رشته MBA دانشگاه سیدنی

در سال 2024 برنامه MBA دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی از سوی فایننشال تایمز به عنوان برترین برنامه MBA استرالیا شناخته شد. این دانشکده با تلاش‌های پیوسته و استفاده از رویکردهای نوآورانه در برنامه درسی و فرآیندهای آموزشی خود توانسته به این موقعیت برجسته دست یابد. دانشجویان بین‌الملل برای ادامه تحصیل می‌توانند این برنامه استاندارد و برتر تحصیلی را در دانشگاه سیدنی بگذرانند و دانش و مهارت‌ها لازم را به طور احسن بیاموزند. آنها با تحصیل در رشته MBA دانشگاه سیدنی قادر خواهند بود تا آینده شغلی و تحصیلی فوق‌العاده‌ای را برای خود رقم بزنند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برنامه MBA در دانشگاه سیدنی بیشتر آشنا کنیم.

فهرست مطالب

5 دلیل برای تحصیل MBA در دانشگاه سیدنی استرالیا

5 دلیل برای تحصیل MBA در دانشگاه سیدنی استرالیا

شما می‌توانید در رشته MBA دانشگاه سیدنی به صورت پاره وقت و تمام وقت ادامه تحصیل دهید. با کسب دانش و مهارت MBA شما می‌توانید برای کسب و کارها برنامه‌ریزی کنید و آنها را رشد و توسعه دهید. به طور کلی با تحصیل در شاخه‌ MBA می‌توانید در صنایع مختلف در حوزه‌های مربوط به امور مالی، کسب و کار دیجیتالی، مدیریت جهانی، بازاریابی و مشاوره استراتژی کارآفرینی نقش‌آفرینی کنید اما شاید بپرسید علت تحصیل در رشته MBA در دانشگاه سیدنی استرالیا چیست؟

5 دلیل محبوبیت رشته MBA در استرالیا را بیان خواهیم کرد:

افزایش دانش و مهارت

تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت بیش از ارتقاء دانش در زمینه تخصصی به شما فرصتی برای ارتقای توانایی‌های مدیریتی و رهبری خود می‌دهد. این توانایی‌ها به شما اجازه می‌دهند که با مسائل پیچیده و چالش‌هایی که در دنیای کاری مدرن ممکن است با آنها روبرو شوید، بهتر برخورد کنید.

یکی از ارزشمندترین درس‌هایی که در کارشناسی ارشد مدیریت سیدنی یاد می‌گیرید مدیریت پروژه است. این درس به شما نه تنها مفاهیم و تکنیک‌های مدیریت پروژه را آموزش می‌دهد بلکه شما را با مهارت‌هایی مانند برنامه‌ریزی، مدیریت زمان، ارتباطات موثر و حل مشکلات مجموعه آشنا خواهد کرد.

همچنین، تشکیل گروه و حل مسائل و مشکلات در کارشناسی ارشد مدیریت به شما فرصت می‌دهد تا مهارت‌های تیمی و همکاری را پرورش دهید. در دنیای کاری امروز، توانایی کار در تیم و هماهنگی با افراد دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است و این درس‌های حوزه MBA به شما این مهارت‌ها را یاد می‌دهند. به همین منظور در صنایع مختلف می‌توانید نقش‌آفرینی موثرتری داشته باشید.

به علاوه، کارشناسی ارشد مدیریت شامل بخش‌هایی نظیر مدیریت استراتژیک، بازاریابی، مالی، منابع انسانی و … است که شما را برای مواجهه با چالش‌های متنوع و جامع دنیای کار آماده می‌کند.

در نهایت، مهارت‌های ارتباطی بین فرهنگی که در کارشناسی ارشد مدیریت تقویت می‌شوند به شما کمک می‌کنند تا در یک محیط کاری چند فرهنگی و جهانی با همکاران و مشتریان از فرهنگ‌های مختلف، به‌طور موثر ارتباط برقرار کنید و همچنین به سرعت با محیط‌های کاری جدید سازگار شوید.

ایجاد شبکه ارتباطی

امروزه شبکه‌سازی یکی از عناصر حیاتی و مهم در موفقیت کسب و کارها است. با تحصیل در رشته مدیریت ام بی ای شما فرصتی بی‌نظیر برای گسترش شبکه ارتباطی خود با همکاران بالقوه در کلاس درس و همچنین در دنیای کاری پیدا خواهید کرد.

