بهترین بورسیه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا مخصوص دانشجویان مهندسی عمران

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا روش‌های مختلفی وجود دارد که آسان‌ترین آن، مهاجرت تحصیلی است. در مهاجرت تحصیلی به استرالیا نیز گزینه‌های زیادی در مقابل شما وجود خواهد داشت. گزینه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا یک زندگی آرام و مرفح را در استرالیا تجربه کنید.

در حقیقت، هر راهی که به شما در کاهش هزینه‌های زندگی در استرالیا کمک کند، مفید خواهد بود. یکی از این راه‌ها، اخذ بورسیه‌ی تحصیلی است. معمولا تعداد زیادی از دانشگاه‌های استرالیایی بورسیه‌های تحصیلی مختلفی ارائه می‌دهند و راجع به شرایط اخذ آن اطلاع رسانی می‌کنند.

یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا، رشته‌ی مهندسی است. از آنجا که کشور استرالیا، کشوری صنعتی و پیشرفته است، تعداد زیادی از دانشجویان مهندسی برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا اقدام می‌کنند.

به همین دلیل دانشگاه‌های استرالیایی بورسیه‌های مختلفی برای رشته‌‌های مهندسی در نظر گرفته‌اند. برای مثال می‌توان به بورسیه‌های تحصیلی رشته‌ی مهندسی عمران اشاره کرد. اگر شما می‌خواهید که در استرالیا به مطالعه‌ی این رشته بپردازید، بهتر است راجع‌به بورسیه‌های مختلف آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. اطلاعاتی که به شما در کاهش هزینه‌های زندگی در استرالیا کمک خواهد کرد.

این نکته را به یاد داشته باشید که برخی از بورسیه‌های تحصیلی فقط به قشر خاصی تعلق می‌گیرد. برخی دیگر نیز صرفا کمک هزینه‌‌ی مخصوص یک ترم است. معمولا بورسیه‌ی تحصیلی دانشجویان در مقطع دکترا بالاتر خواهد بود. چون شهریه‌ی تحصیل در این مقطع نیز زیادتر از سایر مقاطع تحصیلی است.

ما در ادامه به معرفی و توضیح این بورسیه‌های تحصیلی برای رشته‌ی مهندسی عمران می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

تحصیل در استرالیا

بورسیه‌ی تحصیلی Richard Crookes Construction Indigenous برای مهندسی عمران دانشگاه نیوکستل، استرالیا

اهدا کننده: Richard Crookes Construction

 • شرایط اخذ این بورسیه‌‌ی تحصیلی:

شما برای درخواست این بورسیه، باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

 • جهت تحصیل در رشته‌ی مدیریت ساخت و ساز یا مهندسی عمران در یک دانشگاه استرالیایی نام‌نویسی کنید.
 • معدل و ریز نمرات تحصیلی خوبی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که این بورسیه صرفا هزینه‌های دانشگاه را تقبل می‌کند و در پرداخت هزینه‌های زندگی، کمک خاصی ارائه نمی‌دهد.

 • مدارک لازم جهت اخذ این بورسیه‌ی تحصیلی:

اگر مدارک و اسناد خود را به صورت کامل ارسال نکنید، درخواست شما پردازش نمی‌شود. لطفاً قبل از اتمام مراحل درخواست آنلاین، کلیه مدارک مورد نیاز را در فرمت PDF ، DOC ، DOCX ، JPEG یا JPG بارگذاری کنید.

مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به رشته‌ی تحصیلی شما متفاوت باشد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به بخش Documents of Application مراجعه کنید.

 • مزایای این بورسیه‌ی تحصیلی:

این بورسیه‌ی تحصیلی به مبلغ 4000 دلار است که بعد از یک نیم‌سال تحصیلی به شما تعلق می‌گیرد.

 • این بورسیه به چه رشته‌هایی تعلق می‌گیرد:

این بورسیه مخصوص رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی عمران و مدیریت ساخت و ساز است.

 • دفاتر ارائه‌ی این بورسیه‌ی تحصیلی:

Student Services Centre
University of Newcastle
University Drive
CALLAGHAN NSW 2308

تحصیل در استرالیا

بورسیه‌ی BG&E برای مهندسی عمران دانشگاه وسترن استرالیا

سازمان  BG&E Pty Ltd بودجه خود را به دانشگاه  وسترن استرالیا اهدا کرده است تا  به دانشجویان برتری که شایستگی بالایی دارند، کمک کند. این دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی مهندسی عمران، از این بورسیه استفاده کنند.

 • نوع پرداخت: قسطی و در طول ترم
 • مبلغ: سالانه 5000 دلار
 • مبانی اعطای بورسیه: پیشرفت و توانایی تحصیلی
 • رشته‌ی تحصیلی:‌ مهندسی عمران

بورسیه‌ی دانشجویان دکترا دانشگاه Qeensland استرالیا

 • شرایط اخذ این بورسیه‌ی تحصیلی: متقاضیانی که در رشته‌های زیر تحصیل کرده باشند می‌توانند این بورسیه را اخذ نمایند.
 • رشته‌های مرتبط: مهندسی (نفت ، شیمیایی ، معدن ، مکانیک ، عمران و محیط زیست) یا سایر رشته‌های مرتبط (مانند ریاضیات کاربردی، فیزیک و مکانیک سیالات)
 • مبلغ این بورسیه‌ی تحصیلی: این بورسیه‌ی تحصیلی در سال 2020 سالانه 28،092 دلار برآورد شده است. این بورسیه به مدت سه سال و بدون مالیات افزوده به دانشجو تعلق می‌گیرد. است. از آنجا که بورسیه برای دانشجویان مقطع دکترا است، مبلغ  زیادی در نظر گرفته شده است.
 • نحوه‌ی درخواست پذیرش این بورسیه: این بورسیه شرایط و ضوابط مختلفی دارد که برای آگاهی از آن‌ها، باید به سایت اصلی دانشکده مراجعه کنید. پس لطفاً برای آگاهی از نحوه درخواست ، به وب سایت دانشکده گرید مراجعه کنید.

