آینده‌‌‌ای رویایی و درخشان با 10 دانشگاه‌ برتر استرالیا

آینده‌‌‌ای رویایی و درخشان با 10 دانشگاه‌ برتر استرالیا

10 دانشگاه برتر استرالیا کدامند؟ قبل از پاسخ به این پرسش بهتر است کمی درباره این کشور بدانیم.

با این فرض که تا به حال کشور استرالیا را ندیده‌اید، حتی اگر اخبار مربوط به کشور استرالیا را دنبال نکنید و عکس‌های مختلفی  از مناظر زیبای آن تماشا نکرده‌ باشید، باز هم  می‌دانید که این کشور یکی از محبوب‌ترین کشورها برای زندگی است.

کشوری که زبان رسمی آن انگلیسی است، دارای طبیعت بکری است و آب‌وهوای معتدلی دارد. از آن‌جا که این کشور در نیمکره‌ی جنوبی کره‌ی زمین قرار گرفته است، در فصل زمستان هوای بسیار گرمی دارد و در فصل تابستان، سردتر است. اما سرمای آن نهایت به 11 درجه می‌رسد. پس اگر زیاد از سرما خوشتان نمی‌آید،مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌تواند مکان مناسبی برای زندگی باشد.

یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور زیبا که امکانات رفاهی بالایی نیز دارد، مهاجرت تحصیلی به استرالیا است. به خاطر وجود بهترین امکانات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر در کشور استرالیا، هر سال تعداد زیادی از دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنند. دانشگاه‌های این کشور، روش‌های آموزشی نظیر کشورهای پیشرفته‌ای چون آمریکا، کانادا و انگلیس را ارائه می‌دهد و برای تمام رشته‌ها و شاخه‌های تحصیلی، دانشکده‌ی مناسبی برپا شده است. مطمئنا با تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور می‌توانید آینده‌ی درخشانی داشته باشید و در یکی از بهترین سازمان‌های دنیا مشغول به کار شوید.

اما با وجود اینکه در استرالیا دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ی زیادی وجود دارد، هر سال تعدادی از این دانشگاه‌ها به عنوان برترین و بهترین دانشگاه‌ها در استرالیا و دنیا معرفی می‌شوند. دانشگاه‌هایی که اگر بتوانید از آن‌ها پذیرش بگیرید، تا آخرین روز زندگی خود را تضمین کرده‌اید (البته انشاءالله که هزار سال عمر کنیدJ).

اخذ پذیرش یا جنگ با اژدهای هفت سر؟

این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه دانشگاه معتبرتر و برتر باشد، فرصت جهت اخذ پذیرش و قبولی در آن سخت‌تر است. البته قرار نیست مثل هرکول افسانه‌ای با اژدهای هفت سر بجنگید؛ فقط باید برای پذیرش در چنین دانشگاه‌هایی، معدل بسیار خوبی داشته باشید؛ ریز نمرات بالایی داشته  باشید؛ از دانشگاه خوبی فارغ‌التحصیل شده باشید؛ رزومه‌ی علمی مناسبی ارائه دهید؛ انگیزه نامه‌ی خیلی خوبی بنویسید و در آزمون‌های بین‌المللی زبان، نمره‌ی خیلی خوبی کسب کنید.

علاوه بر این، در صورتی که موفق به اخذ بورسیه شوید، باید همواره بکوشید که نمراتتان را بالا نگه دارید. در این حالت، باید تا جایی که می‌توانید روی  اطلاعات خود کار کنید.

اما در سال 2019 و 2020 کدام دانشگاه‌ها به عنوان برترین و بهترین دانشگاه‌های استرالیا شناخته شده‌اند؟‌ ما در ادامه، 10 دانشگاهی را معرفی می‌کنیم که از نظر آموزشی بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌دهند و برای دانشجویان، آینده‌ای تضمین‌شده و درخشان را فراهم می‌کنند.

