رشته پرستاری در استرالیا

معرفی رشته پرستاری در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این کشور یک سیستم آموزشی در سطح جهانی و فرصت های فراوانی را ارائه می دهد. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا هستید، این راهنما تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری آگاهانه نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. ما در مورد دوره های مختلف پرستاری موجود در استرالیا، شرایط پذیرش و هزینه شهریه بحث خواهیم کرد. بنابراین، بیایید شروع کنیم!

شغل پرستاری در استرالیا

حرفه پرستاری در بازار کار تقاضای بالایی دارد. بر اساس مطالعه اخیر اداره آمار کار، انتظار می رود اشتغال پرستاران بین سال های 2016 تا 2026 19 درصد رشد کند. این رشد عمدتاً به دلیل پیری جمعیت و افزایش بروز بیماری های مزمن است.
با توجه به COVID-19، تقاضا برای متخصصان در زمینه پزشکی در بالاترین حد خود قرار دارد. متخصصان پزشکی به دلیل بیماری همه گیر لاغر شده اند و بسیاری از پزشکان و پرستاران ادعا می کنند که به دلیل فشار زیاد در این زمان های سخت خسته شده اند. دولت استرالیا با سهامداران کلیدی برای مقابله با این چالش ها و حفظ سیستم مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی خود کار می کند.

آنها سخت کار می کنند تا نیروی کار بهداشتی و مراقبت از سالمندان خود را تکمیل کنند و اطمینان حاصل کنند که در حال شناسایی، آموزش، و استخدام پزشکان و پرستاران برای استرالیا هستند.

پرستاران هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی تقاضای بالایی دارند. بیمارستان ها، کلینیک ها و خانه های سالمندان همیشه به دنبال پرستاران واجد شرایط هستند. علاوه بر این، بسیاری از شرکت ها در حال حاضر طرح های بیمه درمانی را با مدیریت پرونده پرستار ارائه می دهند. مدیران مورد پرستاری در هماهنگی مراقبت برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن حیاتی هستند.

متوسط ​​حقوق پرستاران ثبت نام شده در استرالیا 73000 دلار استرالیا در سال است و حقوق فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری می تواند تا 120000 دلار استرالیا باشد. این رقم ممکن است بسته به تجربه و صلاحیت شما متفاوت باشد. با این حال، حرفه پرستاری خوشحال کننده است و حقوق آن ارزش سرمایه گذاری را دارد.

از طرف دیگر، میانگین هزینه تحصیل در رشته پرستاری به عنوان یک دانشجوی بین المللی 21000 دلار استرالیا در سال است. شغل پرستاری در لیست کارگران ماهر برای اقامت دائم است.

تحصیل رشته پرستاری در استرالیا

شرایط لازم برای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

حداقل شرط لازم برای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مدرک دیپلم دبیرستان است. شما می توانید مدرک پرستاری خود را در استرالیا با هر مدرکی مانند دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تکمیل کنید. با این حال، شرایط پذیرش ممکن است از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد.

برخی از موسسات ممکن است مدرک پرستاری مانند مدرک کاردانی یا دیپلم را درخواست کنند. ضروری است که با موسسه مورد نظر خود برای تعیین الزامات خاص آنها مشورت کنید.

بهترین دانشگاه های پرستاری در استرالیا

بسیاری از دانشکده های پرستاری عالی در استرالیا وجود دارد. برخی از بهترین ها عبارتند از:

دانشگاه سیدنی: این دانشگاه برنامه های کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه کاتولیک استرالیا: ACU برنامه لیسانس پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه موناش: دانشگاه موناش برنامه های کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه فلیندرز: این دانشگاه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه ملبورن: این دانشگاه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه کوئینزلند: این دانشگاه مدرک لیسانس پرستاری، کارشناسی ارشد پرستاری و دکترای فلسفه (Ph.D.) را ارائه می دهد.

دانشگاه فناوری سیدنی: این دانشگاه یک برنامه کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری ارائه می دهد.

دانشگاه کرتین: این دانشگاه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه لاتروب: این دانشگاه یک برنامه مدرک کارشناسی پرستاری، کارشناسی ارشد پرستاری و دکترای فلسفه (Ph.D.) ارائه می دهد.

