دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشگاه آدلاید استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که اغلب دانشجویان بین‌الملل در آن ادامه تحصیل می‌دهند. در این کشور دانشگاه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما براساس نوع علاقه و مقطع تحصیلی می‌توانید از یکی از این دانشگاه‌ها پذیرش اخذ کنید.

دانشگاه آدلاید استرالیا  University of Adelaide یکی از مشهورترین دانشگاه‌های استرالیاست که افراد زیادی در آن در حال تحصیل هستند. در واقع این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه دنیاست و در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. پردیس‌ها و رشته‌های بسیار متنوعی در این دانشگاه به دانشجویان به خصوص دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌شود. به همین منظور شما با توجه به استعداد و همچنین علاقه خود می‌توانید در یکی از این رشته‌های این دانشگاه پذیرش اخذ نمایید.

اما شاید این سوال برای شما نیز وجود داشته باشد که چگونه می‌توان از این دانشگاه پذیرش اخذ نمود؟ آیا جهت اخذ پذیرش در مقاطع مختلف در این دانشگاه باید شرایط خاصی داشته باشید یا خیر؟ در ادامه این مطلب قصد داریم درباره تاریخچه این دانشگاه، رشته‌های قابل ارائه به دانشجویان بین‌الملل و نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه آدلاید با شما بیشتر صحبت کنیم.

تاریخچه دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

تاریخچه دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

دانشگاه آدلاید استرالیا در 6 نوامبر سال 1874 میلادی پس از کمک مالی 20 هزار پوندی توسط والتر واتسون هوگس که یک معدنچی مس بود به همراه کمک و حمایت از طرف توماس الدر در کشور استرالیا ساخته و تاسیس شد.

در ابتدای تاسیس رئیس این دانشگاه ریچارد هنسون بود. در این دانشگاه در ابتدای امر رشته هنر در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه شد. آغاز تدریس رشته‌های مربوط به هنر از تاریخ 26 مارس 1876 بود.

دانشگاه آدلاید استرالیا دومین دانشگاه انگلیسی زبان جهان پس از لندن بود که در سال 1876 شرایط پذیرش را به صورت مساوی برای خانم‌ها و آقایان در نظر گرفت. به طور کلی حق و حقوق آقایان و خانم‌ها در این دانشگاه مساوی و کاملا عادلانه بود. در حقیقت برای کلیه جوایز و افتخارات از دانشگاه آدلاید هیچگونه تبعیض جنسیتی وجود نداشت.

اولین زن فارغ التحصیل از این دانشگاه ادیث امیلی دارن‌ول نام داشت. این بانو اولین فرد اخذکننده مدرک لیسانس علوم در استرالیا بود. شاید برایتان کمی عجیب و جالب به نظر برسد اما اولین جراح زن و اولین زن با مدرک دکتری موسیقی نیز از دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل شدند. تالار مشهور و معروف بانیتون در این دانشگاه در سال 1936 به واسطه کمک‌های مالی صاحب یک روزنامه تبلیغاتی ساخته و تاسیس گردید. بنابراین می‌توان گفت دانشگاه آدلاید استرالیا یکی از بهترین و مجهزترین دانشگاه این کشور است.

از بدو تاسیس تا همین امروز، دانشگاه آدلاید عادت کرده راه جدیدی را ایجاد کند تا به عنوان بهترین و اولین دانشگاه خوب جهان شناخته شود. اگر نگاهی به تاریخچه این دانشگاه بیندازید مشاهده خواهید کرد که این دانشگاه دومین دانشگاه جهان از نظر تساوی حقوق مرد و زن بوده و اولین دانشگاهی بوده که در رشته علم و تجارت مدرک تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌کند. این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که کنسرواتواریوم موسیقی را تاسیس نمود و توانست در این حوزه نیز بدرخشد.

علاوه بر گذشته، در چند سال اخیر نیز روحیه نوآوری قوی نیز در این دانشگاه وجود داشته است که برخی از آنها عبارتند از:

دانشگاه آدلاید استرالیا یکی از سه دانشگاه جهان است که در هر یک از اکتشافات علمی عمده زیر توانسته به درجات بالایی دست پیدا کند. برخی از این اکتشافات علمی عبارتند از:

 • امواج گرانشی
 • ذره بنیادی بوزون هیگز
 • منبع آسمانی نوترینوهای پرانرژی

این دانشگاه در حال حاضر در حال ایجاد اولین متن قانونی قطعی جهان در مورد درگیری در فضا است. علاوه بر این محققان فوتونیک و حسگر پیشرفته این دانشگاه دقیق‌ترین ساعت جهان را ساخته‌اند که به نام ساعت یاقوت کبود شناخته می‌شود.

