دانشگاه ساسکاچوان

لوگو دانشگاه ساسکاچوان

[vc_row][vc_column][us_separator][vc_column_text]

دانشگاه ساسکاچوان

(University of Saskatchewan)

[/vc_column_text][us_separator][vc_column_text]با دارا بودن بهترین امکانات تحقیقاتی و ابزار تحلیلی در کشور، دانشگاه ساسکاچوان به انتخاب بیش از 4000 دانشجوی فوق لیسانس و دکتری تبدیل شده است. این دانشگاه بیش از 80 رشته‌ی تحصیلی برای مطالعات مقاطع بالاتر از فوق لیسانس را ارائه می‌دهد که بدین ترتیب شامل سه واحد جدا یعنی بهداشت عمومی، سیاست عمومی و پایداری زیست محیطی می‌شود.

یافتن راه حل برای چالش‌های جهانی، نیازمند بهترین و درخشان‌ترین ذهن‌ها و رویکردهایی است که پا را از مرزهای نظم داده شده، فراتر بگذارد. به طور مثال، مشکلات زیست محیطی نیازمند محققان و دانشجویانی است که در چندین زمینه‌ی مختلف دانش دارند تا بتوانند مسائل را بهتر بفهمند و مشکلات را حل کنند. در دانشگاه ساسکاچوان، متخصصان از دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی پایداری زیست محیطی، بهداشت عمومی، مؤسسه‌های جهانی امنیت آب، امنیت غذایی، مرکز سم شناسی، دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی جانسون-شومایا (Johnson-Shoyama) در زمینه‌ی سیاست عمومی و بسیاری دیگر از دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی با رویکردی بین رشته‌ای برای بررسی مشکلات مهم جهانی مربوط به موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، پایداری زیست محیطی و امنیت غذایی و آبی، گرد هم آمده‌اند.

دانشگاه ساسکاچوان تیمی‌هایی متشکل از دانشمندان پزشکی، جانوری، اجتماعی و محیط زیست را در کنار هم قرار داده است تا بر روی یافتن راه حل‌هایی در ارتباط با سلامت حیوان، انسان و محیط زیست کار کنند. علاوه بر آموزش پزشکان، پرستاران و دامپزشکان، دانشگاه مرکز دامنه‌ی وسیعی از برنامه‌های آکادمیک و امکانات تحقیقاتی مشهور در سطح جهانی ،از جمله مرکز بین‌المللی واکسن (VIDO-InterVac)، را شامل می‌شود.  این مرکز واکسن دارای بیش از 80 حق ثبت واکسن در ایالات متحده آمریکا است که 6 مورد از آن‌ها برای اولین بار در جهان ثبت شده‌اند.

اعضای هیأت علمی و فارغ‌التحصیلان در زمینه‌ی کشاورزی، علوم کامپیوتر، مهندسی، ژنگان شناسی (ژنومیک) و سیاست عمومی در کنار هم جمع شده و با یکدیگر از طریق موسسه‌ی جهانی امنیت غذا و مرکز توسعه‌ی محصول، همکاری داشته تا به غذا دادن کل جهان کمک کنند. در این راستا از نوآوری‌هایی در کشاورزی دیجیتال و پرورش گیاهان تغییر شکل داده شده، استفاده می‌کنند.

هیأت علمی دانشگاه ساسکاچوان و دانشجویان فارغ‌التحصیل، شانه به شانه‌ی یکدیگر بر روی طیف گسترده‌ای از چالش‌های تحقیقاتی اساسی و کاربردی کار می‌کنند که شامل ایجاد تعادل بین حفاظت از محیط زیست و نیازهای روز افزون انرژی و منابع طبیعی، انجام تحقیقات تجربی و نظری روی مواد پیشرفته، بررسی تعامل بین انسان و رایانه، تحلیل تصاویر و فیزیک ذرات و هسته‌ای می‌شود.  بهره‌گیری از توانایی‌ها و امکاناتی در کلاس جهانی در علوم سنکروترون، نوآوری‌های هسته‌ای و علوم سیکلوترون باعث شده که درک علمی از این موارد، به برنامه‌هایی کاربردی و نوآورانه از طریق همکاری‌های محلی، ملی و بین‌المللی تبدیل شود.

