دانشگاه های برتر استرالیا از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان (2017)

دانشگاه های برتر استرالیا از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان (2017)

دانشگاه های برتر استرالیا از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان (2017)

دانشگاه های برتر استرالیا از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان (2017)

چهارده دانشگاه استرالیایی ( دانشگاه های برتر استرالیا ) در جدول رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان ( QS Graduate Employability Rankings 2017) حضور دارند. این رتبه بندی به ارزیابی موسسات آموزشی در سراسر جهان می پردازد که از لحاظ حمایت از استخدام فارغ التحصیلان در جایگاه مطلوبی قرار دارند. تمامی دانشگاه هایی که در این رتبه بندی قرار دارند در پنج مقوله مورد ارزیابی قرار می گیرند که عبارتند از مشارکت با کارفرمایان، میزان استخدام فارغ التحصیلان و دستاوردهای فارغ التحصیلان.

در ادامه به معرفی ده دانشگاه برتر استرالیایی در سال 2017 از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

 دانشگاه های برتر استرالیا

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه سیدنی ( University of Sydney )

دانشگاه سیدنی تنها دانشگاه استرالیایی است که در لیست ده دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در رتبه چهارم این رتبه بندی ایستاده است که بسیار چشمگیر می باشد. دانشگاه سیدنی از لحاظ میزان استخدام فارغ التحصیلان در زمره ده دانشگاه برتر و از لحاظ تمامی شاخص ها در زمره پنجاه دانشگاه برتر جهان قرار دارد. جامعه فارغ التحصیلان دانشگاه سیدنی شامل شش نخست وزیر استرالیا (شامل ملکولم تورنبل ( Malcolm Turnbull )  نخست وزیر وقت استرالیا)، پنج برنده جایزه نوبل و شخصیت های معروف دیگر نظیر نویسنده معروف جرمن گریر ( Germaine Greer )، بازیگر معروف روز برن ( Rose Byrne ) و فعال معروف چارلز پرکینز ( Charles Perkins ) می باشد.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه ملبورن ( University of Melbourne )

دانشگاه ملبورن از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. امتیاز این دانشگاه از لحاظ اعتبار کارفرمایان و مشارکت با کارفرمایان حتی بالاتر از دانشگاه سیدنی است، لیکن همانند دانشگاه سیدنی بالاترین نمره خود را در بخش میزان استخدام فارغ التحصیلان کسب نموده است. دانشگاه ملبورن در زمینه حمایت از کارآفرینان جوان بسیار فعال بوده و برنامه تسریع کننده این دانشگاه به نام Melbourne Accelerator Program (MAP) به حمایت از راه اندازی شرکت ها می پردازد. این برنامه در سال 2015 به عنوان هشتمین برنامه تسریع کننده دانشگاهی در جهان و بهترین برنامه در استرالیا شناخته شد.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه ملی استرالیا ( Australian National University )

دانشگاه برتر بعدی از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه ملی استرالیا می باشد که رتبه سی و دوم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه بالاترین نمره خود را در بخش روابط میان کارفرما و دانشجو به دست آورده و همینک در حال اجرای برنامه مبتکرانه ANU+ می باشد. هدف از این برنامه تشویق دانشجویان به مشارکت در جامعه و ارتقای سطح استخدام دانشجویان می باشد. این دانشگاه همچنین در حال اجرای چند برنامه بین المللی به منظور بهبود سطح استخدام دانشجویان و کمک به آنها برای کسب تجارب بین المللی می باشد.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه موناش ( Monash University )

دانشگاه موناش که در ملبورن قرارد دارد رتبه چهل و دوم جهان را از لحاظ استخدام فارغ التحصیلان دارا می باشد. این دانشگاه مخصوصا در شاخص اعتبار کارفرمایان نمره بسیار بالایی را کسب کرده است. دانشگاه موناش میزبان تعدادی از نمایشگاه ها، جشنواره ها و هیئت ها می باشد که فرصت ارتباط میان دانشجویان و کارفرمایان در سراسر استرالیا و نقاط مختلف جهان را فراهم می سازد. این دانشگاه همچنین در حال اجرای برنامه مشاوره Queer می باشد ( Queer Mentoring Program ) که یک برنامه مشاوره مبتکرانه و استخدام محور برای آماده سازی دانشجویان Monash LGBTIQ برای ورود به جهان کار و تجارت است.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه کوئینزلند ( University of Queensland )

