5 دکترای برتر استرالیا 2019

دکتراهای برتر استرالیا

5 دکترای برتر استرالیا 2019

با 5 دکترای برتر استرالیا آشنا شوید

استرالیا برای دانش‏‌آموزان و دانشجویان علاوه بر بُعد تحصیلی، یک کشور پر از زیبایی‏‌های طبیعی و امکانات پیشرفته هم محسوب می‎شود. در این کشور برنامه‎های‏ PhD زیادی برای محصلان و دانشجویان فراهم شده است. به‎طوری که آموزش عالی با وجود اساتید مجرب و متخصص و همچنین پیشرفته‏‌ترین امکانات روز دنیا، باعث جذبِ جمع زیادی از دانش‌‏آموزان و دانشجویان از سراسر جهان در این کشور شده است.

اکثر برنامه‎های ‏دکترا در استرالیا به طور کامل بر تحقیق و پژوهش مبتنی است. به این معنا که دانشجویان این دوره، در طی دوره کارشناسی حرفه‌ای، ملزم به انجام تحقیقات و پژوهش نیز هستند. محیط آموزشی استرالیا برای دوره‎ی دکترا براساس تفکر نوآورانه، مستقل و انتقادی است. این کار با هدف آماده‏ سازی دانشجویان دکترا بعد از پایان دوره‎ی تحصیل انجام می‌‏شود. در این صورت فارغ‏ التحصیلان با ورود به بازار کار قادرند مشاغل مختلف را در سازمان‎های ‏خصوصی یا دولتی و موسسات آموزشی یا غیرآموزشی بر عهده بگیرند.

اگر شما هم به دنبال کسب تحصیل در دوره‎ی دکترا در دانشگاه‎های ‏استرالیا هستید، لازم است تا در مورد آن نکاتی را بدانید. در ادامه‎ به معرفی 5  دکترای برتر در استرالیا میپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

دکترای رهبری کسب و کار

دکترای رهبری کسب و کار (D.B.L) به منظور آماده‏ سازی مدیران ارشد برای بر عهده گرفتن مسئولیت کلی رهبری در مقیاس وسیع راه‎اندازی شده است. در واقع دکترای رهبری کسب و کار (DBL) که اکنون یکی از 5 دکترای برتر در استرالیا محسوب می‏‌شود، با رشته‏‏‌ی ‏مدیریت کسب و کار فاصله‏‏‌ی ‏زیادی دارد. این دوره‎ی تحصیلی بدین منظور طراحی شده است تا مدیران ارشد بتوانند به طور موثرتری در یک سازمان واحدِ چند منظوره ایفای نقش کنند. همانطور که می‏دانید این نوع سازمان‌ها ‏که در بازارهای ملی و بین‌‏المللی رقابت می‏کنند، به رهبرِ متخصص و آموزش دیده نیاز دارند. این در حالی‏ است که فارغ‏‌التحصیل دکترای DBL قادر است هیئت مدیره‎ی شرکت را برای مقابله با شرایط پیچیده یاری دهد. در نتیجه سازمان در بازارهای ملی و بین‎المللی موفق‌‏تر عمل خواهد کرد.

بسیاری از رهبران شرکت‏‌ها، ‏موقعیت رسمی خود را در نتیجه‎ی دستاوردهای شایسته و عملکردِ رضایت‌‏بخش بدست آورده‎اند. دوره‏‏‌ی ‏دکترای رهبریِ کسب و کار، تکمیل شده‌‏‏ی ‏دوره‎های مدیریت از جمله مدیریت MBA است. دکترای رهبری کسب و کار فرصت‏‌هایی را برای انجام دوره‎های ‏مدیریت اجرایی در سطوح بالاتر از مدیران اجرایی ارشد فراهم کرده است. کسانی که دوره‎های ‏کارشناسی ارشد در رشته‎های ‏مدیریت را پشت سر گذاشته‎اند، می‌‏توانند برای شرکت در دکترای رهبری (DBL) شرکت کنند.