1.   جایگاه اول

دانشگاه سیدنی استرالیا (Sydney)

دانشگاه سیدنی در استرالیا به خاطر ارائه‌ی بهترین کیفیت آموزشی و اشتغال‌زایی دانشجویان در دنیا رتبه‌ی پنجم را به خودش اختصاص داده است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، بی برو برگرد در بهترین  شرکت‌ها و سازمان‌ها مشغول به کار می‌شوند. جالب است بدانید که این دانشگاه از سال 1850 بهترین دانشگاه استرالیاست و هم‌اکنون بیش از 400 رشته‌ی تحصیلی را در شاخه‌های متنوع ارائه می‌دهد.

دانشگاه سیدنی اسرالیا

2.   دانشگاه ملبورن استرالیا (Melbourne)

از آنجا که این دانشگاه در پایتخت فرهنگی استرالیا یعنی ملبورن قرار دارد، پس ملبورن نامیده شده است. جالب است بدانید که در این دانشگاه، چهار نفر از اولین وزیرها و فرمانده‌های استرالیا درس خوانده‌اند. این دانشگاه از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان، در دنیا رتبه‌ی ششم را به خودش اختصاص داده است و بعد از دانشگاه سیدنی، بهترین خدمات دانشگاهی را در استرالیا ارائه می‌دهد.

3.   دانشگاه UNSW استرالیا

دانشگاه UNSW ابتدا در سال 1949 احداث شد و هم‌اکنون بیش از 250000 دانشجو (اعم از داخلی یا بین‌المللی) در آن درس می‌خوانند. کسانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند، معمولا توسط بهترین کافرمایان استرالیایی گلچین می‌شوند و توانایی و مهارتی که از طریق دانشگاه اخذ کرده‌اند،‌ اثبات شده است. از این نظر، دانشگاه UNSW از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان، رتبه‌ی بیست و هشتم را در میان بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا دارد و حتی نخست‌وزیر کنونی استرالیا، اسکات مویسون نیز از آن فارغ‌التحصیل شده استJ این دانشگاه حتی به عنوان یکی از اعضای گروه 8 نیز شناخته می‌شود. گروه 8 گروهی است که شامل دانشگاه‌های پیشرو در زمینه‌ی تحقیقاتی استرالیاست. این گروه شامل دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه Queensland، دانشگاه غرب استرالیا، دانشگاه Adelaide، دانشگاه Monash وUNSW  استرالیا می‌شود.

unsw university

4.   دانشگاه UQ استرالیا

در دنیا گروهی با عنوان 21 وجود دارد که شامل دانشگاه‌های داوطلب و پیشرو در زمینه‌ی تحقیقات می‌شود. دانشگاه UQ استرالیا نیز جزو این گروه است. به خاطر اشتغال زایی بالای دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه، رتبه‌ی 48 جهانی را به خود اختصاص داده است.

5.   دانشگاه Monash استرالیا

این دانشگاه که بزرگترین دانشگاه استرالیا است، در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا وجود دارد و همانطور که قبلا به آن اشاره شد، عضو گروه 8 استرالیاست. یعنی یکی از دانشگاه‌هایی که پیشرو در زمینه‌ی تحقیقات است. در این دانشگاه بیش از 150 رشته در شاخه‌های مختلف ارائه می‌شود که امکان تحصیل برای تعداد زیادی از دانشجویان را فراهم می‌آورد.

این دانشگاه نسبت به گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان، رتبه‌ی 59 جهانی را به خود اختصاص داده است.

6.   دانشگاه UTS استرالیا

این دانشگاه در حقیقت 30 سال پیش تاسیس شد و در بین 50 دانشگاه جهان دنیا، رتبه‌ی دهم را به خودش اختصاص داده است. علاوه بر این، به خاطر اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان رتبه‌ی 64 جهانی را کسب کرده است. طبق آمار و تحقیقات به دست آمده،‌ دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه طی کمتر از چهار ماه می‌توانند در یکی از بهترین شرکت‌های دنیا کار پیدا کنند.

