چرا در استرالیا تحصیل کنیم؟

تصمیم‌گیری برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در یک کشور دیگر تصمیم بزرگی است. یکی از چالش‌های بزرگ برای هر دانشجو قبل از اینکه در مسیر مهاجرت قرار بگیرد، انتخاب یک کشور مناسب جهت ادامه تحصیل است. برترین دانشگاه‌های جهان، طبیعت بکر و باورنکردنی، جنب‌وجوش شهر و چند اقیانوس در اطراف کشور استرالیا، تنها بخشی از دلایل انتخاب این کشور هستند. تحصیل در خارج از کشور و همچنین مهاجرت تحصیلی استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌الملل کمی دلهره‌آور و استرس‌زا باشد اما زندگی عالی، تجربه‌های دانشجویی فوق‌العاده، پیشرفت شخصی و تحصیلی می‌تواند این دلهره و استرس را کاهش دهد و به جای آن امید را جایگزین کند.

5 حقیقت جالب که باید درباره کشور استرالیا بدانید!

5 حقیقت بسیار جالب درباره کشور استرالیا وجود دارد که با دانستن آنها می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری قبل از مهاجرت تحصیلی خود داشته باشید. این 5 حقیقت به شرح زیر است:

 • استرالیا بیش از 1000 موسسه دارد که بیش از 22000 دوره را ارائه می‌دهند.
 • این کشور در حال حاضر میزبان حدود 700000 دانشجوی بین المللی است.
 • از هر 10 استرالیایی 4 نفر مهاجر هستند.
 • 30 درصد از کل جمعیت استرالیا در خارج از کشور متولد شده‌اند.
 • زنان در استرالیا در سال 1902 پس از نیوزلند دومین حق رای داشتند.

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه‌های برتر، برنامه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بومی و بین‌الملل خود ارائه می‌دهد. به همین دلیل این کشور برای تحصیل در هر مقطع و هر رشته‌ای یک کشور مناسب و فوق‌العاده محسوب می‌شود. هنوز قانع نشده‌اید؟ با ما در ادامه همراه باشید تا مزیت‌های تحصیل در کشور استرالیا را به طور کامل مطالعه کنید.

دلایل تحصیل در کشور استرالیا

دلایل تحصیل در کشور استرالیا

آشنایی با فرهنگ‌های مختلف؛ در استرالیا احساس غربت نخواهید کرد!

یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات و مسائل قبل از مهاجرت تحصیلی به هر کشوری، احساس غربت و تنهایی پس از مهاجرت و دوری از خانواده است. کشور استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای استرالیا شناخته می‌شود که هیچ فردی در آن احساس غربت نمی‌کند. چرا که این کشور بیشترین تعداد دانشجو را از سرتاسر جهان جذب می‌کند و به عبارتی همه مهاجر هستند.

براساس آخرین آمار به دست آمده تعداد دانشجویان بین‌المللی که طی سالهای اخیر به این کشور سفر کردند، متوسط چیزی بیش از 200 هزار نفر است. با وجود برنامه‌های آموزشی و سیاست درهای باز برای جذب دانشجو از سراسر دنیا در دانشگاه‌های مختلف استرالیا در پیش گرفته شده است، این کشور تبدیل به یکی از قطب‌های جذب دانشجو در سراسر دنیا شده است.

دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان غیربومی یا مهاجر برنامه‌های آموزشی متنوعی را در طول ترم در نظر می‌گیرد که این برنامه سبب افزایش میزان صمیمیت و دوستی در میان دانشجویان با فرهنگ‌های مختلف می‌شود. بنابراین اگر شما هم به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل به تنهایی و غربت می‌اندیشید، فراموش نکنید که استرالیا بهترین مکان برای مهاجرت تحصیلی شما است. در این کشور میلیون‌ها مهاجر دیگر وجود دارند که شما طی ارتباطات خود می‌توانید با فرهنگ آنها نیز به خوبی آشنا شوید. بنابراین نه تنها احساس غربت نمی‌کنید بلکه با فرهنگ و زبان‌های مختلف سایر کشورهای دیگر نیز آشنا خواهید شد.