در هر یک از دو سال گذشته، دانشگاه آدلاید استرالیا یک محقق جوان داشته که در فهرست معتبر نوآوران زیر 35 سال موسسه MIT Technology Review برای آسیا و اقیانوسیه شناخته شده است. این دانشگاه تنها دانشگاه استرالیایی است که در سال 2020 نمایندگی داشته است.

اهداف و چشم‌اندازهای آینده دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

چشم‌اندازهای آینده دانشگاه آدلاید استرالیا

روئسای دانشگاه آدلاید نقش و هدف خود را به عنوان آینده‌ساز، برای دولت و جهان بهتر پذیرفته‌اند.

دانشگاه آدلاید استرالیا در حالی که تاریخ افتخارآمیز خود را جشن می‌گیرید، تغییرات معناداری را دنبال را نیز دنبال می‌کند. یکی از پرمعنا و مفهوم‌ترین این تغییرات به‌کارگیری ارزش‌های اثبات‌شده در راستای تعالی آموزشی و پژوهشی معاصر. یکی دیگر از آنها پاسخگویی به نیازها و چالش‌های در حال تحول جامعه محلی و جهانی است. این دانشگاه همیشه به فارغ‌التحصیلان خود کمک می‌کند تا آنها نیز به رویاها و آرزوهایشان دست پیدا کنند. تمرکز این دانشگاه از تغییرات متعدد، برطرف نمودن برخی چالش‌های امروزی است. برخی از این نیازها و چالش‌ها عبارتست از:

 • نیاز به انتقال اقتصادی به صنایع و مشاغل جدید
 • ضرورت دگرگونی اجتماعی – نیازمند یادگیری در دسترس‌تر و مادام‌العمر است.
 • تأثیر جهانی شدن – در دسترس قرار دادن فرصت‌های جهانی به صورت محلی
 • ماهیت فراگیر اختلال تکنولوژیکی – بازتعریف ساختارهای اجتماعی-اقتصادی
 • پیگیری پایداری – از نظر اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی.

این دانشگاه به طور منحصر به فردی برای طراحی و ایجاد آینده‌ای موفق و کارآفرینی برای استرالیای جنوبی بر اساس دانش، نوآوری و همکاری قرار دارد.

این دانشگاه یک مشارکت‌کننده پویا در جامعه است و جامعه خود را در ایجاد تغییرات برای منافع اجتماعی و اقتصادی رهبری می‌کند. دانشگاه آدلاید استرالیا به صنعت و نیازهای آن خوب توجه می‌کند و  با گروه‌های اجتماعی مختلف در سراسر جهان ارتباط برقرار می‌کند تا بتواند آموزش و پژوهش را با بالاترین ارزش و تأثیر به دانشجویان خود ارائه کند. این موضوع بسیار به نفع دانشجویانی است که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

رنکینگ دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، دانشگاه آدلاید استرالیا یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه‌های استرالیا است که در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. با توجه به آموزش‌های با کیفیت این دانشگاه براساس عوامل مختلف رتبه‌بندی شده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها به شرح زیر است.

74 در US News بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی

دانشگاه آدلاید در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهانی Us News در سال 2023 در رتبه 74 قرار گرفت. رتبه‌بندی سال 2023، 1750 دانشگاه جهانی را با سیزده معیار از جمله اعتبار پژوهش، خروجی انتشارات، استنادات، مقالات با استناد بالا و همکاری بین‌المللی اندازه‌گیری کردند.

رتبه 89 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

دانشگاه آدلاید در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2024 در رتبه 89 قرار گرفت. رتبه‌بندی سال 2024، 1500 دانشگاه جهانی را بر اساس پنج معیار اندازه‌گیری کرد. شهرت علمی، شهرت کارفرما، نسبت دانشکده به دانشجو، هیئت علمی بین المللی و دانشجویان بین المللی.

رتبه 88 در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی  Times Higher Education

دانشگاه آدلاید در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال 2023 در رتبه 88 قرار گرفت. رتبه‌بندی سال 2023 بیش از 1600 دانشگاه جهانی را در پنج حوزه عملکردی – تدریس، تحقیق، استنادات، درآمد صنعت و چشم‌انداز بین‌المللی اندازه‌گیری کرد.