تحصیل در استرالیا

بورسیه‌ی تحصیلی The Len Bettess Memorial دانشگاه فنی  Swinburne استرالیا

هدف این بورسیه‌ی تحصیلی، کمک به دانشجویانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند و باید با هزینه‌های سنگین زندگی در استرالیا سروکله بزنند. این بورسیه به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر وقت خود را به تحصیل اختصاص دهند و زیاد با کار دانشجویی درگیر نشوند.

کسی که موفق به اخذ این بورسیه‌ی تحصیلی شود، می‌تواند در یک دوره‌ی‌ آموزشی رایگان تابستانی شرکت کند. در این دوره او می‌تواند تجربه با ارزشی را در بخش مهندسی کسب نماید.

 • رشته‌ی تحصیلی مخصوص این بورسیه: کارشناسی مهندسی عمران
 • شرایط اخذ این بورسیه‌ی تحصیلی: دانشجوی جدیدالورود باشید، جهت مقطع کارشناسی اقدام نمایید، معدل تحصیلی سال‌های قبل، بالا باشد، ارسال توصیه نامه، ارسال انگیزه نامه
 • مبلغ این بورسیه‌ی تحصیلی: مبلغ این بورسیه برای یک سال تحصیلی به مبلغ 5000 دلار است.

بورسیه‌ی تحصیلی دانشگاه فنی مهندسی استرالیا

این دانشگاه طیف وسیعی از بورس‌های تحصیلی را در دسترس دارد. ما در اینجا به شما انواع بورسیه‌های موجود در دانشگاه فنی مهندسی استرالیا را معرفی خواهیم کرد.

بورسیه‌ی تحصیلی ISEM

این بورسیه تا  35٪ از کل هزینه‌های تحصیل را کاهش می‌دهد و برای تمام رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، در دسترس است.

بورسیه‌ی تحصیلی زنان مهندس

این بورسیه فقط برای دانشجویان بین‌المللی خانم در رشته‌ی مهندسی در دسترس است و سالانه به مبلغ 5000 دلار خواهد بود.

بورسیه‌ی The Richard E. Morley Industrial Automation

این بورسیه تا 20 درصد از هزینه‌های تحصیل در رشته‌ی مهندسی را کاهش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی Dean

این بورسیه برای دانشجویان با استعداد و پرتلاش در نظر گرفته شده است. در صورت اخذ این بورسیه‌ی تحصیلی، ده درصد از شهریه‌ی دانشگاه کاهش پیدا می‌کند.

کمک هزینه‌ی حمل و  نقل

این بورسیه در حقیقت به مبلغ 2000 دلار است و به شما در پرداخت بلیط هواپیما کمک خواهد کرد. از آنجا که هزینه‌ی خرید بلیط از ایران تا استرالیا زیاد است، قطعا این کمک هزینه‌ای مفید خواهد بود.

بورسیه‌ی تحصیلی EIT Senior Year Merit

دانشجویانی که سال اول لیسانس را به صورت مجازی و از کشور خود اخذ می‌کنند و سپس برای تکمیل سال دوم و سوم می‌خواهند به صورت حضوری در دانشگاه درس بخوانند، می‌توانند از این بورسیه برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و کاهش 20 درصدی هزینه‌ی دوره استفاده کنند.

سخن آخر

البته بورسیه‌های تحصیلی دیگری نیز در استرالیا وجود دارد که اگر بخواهیم به معرفی تمام آن‌ها بپردازیم، به جای مقاله‌ باید رساله‌ای بیست صفحه‌ای بنویسیم. برای مثال، می‌توان به بورسیه‌ی دانشگاه Victoria و Curtin اشاره کرد که برای رشته‌ی مهندسی عمران و سایر رشته‌های مهندسی در نظر گرفته شده است. اما برای آگاهی کامل از نحوه‌ی اخذ آن‌ها، به سایت اصلی دانشگاه‌ها سر بزنید.

البته روش دیگری نیز برای اخذ بورسیه وجود دارد. اینکه با اساتید دانشگاه ارتباط برقرار کنید. در چنین حالتی اخذ پذیرش تحصیلی آسان‌تر خواهد بود.

اما به طور کلی، شما برای اخذ بورسیه‌ی تحصیلی مسیر بسیار سختی خواهید داشت. چون علاوه بر جمع‌آوری مدارک، باید جهت اخذ نمره‌ی مناسب در آزمون‌های بین‌المللی بکوشید. حتی گاهی لازم است برای ترمیم معدل، مجددا چند امتحان را پاس نمایید تا وضعیت تحصیلی شما رو به راه شود.

حتی برای ارسال درخواست پذیرش نیز باید مبلغ زیادی بپردازید. البته شاید 100 دلار به تنهایی زیاد نباشد. اما این در صورتی است که فقط برای یک دانشگاه، مدارک خود را ارسال نمایید تا از آن پذیرش بگیرید.

اما در صورتی که بتوانید بورسیه‌ی تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا را دریافت کنید، وضعیت شما رو به راه خواهد شد. چون هزینه‌های زندگی در استرالیا  بسیار بالاتر از کانادا یا برخی کشورهای اروپایی است. اما مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از رویایی‌ترین اتفاقات ممکن برای هر دانشجوی ایرانی خواهد بود.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button