شرایط زندگی در نیوزلند

زندگی در نیوزلند

نیوزیلند یک کشور جزیره ای کوهستانی در اقیانوس آرام است. این کشور سرشار از زیبایی های طبیعی است، از یخچال های طبیعی گرفته تا فلات ها و دشت های وسیع، جنگل های استوایی و تپه ها و کیلومترها سواحل بی نظیر. در کنار زیبایی های طبیعی، مهاجران به نیوزیلند علیرغم داشتن درآمد کمتر نسبت به کشورهایی مانند امریکا یا بریتانیا، کیفیت زندگی بسیار بالایی را تجربه خواهند کرد. در زیر حقایق کوتاهی در مورد نیوزیلند آورده ایم:

 • پایتخت: ولینگتون
 • جمعیت:9 میلیون نفر
 • جغرافیا: کشور نیوزیلند از دوجزیره ی اصلی شمالی و جنوبی و تعدادی جزیره ی کوچکتر تشکیل شده است. آب و هوای نیوزیلند از سرد و مرطوب تا نیمه گرمسیری متغیر است. مناطق کوهستانی زیادی در نیوزیلند وجود دارد و در جزیره ی جنوبی نیز آتشفشان هایی وجود دارند.
 • سیستم سیاسی: نیوزیلند یک دموکراسی پارلمانی تحت سلطنت مشروطه ایت که در آن سلطنت بریتانیا در صدر حکومت است. رئیس دولت نخست وزیر است.
 • مذهب اصلی: مسیحیت
 • زبان های اصلی: انگلیسی، مائوری و زبان اشاره ی نیوزیلندی
 • پول رایج: پول رسمی دلار نیوزیلند (NZD) استبرای مهاجران باز کردن حساب بانکی با داشتن آدرس و مدارک هویتی بسیار آسان است.
 • منطقه زمانی: GMT +12
 • پیش شماره تلفن: 64+
 • شماره اورژانس: 111
 • حمل و نقل و رانندگی: رانندگی در نیوزیلند در سمت چپ جاده است. حمل و نقل بین دو جزیره ی شمالی و جنوبی عموما از طریق قایق است و در کثر شهرها وسیله ی حمل و نقل عمومی اصلی اتوبوس است.

 معرفی شهر های مهم نیوزلند

 • اکلند: بزرگترین شهر نیوزیلند که شلوغ ترین فرودگاه این کشور را در خود دارد. این شهر که در جزیره ی شمالی قرار دارد، در لیست بهترین کشورهای جهان برای خرید، رستوران ها و تفریح قرار دارد.
 • ولینگتون: پایتخت نیوزیلند با حدود 420 هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ نیوزیلند است! در سال های متمادی پایتخت نیوزیلند بارها تغییر کرده است، اما نهایتا از آنجایی که محل قرار گرفتن ولینگتون، یعنی پایین ترین نقطه ی جزیره ی شمالی، رفت آمد بین دو جزیره و دسترسی به سایر نقاط این کشور را تسهیل می کند، نهایتا این شهر به عنوان پایتخت نیوزیلند انتخاب شد.
 • کرایست چرچ (Christchurch): این شهر با 400 هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهر در جزیره ی جنوبی است. با این که زلزله در نیوزیلند امری طبیعی است، اما در این شهر گاهی خسارت های چشمگیری به بار آورده است. از جمله در سال های 2010 و 2011 که به کلیسای جامع این شهر نیز خساراتی وارد شد.
 • دوندین (Dunedin): دومین شهر بزرگ جزیره ی جنوبی با 120 هزار نفر جمعیت، در معماری خود از ادینبرو پایتخت اسکاتلند بسیار الهام گرفته است. این شهر با داشتن دانشگاه های تراز اول و در نتیجه دانشجویان بسیار، زنده و پر انرژی است
 • ناپیر – هستینگز (Napier – Hastings): این شهرهای دوقلو با جمغیت 130 هزار نفر در خلیج هاوکینگ در ساحل شرقی جزیره ی شمالی قرار دارند. در سال 1931 یک زلزله ی 7.8 ریشتری این خلیج را ویران کرد و تمامی ساختمان های آن عملا با معماری جدید بازسازی شدند. این منطقه نقش بسیار مهمی در صنعت و تولید ناخالص داخلی دارد.

