پنج شهر‌ ارزان استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی

به غیر از ایالات متحده، انگلستان و کانادا، استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. اما آیا به این موضوع اندیشیده‌اید که هزینه زندگی در این کشور چقدر است؟ اگر همه چیز مانند خواربار، محل اقامت، حمل و نقل و آب‌ و برق را در نظر بگیرید چقدر هزینه باید صرف زندگی در کشور استرالیا کنید؟ طبق مطالعات صورت گرفته در کشور استرالیا برمبنای تخمینی که زده شده از اکتبر سال 2019 تا به امروز دانشجویان در مجموع سالانه 21041 دلار استرالیا را باید صرف هزینه زندگی کنند.

به طور کلی دانشگاه‌های سراسر استرالیا مسکن در محوطه دانشگاه به دانشجو ارائه می‌دهند که برنامه‌های خدمات و غذا را پوشش می‌دهد. اما اگر شما هم یک تجربه دانشجویی متفاوت را ترجیح می‌دهید، چندین اقامتگاه خارج از دانشگاه در دسترس است که هزینه‌های آنها هر کدام متفاوت است.

ارائه یک رقم دقیق برای هزینه‌های واقعی زندگی در استرالیا کار به نسبت دشواری است زیرا هزینه زندگی بسته به نوع شهری که فرد زندگی می‌کند و سبک زندگی او کاملا متفاوت است. در ادامه لیستی از ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی ارائه خواهیم کرد.

1. کانبرا

شهر کلنبرا، استرالیا

کانبرا به عنوان پایتخت ملی استرالیا شناخته می‌شود. این شهر یکی از قابل زندگی‌ترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین شهرها برای دانشجویان بین‌المللی است.

به طور متوسط، هزینه زندگی در کانبرا بسته به سبک زندگی شخصی و انتخاب محل اقامت شما متفاوت است. به خصوص اگر خارج از دانشگاه اقامت دارید. هزینه‌های اسکان بر اساس نوع مسکنی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. ارزان‌ترین آنها 160 دلار استرالیا در هفته برای یک اتاق در یک خانه مشترک تا 400 تا 500 دلار استرالیا در هفته برای خانه‌ای با دو تا سه اتاق خواب است.

علاوه بر هزینه‌های اقامت، هزینه‌های آب و برق و حمل و نقل نیز وجود دارد. سیستم حمل و نقل عمومی در کانبرا بسیار گسترده است. اما با این وجود بسیاری از دانشجویان در این شهر دوچرخه‌سواری می‌کنند. این کشور به دانشجویان دوره سوم کارت‌های امتیازی برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی ارائه می‌کند. این کارت‌های امتیازی هزینه را به تنهایی 1.16 دلار استرالیا در هر سفر کاهش می‌دهد و سقف آنها 4.80 دلار استرالیا در روز است. براساس مطالعات و آمارهای تخمین زده شده، هزینه خدمات آب و برق در این کشور بین 20 تا 55 دلار استرالیا در هفته متغیر است.

2. بریزبن

شهر بریزین، استرالیا

شهر بریزین به دلیل استقبال گرمی که از مهاجران، جویندگان کار و دانشجویان می‌کند، اکثرا این شهر از استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب می‌کنند. متوسط هزینه زندگی در بریزبن برای دانشجویان از 556 تا 1120 دلار استرالیا متغییر است. این رقم شامل اجاره وعده‌های غذایی و مواد غذایی، خدمات آب و برق، حمل و نقل و فعالیت‌های تفریحی است. اگر شما هم به دنبال اقامتگاه‌های خارج از دانشگاه و یک زندگی دانشجویی متوسط هستید، اقامتگاه‌های بریزبن را فراموش نکنید.

ترنسلینک (TransLink) حمل و نقل را در کوئینزلند انجام می‌دهد و شامل قطار، اتوبوس و کشتی می‌شود. دانشجویان برای بهره از این خدمات باید کارت Go را درخواست دهند. این کارت‌ها یک سیستم بلیط الکترونیکی است که در تمام خدمات اتوبوس، قطار (از جمله Airtrain)، کشتی، تراموا در مناطق بزرگتر بریزبن، ایپسویچ، ساحل سان شاین و گلد کوست کار می‌کند.

3. گلد کوست

گلدکوست، استرالیا

گلدکوست یک ساعت پایین‌تر از بریزبن واقع شده است و بزرگترین شهر غیر از پایتخت استرالیا است. در مقایسه با زندگی در پایتخت‌ها، گلد کوست شهر ارزان‌تری برای دانشجویان بین‌المللی است. هزینه‌های هفتگی شامل اجاره، غذا، آب و برق و حمل‌و‌نقل در این شهر در مجموع 350 تا 700 دلار استرالیا است.

دانشجویان که در ساحل طلایی تحصیل می‌کنند، با سیستم حمل‌ونقل مشابه بریزبن، باید برای کارت رفتن درخواست دهند که به آنها تخفیف‌ها و پیشنهادات خاصی را می‌دهد.

در مورد مسکن، در اینجا لیستی از وب‌سایت‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای مسکن مشترک یا خصوصی در هر کدام جستجو کنید.

Realestate.com.au برای اجاره املاک خصوصی درخواست دهید.
Domain.com.au برای اجاره املاک خصوصی درخواست دهید.
Flatmates.com.au اتاق‌های موجود را جستجو و تبلیغ کنید.
Gumtree.com.au اتاق‌های موجود را جستجو و تبلیغ کنید.

4. هوبارت

هوبارت، استرالیا

هوبارت یکی از شهرهای به نسبت کوچک است که تمامی مزایای شهرهای بزرگ را در خود جای داده و به دانشجویان ارائه می‌کند. این شهر یکی از مقرون به صرفه‌ترین و امن‌ترین شهرها برای زندگی است. برای کسانی که از طبیعت لذت می‌برند این شهر بسیار مناسب بوده و هزینه زندگی در اینجا به طور متوسط 280 تا 625 دلار استرالیا است.

دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط در این شهر از امتیازات مشابه با دانشجویان محلی برخوردار هستند. یکی از این امتیازات کرایه کامل 75 دلار استرالیا در ماه است.

5. آدلاید

آدلاید، استرالیا

آدلاید یک شهر بزرگ است که برای ساختن آن برنامه‌ریزی‌های مشخصی انجام شده و این شهر را به شهری با رفت و آمد آسان تبدیل کرده است.

اگرچه آدلاید یک شهر بزرگ در نظر گرفته می‌شود، اما به اندازه سیدنی یا ملبورن شلوغ نیست. همچنین 14 درصد ارزان‌تر از سایر شهرهای بزرگ است. دانشجویان در اینجا از یک جامعه پذیرا با ساکنان دارای نگرش آرام لذت خواهند برد. با توجه به اینکه آدلاید هنوز یک شهر است، هزینه‌های هفتگی آن بین 350 تا 700 دلار استرالیا است.

سیستم حمل و نقل در آدلاید شامل اتوبوس، تراموا و قطار است. برخلاف شهرهایی که قبلا ذکر شد، کارت‌های امتیازی با گذرنامه 14 یا 28 روزه با سفرهای نامحدود کار می‌کنند.

منبع: studyinternational

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button