طبق آمار ارائه شده توسط ESSEC، شصت و پنج درصد از فارغ التحصیلان MBA شغل خود را از طریق ارتباطات شبکه‌ای پیدا می‌کنند. این نشان می‌دهد که در دنیای کسب و کار امروز، دسترسی به یک شبکه قوی از افراد و منابع می‌تواند برای پیشرفت حرفه‌ای شما بسیار موثر باشد.

بنابراین، هنگام انتخاب دانشکده برای تحصیل MBA، لازم است که به استادان، فارغ التحصیلان، دانشجویان و سخنرانان فعلی آن توجه کنید. آیا این دانشکده فرصت‌های مناسبی برای برقراری ارتباطات مؤثر و شبکه‌سازی فراهم می‌کند؟ آیا فرآیند آموزشی آن امکاناتی را برای تقویت شبکه ارتباطی شما فراهم می‌کند؟ دانشگاه سیدنی دقیقا جایی است که به شما این امکانات را ارائه می‌کند.

چشم‌انداز آینده‌ای روشن

مدرک MBA به عنوان یک ابزار قدرتمند در موفقیت و پیشرفت مسیرهای حرفه‌ای شناخته می‌شود. این مدرک پیش نیاز برای موقعیت‌ شغلی مدیریت محسوب نمی‌شود اما برای دستیابی به مدیریت موفق لازم و ضروری است. در واقع این مدرک می‌تواند شما را در میان کارفرمایان بالقوه برجسته کند و نشان دهد که شما از مدرک کارشناسی خود به مراتب فراتر رفته‌اید و آماده به برداشتن چالش‌های مدیریتی هستید.

در طول تحصیل MBA شما به یادگیری روش‌های استراتژیک برای پیشبرد حرفه‌ای خود می‌پردازید و می‌توانید تا مهارت‌های لازم برای دستیابی به اهداف خود را به طور موثرتری توسعه ببخشید.

علاوه بر این موضوع مهارت‌هایی که در طول تحصیل MBA به دست می‌آورید، مرتبط با تمامی بخش‌های کسب و کار است و به شما گستره‌ای از گزینه‌ها و موقعیت‌های شغلی در شرکت‌های مختلف را ارائه می‌دهد. از تجارت و بازاریابی تا مالی و منابع انسانی، شما در طول تحصیل خود به دانش و مهارت‌های متنوعی دست خواهید یافت که به شما کمک خواهد کرد تا در هر زمینه‌ای که علاقه دارید، موفقیت آمیز باشید.

آینده شغلی مناسب

مهارت‌هایی که شما در طول دوره MBA سیدنی آموزش می‌بینید در هر صنعت و کشوری مورد استفاده خواهد بود. به همین منظور شما می‌توانید به راحتی تغییر شغل دهید یا یک شغل مناسب برای خود انتخاب نمایید و آینده شغلی‌تان را بسازید. در واقع شما با بهره از مهارت‌ ام بی ای می‌توانید درباره مسائل پیچیده فکر کنید و آنها را حل نمایید.

بنابراین اگر به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل قصد دارید تا آینده شغلی روشنی برای خودتان رقم بزنید، انتخاب رشته MBA در دانشگاه سیدنی یک فرصت فوق‌العاده عالی خواهد بود.

کسب درآمد بالا از MBA دانشگاه سیدنی

اگر شما هم از کسب درآمد ماهیانه پایین یا حقوق و دستمزد خسته شده‌اید یا علاقه‌ای به چنین مشاغلی ندارید، قطعا انتخاب MBA یک حرکت هوشمندانه است. لازم به ذکر است که افراد در سمت‌های مدیریت و رهبری با MBA حقوق‌های بالایی از کارفرما دریافت می‌کنند اما در کنار درآمد بالا، این افراد مسئولیت‌های زیادی بر دوش دارند. بنابراین با یادگیری مدرک MBA می‌توانید به سرعت پیشرفت کنید و درآمد بالایی کسب نمایید.

هدف از یادگیری MBA دانشگاه سیدنی چیست؟

هدف از یادگیری MBA دانشگاه سیدنی چیست؟

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) به شما این امکان را می‌دهد که با اطمینان رهبری کنید و مهارت‌ها و دانش لازم برای تصمیم‌گیری استراتژیک در زمینه‌های مختلف مانند حسابداری و مالی، حاکمیت، استخدام، بازاریابی و نوآوری را به دست آورید.