 بررسی هزینه های زندگی در نیوزیلند در سال 2021

نیوزیلند به طور پیوسته به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی رده بندی می شود. البته زیبایی طبیعی این کشور قیمت بالایی دارد! برخلاف خود این کشور، هزینه ی زندگی در نیوزیلند چندان جذاب نیست. در واقع یک خانواده ی 4 نفره بین 6 تا 8 هزار دلار نیوزیلند در ماه هزینه خواهند داشت. چرا هزینه ی زندگی در نیوزیلند اینقدر بالا است؟ پاسخ ساده است: نیوزیلند یک جزیره با فاصله از سایر خشکی های جهان است و اکثر کالاها باید به این کشور وارد شوند. مالیات بر واردات بالا و این حقیقت که بسیاری از بخش ها رقیبی ندارند، قیمت ها را بالا می برد. دلیل دیگر برای این هزینه های بالا، توریست ها هستند. نیوزیلند به عنوان صد و چهارمین کشور توریستی جهان از نظر هزینه ها برای توریست ها رده بندی شده است. از آنجایی که توریست ها حاضرند هزینه هایی بالایی برای دیدن این کشور اعجاب انگیز پرداخت کنند، قیمتها نیز تا جایی که امکان دارد بالا می رود! شهرهای بزرگ، اکلند، ولینگتون و کرایست چرچ رایج ترین شهرها برای مهاجرت و در نتیجه گران ترین شهرهای نیوزیلند هستند. البته همه چیز در نیوزیلند گران نیست، برای مثال تحصیلات. مدارس دولتی رایگان هستند. همچنین بهداشت و درمان نیست توسط دولت حمایت می شود و خدمات اولیه، پیشگیرانه و اورژانس رایگان هستند.

به طور کلی می توان در مورد هزینه های زندگی در نیوزیلند چنین گفت:

 • مهاجران حدود نیمی از درآمد خود را صرف هزینه ی اجاره می نمایند.
 • شهرهای اکلند، ولینگتون و کرایست چرچ بزرگترین و گران ترین شهرهای نیوزیلند هستند. هزینه ی مسکن در کرایست چرچ در سال های اخیر کاهش یافته و آن را به مقصد جذاب تری برای مهاجران تبدیل کرده است.
 • شهرهای نیو پلایماوث، دوندین و همیلتون اندکی کوچک تر و ارزان تر هستند، اما همچنان در بین مهاجران محبوبیت دارند.
 • مدارش دولتی در نیوزیلند برای دانش آموزان خارجی رایگان هستند. اما والدین باید برای کتاب ها و فرم مدرسه هزینه پرداخت نمایند. برخی از مدارس نیز هزینه ای را به عنوان کمک مالی سالانه دربافت می کنند.
 • از آنجایی که بسیاری از محصولات باید به نیوزیلند وارد شوند، غذا و برخی کالاهای دیگر در این کشور گران هستند.

درآمد متوسط در نیوزیلند به طور متوسط 77 هزار دلار نیوزیلند است. با توجه به اجاره های بالا خصوصا در مرکز شهرها، هزینه ی اجاره یا قسط های مسکن بزرگترین بخش هزینه های ماهانه را تشکیل می دهند.

هزینه های ماهانه برای یک مهاجر

متوسط هزینه های ماهانه برای یک نفر بین 3 تا 4 هزار دلار نیوزیلند است. رایج ترین هزینه ها عبارتند از:

 • اجاره: 1500 دلار نیوزیلند
 • خرید منزل: 700 دلار نیوزیلند
 • تاسیسات: 130 دلار نیوزیلند
 • اینترنت: 75 دلار نیوزیلند
 • بنزین / حمل و نقل: 150 دلار نیوزیلند

 مزایا و معایب زندگی در نیوزلند

نیوزیلند یک مقصد مهاجرتی محبوب است و افرادی که به این کشور نقل مکان می کنند به ناچار هم با مزایا و هم با معایب زندگی در این جزیره روبرو خواهند شد. بنابراین برای زندگی در این کشور باید از قبل با این موارد آشنا بود تا سطح انتظارات با واقعیت تطابق داشته باشد. در زیر به برخی از مزایا و معایب زندگی در نیوزیلند در دسته بندی های مختلف اشاره می کنیم:

آب و هوا و محیط زیست در نیوزیلند

 • سرشار از مناظر طبیعی خیره کننده: از لحاظ مناظر طبیعی، نیوزیلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است. در چنین کشور کوچکی، انواع مناظر طبیعی را می توان یافت. از جنگل های استوایی گرفته تا یخچال های طبیعی، کوهستان ها، بیابان ها، رشت ها و سواحل گوناگون.
 • آب و هوای خوب: در این کشور به ندرت هوا خیلی سرد یا خیلی گرم می شود. البته آفتاب در نیوزیلند بسیار بیشتر از باران وجود دارد. زمستان ها در جزیره ی شمالی نسبتا گرم هستند، اما در جزیره ی جنوبی می توان برف را تجربه کرد. نیوزیلند تنها کشوری است که در یک روز می توان هم در ساحل اقیانوس شنا کرد و هم در کوهستان اسکی!
 • پشه و حشرات زیاد: اگر به نیوزیلند سفر یا مهاجرت می کنید، باید خود را برای خارش جای نیش حشرات آماده کنید! معمولا اولین تابستان در این کشور سخت ترین تجربه ی زندگی در جزیره است، بنابراین بهتر است از پماد های دور کننده ی حشرات به میزان کافی استفاده کنید.
 • نگرانی از سرطان پوست: نیوزیلند یک کشور آفتابی است، اما متاسفانه دقیقا در زیر یکی از سوراخ های لایه ی اوزون قرار دارد. به این معنا که در نیوزیلند اشعه ی UV بیشتری وجود دارد و احتمال سوختگی و سرطان پوست بیشتر است. همچنین آفتاب زیاد به این معنا است که هرچیزی در خانه نزدیک پنجره باشد به سرعت رنگ خود را از دست می دهد!

امنیت و مکان جغرافیایی نیوزیلند

 •  یکی از امن ترین کشورها در جهان: نیوزیلند در سال 2020 در Global Peace Index در رتبه ی دوم قرار گرفت. نرخ جرائم در این کشور بسیار پایین و تحمل تفاوت های مذهبی بسیار بالا است.
 • از بقیه ی دنیا دور افتاده است: نیوزیلند یک جزیره ی کوچک در پایین جهان است! به این معنا که اگر کسی بخواهد از نیوزیلند به کشوری غیر از استرالیا یا کشورهای اقیانوس اطلس سفر کند، باید مسافتی طولانی را با هواپیما طی کند. این موضوع سفرهای خارجی را بسیار پر هزینه می کند و بسیاری از مهاجران در نیوزیلند نمیتوانند به سادگی برای دیدن بستگان خود سفر کنند. این فاصله با سایر کشورها، هزینه ی وارت کالا ها را نیز به شدت بالا می برد.

سبک زندگی در نیوزیلند

 • سبک زندگی ساده گرایانه: نیوزیلند کشوری است برای ریلکس بودن. مردم انتظارات زیادی ندارند، بنابراین ترازوی کار و زندگی بیشتر به سمت زندگی تمایل دارد.
 • جمعیت کم: نیوزیلند به اندازه ی بریتانیا وسعت دارد و جمعبت آن 4.9 میلیون نفر است. اکلند تنها جایی در نیوزیلند است که ممکن است کسی نگران ترافیک باشد. سواحل آرام و خلوت هستند و مردم سخت نمی گیرند!
 • غذای خوب: در نیوزیلند پنیر، غذای دریایی و کباب بره در سطح جهانی یافت می شود. در برخی نقاط، پیدا کردن یک رستوران ید بسیار دشوار است! غذا های آسیایی به وفور یافت می شوند و بهترین غذاهای اروپایی نیز در این کشور در دسترس است.
 • سکوت بیش از حد: هرچند فعالیت های تفریحی بسیاری در نیوزیلند وجود دارد، اما حتی در شهرهای بزرگ نیز زندگی شبانه محدودیت دارد. درواقع شهرهای بزرگ نیوزیلند را نمی توان با شلوغی و زنده بودن شهرهای مشابه در اروپا و امریکا مقایسه کرد. گرچه این ویژگی ممکن است برای بسیاری از مهاجران مثبت تلقی شود، اما برای جوانان و دانشجویان ممکن است اندکی کسل کننده باشد.

هزینه ی زندگی در نیوزیلند:

 • یکی از کم فساد ترین کشورهای جهان: در سال 2020 در رده بندی Corruption Perceptions Index به همراه دانمارک در رده ی اول قرار گرفت. رسوایی های سیاسی در مقایسه با سایر کشورها آنقدر ناچیز هستند که گاهی خنده دار به نظر می آیند!
 • هزینه های دندان پزشکی بالا: دندان پزشکی برخلاف سایر مراقبت های پزشکی یارانه ای و رایگان یا حتی ارزان نیست. خدمات ویزیت، معاینه و درمان دندان ها برای افراد زیر 18 سال رایگان است، اما هزینه ی آن برای افراد بزرگسال بسیار بالا است. به همین دلیل بیش از نیمی از جمعیت نیوزیلند به طور مرتب به دندان پزشک مراجعه نمی کنند.
 • قیمت بالای خانه ها در اکلند: اکلند و مناطق اطراف آن بیش از نیمی از جمعیت نیوزیلند را در خود جای داده اند. تقریبا تمامی مهاجران به نیوزیلند در این شهر ساکن می شوند. بنابراین جای تعجب نیست که هزینه ی مسکن در این شهر اینقدر بالا باشد. اجاره ها در اکلند دائما در حال بالا رفتن هستند تا جایی که ممکن است تا نیمی از درآمد ماهیانه به اجاره ی خانه تعلق گیرد.