دانشگاه ساسکاچوان در راستای انجام تحقیقات و آموزش دانشجویان در سطح عالی به صورت گسترده و جهانی همکاری می ‌کند. بر همین مبنا، دانشگاه ساسکاچوان، بیش از 15 میلیون دلار به عنوان بورس تحصیلی دانشجویان بین‌المللی و بومی در نظر گرفته است. این رویکرد باعث گرد هم آمدن جامعه‌ای شده که پذیرای افراد مختلف از سراسر جهان است؛ نشانه‌ی آن افزایش روز افزون تعداد دانشجویان بومی و بین‌المللی است. اختلاط فرهنگی باعث باز شدن باب گفتگو و فرصت‌هایی تازه برای یاد گرفتن درون و بیرون از محیط کلاسی شده است. جامعه‌ی متنوع دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی محیطی را ایجاد کرده‌اند که در آن هر کس احساس خوش‌آیندی دارد و فرهنگ آموختن، رشد و پیشرفت و فهم عمیق‌تر بیش از محیط کلاسی، موضوع مهم دیگری است که در این دانشگاه جریان دارد. بیش از 3100 دانشجوی بومی و بیش از 3000 دانشجوی بین‌المللی، هر سال در این دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند.[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ thick=”5″][vc_tta_tour tab_position=”right” c_align=”right” controls_size=”10″ title_font=”body” title_tag=”h3″][vc_tta_section active=”1″ title=”در یک نگاه” tab_id=”1563038659924-b4f9aea6-606b”][vc_column_text]دانشگاه ساسکاچوان دروس خود را هم به صورت نیمه‌وقت و هم تمام‌وقت به دانشجویان ارائه می‌دهد. هر دو شیوه‌ی ارائه، به منظور سهولت در یادگیری برای دانشجویان در نظر گرفته شده‌اند و در تمامی رشته‌ها قابلیت اجرا دارند. در مقطع کارشناسی 16776 دانشجو به صورت تمام‌وقت، و 1848 دانشجو به صورت نیمه‌وقت مشغول به تحصیل هستند. همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی، 2990 دانشجو به صورت تمام‌وقت، و 396 دانشجو به صورت نیمه‌وقت، از امکانات دانشگاه ساسکاچوان بهره می‌برند. علاوه بر امکانات و تخصص در سطح جهانی، دانشجویان، استادان، محققان و کارکنان از سطح بالایی از حمایت های معمول یک دانشگاه بهره‌مند هستند. این امر، توانایی آن‌ها برای همکاری بهتر و رسیدن به موفقیت را افزایش می دهد. تلاش‌های زیادی از سوی انجمن‌ها و گروه‌های مطرح جهانی، برای دستیابی به امکانات بیشتر جهت حل مسائل جهانی از سوی دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان صورت گرفته است. از جمله‌ی مهم‌ترین این امکانات می‌توان به موسسه‌ی جهانی برای حفظ آب، مرکز سیلویا فدروک برای خلاقیت‌های امور هسته‌ای و موسسه‌ی جهانی غذا، اشاره نمود. از دیگر ویژگی‌های منطقه‌ی ساسکاچوان، برگزاری رویداد‌های متفاوت موسیقیایی، انواع جشنواره‌ها و دیگر تجارب فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان می‌باشد. نسبت جمعیت خانم‌ها به آقایان در دانشگاه ساسکاچوان 32/1 به 1 تخمین زده می‌شود.[/vc_column_text][us_separator][vc_raw_html]JTNDYmxvY2txdW90ZSUyMGNsYXNzJTNEJTIyaW5zdGFncmFtLW1lZGlhJTIwbS1hdXRvJTIyJTIwZGF0YS1pbnN0Z3JtLXZlcnNpb24lM0QlMjI3JTIyJTIwJTNFJTBBJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5pbnN0YWdyYW0uY29tJTJGcCUyRkIxTG9UNmxobnozJTJGJTIyJTNFJTNDJTJGYSUzRSUyMCUwQSUzQyUyRmJsb2NrcXVvdGUlM0UlMEElM0NzY3JpcHQlMjBhc3luYyUyMGRlZmVyJTIwc3JjJTNEJTIyJTJGJTJGcGxhdGZvcm0uaW5zdGFncmFtLmNvbSUyRmVuX1VTJTJGZW1iZWRzLmpzJTIyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNF[/vc_raw_html][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”افتخارات” tab_id=”1563038659940-bd18e695-62dc”][vc_column_text]