با پایان دوره MBA دانشگاه سیدنی شما به مهارت‌ها و دستاوردهای زیر دست پیدا خواهید کرد:

 • مهارت‌های خود را به عنوان یک رهبر موثر و با اعتماد به نفس به نمایش بگذارید.
 • با قدرت ارتباط برقرار کردن مفاهیم پیچیده را به دیگران انتقال دهید.
 • مهارت‌های حیاتی برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ را داشته باشید.
 • در خط مقدم فعالیت‌های تجاری و حرفه‌ای قرار بگیرید.
 • نوآوری را با هدایت یک مجموعه پیچیده از ذینفعان پیاده‌سازی کنید.
 • با اطمینان یک پروژه تجاری پیچیده را ارائه دهید.

با توجه به مهارت‌ها و دانشی که از طریق دوره MBA به دست می‌آورید شما می‌توانید به عنوان یک رهبر موفق و موثر در محیط‌های کسب و کار مختلف به چالش‌ها پاسخ دهید و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

اطلاعات مختصر رشته MBA دانشگاه سیدنی

همانطور که بیان شد، رشته ام بی ای دانشگاه سیدنی یک رشته کاربردی است که در جهان طرفداران بسیاری داشته و شما با یادگیری مهارت MBA می‌توانید به دستاوردهای مهمی دست پیدا کنید و آینده شغلی فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

 • مدت دوره: 1.5 سال تمام وقت یا معادل پاره وقت
 • زمان: فوریه، می و آگوست
 • هزینه‌های دوره 2024: 27840 دلار استرالیا

همه چیز درباره MBA تمام وقت دانشگاه سیدنی استرالیا

برنامه MBA تمام وقت دانشگاه با تمرکز بر اصول تجارت به دانشجویان بین‌الملل و سایر دانشجویان این امکان را می‌دهد که به عنوان یک رهبر آینده در صحنه جهانی موفق شوند. با تدریس در کلاس‌های کوچک به مدت بیش از 18 ماه، برنامه MBA به شما فرصتی برای ارتقاء مهارت‌های رهبری، انعطاف‌پذیری، سازگاری و تأثیرگذاری می‌دهد.

در برنامه تمام وقت MBA دانشگاه سیدنی شما علاوه بر یادگیری کامل امور مالی، بازاریابی و استراتژی یاد خواهید گرفته که چگونه تیم‌ها را در دنیای دیجیتال رهبری کنید. از دیگر مزیت‌های یادگیری مهارت MBA در دانشگاه سیدنی می‌توان به افزایش قدرت خلاقیت، استفاده درست از داده‌های بزرگ و همچنین کشف سیستم‌های پیچیده اشاره کرد.  همچنین، امکان انجام یک دوره کارآموزی نیز در این برنامه وجود دارد.

با توجه به رتبه‌بندی برنامه MBA توسط Financial Times در سال 2024 و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی توسط QS، دانشگاه سیدنی برای شما یک محیط تحصیلی بی‌نظیر و فرصتی برای بهبود مهارت‌های خود و پیشرفت حرفه‌ای را فراهم کرده است.

واحدهای درسی MBA تمام وقت سیدنی

برنامه MBA تمام وقت دانشگاه سیدنی در رشته رهبری و سازمانی با تمرکز بر 12 واحد مطالعه که حول سه حوزه اصلی گروه‌بندی شده است، یک فرصت منحصر به فرد برای توسعه مهارت‌های فردی و بین فردی، دانش و مهارت‌های کسب و کار و ساخت شرکت‌های آینده فراهم می‌آورد.

در این برنامه، شما ابزارها و مهارت‌های لازم را برای بهبود عملکرد شخصی و بین فردی خود، ارتقاء دانش و مهارت‌های کسب و کار و همچنین طراحی و اجرای استراتژی‌های نوآورانه برای ساخت آینده‌ای پویا برای شرکت‌ها را فرا می‌گیرید.

