دانشجویان بین‌الملل، این 5 بورسیه استرالیا را نباید از دست بدهند

علاوه بر ایالات متحده، بریتانیا و همچنین کانادا، استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی است. این بدان معناست که اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی را داشته باشید به راحتی می‌توانید از بورسیه‌های بین‌المللی در استرالیا بهره بگیرید. زیرا تعداد آنها بسیار زیاد است و هر دانشجو بسته به شرایط خود می‌توانید یکی از آنها را استفاده کند. در واقع دانشجویان بین‌الملل نباید بورسیه‌های کشور استرالیا را از دست بدهند و باید به آنها به چشم یک فرصت طلایی نگاه کنند.

استرالیا با لطف منابع آموزشی بسیار زیاد و عالی که دارد، توانسته هر ساله هزاران دانشجوی بین‌الملل را به خود جذب کند. تنها در سال 2022 این کشور بیش از 613327 دانشجوی بین‌الملل را قبول کرد. در استرالیا گرفتن مدرک دکتری استرالیایی تقریبا سه سال و نیم طول می‌کشد. سرپرستان تحقیقاتی در این کشور در تلاشند که دانشجویان دکتری را در این مسیر هدایت و همراه کنند تا به طور کامل به موفقیت برسند و فارغ التحصیل شوند.

با این حال، درس خواندن و گرفتن مدرک دکتری در کشور استرالیا ارزان نیست. زیرا ملبورن یکی از گران‌ترین بازارهای املاک و مستغلات جهان شناخته شده است. همچنین سیدنی اخیرا گران‌ترین شهر استرالیا و پانزدهمین شهر گران قیمت جهان است. بنابراین هزینه زندگی و تحصیل در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی می‌تواند بسیار گران باشد.

آیا شما هم به دنبال بورسیه‌های تحصیلی بین‌المللی در استرالیا هستید؟

5 بورسیه استرالیا

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با انواع بورسیه‌های کشور استرالیا به طور کامل آشنا کنیم. برخی از آنها عبارتند از:

1.   بورسیه‌های دانشگاه کارنگی ملون

دانشگاه کارنگی ملون در آدلاید سه نوع بورسیه تحصیلی کامل به کسانی که دکتری خود را در این موسسه دنبال می‌کنند، ارائه می‌دهد. بورسیه‌های تحصیلی به داشجویان براساس داوطلبان مقطع دکتری سال اول، داوطلبان دکتری سال دوم تا ششم که وضعیت خوبی دارند و داوطلبان دکتری در یک برنامه مدرک مشترک اعطا می‌شود.

به طور کلی بورسیه تحصیلی CMU استرالیا برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی 30000 دلار استرالیا و به مدت 21 ماه و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20000 دلار استرالیا و به مدت 12 ماهه است.

دانشجویان بین‌الملل برای دریافت این بورسیه نیازی به ارائه فرم جداگانه جهت درخواست کمک مالی ندارند. به طور خودکار برای آنها در زمان پذیرش این بودجه در نظر گرفته می‌شود.

2.   بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی Deakin

دانشگاه دیکین یک بورسیه تحصیلی در خصوص برنامه آموزشی تحقیقاتی و همچنین تحت عنوان بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این بورسیه با عبارت اختصاری DUPR شناخته می‌شود. این بورسیه توسط دولت استرالیا تامین می‌شود. این در حالیست که دانشگاه نیز از نظر مالی از بورسیه DUPR نیز حمایت می‌کند.

جهت دریافت بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی باید حتما مهلت درخواست را بررسی کنید. چرا که بسته به دانشکده و اینکه آیا به عنوان متقاضی داخلی یا بین‌المللی درخواست می‌دهید، شرایط جهت اخذ این بورسیه متفاوت است.

این دانشگاه همچنین بورسیه‌های PhD Women in STEAM را برای حمایت از زنانی که به دنبال فرصتی برای کسب مدرک دکتری و کار بر روی یک پروژه تحقیقاتی تحت نظارت حداقل یک آکادمیک زن هستند نیز ارائه می‌دهد.

3. بورسیه بین‌المللی دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی به دلیل تدریس و تحقیقات عالی، همواره یکی از 50 دانشگاه برتر جهان است. با ارائه جامع‌ترین طیف برنامه‌های دانشگاهی استرالیا، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در آخرین پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کنند. همچنین این دانشگاه بورسیه‌های دانشجویی بین المللی در استرالیا را نیز به متقاضیان ارائه می‌دهد.

بورسیه بین‌المللی دانشگاه سیدنی هم هزینه‌های تحصیل و هم کمک هزینه تحصیلی از طریق برنامه‌آموزشی تحقیقاتی دولت استرالیا را پوشش می‌دهد. این بورسیه 37702 دلار استرالیا (به نرخ 2023) ارزش دارد. به این نکته توجه کنید که این بورسیه چهار دوره تحقیقاتی را نیز شامل می‌شود.

4. بورسیه‌های جوایز استرالیا

وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا برنامه بورسیه جوایز استرالیا را به جهت حمایت از کشورهای شریک خود در هند و اقیانوس آرام به دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌کند. دانشجویانی که این بورسیه شامل حالشان می‌شود می‌توانند به طور تمام وقت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه استرالیا یا موسسه آموزش فنی و تکمیل (TAFE) شرکت نمایند.

باید به این نکته مهم توجه کنید که دانشجویان این بورسیه پس از فارغ‌التحصیلی حداقل 2 سال فرصت دارند تا استرالیا را ترک کنند. اگر دانشجویان قوانین و شرایط این بورسیه را رعایت نکنند، بدهکار می‌شوند و باید کل هزینه بورسیه را به کشورهای مشترک المنافع استرالیا پرداخت کنند.

5.  بورسیه تحصیلی تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

همه دانشجویان بین‌الملل می‌توانند برای این بورسیه دکتری بدون نیاز به پر کردن فرم جداگانه درخواست دهند. هنگامی که متقاضیان برای دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ملبورن درخواست می‌دهند، این بورسیه به طور خودکار برایشان در نظر گرفته می‌شود.

برندگان بورسیه تحصیلی 34400 دلار استرالیا (نرخ تحصیل تمام وقت 2023) به عنوان کمک هزینه زندگی برای سه سال و نیم، کمک هزینه نقل مکان به مبلغ 2000 دلار استرالیا در صورتی که از خارج از کشور باشند و پوشش دانشجویی سلامت خارج از کشور دریافت خواهند کرد. اگر دانشجوی دکتری باشید، بورسیه تحصیلی هزینه‌های افست، تا چهار سال هزینه تحصیل شما را پرداخت می‌کند.

منبع: studyinternationa

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button