کیفیت آموزش بالا؛ تحصیلات عالی در سطح جهانی

استرالیا دارای 32 میلیون نفر جمعیت است. این کشور از گذشته تا به امروز دارای مراکز آموزشی متنوع و مختلفی بوده که دانشمندان بسیار زیادی در آنها تحصیل کرده‌اند و به عرصه جهانی راه پیدا کردند. در حقیقت کشور استرالیا و دانشگاه‌های آن را به عنوان مهد علم و دانش در دنیا می‌شناسند. دانشگاه‌های استرالیا رزومه قوی و بسیار فوق‌العاده‌ای در سطح جهانی دارند. برترین دوره‌ها یا کورس‌های آموزشی در این کشور در زمینه شیمی، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، حیوان‌شناسی و حیات وحش، ریاضیات و مهندسی به دانشجویان ارائه می‌شود. شما براساس علاقه و نوع استعدادتان می‌توانید در یکی از این برنامه‌های تحصیلی شرکت کنید و در آینده‌ای نه چندان دور در شغل محبوب‌تان بدرخشید.

ارائه برنامه تحصیلی متنوع به دانشجویان

شما در کشور استرالیا هر آنچیزی را که علاقه داشته باشید، می‌توانید انتخاب کنید و شروع به مطالعه و تحصیل نمایید. تقریبا هیچ رشته‌ای وجود ندارد که شما آن را در برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا پیدا نکنید. با وجود بیش از 40 دانشگاه معتبر در سراسر استرالیا و صدها فرصت تحصیلی در میان هزاران رشته دانشگاهی تقریبا شما می‌توانید برنامه تحصیلی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

یکی از معتبرترین و عالی‌ترین دانشگاه‌های استرالیا “دانشگاه ملی استرالیا” نام دارد. این دانشگاه به دانشجویان دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی بسیار متنوعی را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌الملل می‌توانند متناسب با رشته تحصیلی خود در این دانشگاه، در دوره‌های یکساله و دوساله نیز شرکت کنند. این دوره‌ها آنها را برای ورود به دانشگاه اصلی آماده می‌کند.

بورسیه‌های تحصیلی؛ مدیریت و کاهش هزینه و شهریه دانشگاه

یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های استرالیایی، وجود بورسیه‌های تحصیلی متنوع و مختلف است. این بورسیه‌ها علاوه بر دانشجویان بومی به دانشجویان بین‌الملل نیز تعلق می‌گیرد و سبب کاهش هزینه و شهریه دانشگاهی آنها می‌شود. دولت استرالیا هر ساله بودجه‌ای بیش از 200 میلیون دلار را به صورت کاملا اختصاصی به بورسیه دانشجویان مهاجر یا همان بین‌الملل اختصاص می‌دهد.

این بورسیه در اغلب موارد به دانشجویانی با استعدادهای درخشان و نابغه، سابقه تحصیلی درخشان و دانشجویانی که از نظر اقتصادی توان مالی جهت ادامه تحصیل ندارند، تعلق می‌گیرد. شرایط و میزان بورسیه‌های تحصیلی براساس رشته، مقطع و نوع دانشگاه برای هر دانشجو با دیگر متفاوت است. بنابراین جهت اطلاعات کامل از این بورسیه‌ها پس از ثبت نام باید از دانشگاه پرس‌وجو کنید. در برخی مواقع در صورت نیاز همان لحظه باید درخواست بورسیه تحصیلی را از طریق سامانه دانشگاه ثبت نمایید.

امکان کار با ویزای دانشجویی

اگر به دنبال تامین یک منبع اقتصادی برای گذران زندگی در استرالیا هستید، می‌توانید با ویزای دانشجویی شروع به کار کنید. برای تامین مخارج زندگی می‌توانید به صورت نیمه کار یا پاره وقت در کشور استرالیا با ویزای دانشجویی مشغول به کار شوید. تنها محدودیتی که برای دانشجویان وجود دارد مجموع ساعات کاری است که آنها در طول هفته می‌توانند انجام دهند. به طور کلی میانگین ساعات کاری دانشجویان در هر دو هفته نباید به بیش از 40 ساعت تجاوز کند.