البته ممکن است با خودتان فکر کنید که من الان دانشجوی یک دانشگاه معمولی در ایران هستم و شغلمم در عرض یک ساعت و از طریق «جابینجا» یا «ایران‌استخدام»‌پیدا کرده‌ام. اما منظورمان از شغل، شغل‌هایی با درآمد‌های فوق‌العاده، بهترین مزایا و امنیت  شغلی بالا است. علاوه بر این، شغل پیدا کردن برای یک مهاجر آن‌ هم در استرالیا که همه‌ی فوق‌العاده‌ها را گلچین می‌کنند، کمی سخت است!

7.   دانشگاه ANU استرالیا

این دانشگاه در حقیقت همان دانشگاه ملی استرالیا است که گفتیم در گروه 8 نیز قرار دارد و از دانشگاه‌های داوطلب و پیشرو در زمینه‌ی تحقیقاتی است. این دانشگاه جزو 5 دانشگاه برتر استرالیاست. دانشگاهی که بهترین و برترین خدمات آموزشی را ارائه می‌کند و از نظر اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان، رتبه‌ی 73 جهانی را به خود اختصاص داده است.

anuuniversity

8.   دانشگاه RMIT استرالیا

اگر در زمینه‌ی تکنولوژی، طراحی و کارآفرینی در حال تحصیل هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، پس این دانشگاه گزینه‌ی بسیار مناسبی است. چون یکی از بهترین دانشگاه‌های علمی شناخته شده در زمینه‌ی تکنولوژی، طراحی و کارآفرینی است. از آنجا که از نظر اشتغال‌زایی دانشجویان، وضعیت بسیار خوبی دارد، توانست رتبه‌ی 85 جهانی را به خودش اختصاص دهد. البته شاید پیش خودتان فکر کنید که  دانشگاه سیدنی و ملبورن رتبه‌ی پنجم و ششم را داشتند. ولی این چیزی از ارزش‌های دانشگاه‌های این لیست کم نمی‌کند. چون رتبه‌ها جهانی است و از بین هزاران دانشگاه در دنیا انتخاب شده است. دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مثل مهندسی، فیلم‌سازی، علوم پایه و … مشغول به کار شوند.

9.   دانشگاه تکنولوژی Queensland استرالیا

این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های گروه 8 استرالیاست و به خاطر ارتباطات قوی در صنعت و بازرگانی، از بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل در رشته‌هایی با همین زمینه شناخته شده است. این دانشگاه به خاطر وضعیت خوبی که برای فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌کند، از نظر اشتغال‌زایی رتبه‌ی 101 جهانی را به خود اختصاص داده است.

جالب است بدانید که تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها اکنون در پارلمان استرالیا یا زمینه‌های مختلفی نظیر روزنامه نگاری، گزارشگری و … مشغول کار کردن هستند.

10.دانشگاه مک کواری استرالیا

این دانشگاه که جزو یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های علمی در استرالیاست، به خاطر وضعیت فوق‌العاده‌ای که جهت اشتغال زایی برای دانشجویانش فراهم می‌کند، در رتبه‌ی 111 جهانی قرار دارد.

سخن آخر

اگرچه ممکن است اخیرا خبرهایی راجع به آتش‌سوزی بر اثر گرمای زیاد در استرالیا به گوشتان خورده باشد. ولی این مشکل حل شدنی است و تعداد زیادی از افراد در آسایش در حال ادامه‌ی زندگی هستند. این کشور به خاطر وضعیت خوب اشتغال زایی، امکانات آموزشی و رفاهی فوق‌العاده و زبان انگلیسی به عنوان زبان ملی، یکی از برترین کشورها جهت اخذ پذیرش است. هرچند برای پذیرش گرفتن و قبولی در یکی از این ده دانشگاه کارتان کمی سخت‌تر خواهد بود، ولی همه چیز به خودتان بستگی دارد و کافی است زمینه‌ی علمی خوبی داشته باشید. موفق باشیدJ‌

 

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های استرالیا کلیک کنید. برای پرسیدن هرسوالی درباره بورسیه دانشگاه های استرالیا و اخذ پذیرش با ما تماس بگیرید.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button