ها و گردهمایی­‌هایی در پردیس­‌های دانشگاهی است تا دانشجویان بتوانند در محیطی آزاد و ایمن با فرهنگ­‌های یکدیگر آشنا شوند و ارتباطات سازنده و صمیمی با یکدیگر برقرار کنند. دانشگاه سیدنی استرالیا همواره به عنوان یک حامی پرقدرت برای دانشجویان در طول مسیر تحصیل و حتی تا زمان پیدا کردن شغل مناسب عمل کرده است.

ارائه سطح بالای تحصیلات، تحقیقات و فن­‌آوری در دانشگاه سیدنی استرالیا

در دانشگاه سیدنی استرالیا، تحقیق و ارتباط با صنعت از شالوده‌­های اصلی محیط آموزشی و تربیت دانشجویان می­‌باشند. در سایه این دو فاکتور دانشگاه سیدنی  توانسته است افرادی خلاق و پیشگام را در علم و صنعت تحویل جامعه ­دهد. دانشگاه سیدنی استرالیا با تصاحب شمار زیادی از جایزه‌­های علمی و ادبی توانسته امکان بهره‌­وری از سطح بالای تحصیلات را برای محققان و دانشجویان فراهم کند. ایجاد محیطی امن برای انجام طیف وسیعی از تحقیقات، رتبه اول دانشگاه‌های خلاق را بین دانشگاه­‌های آسیا برای دانشگاه سیدنی به ارمغان آورده است.

دانشگاه سیدنی استرالیا توسط موسسات جهانی شناخته شده است.

دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیلات خود در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه سیدنی شوند، اعتبار مدرک آنها توسط دیگر موسسات تحصیلات تکمیلی جهان مورد قبول است. در واقع یکی از دلایل شهرت و اعتبار دانشگاه سیدنی استرالیا ارائه­‌ی دوره­‌های آموزشی با استانداردها بالای جهانی می‌باشد. همین امر سبب شده که پردیس­‌های دانشگاهی این محیط آموزشی، در ارائه­‌ی خدمات آموزشی در صدر جدول رتبه‌­بندی دانشگاه­‌های استرالیا و آسیا باشند.

ارائه طیف وسیعی از دوره­‌ها و خدمات آموزشی در دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا اقدام می­‌کنند با طیف وسیعی از رشته­‌ها و موقعیت‌‌های تحصیلی مواجه می­‌شوند. از زمان پذیرش در این دانشگاه تا زمان فارغ‌­التحصیلی و پیدا کردن شغل مناسب گزینه­‌های زیادی اعم از دوره‌­ها­ی آموزشی و کارآموزی برای انتخاب وجود دارد.

تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا به شما اجازه می‌­دهد که علاوه بر پشت سر گذاشتن دوره­‌ی آموزشی خود به یادگیری مهارت­‌ها در زمینه­‌ای که به آن علاقه دارید مشغول باشید. از دیگر امکاناتی که دانشگاه سیدنی استرالیا در اختیار شما قرار می­‌دهد می‌­توان به سفر به کشورهای خارجی و تحصیل به صورت Student Exchange، یادگیری زبان انگلیسی، و پشت سر گذاشتن واحدهای عملی برای تجربه کار اشاره کرد.

امکان پیدا کردن شغل در طول تحصیل و همچنین پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشجویان فارغ­‌التحصیل دانشگاه سیدنی استرالیا می­‌توانند بیشترین بهره را در پیدا کردن شغل پس از اتمام تحصیلات خود داشته باشند. چرا که دانشگاه سیدنی رتبه­‌ی اول در استرالیا و همچنین رتبه‌ی پنجم جهان را  در استخدامی پس از فارغ‌التحصیلی دارا است.

پیدا کردن کار و داشتن شغل برای دانشجویان خارجی همیشه جذاب و مفید بوده است. تجربه کاری و گذراندن دوره­‌های کارآموزی از جمله راه‌­هایی هستند که می‌توانید تجربه کار در کشور استرالیا را در رشته تحصیلی خود کسب کنید و پس از فارغ التحصیلی در بازار کار بین المللی وارد رقابت شوید.

