مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی و دلایلی که استرالیا را انتخاب می کنیم

استرالیا به دلایل متعددی یک مقصد تحصیلی عالی در خارج از کشور برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید. در حقیقت استرالیا مکانی است که دانشگاه‌های برتر جهان یکجا در آن جمع شده و سبک زندگی هیجان‌انگیز و مقرون به صرفه‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

زیبایی منظره، دریا و آفتاب از عوامل دیگر محبوبیت استرالیا هستند و جای تعجب نیست که هزاران دانشجوی بین‌المللی قصد تحصیل در این کشور را دارند. هفت شهر استرالیا در میان 100 شهر پذیرای دانشجویان خارجی و مهاجر بوده و بعد از ایالات متحده و بریتانیا، می‌توان استرالیا را سومین مقصد محبوب تحصیل در خارج از کشور دانست.

دانشگاه‌های درجه یک، انتخاب رشته‌های مختلف و گزینه‌های کار پس از تحصیل از جمله مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند.

مزیت‌های برتر برای دانشجویان بین‌المللی

مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی و دلایلی که استرالیا را انتخاب می کنیم

رتبه‌بندی دانشگاه و شهرت

استرالیا دارای یک سیستم آموزشی عالی و تعدادی از برترین دانشگاه‌های جهان است که یکی از مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی خواهد بود. مدرک استرالیایی از یک موسسه برتر، در سراسر جهان سرشناس بوده و شانس دانشجو را برای یافتن شغل در هر نقطه از جهان بسیار افزایش می‌دهد.
دانشگاه‌های استرالیا به دلیل شهرت علمی، قدرت تحقیقاتی، شهرت کارفرما، زیرساخت‌ها و امکانات برای دانشجویان بین‌المللی شناخته شده هستند. بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
در اینجا نگاهی دقیق‌تر به رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های استرالیا در سال 2023 شده است:

طیف گسترده‌ای از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی

دانشگاه‌های استرالیا طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را ارائه می‌کند که به طور هم‌زمان به دانشجویان امکان مطالعه ترکیبی از موضوعات را می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های این کشور بیش از 700 رشته ترکیبی دارند. این مسئله فرصتی را برای مطالعه موضوعات منحصربه‌فرد و گسترش دامنه تحصیل برای دانشجویان فراهم می‌کند. آزمون‌های محبوب برای تحصیل در خارج از کشور عبارتند از:

 • GRE
 • GMAT
 • SAT
 • TOEFL
 • IELTS
 • USMLE
 • LSAT
 • ACT
 • MCAT
 • DET
 • CAEL
 • CAE
 • CPE
 • ECCE
 • AP

مزایای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی

استرالیا چندین بورسیه تحصیلی بر اساس نیاز و شایستگی افراد عرضه می‌کند که این مورد یکی از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی شمرده می‌شود. دولت استرالیا بورسیه‌هایی به ارزش 200 میلیون دلار به طور ویژه برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند، در نظر گرفته است.
ازاین‌رو دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای دریافت بورسیه‌هایی که توسط دولت، سازمان‌های دولتی، خصوصی و برخی موسسات آموزش عالی ارائه می‌شود، ثبت‌نام و درخواست دهند البته معیارهای درخواست برای هر بورسیه متفاوت خواهد بود.
به‌علاوه دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از این کمک مالی برای تحصیل در استرالیا دارند تا از این طریق بعضی از هزینه‌های آنها کاهش یابد. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهی به‌صورت جداگانه در موسسات زیر تقدیم می‌شود از جمله:
• دانشگاه ملبورن
• دانشگاه آدلاید
• دانشگاه سیدنی
• دانشگاه RMIT
• دانشگاه دیکین
این بورسیه‌ها مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی را در برمی‌گیرد و از بودجه کامل تا 10٪ از شهریه تغییر می‌کند. به‌غیراز بورسیه‌های تحصیلی ویژه دانشگاهی، برخی از بهترین بورسیه‌هایی که دانشجویان هندی می‌توانند بیشترین مزایای تحصیل در استرالیا به‌حساب آورده و از آن بهره‌مند شوند عبارتند از:
• بورسیه تعالی جهانی
• بورسیه جایزه استرالیا
• برنامه تحقیق و آموزش دولت استرالیا (AGRTP)
• بورسیه بین‌المللی مقصد استرالیا
• بورسیه تحصیلی سفارت استرالیا

بورس تحصیلی:

شرایط لازم برای دریافت:

میزان بورسیه:

بورسیه جایزه استرالیا

به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که برای رشته‌های مهندسی، ساخت‌وساز، انرژی و منابع، امنیت و مطالعات استراتژیک درخواست می‌دهند

شهریه کامل و هزینه‌های جزئی زندگی

بورسیه تعالی جهانی

این بورسیه‌ها توسط دانشگاه‌های استرالیا برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است

در هر دانشگاه تفاوت دارد

برنامه تحقیق و آموزش دولت استرالیا(AGRTP)

توسط دانشگاه‌های فردی در بخش آموزش به دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می‌شود