داوطلبان شرکت در این دوره، فرصت بیشتری برای پیشرفت خود در زمینه‎ی مدیریت سازمانی خواهند داشت. زیرا در طی تحصیل با انواع پارادایم‎های ‏رهبریِ مدیران ارشد آشنا می‏شوند. در عین حال بر روی رهبری شخصیِ خود هم به طور کامل تسلط پیدا می‏‌کنند.

دکترای فلسفه (PhD)

دکترای فلسفه (PhD) یک درجه‏‌ی پژوهشی در همه‏‌ی زمینه‎های ‏تحصیلی است. این دوره‎ی تحصیلی شما را برای تبدیل شدن به یک محقق حرفه‎ای در رشته‎ی تحصیلی ِخودتان آشنا می‏‌کند. با دریافت مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه‎های ‏استرالیا، آزادی فکری بیشتری خواهید داشت. در نتیجه در زمینه‎ی رشته‎ی تخصصی خود، سهم بیشتری را ایفا می‏‌کنید.

داوطلبان می‏‌توانند این دوره‎ی تحصیلی را در دانشگاه کوئینزلند پشت سر بگذارند. استادان این دانشگاه در تحقیق و پژوهش در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده‎اند. برخی از پروژه‏‌هایی که در این دوره‏‏‌ی ‏تحصیلی می‏توانید به آن‎ها دسترسی داشته باشید، در تحقیقات پیشرفته در دنیا، پیشرو هستند. شما به عنوان یک دانش‎پژوه در دوره‏‏‌ی‌ ‏دکترای فلسفه، می‏توانید تعهد و حمایت خود را برای ایجاد یک تفاوت معنادار در جامعه داشته باشید.

دانشگاه کوئینزلند در آموزش تحقیقاتی به دو فاکتورِ رشد و تعالی، متعهد است. بنابراین برای دانشجویان این دوره یک تجربه‏‏‌ی ‏تحقیقاتی مناسب خواهد بود تا بتوانند ارتباط نزدیک بین جامعه و رشته‎ی تحصیلی خود را احساس کنند. در دوره‎ی دکترای فلسفه در دانشگاه کوئینزلند، استادان برجسته پژوهش هایی در رابطه با موضوعات آموزش جهانی و دنیای واقعی بر عهده‎ی دانشجو قرار می‏‌دهند.

دانشجویان این دوره پس از اتمام دوره‎ی تحصیلی قادر خواهند بود به طور نظری و مفهومی، رابطه‎ی بین جامعه و کاربرد عملی رشته‎ی تحصیلی خود را درک کنند. فارغ‎التحصیلان دکترای فلسفه از نظر عملی قادرند با تمرکز بر زمینه‎های ‏مورد علاقه و تخصص خاص خود تکمیل کنند. این مدرک تحصیلی در دانشگاه کوئینزلند به دو صورت حضوری و آنلاین ارائه می‌‏شود. حتی اگر داوطلب بخواهد مدرک خود را به صورت آنلاین دریافت کند، فرصت‎های ‏زیادی را برای تعاملات رودررو با سرپرستان دانشگاه و دانشجویان از سراسر دنیا خواهد داشت.

دکترای آموزش و پرورش (DEDU)