رتبه 132 در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در رتبه‌بندی دانشگاهی شانگهای

دانشگاه آدلاید در رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان در سال 2022 رتبه 132 را کسب کرد. رتبه‌بندی سال 2022، 1000 دانشگاه جهانی را در شش معیار اندازه‌گیری کرد که برخی از آنها عبارتند از: جوایز فارغ‌التحصیلان، جوایز کارکنان، پژوهشگران با استناد بالا، مقالات طبیعت و علم، خروجی انتشارات و عملکرد دانشگاهی سرانه.

90 در رتبه بندی مجموع دانشگاه های برتر  UNSW

دانشگاه آدلاید در رتبه‌بندی مجموع دانشگاه‌های برتر در سال 2022 در رتبه 90 قرار گرفت. رتبه‌بندی سال 2022، 2052 دانشگاه جهانی را بر اساس جمع‌آوری آخرین رتبه‌های آنها در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی شانگهای، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و طرح‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز اندازه‌گیری کرد.

دانشکده‌ها و پردیس‌ها دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشکده‌ها و پردیس‌ها دانشگاه آدلاید استرالیا

همانطور که در بالا نیز بیان شد، این دانشگاه دارای دانشکده‌های بسیار زیاد و همچنین پردیس‌های متنوعی است. به همین منظور دانشجویان به خصوص دانشجویان بین‌الملل براساس رشته انتخابی خود می‌توانند در یکی از این دانشکده‌ها یا پردیس‌ها تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشکده هنر، تجارت، حقوق و اقتصاد (Faculty of Arts, Business, Law and Economics)

 • دانشکده تجارت و بازرگانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و سیاست عمومی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده بهداشت و علوم پزشکی (Faculty of Health and Medical Sciences)  

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان‌پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده پزشکی روستایی و پزشکی از راه دور
 • دانشکده علوم و بهداشت کاربردی
 • دانشکده زیست‌پزشکی
 • دانشکده روان‌شناسی
 • دانشکده بهداشت عمومی

دانشکده علوم پایه، فنی و مهندسی  (Faculty of Sciences, Engineering, and Technology)

 • دانشکده نفت و منابع انرژی استرالیا (ASPER)
 • دانشکده تغذیه و کشاورزی
 • دانشکده علوم دامی و دامپزشکی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده مهندسی شیمی و مواد پیشرفته
 • دانشکده مهندسی عمران، محیط زیست و معدن
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده مهندسی برق و الکترونیک
 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده فیزیک

پردیس اصلی

یکی از پردیس‌های دانشگاه آدلاید که در ساخت آن از معماری مدرن و قدیمی الهام گرفته‌اند، پردیس اصلی است. این پردیس در شمال تراس قرار گرفته و قسمتی از منطقه تفریحی و فرهنگی شهر را شامل می‌شود. موزه و کتابخانه این پردیس را در برگرفته و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های تحقیقاتی و دوره کارشناسی در این پردیس اصلی ارائه می‌گردد.

پردیس ویت

این پردیس تقریبا با آدلاید استرالیا 7 کیلومتر فاصله دارد و دانشجویان برای رسیدن به این پردیس دانشگاه آدلاید باید مسافتی را طی کنند. این پردیس را برخی به موسسه تحقیقاتی بین‌المللی ویت می‌شناسند. چرا که به این نام نیز مشهور است. این پردیس یک مرکز برجسته تحقیقاتی علوم گیاهی و کشاورزی در نیمکره جنوبی است. برخی از تحقیقاتی که در پردیس ویت اجرا می‌شود عبارت است از:

 • سیستم‌های زراعی و کشاورزی
 • انگورشناسی و شراب‌سازی
 • علوم غذایی و تغذیه

پردیس روزورثی

پردیس روزورثی در فاصله 50 کیلومتر شمال شهر واقع شده است و دارای شهرت بین‌المللی در زمینه کشاورزی و تولید دام است. این پردیس محل قرارگرفتن دانشکده دامپزشکی استرالیای جنوبی با آموزش و تحقیقات در حوزه علوم دامی و دامپزشکی است.

پردیس ملبورن

پردیس ملبورن همانطور که از نامش پیداست در شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا قرار گرفته است. وجود فروشگاه‌های مدرن، سینما، زمین‌های ورزشی چند منظوره در این منطقه پردیس ملبورن را به طور ویژه‌ای خاص و برجسته کرده است. این پردیس در حقیقت یکی از بهترین پردیس‌های دانشگاه آدلاید استرالیا محسوب می‌شود.