با توجه به این سه حوزه اصلی، این برنامه شما را به یک رهبر موثر، دانشمند کسب و کار و سازنده‌ی آینده‌ سازمانی تبدیل می‌کند. اینجاست که شما مهارت‌های رهبری، تفکر استراتژیک، توانایی‌های ارتباطی و نگرش نوآورانه‌ای که برای مواجهه با چالش‌های روزمره و آینده‌ دنیای کسب و کار لازم است را تقویت می‌کنید.

چگونه در رشته MBA دانشگاه سیدنی پذیرش دریافت کنیم؟

چگونه در رشته MBA دانشگاه سیدنی پذیرش دریافت کنیم؟

درخواست برای ورود به برنامه MBA تمام وقت (رهبری و سازمانی) دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی یک فرایند مراحله‌ای است که می‌توانید با رعایت مراحل زیر آن را انجام دهید:

مرحله 1: قبل از هر چیزی معیارهای پذیرش را بررسی کنید و مطمئن شوید که شما الزامات و شرایط لازم برای ورود به برنامه را دارید.

مرحله 2: درخواست آنلاین برای این منظور نیازمند مدارک زیر خواهید بود:

 • جزئیات مدرک تحصیلی شما، شامل سال تکمیل و معدل
 • تاریخچه شغلی / جزئیات حرفه‌ای شما
 • بیانیه انگیزه (حداکثر دو صفحه) شامل:
  • دستاوردهای تحصیلی
  • مشارکت جامعه و فعالیت‌های فوق برنامه
  • ویژگی‌های رهبری
  • جوایز و تقدیرنامه

مرحله 3: متقاضیانی که در فهرست نهایی برای برنامه MBA تمام وقت قرار می‌گیرند باید در یک مصاحبه انتخابی شرکت کنند که شایستگی و صلاحیت نامزد را مشخص می‌کند.

مهلت پذیرش 2024

با توجه به مهلت‌های پذیرش برای گروه ابتدایی آگوست 2024 توصیه می‌شود که به دورهای پذیرش زودهنگام توجه کنید تا فرصت بهتری برای ورود به برنامه داشته باشید.

در صورت تصمیم برای شرکت در برنامه MBA، مهلت‌های آخرین درخواست برای هر دور پذیرش به شرح زیر است:

 • دور 1: 28 ژانویه 2024
 • دور 2: 25 فوریه 2024
 • دور 3: 31 مارس 2024
 • دور 4: 28 آوریل 2024
 • دور 5: 2 ژوئن 2024
 • دور 6: 7 ژوئیه 2024
 • دور نهایی: 28 ژوئیه 2024

بعد از اتمام هر دور پذیرش، درخواست‌ها بررسی می‌شود و متقاضیانی که در لیست نهایی قرار می‌گیرند، برای مصاحبه دعوت خواهند شد. زمان مصاحبه منوط به در دسترس بودن است و تنها متقاضیانی که در لیست نهایی قرار می‌گیرند، برای مصاحبه دعوت می‌شوند.

همچنین توجه داشته باشید که درخواست‌ها در طول سال و خارج از مهلت‌های دورهای پذیرش فوق‌الذکر نیز پذیرفته می‌شود.

با در نظر گرفتن این مهلت‌ها، شما می‌توانید به موقع درخواست خود را ثبت کرده و فرصت را برای ورود به برنامه MBA بهتر ارزیابی کنید.

معرفی MBA پاره وقت دانشگاه سیدنی

معرفی MBA پاره وقت دانشگاه سیدنی استرالیا

MBA پاره وقت دانشگاه سیدنی به منظور حرفه‌ای‌تر شدن افراد است. افرادی که به دنبال ارتقاء مهارت‌های رهبری و ارتباطات موثر هستند و به تبدیل شدن به مدیران و متفکران پیشرو در حوزه‌های مختلف دنیای کسب و کار فکر می‌کنند می‌توانند در این دوره پاره وقت شرکت کنند.

MBA پاره‌وقت دانشگاه سیدنی امکاناتی را برای پیشرفت و توسعه حرفه‌ای افراد فراهم می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا به عنوان یک مدیر موفق و کارآمد در جامعه کسب و کار تأثیرگذار باشند.

یادداشت پایانی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، رشته MBA دانشگاه سیدنی یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین‌الملل است. چرا که با مطالعه این رشته و کسب مهارت MBA می‌توانند به آینده شغلی روشنی دست پیدا کنند و در نهایت به درآمد بالایی دست بیابند.

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button