دانشگاه کوئینزلند در سال جاری در مکان 51 تا 60 رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان قرار گرفته و در زمره 20 دانشگاه برتر از لحاظ میزان استخدام و مشارکت با کارفرمایان می باشد. این دانشگاه بخاطر فعالیت های تحقیقاتی خود معروف بوده و میزان استخدام فارغ التحصیلان آن بالاتر از میانگین ملی می باشد. دانشگاه کوئینزلند در حال اجرای کارگاه های کمک آموزشی، برنامه های کوتاه مدت برای کسب تجارب جهانی، برنامه های تحقیقاتی دوره کارشناسی (بورسیه تحقیقاتی در طی استراحت میان ترم) و نظایر آن می باشد.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه صنعتی کوئینزلند ( Queensland University of Technology )

دانشگاه صنعتی کوئینزلند که همسایه دانشگاه کوئینزلند در بریزبین می باشد در سال 2017 در مکان 61 تا 70 رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان قرار گرفته است. این دانشگاه رتبه دهم را در شاخص رابطه کارفرمایان و دانشجویان به خود اختصاص داده است که نشان دهنده کارکرد بسیار خوب این دانشگاه در ایجاد ارتباط میان کارفرمایان و دانشجویان از طریق نمایشگاه های حرفه ای، نمایشگاه های صنعتی و نظایر آن می باشد. کارفرمایان می توانند دورنمای شغلی خود را از طریق مرکز حرفه ای دانشگاه صنعتی کوئینزلند ارسال کنند و دانشجویان می توانند در برنامه های یادگیری یکپارچه کسب و کار (Work Integrated Learning) شرکت کنند.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه استرالیای غربی ( University of Western Australia )

دانشگاه برتر بعدی دانشگاه استرالیای غربی واقع در شهر پرث می باشد. این دانشگاه در مکان 71 تا 80 رتبه بندی قرار داشته و از لحاظ مشارکت با کارفرمایان در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. برنامه های ارتقای استخدام این دانشگاه شامل برنامه مشاوره حرفه ای ( Career Mentor Link ) با هدف ایجاد ارتباط میان کارفرمایان و دانشجویان و همچنین کارگاه ها و طرح های ویژه با هدف ارتقای این روابط می باشد.

  1. دانشگاه RMIT

دانشگاه RMIT در مکان 71 تا 80 رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان قرار داشته و در زمره 50 دانشگاه برتر جهان از لحاظ مشارکت با کارفرمایان قرار دارد. این دانشگاه در حال اجرای برنامه RMIT Activator با هدف کمک به دانشجویان علاقه مند به راه اندازی کسب و کار می باشد. در این برنامه دانشجویان می توانند مهارت های عملی را کسب نموده و به فضاهای کاری مشارکتی دسترسی یابند. دانشگاه RMIT همچنین دارای برنامه های Prince’s Lead Your Own Business Program و New Enterprise Incentive Scheme (NEIS) با هدف ایجاد کسب و کارهای کوچک می باشد.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه آدلاید ( University of Adelaide )

دانشگاه آدلاید در مکان 101 تا 150 رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان قرار داشته و بالاترین امتیاز خود را در بخش مشارکت با کارفرمایان کسب نموده است. این دانشگاه فرصت های کاریابی و کارورزی صنعتی را به منظور افزایش استخدام در اختیار دانشجویان قرار داده و همچنین از سوی طرح Good Universities Guide 2016 به کسب درجه پنج ستاره برای حقوق فارغ التحصیلان نایل گردیده است. در واقع میانگین حقوق فارغ التحصیلان این دانشگاه به مراتب بالاتر از میانگین ملی است.

 دانشگاه های برتر استرالیا

  1. دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )

دانشگاه مک کواری که در سیدنی قرار دارد آخرین دانشگاه در این لیست می باشد. این دانشگاه در مکان 151 تا 200 رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان در سال 2017 قرار دارد. دانشگاه مک کواری دارای امتیاز بسیار بالایی در شاخص میزان استخدام فارغ التحصیلان بوده و از این لحاظ رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است که بالاترین رتبه در میان دانشگاه های استرالیایی پس از دانشگاه سیدنی می باشد. برنامه منحصر به فرد این دانشگاه به نام PACE (مشارکت حرفه ای و اجتماعی Professional and Community Engagement ) به دانشجویان امکان می دهد تا با مشارکت در فعالیت های عملی تجارب خود را بسط و گسترش دهند.

 

 

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button