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی استرالیا در چه رشته‌­هایی مشغول به فعالیت است؟

از جمله رشته‌هایی که در دانشگاه سیدنی استرالیا تدریس می‌شود می‌توان به کشاورزی، تغذیه، منابع طبیعی، هنر، معماری، اقتصاد و بازرگانی، مهندسی، حقوق، پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری، داروسازی، علوم، دام‌پزشکی و موسیقی اشاره کرد.

دانشگاه سیدنی استرالیا با هدف فعالیت و جست‌وجوی راه­ حل­‌های جهانی در زمینه ایجاد سوخت‌های پاک، ارتقای تکنولوژی مخابرات و درمان بیماری­‌های مزمن رشته­‌های کاربردی را در دانشکده­‌های خود پایه­‌گذاری کرده است.

دانشکده‌­های دانشگاه سیدنی استرالیا به شرح زیر می­باشند:
 • دانشکده علوم اجتماعی و هنر (رتبه 58 جهانی)
 • دانشکده تجارت (رتبه 83 جهانی)
 • دانشکده فن­‌آوری اطلاعات و مهندسی (رتبه 76 جهانی)
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده پزشکی (رتبه 37 جهانی)
 • دانشکده علوم پایه (رتبه 47 جهانی)

 

دانشگاه سیدنی استرالیا در سه رشته نیز دارای مدرسه – دانشگاه می‌­باشد:
 • معماری، طراحی و نقشه‌­کشی
 • موسیقی
 • حقوق (رتبه 33 جهانی)

برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا چه سطحی از زبان انگلیسی لازم است؟

با توجه به پیش زمینه­‌ی رشته تحصیلی شما و این که از کدام کشور برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا اقدام کرده‌اید، باید مدارک مورد نظر را نشان دهنده‌ی سطح زبان خود ارائه کنید. از آنجایی که شما برای ارائه مقالات، انجام تکالیف دانشگاهی و شرکت در دوره‌­های آموزشی و امتحانات  نیاز به سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی دارید، بنابراین به یادگیری زبان انگلیسی در این دانشگاه توجه ویژه‌­ای می‌­شود.

در صورتی که زبان انگلیسی، زبان اصلی شما محسوب نمی­‌شود، باید پیش از حضور در این دانشگاه برای اثبات سطح دانش زبان خود نتایج آزمون­‌های معتبر زبان انگلیسی را ارائه دهید. شما می‌توانید برای اثبات سطح زبان خود­ مدارک تحصیلی دوره دبیرستان خود را به همراه داشته باشید. در واقع این مدارک باید نشانگر پشت سر گذاشتن آزمون­‌های مرتبط با مهارت­‌های زبان انگلیسی (Writing, Reading, Speaking, Listening) باشند. یکی دیگر از راه­‌های نشان دادن توانایی‌­های خود در زبان، پشت سر گذاشتن واحد درسی زبان انگلیسی در مرکز آموزش زبان انگلیسی دانشگاه (CET) است. اعتبارنتایج آزمون‌­های زبان انگلیسی و مدارکی که ارائه­ می­‌دهید، نهایتا باید تا 5 سال گذشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اطلاع از سطح زبان لازم برای رشته‌ی تحصیلی مدنظر خود، می‌­توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
www.sydney.edu.au/cet

آزمون‌­هایی که نتایج آنان بیانگر سطح زبان انگلیسی شما باشند، به شرح زیر هستند:

 • IELTS (Academic module) (تحصیل به صورت آکادمیک)
 • TOEFL PB (ارائه مدرک به صورت کاغذی)
 • TOEFL iBT (ارائه مدرک به صورت اینترنتی)
 • Pearsons Test of English (PTE) (تحصیل به صورت آکادمیک)
 • Cambridge English scale for Cambridge English: Advanced (CAE) and Cambridge English: Proficiency (CPE)

اگر شما مدرک IELTS خود را دریافت کرده‌­اید و مجبور به تبدیل نمره­‌ی کسب شده به یکی از موارد TOEFL PB, TOEFL iBT, PTE, CAE or CPE هستید، می‌­توانید به Concordance Table مراجعه کنید.

در صورتی که شما مایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه سیدنی استرالیا باشید، باید حداقل نمره 5/6 را در آزمون IELTS کسب کنید. البته این امتیاز کسب شده در دانشکده‌­های مختلف دانشگاه سیدنی متفاوت می‌­باشد.