دانشگاه نیو ساوت ولز: این دانشگاه مدرک کارشناسی پرستاری، کارشناسی ارشد پرستاری و دکترای فلسفه (Ph.D.) را ارائه می دهد.

دانشگاه گریفیث: این دانشگاه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه باند: این دانشگاه برنامه کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه جیمز کوک: این دانشگاه یک برنامه کارشناسی پرستاری ارائه می دهد.

دانشگاه وسترن: این دانشگاه مدرک لیسانس پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری را ارائه می دهد

دانشگاه وسترن سیدنی: این دانشگاه برنامه لیسانس پرستاری را ارائه می دهد.

این دانشگاه ها برنامه های پرستاری با کیفیتی را ارائه می دهند که توسط شورای اعتباربخشی پرستاری و مامایی استرالیا (ANMAC) تایید شده است. یا از تربیت پرستاران واجد شرایط با تقاضای بالا در بازار کار.

هزینه های تحصیل پرستاری در استرالیا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه تحصیل در حدود 21000 دلار استرالیا در سال برای مدرک پرستاری در استرالیا بپردازید. با این حال، هزینه شهریه بسته به موسسه ای که برای تحصیل در آن انتخاب می کنید و سطح مدرک شما می تواند متفاوت باشد.

برای مدرک لیسانس پرستاری، متوسط ​​شهریه 21000 دلار استرالیا در سال است. برای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری، متوسط ​​شهریه 25000 دلار استرالیا در سال است.

هزینه های زندگی در استرالیا

علاوه بر هزینه های تحصیلی خود، باید برای هزینه های زندگی در حین تحصیل در استرالیا نیز بودجه اختصاص دهید. متوسط ​​هزینه زندگی در استرالیا حدود 21000 دلار استرالیا در سال است.

هزینه متوسط ​​زندگی در استرالیا ممکن است شامل هزینه های اقامت، هزینه های غذا، هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های مرتبط باشد.

شما می توانید انتظار داشته باشید که سالانه حدود 18000 دلار استرالیا برای یک آپارتمان مشترک در اکثر شهرهای بزرگ استرالیا مانند ملبورن و سیدنی بپردازید. از سوی دیگر، شما سالانه حدود 24000 دلار استرالیا برای اقامت مجردی در این شهرها پرداخت خواهید کرد.

هزینه غذا بسته به سبک زندگی و عادات خرج کردن شما می تواند متفاوت باشد. با این حال، می توانید انتظار داشته باشید که بین 140 تا 280 دلار در ماه برای هزینه های غذا پرداخت کنید. هزینه های حمل و نقل نیز بسته به شهری که در آن زندگی می کنید و نوع حمل و نقلی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

می توانید انتظار داشته باشید که حدود 25 دلار در هفته برای کارت قطار دانشجویی در سیدنی و ملبورن بپردازید. ممکن است لازم باشد بین 30 تا 69 دلار در هفته برای هزینه های حمل و نقل عمومی سایر شهرها بودجه اختصاص دهید.

برای تعیین مقدار پولی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی پرستاری در استرالیا نیاز دارید، اطمینان حاصل کنید که صورتحساب های بانکی، اسناد ویزا و رونوشت های تحصیلی شما همگی به روز هستند. همچنین باید برای بیمه درمانی و سایر هزینه های مرتبط بودجه داشته باشید. جزئیات بیشتر در مورد هزینه های زندگی در استرالیا با توجه به دولت استرالیا.

تحصیل در رشته پرستاری استرالیا

ارزان ترین دوره های پرستاری در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

اگر به دنبال ارزان ترین دوره های پرستاری در استرالیا هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید بسیاری از گزینه های مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

دوره های پرستاری موجود در استرالیا بسیار متنوع است. شما می توانید موضوعات مختلفی از جمله پرستاری بالینی و پرستاری بهداشت روان را مطالعه کنید.

بسیاری از موسسات مختلف دوره های پرستاری را در استرالیا ارائه می دهند، بنابراین شما مطمئن خواهید شد که متناسب با نیازها و بودجه خود، دوره های پرستاری را پیدا خواهید کرد.

چک لیست پرستاری تحصیل در استرالیا

در اینجا چک لیستی برای تحصیل در استرالیا آورده شده است.

