جایگاه پزشکی در استرالیا یا تخت پادشاهی؟

تحصیل در استرالیا

مطمئنا با توجه به وضعیت کنونی جهان و ویروس کرونای جدید، به خوبی می‌دانید که جوامع مختلف تا چه حد نیازمند پزشکان و متخصص‌های جوان هستند. البته قرار نیست همیشه با یک بحران جدی مثل ویروس کرونا سروکار داشته باشیم، ولی پزشکان یکی از مهم‌ترین گروه‌های شغلی را تشکیل می‌دهند.

در حقیقت، تا به حال کشوری اعلام نکرده است که دیگر به پزشک نیاز ندارند و حضور مدیر از  پزشک واجب‌تر است.

مدت زمان زیادی است که تحصیل در استرالیا به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های دانشجویان تبدیل شده است. اما با این وجود، تعداد زیادی از دانشجویان پزشکی راجع به جایگاه پزشکی در استرالیا تردید دارند.

با وجود اینکه مشاغلی چون مدیریت بازرگانی و mba از محبوبیت زیادی در استرالیا برخوردار است، تعداد زیادی از دانشجویان تصور می‌کنند که پزشکان استرالیایی وضعیت خوبی نخواهند داشت.

در این مقاله قرار است راجع به وضعیت پزشکان در استرالیا صحبت کنیم تا تمام شک و تردیدهای شما برطرف شود.

درآمد پزشکان در استرالیا رویایی است!

با توجه به بررسی‌های جهانی، بعد از آمریکا، استرالیا دومین کشوری است که تا حد زیادی از دانشجویان پزشکی استقبال می‌کند. علاوه بر این، بعد از هلند، استرالیا بیشترین درآمد را برای پزشکان در نظر گرفته است.

از آنجا که در پزشکی تخصص‌های مختلفی وجود دارد،‌ برای هر تخصص نیز درآمد مجزایی در نظر گرفته شده است. برای مثال پزشک عمومی یا پزشک خانواده حقوق کمتری از یک جراح مغز و اعصاب دارد.  اما به طور کلی، یک پزشک در استرالیا می‌تواند سالی 200000 تا 300000 دلار درآمد داشته باشد.

البته اگر قرارداد پزشکی شما متفاوت باشد، حتی می‌توانید تا سالی 400000 دلار نیز درآمد داشته باشید. اما یک پزشک اورژانس در سال تقریبا 10500 دلار  به دست می‌آورد پس تحصیل در استرالیا می‌تواند برای شما گزینه‌ بسیار مناسبی باشد.

در ادامه، درآمد نسبی سالانه برای هر تخصص پزشکی در استرالیا  ذکر شده است تا نسبت به شاخه‌ی فعالیت خود اطلاعات بیشتری داشته باشید.

 • جراح ارتوپدی : ۴۶۴،۵۰۰ دلار
 • متخصص قلب و عروق: ۴۶۱،۳۶۴ دلار
 • متخصص گوارش : ۴۴۱،۴۲۱ دلار
 • متخصص اورولوژی : ۴۲۴،۰۹۱ دلار
 • متخصص هماتولوژی / انکولوژی : ۳۹۶،۰۰۰ دلار
 • متخصص پوست و مو : ۳۷۰،۹۵۲ دلار
 • متخصص رادیولوژی : ۳۶۸،۲۵۰ دلار
 • جراح عمومی : ۳۳۶ ۳۷۵ دلار

مالیات مشخص شده برای پزشکان استرالیایی

متاسفانه مالیاتی که از شخص پزشک در استرالیا دریافت می‌شود، نسبت به مالیاتی که شرکت‌های بزرگ‌تر پرداخت می‌کنند بیشتر است. برای مثال، اگر درآمد شما 200000 دلار باشد، بعد از پرداخت مالیات تقریبا 130000 دلار برایتان باقی می‌ماند.

البته به هر حال این مبلغ کمی نیست و به راحتی می‌توانید برای زندگی و مسافرت و بیمه پس انداز کنید. تحصیل در استرالیا می‌تواند برای شما هم کار کردن را به همراه داشته باشد هم لذت بردن از زندگی!

ساعت کار پزشکان در استرالیا

در استرالیا نیازی نیست که سی سال کار کنید تا بازنشسته شوید. در حقیقت، یک پزشک باید بیست سال کار کند و در سن 65 سالگی نیز بانشسته خواهد شد. پس این نکته را در نظر داشته باشید که جامعه‌ی پزشکی استرالیا، جامعه‌ی جوانی است که افراد هفتاد و هشتاد ساله را در گروه خود نمی‌پذیرد.