بعضی از دانشکده­‌ها و رشته­‌های دانشگاه سیدنی استرالیا شرایط دیگری را نیز برای زبان انگلیسی ارائه می­‌دهند. در ادامه به بعضی از دانشکده­‌ها و شرایط آنان اشاره می‌­کنیم:

دانشکده معماری، طراحی و نقشه کشی: متقاضیان تحصیل در این دانشکده به مدت دوسال باید زبان انگلیسی را در دانشکده پشت سر بگذارند.

دانشکده پرستاری و مامایی: دانشجویان متقاضی در این دانشکده باید یکی از موارد زیر را برای زبان انگلیسی دارا باشند:

 • در صورتی که برای یک مدرک سه ساله در این دانشکده اقدام می‌­کنند، نباید مدت زمان اخذ این مدرک بیش از 5 سال باشد.
 • در صورتی که برای یک مدرک دو ساله در این دانشکده اقدام می­‌کنند، نباید مدت زمان اخذ این مدرک بیش از 3 سال باشد.

همان­طور که گفته شد،  برای تحصیل در  بعضی از رشته­‌های تحصیلی دانشگاه سیدنی استرالیا نمرات آزمون IELTS متفاوت می­‌باشد. برای شناخت این رشته­‌ها به جدول زیر توجه کنید:

کمترین امتیاز لازمبیشترین امتیاز لازمدانشکده و رشته
67 معماری، طراحی و نقشه‌کشی
5/67تجارت
67حقوق
5/67موسیقی
77پرستاری و مامایی
5/67کارشناسی ارشد مطالعات بالینی دامپزشکی
65/6دیگر دانشکده­‌ها

برای دوره‌های پیش ثبت نام، نهادهای دیگر خارجی همچون اداره تنظیم مقررات پزشکی استرالیا یا هیئت مطالعات، آموزش و استانداردهای آموزشی نیویورک (NSW) می‌توانند شرایط لازم برای مهارت‌های زبان انگلیسی در زمان ثبت ­نام را مشخص کنند.

به دانشجویان بین المللی که برای گرفتن ویزای دانشجویی درخواست ارسال می­‌کنند، توصیه می‌شود با دپارتمان امور داخلی استرالیا تماس بگیرند و شرایط لازم برای زبان انگلیسی را که ممکن است در زمان درخواست ویزای دانشجویی مطرح شود، بررسی کنند.

باید به این نکته توجه داشت که نتایج آزمون­‌های IELTS و PTE باید به صورت آکادمیک باشند و آزمو‌ن‌­های زبان که به صورت غیر آکادمیک برگزار می‌شوند، اعتبار ندارند. همچنین نتایج این آزمون­‌ها نباید برای بیش از 2 سال گذشته باشد.

حمایت دانشگاه سیدنی

پردیس‌­های دانشگاه سیدنی استرالیا در کجا واقع شده‌­اند؟

دانشگاه سیدنی استرالیا دارای 11 پردیس دانشگاهی­ می‌­باشد که بنا بر اعلام روزنامه­‌های  انگلیسی Daily Telegraph و The Huffington Post در زمره­ی 10 دانشگاه زیبای دنیا در کنار دانشگاه‌­های آکسفورد و کمبریج قرار گرفته­‌اند.

پردیس­های دانشگاه سیدنی استرالیا به شرح زیر می­باشند:

 • Camperdown/Darlington
 • Cumberland Campus
 • Camden Campus
 • Mallett Street Campus
 • Rozelle (Sydney College of the Arts)
 • Sydney Medical School Campuses and Teaching Hospitals
 • Surry Hills Campus
 • 133 Castlereagh Street, CBD
 • Sydney Conservatorium of Music
 • Westmead
 • One Tree Island Research Station

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه سیدنی استرالیا به مطالب زیر رجوع کنید:
بورسیه دکتری در مرکز تحقیقاتی مغز و اعصاب دانشگاه سیدنی
بورسیه دکتری دانشکده علوم دانشگاه سیدنی استرالیا

اطلاعات کامل و به‌روزتر را می توانید از وبسایت دانشگاه به نشانی www.sydney.edu.au مطالعه کنید.

برای تحصیل در دانشگاه سیدنی می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

اطلاعات فرم مشاوره تحصیلی را پر کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم و یا با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۴۰۴۴۵

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button