وضعیت کار و درآمد در نیوزلند

بازار کار نیوزیلند با رشد اقتصادی سالانه ی 3 درصد، در سال های اخیر قدرتمند تر از هر زمان دیگری بوده است. با اینکه پیش بینی شده است نرخ رشد هم در اقتصاد و هم در مشاغل در سال 2021 اندکی کمتر از سال های قبل باشد، دولت نیوزیلند همچنان رشد 1.8 درصدی نیروی کار را انتظار دارد. به این معنی که نیوزیلند همچنان سالانه به 47 هزار نیروی کار جدید نیاز خواهد داشت. اکثر این نیروی کار در مشاغل با تخصص بالا مورد نیاز هستند و انتظار می رود بیشتر این موقعیت های شغلی توسط افرادی که از خارج از نیوزیلند به این جزیره خواهند آمد اشغال خواهند شد.

در نیوزیلند موقعیت های شغلی بسیاری برای متخصصین در بخش هایی همچون بهداشت، مهندسی و IT وجود دارد. اما فرصت هایی برای افراد با مهارت های عمومی تر نیز وجود دارد، به ویژه در بخض هایی همچون ساخت و ساز، تجارت و خدمات کسب و کار. نیوزیلند همواره پذیرای افراد با مهارت های مختلف بوده است اما برخی از مهارت ها به طور ویژه در نیوزیلند مورد نیاز هستند. این مهارت ها در لیستی رسمی تحت عنوان مهارت های ضروری مورد نیاز (ESID) که دائما به روز می شود آورده شده اند. اگر شغل شما در حیطه ی یکی از این مهارت ها باشد، به این معنا است که دولت نیوزیلند پذیرفته است که به اندازه ی کافی افراد نیوزیلندی واجد شرایط برای آن کار وجود ندارند و شرکت ها می توانند از خارج از نیوزیلند افرادی را استخدام نمایند. داشتن مدارک و تجربه ی کافی می تواند پروسه ی اخذ ویزا را برای شما آسان تر نماید. این مهارت ها عبارتند از:


کمبود زیربنایی و ساختاری
کمبود منطقه ایکمبود بلند مدت 
 * کشاورزی و جنگلداری
* *ساخت و ساز
 * آموزش
***مهندسی
 **تجارت / مالی
 **خدمات اجتماعی و بهداشت
* *ICT الکترونیک و
 **هتلداری و توریسم
  *علوم
***تعمیرات
*  حمل و نقل

در چه مناطقی از نیوزیلند؟

به طور کلی، اکثر مشاغل در اکلند و وایکاتو در جزیره ی شمالی خواهند بود. در جزیره ی جنوبی نیز در مارلبرو، تاسمان و ساحل شرقی (West Coast). یکی از بخش هایی که به سرعت در حال رشد است، یعنی خدمات تجاری، به کارکنانی با مهارت به خصوص در مناطق شهری مانند اکلند و ولینگتون نیاز خواهد داشت. کارفرمایان در بخش های ساخت و ساز و تاسیسات در تمام کشور و به ویژه در اکلند به کارگر، تکنسین، کارکنان در بخش تعمیرات و منخصصین نیاز دارند. بخش خدمات عمومی (که در آموزش، خدمات اجتماعی, بهداشت، ایمنی و بخش اداری عمومی مشاغلی را در خود دارد)، یک چهارم مشاغل مورد نیاز را در خود جای می دهد. اکثر این مشاغل در مناطق شهری مانند وایکاتو و Bay of Plenty خواهند بود.

چه مشاغلی؟

پیش بینی می شود در سال های پیش رو، تقاضا برای کارکنان “با مهارت های بالا” رشد بیشتری نسبت به مشاغل دیگر داشته باشد. مشاغل “با مهارت های بالا” که پیش بینی می شود رشد سریع تری داشته باشند عبارتند از: برنامه نویسان و تحلیل گران سیستم و کسب و کار، مدیران ICT، آرشیتکت ها، طراحان و نقشه برداران، تبلیغات، متخصصین حقوقی، روابط عمومی، تبلیغات و مدیران فروش.