بهترین دانشگاه استرالیا جهت تحصیل در رشته‌ی پزشکی

با توجه به موارد بالا، احتمالا حالا می‌دانید که رشته‌ی پزشکی در استرالیا از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. در حقیقت، پزشکان استرالیایی زندگی مرفهی دارند و اخذ پذیرش در رشته‌ی پزشکی از استرالیا می‌تواند یک اتفاق فوق‌العاده باشد.

البته شاید با خودتان فکر کنید که پزشکان و متخصصان سایر کشورها نیز می‌توانند همین درآمد و امکانات را داشته باشند. شاید به خاطر سختگیری‌های موجود در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیایی، بخواهید از انتخاب استرالیا برای رشته‌ی پزشکی صرف نظر کنید.

اما در حقیقت، دانشگاه‌های استرالیایی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه‌ی آموزش رشته‌ی پزشکی هستند. با تحصیل در این رشته شما به راحتی می‌‌توانید در بزرگترین بیمارستان‌های دنیا مشغول به کار شوید. در دانشگاه‌های استرالیایی امکانات آموزشی و تفریحی  زیادی ارائه می‌شود که آن‌ها را به بهترین دانشگاه‌های جهان تبدیل کرده است.

در حقیقت از بورس‌های تحصیلی گرفته تا جوامع پر جنب و جوش دانشجویی و بهترین سیستم آموزشی، همگی دانشگاه‌های  استرالیایی را به گزینه‌ای مناسب جهت تحصیل در رشته‌ی پزشکی تبدیل کرده است.

تحصیل در استرالیا

1. فرصت‌های شغلی و استخدام حین تحصیل در استرالیا

در این زمینه می‌توان دانشگاه سیدنی را مثال زد. در حقیقت این چهارمین سالی است که دانشگاه سیدنی به عنوان بهترین دانشگاه در پنج کشور بزرگ جهان در اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان شناخته شده است.

فارغ التحصیلان دانشگاه‌های استرالیایی سریعا می‌توانند شغل خوبی پیدا کنند و این شامل دانشجویان رشته‌ی پزشکی نیز می‌شود. برای مثال، این دانشجویان به خاطر داشتن مهارت‌های تحلیلی بالا، تعهد به کشف دانش جدید در دنیا و مسئولیت پذیری در قبال انسان‌ها معروف و محبوب هستند.

اکثر بیمارستان‌ها و سازمان‌های بهداشتی دنیا نیز سعی دارند که فار‌غ‌التحصیلان دانشکده‌های پزشکی در استرالیا را جهت کار، استخدام کنند. در حقیقت دانشگاه‌های استرالیایی به خوبی مسئولیت پذیری را به این دانشجویان آموزش می‌دهد.

2. حضور دانشگاه‌های استرالیایی در لیست برترین دانشگاه‌های دنیا

دانشگاه‌های استرالیایی سیستم آموزشی دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی را برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل، آن‌ها جزء برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شوند. در حال حاضر دانشگاه سیدنی یکی از بهترین و برترین دانشگاه‌های پزشکی استرالیا شناخته می‌شود. ما در ادامه رتبه‌بندی ملی و جهانی دانشگاه سیدنی را در امور پزشکی بررسی می‌کنیم.

 • اولین دانشگاه برتر استرالیا و دومین دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی ورزش، فیزیوتراپی و توانبخشی
 • دومین دانشگاه برتر استرالیا و پانزدهمین دانشگاه برتر دنیا در رشته‌ی پرستاری
 • دومین دانشگاه برتر استرالیا و هجدهمین دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی پزشکی
 • دومین دانشگاه برتر استرالیا و هجدهمین دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی داروسازی
 • دهمین دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی آناتومی و فیزیولوژی
 • هجدهیمن دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی بهداشت عمومی
 • سی‌وسومین دانشگاه برتر دنیا در زمینه‌ی دندانپزشکی

3. ساعات تحصیلی منعطف

کار و تحصیل در استرالیا گزینه‌ای کاملا رایج و معمولی است. برای اینکه دانشجویان رشته‌ی پزشکی بتوانند هزینه‌های زندگی را تامین کنند، ساعات تحصیلی منعطفی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

بسته به مقطع تحصیلی، می‌توانید به صورت مجازی، حضوری، تمام وقت یا پاره‌وقت به تحصیل در دانشگاه‌های استرالیایی بپردازید. این بدان معنی است که می‌توانید بار مطالعه را متناسب با شرایط کاری و سبک زندگی خود تنظیم کنید.