شهریه کامل همراه با کمک‌هزینه جزئی

بورسیه بین­ المللی مقصد استرالیا

به دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی در منطقه استرالیا عرضه می‌گردد

۴۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار استرالیا

بورسیه تحصیلی سفارت استرالیا

برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی در چندین دانشگاه این کشور ارائه می‌شود

شهریه کامل

بهترین شهرهای موردعلاقه دانشجویان

بهترین شهرهای موردعلاقه دانشجویان استرالیا

استرالیا تعدادی از بهترین شهرهای دانشجویی را دارد. چندین شهر آن در سال 2022 و در لیست رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS قرار گرفتند که عبارتند از:

 • سیدنی
 • کانبرا
 • ملبورن
 • آدلاید
 • بریزبن
 • گلد کوست (ساحل طلایی)
 • پرث

در این رتبه‌بندی عواملی مانند: مطلوبیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و محبوبیت بین دانشجویان در نظر گرفته شده است. شهرهای ملبورن و سیدنی از سال 2014 جزو شهرهای برتر بودند. این مورد نیز جزو مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد.

تمامی شهرهای موردعلاقه دانشجویان که در بین 100 شهر برتر جهان و رتبه‌بندی مربوط به آنها قرار دارند در جدول زیر آمده است.

شهر

رتبه جهانی QS

امتیاز کلی شهر

ملبورن

۶

۹۵.۵

سیدنی

۸

۹۴.۳

بریزبن

۲۹

۸۱.۳

آدلاید

۳۵

۷۸.۳

پرث

۳۵

۷۸.۳

کانبرا

۳۷

۷۸.۱

ساحل طلا

۸۹

۵۳.۸

تمرکز بر تحقیق

دانشگاه‌های استرالیا تقریبا در هر زمینه‌ای از علم، پزشکی و فناوری روی تحقیق سرمایه‌گذاری کرده‌اند که یکی دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی به‌حساب می‌آید. سازمان عالی دولت استرالیا ERA  یا فعالیت‌های تحقیقاتی را در موسسات آموزش عالی این کشور شناسایی و ترویج می‌کند.

همچنین حوزه‌های کلیدی خاصی از قدرت ملی را برای تمرکز تحقیقات خود بر روی آنها، در نظر گرفته است. یک مقیاس پنج‌درجه‌ای که شامل: استاندارد جهانی، بالاتر از استاندارد جهانی و حتی بیشتر از بالاترین حد استاندارد جهانی است به‌عنوان شاخص‌های برتر در رتبه‌بندی‌ها استفاده می‌شود.

در اینجا زمینه‌های تحقیقاتی کلیدی برخی از دانشگاه‌های معروف استرالیا آمده:

دانشگاه

زمینه‌های تحقیقاتی کلیدی

دانشگاه فناوری سیدنی – سه موسسه (عفونت، ایمنی و نوآوری)

تحقیقات در زمینه شناخت و کنترل بیماری‌های عفونی در انسان و حیوان

دانشگاه نیو ساوت ولز

سرطان، علوم اعصاب، سلامت روان و اعتیاد، بیماری‌های عفونی، ایمنی و التهاب

دانشگاه تاسمانی

علوم مغز، رفتار و بیماری‌های عصبی، پیشگیری و مدیریت بیماری‌های مزمن و ژنتیک مولکولی بیماری‌های انسانی

دانشگاه دیکین

عفونت، ایمنی و سرطان، پزشکی متابولیک و اسکلتی عضلانی، علوم اعصاب، سلامت روستایی و منطقه‌ای

دانشگاه مک کواری

بیماری نورون حرکتی و زوال عقل فرونتومپورال

موسسه علوم مولکولی لاتروب

سرطان، عفونت و ایمنی، طراحی مولکولی و علم نانو

دانشگاه ملبورن

بیوتکنولوژی و تحقیقات زیست‌پزشکی

دانشگاه کانبرا

تخصص در روان‌شناسی، فیزیولوژی، بیومکانیک و آموزش مربیگری برای پیشبرد تحقیقات ورزشی با عملکرد بالا در استرالیا

موسسه تحقیقاتی رابینسون دانشگاه آدلاید

محققان مشهور بین‌المللی در تولیدمثل انسان، بارداری و سلامت کودک، درحال‌توسعه مداخلاتی برای بهبود نتایج سلامت مادر و کودک در حاملگی‌های پیچیده همراه با چاقی و دیابت هستند

نیروی کار در استرالیا

کار در حین تحصیل

دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. این یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان هندی است. آنها قادر هستند حداکثر 40 ساعت در طول دوره تحصیلی  خود و بدون محدودیت ساعتی در طول تعطیلات مشغول به کار شوند.

افرادی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا هستند هیچ محدودیتی در ساعات کاری ندارند. دانشجویان می‌توانند در حین اقامت با ویزای دانشجویی در استرالیا به‌راحتی شغل پاره‌وقت یافته و در حین دریافت حقوق برای کار، ارتباطات و سایر مهارت‌های مهم بین‌فردی را توسعه دهند.