البته کارگران “ماهر” نیز مورد تقاضا هستند، برای مثال تقاضا برای شیشه بر، گچ بر و کاشی کار، برق کار، لوله کش، تربیت کننده و پشم چین و کارگران تعمیرات نیز وجود دارد.

پردرآمدترین مشاغل نیوزلند

متوسط درآمد در نیوزیلند 52.382 دلار نیوزیلند است. البته مشاغلی با تخصص بالا هستند که در آمد سالانه ای حدود 300 هزار دلار نیز دارند و البته مشاغل رده اول که ممکن است درآمد میلیونی داشته باشند. با بررسی منابع مختلف، لیستی از پر درآمد ترین مشاغل در نیوزیلند در سال 2021 به دست آمده است:

عنوان شغلیحداقلمتوسطحداکثر
مدیر عامل / رئیس هیئت مدیره120 هزار دلار195 هزار دلار4.5 میلیون دلار
جراح – بخش خصوصی151 هزار دلار212 هزار دلار600 هزار دلار
قاضی334 هزار دلار413 هزار دلار490 هزار دلار
مدیر ارشد مالی180 هزار دلار250 هزار دلار350 هزار دلار
مدیر مالی شرکت های سهامی، مدیر استراتژی200 هزار دلار230 هزار دلار350 هزار دلار
مدیر فروش190 هزار دلار250 هزار دلار300 هزار دلار
مدیر عمومی IT185 هزار دلار250 هزار دلار300 هزار دلار

تحصیل در نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزیلند در حال حاضر در رتبه ی سوم جهان رتبه بندی شده است. این رتبه بندی نشان دهنده ی انعطاف پذیری سیستم آموزشی این کشور در مقابل توانایی ها، اعتقادات مذهبی، قومیت ها، سطح درآمد و ایده های متفاوت در مورد آموزش و یادگیری است. از آنجایی که نیوزیلند زمانی مستعمره ی بریتانیا بوده است، سیستم آموزشی آن بسیار مشابه بریتانیا است. این بدان معناست که مدارک تحصیلی که در نیوزیلند کسب می کنید، اغلب به راحتی قابل انتقال به بریتانیا و استرالیا است.

موسسات آموزش عالی در نیوزیلند به چهار گروه تقسیم می شوند:

دانشگاه ها: دانشگاه ها در نیوزیلند به شدت پژوهش محور بوده و تحت مالکیت ایالات هستند. از گواهی نامه تا مدرک دکترا در این دانشگاه ها ارائه می شود.
انستیتو های تکنولوژی و پلی تکنیک: این موسسات نیز تحت مالکیت ایالات هستند و مدرکی که ارائه می دهند معادل مدرک دانشگاهی است. در این موسسات تمرکز بر روی حرفه ها است (مانند دانشگاه های فنی حرفه ای در ایران) و به نسبت دانشگاه ها رویکرد عملی تری در آموزش دارند.
کالج های آموزشی: این کالج ها برای آموزش معلمان و مدرسان هستند و معمولا وابسته به نزدیک ترین دانشگاه به خود هستند.
موسسات آموزشی خصوصی: این موسسات معمولا رشته هایی در زمینه های به خصوص ارائه می دهند. مانند مدیریت گردشگری، مدیریت هتلداری، آشپزی یا بیزینس. این موسسات نیز برکار عملی تاکید دارند و هدف آن ها این است که افراد پس از فارغ التحصیلی بلافاصله وارد بازار کار شوند.

برای اطلاع بیشتر در خصوص تحصیل در نیوزلند پیشنهاد می شود مطلب با عنوان تحصیل در نیوزلند را بخوانید.

همچنین برای اطلاعات در خصوص ویزای تحصیلی نیوزلند مطلب ویزای تحصیلی نیوزلند در همین وبسایت را بخوانید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، یا به دنبال موسسه اعزام دانشجو به استرالیا و نیوزلند می گردید، خدمات موسسه مهاجرتی آریا را با کلیک روی دکمه زیر ببینید

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم لطفا فرم مشاوره که از دکمه پایین در دسترس است را پر کرده و ارسال کنید. اطلاعات شما نزد ما امانت بوده و افشاء نخواهد شد. ویا می توانید فرم روبرو را پر کرده برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.
برای پرسیدن هرگونه سوال می توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قابل دسترس است، سوالات خود را بپرسید.

[super_form id="13865"]
می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه دربارهٔ «شرایط زندگی در نیوزلند»

 1. سلام خسته نباشید
  من شغلم ماساژ هست
  به نظر شما می‌تونه مقصد خوبی باشه؟
  و اینکه هزینه های اقامت شغلی چقدره؟
  ?

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button