Brainy Perth برنده‌ی رقابت ‌عصب‌شناسی UWA شد

Brainy Perth برنده‌ی رقابت ‌عصب‌شناسی شد

Brainy Perth برنده‌ی رقابت ‌عصب‌شناسی UWA شد

دانش‌آموز پرتلاش توانست در مسابقات دولتی ‌عصب‌شناسی قلب در UWA برنده شود. این تکنولوژی جدید که برای جراحی مغز یک روش ایمن است، به‌تازگی در دانشگاه وسترن استرالیا مورد توجه قرار گرفته است. Brainy Perth دانش‌آموز با انگیزه‌ی مدرسه‌‌ی مدرن پورت، با شرکت در مسابقه علوم اعصاب و پزشکی، توانست رتبه‌‌ی اول را کسب کند. این مسابقات قهرمانی هر سال در دانشگاه وسترن برگزار می‌شود.

رقابت ‌عصب‌شناسی برای دانش‌آموزان دبیرستانی برگزار می‌شود. چرا که این گروه از دانش‌آموزان به علوم ‌عصب‌شناسی به صورت حرفه‌ای علاقه‌مند هستند.

در این رقابت 21 دانش‌آموز از 10 مدرسه برای بدست آوردن مقام اول شرکت کردند. Brainy Perth در مدرسه‌‌ی مدرن‌پورت تحصیل می‌کند که به‌عنوان برنده مسابقات اعلام شد. او در مصاحبه‌اش گفته بود همیشه عاشق علوم ‌عصب‌شناسی و مجذوب کار روی مغز انسان بوده‌ام. او در ادامه صحبت‌هایش به خبرنگار دانشگاه وسترن گفته است: «مغز یک ساختار کوچک و شگفت‌انگیز دارد که کنترل کننده بدن است. با این حال ما اطلاعات خیلی کمی در مورد آن داریم. این ارگان کوچک از بدن همانند یک کامپیوتر سایر اعضای بدن را پردازش و کنترل می‌کند. باید مغز را جزء پیشرفته‌ترین کامپیوتر‌های جهان به حساب آورد که هنوز چیز‌های زیادی باید در مورد آن یاد بگیریم. در حال حاضر کارکرد مغز برای ما رمزآلود است که به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد آن به تلاش بیش‌تری نیاز دارد».

Brainy Perth از موفقیتش در زمینه‌‌ی تحصیل و برنده شدن در رقابت ابراز خوشحالی کرده است. اما آن را کار دشواری می‌داند که برای به‌دست آوردنش تلاش زیادی کرده است. Brainy  در ادامه گفته است: «رقابت در این رشته کار بسیار دشواری است. اما با همه این‌ها من به مشکلات آن واقف بودم و ساعت‌های زیادی وقت گذاشتم تا نتیجه دلخواهم را گرفتم. شرکت در این رقابت هیجان‌انگیز واقعاً برای من عالی بود».

اکنون Brainy Perth به‌دنبال پیگیری شغل پزشکی در گرایش علوم اعصاب است. البته این وعده را پس از اتمام دوران مدرسه عملی خواهد کرد. او در این بار می‌گوید: «من واقعا دوست دارم در حرف‌های مانند جراحی مغز و اعصاب پیشرفت کنم و فکر می‌کنم که بزرگ‌ترین شغل در جهان همین رشته است».

مسئولان برگزاری این مسابقه و همکاران ارشد دانشگاه وستر، جنی راجر (سرپرست پژوهش پلاستیسیته‌‌ی مغزی در موسسه‌‌ی Perron) پیروزی Brainy Perth را به او تبریک گفتند.

پروفسور راجر در مصاحبه‌اش با خبرنگار گفته است: «مسابقه علوم اعصاب راه شگفت‌انگیزی برای مشخص‌شدن درخشان‌ترین دانش‌آموزان در سراسر کشور است. هم‌چنین دانش‌آموزان را برای ورود به این رشته و کشف مهارت و علاقه‌شان ترغیب می‌کند. شناخت مغز به یک محقق واقعی نیاز دارد. برای اینکه بتوانیم در علوم اعصاب پیشرفت کنیم و اختلالات عصبی را درمان کنیم که تاثیر ویران کنند‌ه‌ای بر جامعه‌ی ما دارند، به ورود افراد نخبه و جوان نیاز داریم. این دانش‌آموز پرتلاش نشان داد که ما می‌توانیم نسبت به پیشرفت علوم اعصاب در آینده امیدوار باشیم».

در دسامبر سال جاری این رقابت با سایر کشور‌ها برگزار می‌شود و Brainy Perth به رقابت با سایر برندگان از دیگر کشور‌ها خواهد رفت.

 منبع:

http://www.news.uwa.edu.au/2019062411463/awards-and-prizes/brainy-perth-mod-student-wins-neuroscience-competition

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button