همچنین آنها می‌توانند کارهای اساسی را در محوطه دانشگاه، در فروشگاه‌های مواد غذایی، مغازه‌های خرده‌فروشی و موارد دیگر انجام دهند. حداقل دستمزد ساعتی حدود 18 دلار استرالیا است و دانشجویان امکان پرداخت هزینه‌های اقامت، غذا و سفر خود را با این درآمد خواهد داشت. به‌علاوه می‌توانند آن را برای گشت‌وگذار در کشور پس‌انداز کنند.

ویزای کار پس از تحصیل

از جمله مزایای بزرگ دیگر تحصیل در استرالیا، ویزای کار پس از تحصیل طولانی (PSW) بوده که در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور برای درخواست این ویزا نیازی به اسپانسر یا شغل نداشته و قادر هستند تنها پس از اتمام تحصیلات خود به مدت 2 تا 4 سال در استرالیا زندگی و مشغول به کار شوند.

این ویزا که به‌عنوان مجوز کار پس از تحصیل یا ویزای موقت فارغ‌التحصیل (زیر کلاس 485) نیز شناخته می‌شود، به دانشجویان بین‌المللی حقوق کار پس از تحصیل طولانی‌مدت را داده و یکی از طولانی‌ترین ویزاهای موجود برای دانشجویان بین‌المللی به‌حساب می‌آید. این ویزا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا اعضای نزدیک خانواده خود را هم به استرالیا بیاورند.

فعالیت‌های خارج از منزل

استرالیا سرزمین آفتاب، سواحل و حال و هوای خوب است که آن را به مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور و درعین‌حال تفریح و سرگرمی تبدیل می‌کند. این کشور با آب‌وهوای به نسبت گرم تا کاملا گرم و آب‌وهوایی متفاوت از بیشتر کشورها، دانشجویان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

موارد سرگرم‌کننده تحصیل در استرالیا، ورزش‌های ماجراجویی در فضای باز، سواحل بکر و موزه‌ها و ساختمان‌های معروف آن است.

برای ماجراجویی در فضای باز دانشجویان می‌توانند به دیدن ساحل طلایی و دیواره مرجانی استثنایی بروند تا بهترین غواصی در جهان را تجربه کنند. پیاده‌روی در مسیرهای پر خطر و هیجان‌انگیز، بانجی جامپینگ و کشف صخره‌های مربوط به دو میلیارد سال پیش، از این دسته هستند.

زندگی دانشجویی متنوع و پر جنب‌وجوش

استرالیا به دلیل داشتن مکانی گرم و دلپذیر برای تحصیل، معروف و شناخته شده است که یکی دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. دانشگاه‌های استرالیا ترکیبی متنوع از دانشجویان و محیطی پر جنب‌وجوش ارائه می‌دهند تا دانشجویان از تمام نقاط جهان احساس خوش آمد گویی کنند.

دانشگاه‌ها تسهیلات حمایتی عالی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته و برنامه‌ها، امکانات و فعالیت‌هایی دارند که به‌ویژه برای کمک به دانشجویان خارجی به‌منظور استقرار و ایجاد پیوندهای جدید طراحی شده‌اند.

استرالیا با داشتن دانشجویانی از ملیت و پیشینه‌های مختلف، بهترین مکان برای کسب اطلاعات بین‌المللی، یادگیری زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف خواهد بود.

بدون مانع زبانی

زبان استرالیا انگلیسی بوده و دوره‌های آموزشی نیز در این کشور با همین زبان تدریس می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی که تسلط کافی به زبان دارند، تحصیل در استرالیا را آسان و راحت خواهند یافت.

از مزایای متعدد تحصیل در استرالیا، از فرصت‌های تحصیلی عالی و کاری گرفته تا سواحل آفتابی و فعالیت‌های ماجراجویی می‌توان لذت برد و در برخی از محبوب‌ترین شهرهای دانشجویی جهان یا اطراف آن زندگی کرد.

زندگی دانشجویی در استرالیا

سوالات متداول

دانشجویان بین‌المللی نیاز به صرف هزینه‌ای بین 1400 تا 2500 دلار استرالیا در ماه داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را که شامل غذا، اسکان و حمل‌ونقل می‌شود را پوشش دهند.

می‌توان با این ویزا، به مدت 2 تا 4 سال پس از تحصیل در استرالیا زندگی و کار کرد. همچنین افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را به استرالیا بیاورند یا می‌توان با درخواست مجوز جدید، اقامت خود را پس از پایان مدت مجوز، مجددا تمدید کرد.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای اقامت در محوطه دانشگاه که توسط دانشگاه‌های استرالیا ارائه می‌شود درخواست دهند یا به‌وسیله ارتباط با سایر دانشجویان، در خارج از دانشگاه آپارتمانی را اجاره کرده و به‌صورت مشترک از آن استفاده نمایند.

می‌توان برای چند سال پس از تحصیل در این کشور مشغول به کار شده و تحت برنامه مهاجرت نیروی ماهر برای PR اقدام کنید.

طبق رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهانی QS در سال 2023، ملبورن بهترین شهر استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی تلقی می‌شود و بیش از یک‌سوم دانشجویان این شهر دانشجویان بین‌المللی هستند.

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button