4. زندگی پر هیاهوی دانشجویی

در دانشگاه‌های استرالیایی، امکانات مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. به عنوان دانشجوی دانشکده پزشکی و بهداشت، شما زندگی دانشجویی پرهیاهو و فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد. برای مثال می‌توان به دسترسی به طیف متنوعی از باشگاه‌ها و جوامع، فرصت‌های شغلی بین‌المللی، مشاوره، خدمات پشتیبانی و حضور در طبیعت بکر استرالیا اشاره کرد.

این فرصت‌ها وقت شما را در دانشگاه غنی‌تر می‌سازند. به این ترتیب مهارت‌های رهبری و ارتباطی شما توسعه پیدا خواهد کرد.

تحصیل در استرالیا

5. دانشگاه‌های استرالیایی، بزرگترین مراکز تحقیقاتی دنیا

دانشکده پزشکی و بهداشت محل زندگی برخی از دانشگاهیان و محققان برجسته جهان است که راجع به موضوعات درمانی مختلفی تحقیق می‌کنند. با تحصیل در دانشگاه‌های استرالیایی، علاوه بر پزشک به محقق بزرگی نیز تبدیل خواهید شد.

به این ترتیب می‌توانید راجع به موضوعات مختلفی درمانی، به خوبی تحقیق کنید و به نتایج کاملی برسید.

6. بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی

گاهی دانشجویان به خاطر هزینه‌های سنگین زندگی در استرالیا، از مهاجرت تحصیلی به استرالیا صرف نظر می‌کنند. اما این مشکل قابل حل است. دانشگاه‌های استرالیایی روی پتانسیل یادگیری دانشجویان سرمایه‌گذاری می‌کند. پس به دانشجویان با استعداد جهت تحصیل کمک خواهد کرد.

دانشکده‌های پزشکی استرالیا، طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. بورس‌های تحصیلی دانشگاه‌های استرالیایی می‌توانند به کاهش برخی از فشارهای مالی مرتبط با تحصیل کمک کنند و دغدغه‌تان را برای تحصیل در استرالیا از بین ببرد.

بنابراین به راحتی می‌توانید روی تحصیل خود تمرکز داشته باشید و به زودی به پزشک فوق‌العاده‌ای تبدیل شوید.

در حقیقت، اخذ بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان پزشکی کار سختی نیست. چون دانشجویان پزشکی به خودی خود از دانش و استعداد بالایی برخوردار هستند. پس قطعا معدل و نمرات بالایی را ارائه می‌دهند.

فقط باید در آزمون‌های بین‌المللی نیز نمره‌ی خوبی بگیرید و توصیه‌نامه‌ی مناسبی داشته باشید. در این صورت به راحتی می‌توانید بورسیه‌ی تحصیلی را دریافت نمایید.

همچنین پیشنهاد میکنیم مطالب تحصیل پزشکی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا با مدرک پزشکی را مطالعه کنید.

سخن آخر

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌ی پزشکی، در هر کشوری که باشند وضعیت خیلی خوبی خواهند داشت. اگر برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی، استرالیا را انتخاب کنید، وضعیت شما بهتر نیز خواهد شد. در این کشور حقوق و مزایای فوق‌العاده‌ای برای یک پزشک در نظر گرفته می‌شود.

همچنین دانشجویان پزشکی می‌توانند در بهترین خدمات و امکانات آموزشی به تحصیل بپردازند. پس اگر قصد اخذ پذیرش  در رشته‌ی پزشکی را دارید، دانشگاه‌های استرالیایی را نیز در نظر بگیرید.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه دربارهٔ «جایگاه پزشکی در استرالیا یا تخت پادشاهی؟»

 1. آقا اصن به کلی دیدگاهم عوض شد ببین بی شرفم اگه پزشکی قبول نشم ؛از الانم شروع کردم دارم به کوب میخونم مرسی از اطلاعات مفید و تاثیر گذارتون❤❤❤

  1. سلام دوست عزیز
   خیلی خوشحالیم از اینکه مطلب ما براتون مفید بوده.
   امیدواریم هرچه زودتر به هدفتون برسید.
   موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button