دکترای آموزش و پرورش (DEDU) یکی از 5 دکترای برتر در استرالیا به شمار می‏‌رود. داوطلبان دکترای آموزش و پرورش می‏‌توانند در دانشگاه کوئینزلند جنوبی (USQ) تحصیل کنند. این دوره‎ی تحصیلی با ارائه‎ی طرح، رفتار و پژوهش‎های ‏حرفه‏ای، درصدد ایجاد ارتباط بین موضوعات آموزش جهانی و دنیای واقعی است. یک فارغ‏‌‌التحصیل آموزش و پرورش از نظر تئوریکی و عملی قادر است دانش‏‌آموزان را بر روی زمینه‎های ‏مورد علاقه و تخصص اصلیِ خود متمرکز کند. این مدرک تحصیلی به دو صورت آنلاین و حضوری ارائه می‌‏شود. دانشجویان دوره‎ی دکترای آموزش و پرورش فرصت زیادی برای ارتباط با سرپرستان دانشگاه کوئینزلند جنوبی و دانشجویان از سراسر دنیا را خواهند داشت. این امر به افزایش اطلاعات آنها کمک می‏‌کند.

فارغ‏‌التحصیلان دوره‏‏ی ‏دکترای آموزش و پرورش می‏توانند توانایی خود را در تفکر انتقادی و استراتژیک تقویت ‏کنند. از این دوره‎ی آموزشی به منظور تبدیل دانشجویان به مدیران موثر و کارآ استفاده می‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‏شود. در پایان فارغ‌‏التحصیلان می‏توانند به عنوان مدیر در دانشگاه نیز به کار گرفته شوند.

دکترای فلسفه در دانشگاه بوند

دکترای فلسفه در دانشگاه بوند یکی دیگر از 5 دکترای برتر در استرالیا محسوب می‏شود. دانشجویان در طول تحصیل این دوره قادرند دانش تخصصی خود و ارتباط به دانش تئوریکی و عملی خود را افزایش دهند. دانشجویان برای انجام پایان‎نامه باید با توجه به رشته‏‏ی ‏تخصصیِ خود عمل کنند. تعداد کلمات در پایان‎نامه باید به 80 هزار واژه برسد. فارغ‏التحصیلان دکترای فلسفه از دانشگاه بوند دارای درجه تحصیلی بین‏المللی هستند. این رشته راهی برای پیوند بین حرفه‎ی عملی و پژوهش‏‌هایی است که دانشجو در طی تحصیل برعهده می‏‌گیرد. تمامی دانشکده‌‏ها ‏در دانشگاه بوند دارای دکترای فلسفه هستند. یکی از شرایط تحصیل داوطلبان در دوره دکترای فلسفه در دانشگاه بوند، داشتن مدرک کارشناسی ارشد است.

دکترای فلسفه در کالج AVONDALE

دکترای فلسفه کالج AVONDALE یکی دیگر از 5 دکترای برتر در استرالیا محسوب می‏‌شود. این مدرک مستقل دارای اعتبار بین‏‌المللی است. این دوره‎ی تحصیلی برای دانشجویان طراحی شده است تا بتوانند مهارت‎های ‏خود ‏را برای انجام تحقیقاتِ مستقل و پایدار توسعه دهند. در انتهای دوره‏‏‌ی ‏دکترای فلسفه در کالج AVONDALE، دانشجویان موظف به ارائه‏‏‌ی ‏پایان‏‌نامه با کارکرد انتقادی هستند. در واقع پایان‏‌نامه‏‏‌ی ‏آنها باید به طور مستقیم در زمینه‏‏‌ی ‏پژوهش، به دانش عملی کمک کند.

البته چارچوب تحصیل در دانشگاه AVONDALE منحصر به فرد است. فارغ‌‏التحصیلانِ دوره‎ی دکترای فلسفه‏‏‌ی ‏این دانشگاه باید قادر به تفکر انتقادی و نگرش‎های ‏نفوذ شخصی و جمعی باشند.


بیشتر بخوانید:

بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به استرالیا

فاند دکترا در سراسر دنیا؛ راهکارهایی برای تأمین هزینه‌ی دوره‌ی دکترا

بورس تحصیلی دکترای  Juris دانشگاه موناش

استخدام فارغ‌التحصیلان در کانادا

آیا من شرایط تحصیل در کانادا را دارم؟

تحصیل رایگان در برخی کشورها

بهترین سایت های کاریابی در استرالیا


 

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button