دانشجویان با دارای بودن ویزای دانشجویی می‌توانند در مشاغل مختلف نظیر فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها به صورت پاره وقت یا تمام وقت شروع به فعالیت کنند. آنها با کار کردن در مشاغل مختلف می‌توانند مخارج زندگی خود را در طول یک ماه تامین کنند. حداقل دستمزد برای هر ساعت کار در استرالیا تقریبا 17 دلار است. این مبلغ می‌تواند یک کمک خرج برای اجاره خانه و دیگر خرج‌های جانبی باشد.

نگران یادگیری زبان در استرالیا نباشید!

حقایق زندگی در استرالیا

یکی از چالش‌هایی که دانشجویان بین‌الملل اغلب حین مهاجرت تحصیلی با آن روبرو هستند، مشکل زبان است. یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور استرالیا این است که شما از نظر زبان هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد. چرا که زبان ملی کشور استرالیا کاملا انگلیسی بوده و تمامی کورس‌های آموزشی و برنامه‌های تحصیل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. بنابراین شما با مدرک تافل یا آیتلس (بسته به درخواست دانشگاه) می‌توانید به راحتی با مرد در ارتباط باشید. فراموش نکنید زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما با قرارگیری در محیط به مرور زمان می‌توانید آن را روز به روز قوی‌تر کنید.

 طبیعت زیبا، آب و هوای دلپذیر

یکی از مزیت‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل در این کشور، وجود طبیعت زیبا و آب‌وهوای بکر این کشور است. استرالیا کشور کانگروها و کوالاهای بسیار زیباست. دیدن کوالاها را شاید در هیچ کشور دیگری نتوانید به وضوح استرالیا مشاهده کنید. کم‌نظیرترین صحنه‌های طبیعت را در کشور استرالیا می‌توانید مطالعه کنید.

آب‌وهوای بسیار فوق‌العاده این دانشگاه سبب شده تا دانشجویان بسیار زیادی هر ساله به این کشور برای مهاجرت و ادامه تحصیل سفر کنند. چرا که آنها می‌توانند در این کشور زیبا علاوه بر تحصیل، تجربه دانشجویی خوبی را تجربه کنند.

برخی از شهرهای فوق‌العاده خوش آب‌وهوا در استرالیا که در آنها دمای هوا در گرمترین روزهای سال به 50 درجه فارنهایت می‌رسد، ملبورن و سیدنی است. همانگونه که می‌دانید این کشور در نیمکره جنوبی قرار دارد، فصل‌ها در چرخه‌ای متفاوت از آمریکا در گردش هستند.

کیفیت زندگی در استرالیا چگونه است؟

کیفیت زندگی در استرالیا چگونه است؟

اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که کیفیت زندگی در استرالیا به چه صورتی است؟ آیا استرالیا یک کشور با رفاه کامل محسوب می‌شود؟ آیا دانشجو در کشور استرالیا می‌توانید یک زندگی ایده‌آل را تجربه کند؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم بله. استرالیا با زیرساخت‌های پیچیده، خدمات بهداشتی پیشرو در جهان، طیف پویایی از حمل و نقل عمومی، خدمات دانشجویی معتدد و زندگی معمولا مقرون به صرفه و همچنین وجود اسکان‌های مناسب دانشجویی یک کشور بسیار عالی برای تمام کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند. دانشجویان بین‌الملل در کشور استرالیا می‌توانند بهترین نتایج را برای آینده خود رقم بزنند و با خیالی آسوده و فراغ بال در استرالیا زندگی کنند.

این کشور دارای 5 شهر از 30 بهترین شهر جهان برای دانشجویان از نظر کیفیت زندگی، فرصت‌های شغلی و هزینه زندگی و جامعه دانشجویی است.