 • رتبه‌ی این دانشگاه از نظر رتبه‌بندی جهانی QS، برابر با 439 می‌باشد.
 • قرار‌گیری در گروه U15، ( گروه دانشگاه‌های ممتاز کانادا، بر اساس پژوهش)
 • وجود هیات علمی برتر در میان اساتید دانشگاه‌های کانادا
 • ارائه‌ی دوره‌های عملی و بورس تحصیلی در این دانشگاه
 • قرارگیری در رتبه‌ی زیر 20 در میان دانشگاه‌های کانادا
 • معرفی بیش از 72 محقق تراز اول، سیاست‌مداران مشهور و نویسندگان موفق به جامعه
 • بهره بردن از امکانات جهانی درجه‌ی یک، به منظور کسب خلاقیت و حل چالش‌های جهانی

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”پردیس‌ها” tab_id=”1563038774144-e210926a-529f”][vc_column_text]تعداد پردیس‌های دانشگاه ساسکاچوان 3 مورد می‌باشد. مساحت پردیس این دانشگاه به 1865 کیلومتر مربع می‌رسد. اصلی‌ترین پردیس، مربوط به پردیس فنی مهندسی می‌شود. این پردیس‌ها، دانشکده‌ها را در خود جای داده‌اند. دانشکده‌های دانشگاه ساسکاچوان به شرح زیر می‌باشند:

 • آموزش
 • روانشناسی
 • علوم کامپیوتر
 • بازرگانی و اقتصاد (شامل مدیریت بازرگانی و اقتصاد می‌باشد.) اقتصاد و اقتصاد سنجی، حسابداری و امور مالی، و همچنین مدیریت و بازرگانی، از اصلی‌ترین شاخه‌های این دانشکده به شمار می‌روند.
 • علوم پایه (شامل فیزیک و نجوم، ریاضی و استاتیک، شیمی، زمین‌شناسی و محیط زیست می‌باشد.)
 • حقوق و علوم وابسته
 • هنر (شامل هنر نمایشی، زبان و ادبیات، تاریخ و تئوری فلسفه می‌باشد.)
 • سلامتی و پزشکی- داروسازی- دندانپزشکی
 • علوم اجتماعی( شامل جغرافی- مطالعات ارتباطات و رسانه- جامعه‌شناسی- سیاست و مطالعات بین‌المللی (شامل مطالعات توسعه)، می‌باشد.)

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”رشته ها” tab_id=”1563038800314-f902ebbb-d982″][vc_column_text]رشته‌های متفاوتی در دانشگاه ساسکاچوان ارائه می‌شود. این تنوع در رشته و همچنین ارائه‌ی این رشته‌ها در سطوح مختلف، بیانگر بالا بودن سطح این دانشگاه تلقی می‌شود. این رشته‌ها در غالب رشته‌های مهندسی، علوم مرتبط با کامپیوتر، حقوق، داروسازی، مدیریت و تجارت، ارائه می‌شوند.

 1. کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر:

دوره‌ی 5/1 تا 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 94، آیلتس 7

 1. کارشناسی ارشد در علوم مالی:

دوره‌ی  2 ساله – شرط پذیرش زبان: نمره‌ی آزمون آیلتس پذیرفته می‌شود-نمره‌ی آزمون زبان      GMAT 500

 1. دوره‌یMEng مهندسی مکانیک:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌ی PGD در مهندسی مکانیک:

دوره‌ی 1 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌ی PGD در مهندسی عمران و ژئولوژی:

   دوره‌ی 1 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در بازرگانی:

دوره‌ی 1 ساله –  شرط پذیرش زبان: آیلتس پذیرفته می‌شود- نمره‌ی آزمون زبان GMAT 500

 1. کارشناسی ارشد در مهندسی عمران:

دوره‌ی 12 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌ی PGD در مهندسی برق:

دوره‌ی 1 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی در علوم کامپیوتر:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یMEng مهندسی برق:

دوره‌ی 2ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یMEng مهندسی عمران:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در بازاریابی:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان:  آیلتس 5/6- آزمون زبان GMAT 550

 1. کارشناسی پرستاری:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی مهندسی کامپیوتر:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یCom در مدیریت:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌ی تجارت اجرایی :

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. دوره‌ی MEng مهندسی شیمی:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در زیست سلولی و آناتومی:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی در مهندسی مکانیک:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دکتری در داروسازی:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در مهندسی شیمی:

دوره‌ی 2-5/1 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی در مهندسی شیمی:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یCom در منابع انسانی:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در ریاضی:

دوره‌ی 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ارشد در پرستاری:

دوره‌ی 1 تا 2 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 102، آیلتس 5/7

 1. کارشناسی در مهندسی برق:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دکترای حقوق:

دوره‌ی 3 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 80، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یCom در بازاریابی:

دوره‌ی 4 سال – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی فیزیک:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی مهندسی فیزیک :

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی ریاضی:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. کارشناسی مهندسی محیط زیست:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6

 1. دوره‌یCom در مدیریت اجرایی:

دوره‌ی 4 ساله – شرط پذیرش زبان: تافل 86، آیلتس 5/6[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه ها” tab_id=”1563038803593-043ad5fd-f20f”][vc_column_text]برای دانشجویان مقطع لیسانس، هزینه‌ی تحصیلی افراد بومی بین 4000 تا 6000 دلار بوده که این رقم برای دانشجویان بین‌المللی به رقمی بین 12000 تا 14000 دلار آمریکا می‌رسد. دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، خواه افراد بومی و خواه غیر بومی، باید رقمی معادل 2 تا 4 هزار دلار آمریکا را به عنوان هزینه‌ی سالانه‌ی خود در نظر بگیرند. البته این ارقام به صورت کلی بوده و تنها هزینه‌های مربوط به کلاس‌ها را پوشش می‌دهد؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای محاسبه‌ی دقیق‌تر هزینه‌های تحصیلی، قیمت دقیق هر برنامه‌ی درسی بررسی شود. باید توجه نمود که به غیر از هزینه‌های تحصیلی در یک ترم، هزینه‌های دیگری نیز متوجه دانشجویان خواهد بود. عمده‌ی این هزینه‌ها صرف عضویت در انجمن‌های دانشجویی، هزینه‌های مربوط به سلامتی و امور ورزشی می‌گردد. البته این هزینه‌ها در دانشگاه ساسکاچوان، بسته به موقعیت هر دانشجو می‌تواند از چند صد دلار شروع و با چند هزار دلار خاتمه یابد .[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”بورس ها” tab_id=”1563038856116-fe5b6417-c66b”][vc_column_text]