  • در مورد دانشگاه های استرالیا که دوره پرستاری مورد نظر شما را ارائه می دهند تحقیق کنید.
  • برای ویزای تحصیلی اقدام کنید.
  • در یک دانشکده پرستاری استرالیا شرکت کنید.
  • یک برنامه مدرک معتبر پرستاری را تکمیل کنید.
  • قبولی در آزمون ثبت نام شورای پرستاری استرالیا (ANC).

هنگامی که این مراحل را کامل کردید، یک پرستار ثبت نام شده در استرالیا خواهید بود.

بهترین راه برای تحصیل پرستاری در استرالیا

درخواست برای دانشگاه ها می تواند گیج کننده باشد، به خصوص اگر اولین بار باشد.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟

آیا نگران انتخاب اشتباه هستید؟ متوجه هستیم. به همین دلیل همکاران ما در گروه آریا اینجا هستند تا به شما کمک کنند.

گروه مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو آریا یک ارائه دهنده خدمات یک مرحله ای برای تمام نیازهای درخواست دانشگاه شما است. ما شما را در هر مرحله از فرآیند، از انتخاب دانشگاه مناسب گرفته تا دریافت بورسیه راهنمایی خواهیم کرد. ما اینجا هستیم تا این فرآیند را تا حد امکان آسان و بدون استرس کنیم.

 

سوالات متداول

چگونه می توان یک پرستار ثبت نام شده در استرالیا شد؟

برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت شده در استرالیا، باید یک برنامه مدرک معتبر پرستاری را تکمیل کنید. پس از تکمیل مدرک خود، باید در آزمون ثبت نام شورای پرستاری استرالیا (ANC) شرکت کنید.

آزمون ثبت نام ANC یک آزمون ملی است که شایستگی های پرستاران شاغل در استرالیا را ارزیابی می کند. این آزمون در سطح بین المللی شناخته شده است و معیاری برای عمل پرستاری در استرالیا است.

آزمون ثبت نام ANC دارای سه بخش است:
آزمون تئوری
ارزیابی شبیه سازی بالینی 
ارزیابی مهارت های عملی

برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت نام شده در استرالیا باید هر سه بخش امتحان را بگذرانید.

چگونه در استرالیا در رشته پرستاری تحصیل کنیم؟

برای راهنمایی شما در ادامه تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا، در اینجا مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید.

  1. اولین قدم این است که تصمیم بگیرید چه مدرک پرستاری را می خواهید در استرالیا تحصیل کنید. دوره های پرستاری مختلفی در استرالیا وجود دارد، بنابراین شما مطمئناً یکی را پیدا خواهید کرد که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد.
  1. هنگامی که در مورد رشته پرستاری که می خواهید تحصیل کنید تصمیم گرفتید، قدم بعدی تحقیق در مورد دانشگاه های استرالیا است که این دوره را ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا دوره‌های پرستاری را ارائه می‌دهند، بنابراین شما مطمئناً یکی را پیدا خواهید کرد که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد.
  1. مرحله سوم درخواست ویزای تحصیلی است. هنگام درخواست ویزای تحصیلی، باید مدارک تحصیلی و مهارت زبان انگلیسی خود را ارائه دهید. شما می توانید برای ویزای تحصیلی خود به صورت آنلاین اقدام کنید.
  1. مرحله چهارم، حضور در دانشکده پرستاری در استرالیا است. قبل از ثبت نام به عنوان پرستار در استرالیا از شما خواسته می شود که برنامه cree را انجام دهید.
نتیجه

اگر به دنبال ارزان ترین دوره های پرستاری در استرالیا هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید بسیاری از گزینه های مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. علاوه بر این، دوره های پرستاری موجود در استرالیا بسیار متنوع است. شما می توانید موضوعات مختلفی از جمله پرستاری بالینی و پرستاری بهداشت روان را مطالعه کنید.

بسیاری از موسسات مختلف دوره های پرستاری را در استرالیا ارائه می دهند، بنابراین شما مطمئن خواهید شد که متناسب با نیازها و بودجه خود، دوره های پرستاری را پیدا خواهید کرد.

اگر این مقاله بینشی در مورد آنچه برای تبدیل شدن به یک پرستار تحصیل کرده بین المللی لازم است را ارائه کرده است، در صورت تمایل با پورتال دانشجویی در مورد سوالات یا نگرانی های خود تماس بگیرید! ما همیشه خوشحالیم که به راهنمایی پرستاران آینده نگر در طول تحصیل در خارج از کشور کمک کنیم.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button