علاوه بر سطح کیفیت بالای زندگی، دولت استرالیا به دانشجویان بین‌الملل بسیار اهمیت می‌دهد و خدمات متنوعی را به آنها ارائه می‌کند. به عنوان مثال دانشجویان بین‌الملل علاوه بر اجازه کار، فرصت‌های تحقیقاتی بسیار زیادی دارند که با بهره از آنها می‌توانند روز به روز به اهدافشان نزدیک‌تر شوند. همچنین دانشجویان پس از اخذ مدرک تحصیلی و فارغ‌التحصیلی می‌توانند از کشور استرالیا اقامت دائم دریافت کنند و آینده‌ روشنی را برای خودشان رقم بزنند. اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه علاقه دارید، مطالب زیر را هم بخوانید:

فرهنگ استرالیا: سبک زندگی، آموزش عالی، غذا و سنت

زندگی دانشجویی در استرالیا

سبک زندگی استرالیایی

برای تحصیل در استرالیا چه مراحلی را طی کنیم؟

اگر با مطالعه مزیت‌های بالا علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا شده‌اید باید جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا مراحل زیر را طی کنید. مدرک تحصیلی خود را باید قبل از هر نوع اقدامی آزادسازی کنید تا بتوانید آن را ترجمه نمایید. اخذ مدارک از مدارس و دانشگاه‌های دولتی به نسبت دانشگاه‌های آزاد و خصوصی ارزش بیشتری دارند. همچنین برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا باید حتما مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و در یکی از آزمون‌های معتبر نظیر آیتلس، تافل یا … شرکت و مدرک زبان معتبری اخذ نمایید. فراموش نکنید که قبل از انجام مراحل زیر باید حتما دانشگاه، نوع مقطع و رشته تحصیلی را انتخاب کنید.

به طور کلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی باید 5 مرحله زیر را طی کنید:

 • مرحله اول: آزادسازی مدرک تحصیلی و ترجمه آن
 • مرحله دوم: مسلط‌بودن به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان
 • مرحله سوم: انتخاب رشته تحصیلی و مرکز آموزشی مورد نظر
 • مرحله چهارم: ارسال درخواست با توجه به مدارک (اخذ پذیرش تحصیلی)
 • مرحله پنجم: گرفتن و اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا

گروه مهاجرت تحصیلی آریا با تجربه بالا و سابقه طولانی در زمینه اخذ ویزای دانشجویی و پذیرش از دانشگاه های باکیفیت استرالیا می تواند مراحل ویزا و پذیرش را برای شما انجام دهد.

 

مدارک مورد نیاز جهت انجام فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا

برای انجام کلیه فرآیند بالا باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • مدارک مربوط به آخرین پایه تحصیلی که در ایران گذرانده اند به همراه معدل و ریزنمرات آنها و ترجمه آن (مخصوص دانش آموزان)
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و نسخه ترجمه شده آن (مخصوص دانشجویان)
 • ارائه مدرک زبان و داشتن حداقل نمره زبان قابل قبول برای دانشگاه‌ها
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه توصیه نامه (مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)
 • ارائه مقالات ثبت شده در ISI (مخصوص دانشجویان دکتری)
 • ارائه گذرنامه
 • ارائه چند قطعه عکس که به تازگی گرفته شده باشد (متناسب با سایز خواسته شده از سوی دانشگاه)
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه برای دانشجویان

سخن آخر

همانطور که در بالا مطالعه کردید، استرالیا یکی از مقاصد عالی مهاجرتی محسوب می‌شود که شما می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل در آن تحصیلات خود را ادامه دهید و از زندگی دانشجویی در این کشور بسیار خوش آب‌وهوا و زیبا لذت ببرید. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مدارک درخواستی را آماده کنید و سپس برای انجام فرآیند تحصیل اقدامات لازم را انجام دهید. استرالیای دارای دانشگاه‌‎های بسیار زیادی است که شما با توجه به مقطع تحصیلی، رشته مورد نظر و همچنین علاقه می‌توانید برای یکی از آنها درخواست دهید. بورسیه تحصیلی، اجازه کار با ویزای دانشجویی، کیفیت زندگی بالا، سطح آموزش قوی و همچنین زبان انگلیسی سبب شده تا بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند.

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button