 1. دانشگاه ساسکاچوان 45 بورس ارائه می‌کند که به شرح زیر هستند:
  • بورس Go Clean
  • پاداش‌های مطالعات جهانی
  • بورس بروکرفیش دانشجویان بین‌المللی
  • برنامه‌ی ملی بخش مرکزی بورس خارجی برای نامزدهای علوم و غیره (تمام کشورها به غیر از انگلستان)
  • بورس یادبود ریچی جنینگ
  • بورس کارشناسی QS
  • بورس‌های نوآوری زنان فورک تیپ
  • برنامه‌ی بورس آموزشی امور مالی سومو
  • بورس تحصیلات تکمیلی CCSE
  • بورس کارشناسی CCSE
  • بورس کارشناسی ارشد مرتبط QS
  • بورس‌های امنیت اطلاعات برای زنان (ISC)
  • بورس دبش کمال
  • پاداش بورس تحصیلات تکمیلی کلید طلایی
  • کمک هزینه‌ی تحصیلی سوزان آر. میزینگر برای مطالعات منابع انسانی (تحصیلات تکمیلی)
  • بورس شهریه‌ی مایکروسافت
  • بورس بیولوژیک نوواس
  • کمک هزینه‌ی مالی اوپک برای توسعه‌ی بین‌المللی
  • بورس زنان جین ام. کلوزمن برای تجارت
  • برنامه‌ی آموزش برای توسعه‌ی انرژی پایدار
  • بورس FINCAD زنان در امور مالی
  • برنامه‌ی بورس بین‌المللی
  • بورس‌های بی ال ماندانا
  • پاداش شایستگی آکادمیک (رشته‌های کارشناسی ارشد)
  • پاداش شایستگی آکادمیک (رشته‌های کارشناسی)
  • کمک هزینه‌های تحصیلی دوشی ساریو برای رشته‌های هنر و علوم لیبرال
  • برنامه‌ی بورس جهانی بنیاد اتحاد غرب
  • بورس علوم آکسول
  • پاداش امور همگانی برای زنان جوان
  • بورس بین‌المللی ریچارد آ. فروید
  • ساخت آینده: مسابقات مقاله‌نویسی بورس یادبود ریچارد ال. بروکس
  • بورس QS بر اساس شایستگی آکادمیک
  • برنامه‌ی کمک هزینه‌ی مالی راوی سانکاران اینلاکس
  • بورس رهبری QS
  • بورس بین‌المللی ریچارد آ. فروید
  • بورس لایم گوگل – کانادا
  • بورس الیس آر. اوت برای آمار کاربردی و مدیریت کیفیت
  • بورس فناوری آینده‌ی ویویل (2017)
  • بورس یادبود برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی
  • پاداش موفقیت کارشناسی کلید طلایی
  • برنامه‌ی خالقان تکنولوژی گوگل برای زنان (کانادا)
  • بورس یادبود برای دانشجویان کارشناسی
  • بورس آموزش نوآوری

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”امکانات” tab_id=”1563038881364-f031071b-ae60″][vc_column_text]

 1. موفقیت دانشجویان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دانشگاه است. علاوه بر تعداد زیادی بورسیه و اسکالرشیپ، دانشجویان توسط خدمات زیادی از جمله انجمن‌های آموزشی، دسترسی برابر به خدمات، مرکز بین‌المللی دانشجویی و تحصیل در خارج از کشور، مرکز دانشجویان بومی، مرکز سلامت دانشجویان جدید و یک مرکز زبان درون محوطه‌ی کالج که برنامه‌ی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) و برنامه‌هایی در راستای ESL حمایت می‌شوند.برای دانشجویان این فرصت فراهم شده که در یکی از اقامتگاه‌های موجود در محوطه‌ی دانشگاه، که تنها چندین قدم تا کلاس‌ها و مراکز خدماتی فاصله دارند، زندگی کنند. خوابگاه‌های دانشگاه ساسکاچوان، یک محیط زندگی بی‌نظیر را برای دانشجویان فراهم کرده است. هر دانشجو در آنجا، جزوی از جامعه‌ی متنوع و جهانی است و می‌تواند دوستی‌های مادام‌العمر و خاطرات پایداری را برای هر فرد شکل دهد.این دانشگاه توانسته برای دانشجویان خود محیطی باز و حمایت کننده را ایجاد کند تا بتوانند با تشویق ایده‌های متنوع، همکاری و مطالعات بین رشته‌ای به موفقیت مورد نظر خود دست یابند. اگر دانشجویی هستید که به دنبال یافتن فرصت تجربه‌ای عملی هستید، دانشگاه ساسکاچوان این فرصت را برای شما به وسیله‌ی قرار گرفتن در یک برنامه‌ی کارآموزی یا همکاری، شرکت در کلاس‌های درسی یا بهره بردن از فرصت مطالعه‌ی خارج از دانشگاه در یک مؤسسه‌ی دیگر کانادایی یا بین‌المللی، فراهم کرده است.

