دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان

(University of Saskatchewan)

با دارا بودن بهترین امکانات تحقیقاتی و ابزار تحلیلی در کشور، دانشگاه ساسکاچوان به انتخاب بیش از 4000 دانشجوی فوق لیسانس و دکتری تبدیل شده است. این دانشگاه بیش از 80 رشته‌ی تحصیلی برای مطالعات مقاطع بالاتر از فوق لیسانس را ارائه می‌دهد که بدین ترتیب شامل سه واحد جدا یعنی بهداشت عمومی، سیاست عمومی و پایداری زیست محیطی می‌شود.

یافتن راه حل برای چالش‌های جهانی، نیازمند بهترین و درخشان‌ترین ذهن‌ها و رویکردهایی است که پا را از مرزهای نظم داده شده، فراتر بگذارد. به طور مثال، مشکلات زیست محیطی نیازمند محققان و دانشجویانی است که در چندین زمینه‌ی مختلف دانش دارند تا بتوانند مسائل را بهتر بفهمند و مشکلات را حل کنند. در دانشگاه ساسکاچوان، متخصصان از دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی پایداری زیست محیطی، بهداشت عمومی، مؤسسه‌های جهانی امنیت آب، امنیت غذایی، مرکز سم شناسی، دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی جانسون-شومایا (Johnson-Shoyama) در زمینه‌ی سیاست عمومی و بسیاری دیگر از دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی با رویکردی بین رشته‌ای برای بررسی مشکلات مهم جهانی مربوط به موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، پایداری زیست محیطی و امنیت غذایی و آبی، گرد هم آمده‌اند.

دانشگاه ساسکاچوان تیمی‌هایی متشکل از دانشمندان پزشکی، جانوری، اجتماعی و محیط زیست را در کنار هم قرار داده است تا بر روی یافتن راه حل‌هایی در ارتباط با سلامت حیوان، انسان و محیط زیست کار کنند. علاوه بر آموزش پزشکان، پرستاران و دامپزشکان، دانشگاه مرکز دامنه‌ی وسیعی از برنامه‌های آکادمیک و امکانات تحقیقاتی مشهور در سطح جهانی ،از جمله مرکز بین‌المللی واکسن (VIDO-InterVac)، را شامل می‌شود.  این مرکز واکسن دارای بیش از 80 حق ثبت واکسن در ایالات متحده آمریکا است که 6 مورد از آن‌ها برای اولین بار در جهان ثبت شده‌اند.

اعضای هیأت علمی و فارغ‌التحصیلان در زمینه‌ی کشاورزی، علوم کامپیوتر، مهندسی، ژنگان شناسی (ژنومیک) و سیاست عمومی در کنار هم جمع شده و با یکدیگر از طریق موسسه‌ی جهانی امنیت غذا و مرکز توسعه‌ی محصول، همکاری داشته تا به غذا دادن کل جهان کمک کنند. در این راستا از نوآوری‌هایی در کشاورزی دیجیتال و پرورش گیاهان تغییر شکل داده شده، استفاده می‌کنند.

هیأت علمی دانشگاه ساسکاچوان و دانشجویان فارغ‌التحصیل، شانه به شانه‌ی یکدیگر بر روی طیف گسترده‌ای از چالش‌های تحقیقاتی اساسی و کاربردی کار می‌کنند که شامل ایجاد تعادل بین حفاظت از محیط زیست و نیازهای روز افزون انرژی و منابع طبیعی، انجام تحقیقات تجربی و نظری روی مواد پیشرفته، بررسی تعامل بین انسان و رایانه، تحلیل تصاویر و فیزیک ذرات و هسته‌ای می‌شود.  بهره‌گیری از توانایی‌ها و امکاناتی در کلاس جهانی در علوم سنکروترون، نوآوری‌های هسته‌ای و علوم سیکلوترون باعث شده که درک علمی از این موارد، به برنامه‌هایی کاربردی و نوآورانه از طریق همکاری‌های محلی، ملی و بین‌المللی تبدیل شود.

دانشگاه ساسکاچوان در راستای انجام تحقیقات و آموزش دانشجویان در سطح عالی به صورت گسترده و جهانی همکاری می ‌کند. بر همین مبنا، دانشگاه ساسکاچوان، بیش از 15 میلیون دلار به عنوان بورس تحصیلی دانشجویان بین‌المللی و بومی در نظر گرفته است. این رویکرد باعث گرد هم آمدن جامعه‌ای شده که پذیرای افراد مختلف از سراسر جهان است؛ نشانه‌ی آن افزایش روز افزون تعداد دانشجویان بومی و بین‌المللی است. اختلاط فرهنگی باعث باز شدن باب گفتگو و فرصت‌هایی تازه برای یاد گرفتن درون و بیرون از محیط کلاسی شده است. جامعه‌ی متنوع دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی محیطی را ایجاد کرده‌اند که در آن هر کس احساس خوش‌آیندی دارد و فرهنگ آموختن، رشد و پیشرفت و فهم عمیق‌تر بیش از محیط کلاسی، موضوع مهم دیگری است که در این دانشگاه جریان دارد. بیش از 3100 دانشجوی بومی و بیش از 3000 دانشجوی بین‌المللی، هر سال در این دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند.

گالری تصاویر

سایر دانشگاه ها

2+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست