ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا یک ویزای کارِ موقت برای افرادی است که تمایل دارند حرفه‌­ای را بر اساس مهارت­‌های خود در مناطق کم جمعیت استرالیا برگزینند. افراد متقاضی ویزای 489 استرالیا باید حداقل امتیاز 60 را از Points Test کسب کنند.

EOI  چیست و چرا پیش از درخواست ویزای 489 استرالیا اهمیت دارد؟

پیش از ثبت درخواست خود برای ویزای 489 استرالیا ابتدا باید تمایل خود را برای فعالیت شغلی EOI (Expression of Interest) به وسیله­‌ی مهارت‌های خود و انتخاب ‌‌شغلی صحیح نشان دهید.

EOI می­‌تواند در پیداکردن موقعیت شغلی مناسب در استرالیا و متقاعد کردن کارفرما و دولت در ارزیابی­ مهارت‌های شما با نگرشی مثبت تاثیر بسزایی داشته باشد. در واقع اگر شما تلفیقی از مهارت‌های جذاب و صلاحیت­‌ها را داشته باشید، به خوبی می‌توانید کارفرمای آینده خود و دولت استرالیا را برای تصاحب شغل تحت تاثیر قرار دهید. به همین منظور شما به یک پکیج کامل از EOI برای ارائه به کارفرما و دولت نیاز دارید.

شما می‌توانید برای ثبت درخواست ویزای 489 استرالیا از خارج از استرالیا اقدام کنید. اگر شما فردی را می‌شناسید که ساکن استرالیا باشد و الزامات اساسی قانون ویزای کار را داشته باشد، و اطمینان حاصل کرده‌اید که شما را تحت حمایت خود قرار می‌دهد، شما شامل دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا می‌شوید.

برای ارسال درخواست ویزای 489 استرالیا باید موارد زیر را داشته باشید:

  • دریافت دعوتنامه برای ثبت‌نام
  • سن شما در زمان دریافت دعوتنامه بالای 45 سال باشد.
  • نامزد تصاحب شغلی براساس مهارت‌ها و صلاحیت‌های خود شده باشید. این مهارت‌های شغلی باید در فهرست­های MTSSL (Medium and Long-term Strategic Skills List) و STSOL (Short-term Skilled Occupation List) موجود باشند.
  • مهارت‌ها و توانایی‌های شما توسط یک مقام ارزیابی مورد بررسی قرار گرفته باشد.
  • باید سطح مناسبی از زبان انگلیسی را ارائه دهید.
  • باید حداقل امتیاز 60 را از Points Test کسب کنید.
  • شرایط لازم سلامتی و احراز هویت را داشته باشید.

ویزای حمایتی که توسط یکی از ایالت­ها و یا مناطق استرالیا اراده می‌­شود:

 برای این که با درخواست ویزای 489 استرالیای شما موافقت شود، باید مهارت‌های لازم شغلی، تجربه‌ی کاری و نامزدی برای تصاحب یک موقعیت شغلی توسط یکی از ایالت­‌ها و یا مناطق استرالیا (مهمترین فاکتور) را داشته باشید.

در صورتی که فرآیند اخذ ویزای کار موقت شما در استرالیا موفق باشد، باید این ویزا را به مدت دوسال نزد خود نگه دارید تا زمان واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای دائم کار استرالیا فراهم شود.

ایالت‌ها­ و مناطقی که در استرالیا شما را برای تصاحب شغل مدنظر قرار می‌دهند، به شرح زیر می‌باشند.

فرآیند ارسال درخواست ویزای 489 استرالیا

ارسال درخواست ویزای 489 استرالیا دارای سه مرحله است:

مرحله اول:

ابتدا مهارت‌ها و توانایی‌های شما باید توسط یک مقام ارزیابی مورد بررسی قرار گیرد. ارزیابی مهارت‌ها و تواناییی‌های شما، این اجازه را به دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرز (DIBP)  استرالیا می‌دهد تا شما را در صورت داشتن مهارت لازم در شغل مورد نظر خود برای کار در استرالیا انتخاب کنند.

مرحله دوم:

پس از اینکه پاسخ ارزیابی توانایی‌ها و مهارت‌های شما مثبت بود، باید برای ثبت­نام در EOI براساس گزینش مهارت‌ها اقدام کنید. شما می­توانید این مراحل را خارج از استرالیا انجام دهید. پس از این باید ایالت و منطقه‌ای از استرالیا را که شما را برای شغل انتخابی نامزد کرده است، مشخص کنید. این امر مستلزم این است که شما شرایط لازم ویزای حمایتی و تجربه کاری را در یک موقعیت مکانی مشخص داشته باشید. این موقعیت مکانی باید در فهرست برنامه‌های مهاجرت دولت استرالیا جای داشته باشد.

مرحله سوم:

هنگامی که دعوت نامه درخواست شما (ITA)  صادر شد، می‌توانید ادامه فرآیند اخذ ویزا را در دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرز استرالیا DIPB ادامه دهید. در این مرحله می‌توانید درخواست نهایی کامل خود را که توسط DIBP تایید شده است ارائه دهید تا بتوانید ویزای کار خود را دریافت کنید.

نحوه انتقال ویزای کار 489 استرالیا به ویزای کار دائم استرالیا

انتقال ویزای کار موقت یا ویزای 489 استرالیا به ویزای دائم در دو مرحله صورت می‌­پذیرد. افرادی که متقاضی این ویزا هستند باید در مناطق کم جمعیت استرالیا مشغول به کار و زندگی شوند.

مرحله اول: حداقل به مدت دوسال در یکی از مناطق استرالیا زندگی کنند.
مرحله دوم: حداقل به مدت 12 ماه در منطقه مورد نظر مشغول به کار باشند. این مرحله شامل افرادی که شغل و یا کسب و کار مستقل خود را دارند نیز می‌شود.

سایر ویزاها:
ویزای 476 استرالیا
اسکیل ورکر استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای گاردین

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button