برنامه‌ها و مقاطع تحصیلی در دانشگاه آدلاید استرالیا

برنامه‌ها و مقاطع تحصیلی در دانشگاه آدلاید استرالیا

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، دانشجویان در دانشگاه آدلاید استرالیا می‌توانند در مقاطع و برنامه‌های تحصیلی متنوعی شروع به تحصیل کنند. در حقیقت این دانشگاه برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور به دانشگاه ارائه می‌دهد.

به طور کلی دانشگاه آدلاید دارای 167 رشته در مقطع کارشناسی، 237 رشته در مقطع تحصیلات تکمیل آموزش محور و 10 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور است. برخی از این برنامه‌های تحصیلی در هر مقطع و همچنین نحوه اخذ پذیرش را به طور کامل در ادامه توضیح خواهیم داد.

برنامه تحصیلی و نحوه اخذ پذیرش مقطع کارشناسی

به طور کلی دانشجویان بین‌الملل می‌توانند در مقطع کارشناسی از دانشگاه آدلاید استرالیا پذیرش اخذ کنند. برخی از رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی به شرح زیر است:

 • علوم کشاورزی
 • تحلیل داده‌های کاربردی
 • طراحی معماری
 • هنر
 • بیوتکنولوژی
 • بازرگانی
 • مدیریت بازرگانی
 • بازرگانی
 • کامپیوتر
 • مدیریت ساخت‌وساز
 • روابط بین‌الملل

شرایط اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی دانشگاه آدلاید استرالیا

شاید برایتان جالب باشد اما همین حالا که شما در حال مطالعه این مطلب هستید، حدودا 20255 دانشجو در دانشگاه آدلاید استرالیا در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. مدت تحصیل در این مقطع 3 الی 4 سال است. همانطور که در بالا نیز مطالعه کردید، این دانشگاه تقریبا 167 رشته متنوع را در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه می‌کند. در اغلب موارد برای اخذ پذیرش در همه این رشته‌ها نیاز به آزمون ورودی نیست. اما با این وجود دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌های خاص مانند پزشکی و دندان‌پزشکی حتما باید در آزمون ورودی تعیین شده از سوی دانشگاه شرکت و نمره قابل قبولی را دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه آدلاید در مقطع کارشناسی عبارت است از:

 • مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به صورت ترجمه رسمی
 • ریزنمرات ۳ سال دبیرستان
 • مدرک دیپلم بین‌المللی IB
 • نمره آزمون ورودی برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و…
 • مصاحبه برای رشته‌های موسیقی، تئاتر و…
 • پورتفولیو هنری برای رشته‌های طراحی، معماری و…
 • مدرک زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی

رشته‌های مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور

شما در رشته مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور در دانشگاه آدلاید استرالیا نیز می‌توانید ادامه تحصیل بدهید. برخی از برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در این مقطع عبارت است از:

 • مدیریت بازرگانی
 • حسابداری
 • اقتصاد پیشرفته
 • کشاورزی
 • اقتصاد کاربردی
 • مالی کاربردی
 • مدیریت پروژه کاربردی
 • آموزش و پرورش
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی برق

شرایط اخذ پذیرش از مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور

به طور کلی مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آدلاید به دو بخش آموزش محور و پژوهش محور تقسیم می‌شود. شما براساس رشته‌هایی که در هر دو مقطع ارائه شده می‌توانید در یک بخش تحصیلات تکمیلی خود را آغاز کنید.

مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور دانشگاه آدلاید استرالیا شامل گواهی فارغ‌التحصیلی، دیپلم تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد آموزش محور است. مدت زمان تحصیل در این مقطع بسته به رشته‌ای که فرد انتخاب می‌کند می‌تواند بین 6 ماه تا 2 سال متفاوت باشد. بنابراین قبل از انتخاب رشته مدت زمان تحصیل را می‌توانید در وبسایت دانشگاه مطالعه کنید. برخی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور به شرح زیر است:

مدارک کلی مورد نیاز برای خذ پذیرش از مقطع تحصیلات تکمیلی آموزش محور دانشگاه آدلاید استرالیا:

 • مدرک کارشناسی به صورت ترجمه رسمی
 • توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه قبلی
 • انگیزه‌نامه
 • CV و رزومه تحصیلی
 • حداقل نمره GPA مورد نیاز برای هر رشته
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی
 • مدرک زبان