  خوابگاه

  به منظور ایجاد راحتی برای دانشجویان، دانشگاه ساسکاچوان با کالج‌ها و موسسات منطقه‌ای همکاری نزدیکی انجام داده است. در نتیجه‌ی این همکاری، 1500 محل سکونت برای  دانشجویان، در خارج از دانشگاه فراهم شده است. در واقع دانشگاه ساسکاچوان این خوابگاه‌های خارج از دانشگاه را علاوه بر خوابگاه داخل دانشگاه در نظر گرفته است. این امر به دلیل در نظر گرفتن دو رویه‌ی مختلف افراد در انتخاب محل سکونت خود در هنگام تحصیل، صورت گرفته است؛ چرا که شرایط خوابگاه‌های دانشجویی تاثیر مستقیمی بر کیفیت تحصیل و زندگی بعد از آن نیز خواهد داشت. زندگی در خوابگاه علاوه برا فراهم آوردن بسیاری از امکانات دانشگاه مانند سالن غذاخوری، کتابخانه، اینترنت و دیگر مزیت‌های حمایتی، فرصت آشنایی و مراوده با دیگر دانشجویان را نیز فراهم می‌سازد. به همین منظور در داخل دانشگاه آپارتمان‌های چهار خوابه و به صورت مبله، آپارتمان‌های سه خوابه، آپارتمان‌های دوخوابه و سوئیت‌های استودیویی ایجاد شده است. همچنین ساختمان ویاگر با دو تالار مخصوص خانم‌ها و مخصوص آقایان از امکانات ویژه‌ی خوابگاه داخل دانشگاه ساسکاچوان به شمار می‌آید. همچنین مکئون پارک نیز برای اقامت دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر شما جزو کسانی هستید که خوابگاه‌های داخل دانشگاه ساسکاچوان را برای اقامت حین تحصیل خود برگزیده‌اید، می‌توانید از لینک‌ زیر نیز برای آشنایی بیشتر استفاده کنید:

  http://livewithus.usask.ca/incomingresidents/ourresidences.php#CollegeQuarter

  همچنین هزینه‌ی خوابگاه باید به صورت 12 ماهه پرداخت شود؛ که شامل هزینه‌ی وعده‌های غذایی نیز می‌شود. به منظور آشنایی بیشتر با هزینه‌های زندگی در خوابگاه می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

  http://livewithus.usask.ca/currentstudents/rates.php#CollegeQuarterFallandWinterRates

   

  اما افرادی که مشتاق خوابگاه‌های خارج از دانشگاه برای اقامت حین تحصیل خود هستند، باید موارد زیر را در نظر بگیرند. هزینه‌های این خوابگاه‌ها در حدود 650 تا 750 دلار در یک ماه می‌شود. این خوابگاه‌ها به صورت آپارتمان‌های مستقل، آپارتمان‌های یک اتاق خوابه، آپارتمان‌های دو اتاق خوابه و آپارتمان‌های اشتراکی می‌باشد. محل مخصوص برای لباسشویی و خشک‌شویی لباس نیز در نظر گرفته شده است. همچنین تمامی این آپارتمان‌ها به صورت مبله و با امکانات کامل رفاهی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، بهتر است به لینک‌های زیر مراجعه نمایید:

  https://www.student.com/ca/saskatoon

  https://www.kijiji.ca/b-room-rental-roommate/saskatoon/c36l1700197

  https://mainst.biz/apartments/saskatoon

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tour][us_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_color=”#ffffff”][us_separator][us_iconbox icon=”fas|image” color=”custom” icon_color=”#ffffff” iconpos=”left” title=”گالری تصاویر” title_tag=”h3″ css=”.vc_custom_1560703981564{padding-top: 0.5rem !important;padding-right: 0.5rem !important;padding-bottom: 0.5rem !important;padding-left: 0.5rem !important;background-color: #fc6600 !important;border-radius: 10px !important;}”][/us_iconbox][us_separator][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

[foogallery id=”4824″]

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_color=”#ffffff”][us_separator][us_iconbox icon=”fas|university” color=”custom” icon_color=”#ffffff” iconpos=”left” title=”سایر دانشگاه ها” title_tag=”h3″ css=”.vc_custom_1560703968861{padding-top: 0.5rem !important;padding-right: 0.5rem !important;padding-bottom: 0.5rem !important;padding-left: 0.5rem !important;background-color: #fc6600 !important;border-radius: 10px !important;}”][/us_iconbox][us_separator][vc_row_inner][vc_column_inner text_color=”#161616″][us_grid taxonomy_category=”%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7″ items_quantity=”4″ columns=”4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button