رشته‌های مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور

شما جهت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور می‌توانید یکی از برنامه‌های زیر را انتخاب و در آن شروع به فعالیت کنید. برخی از برنامه‌های رشته مقطع تحصیلات تکمیل پژوهش محور عبارت است از:

 • فلسفه
 • علوم بالینی
 • دندانپزشکی
 • پزشکی
 • چشم‌شناسی
 • بهداشت عمومی
 • جراحی
 • دکترای پرستاری
 • دکترای فلسفه

پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور دانشگاه آدلاید استرالیا

به طور کلی مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور دانشگاه آدلاید استرالیا شامل کارشناسی ارشد پژوهش محور و دکتری تخصصی است. بسته به رشته انتخابی، دانشجو باید به مدت 3 الی 4 سال در این مقطع تحصیلات خود را تمام کند. جهت اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور از دانشگاه آدلاید استرالیا قبل از هر چیزی باید زمینه تحقیقات خود را مشخص کنید. پس از اینکار سپس اساتید مرتبط با زمینه پژوهشی خود را در دانشگاه آدلاید پیدا کرده و به آنها درخواست پذیرش دهید.

برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی پژوهش محور دانشگاه آدلاید استرالیا عبارت است از:

 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به صورت ترجمه رسمی
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه قبلی
 • انگیزه نامه
 • CV و رزومه تحصیلی
 • مدرک زبان
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی
 • کاورلتر مقالات چاپ شده
 • پروپوزال تحقیقاتی

هزینه و شهریه دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

هزینه و شهریه دانشگاه آدلاید استرالیا

همانطور که بارها در مقالات مختلف ما مطالعه کرده‌اید، هزینه و شهریه در هر دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی و همچنین رشته انتخابی دانشجو، متفاوت است. نکته مهم و قابل توجه این است که در دانشگاه آدلاید استرالیا هزینه تحصیل بر پایه 24 واحد درسی به صورت تمام وقت در طول سال تحصیلی قابل افزایش نیز هست. بنابراین دانشجویان بین‌الملل در این دانشگاه باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

به طور کلی دانشجویان بین‌الملل زمانی که پیشنهاد پذیرش‌شان مورد تایید واقع می‌شوند باید مبلغ 14000 دلار استرالیا را به دانشگاه پرداخت کنند. در حقیقت این پرداخت به عنوان اعتبار برای شهریه‌های دانشجو در ترم اول محسابه می‌گردد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide

دانشگاه آدلاید استرالیا همانند سایر دانشگاه‌های جهان به دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌های مختلفی اعطا می‌کند. این دانشجویان با دریافت بورسیه می‌توانند مقداری از هزینه‌های تحصیل خود را مدیریت و کاهش دهند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide عبارت است از:

 • بورسیه شهروندان جهانی: یکی از بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان خارجی برتر در مقطع کارشناسی و مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعلق می‌گیرد، بورسیه شهروندان جهانی است. این بورسیه تقریبا 15 الی 30 درصد شهریه دانشجویان را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه بین‌المللی استعدادهای درخشان: این بورسیه متعلق به دانشجویانی است که مقطع تحصیلی قبلی خود را به خوبی و با نمرات عالی گذرانده‌اند. این بورسیه مختص دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی آموزش محور بوده و تقریبا 50 درصد از مبلغ شهریه آنها را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آدلاید: این بورسیه را به دانشجویانی می‌دهند که مقطع قبلی خود را نیز در این دانشگاه گذرانده باشند. این بورسیه 25 درصد از مبلغ شهریه دانشگاه را کاهش می‌دهد.
 • بورسیه اعضای خانواده دانشگاه آدلاید: این بورسیه به اعضای خانواده دانشجویان فعلی دانشگاه آدلاید تعلق می‌گیرد که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند. بورسیه خانواده دانشگاه آدلاید، ۲۵ درصد کل شهریه را پوشش می‌دهد.

همانطور که مطالعه کردید دانشگاه آدلاید استرالیا University of Adelaide یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه‌های استرالیا است که دانشجویان زیادی هر ساله از سرتاسر دنیا در حال مشغول به تحصیل هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را دارید، می‌توانید این دانشگاه را در لیست انتخابات خود نیز قرار دهید.

برای دریافت پذیرش تحصیلی و بورسیه از دانشگاه آدلاید استرالیا با کارشناسان باتجربه ما تماس بگیرید.

برای آشنایی و دریافت اطلاعات بیشتر درباره سایر دانشگاه های استرالیا رو دکمه زیر کلیک کنید

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button