حمایت از سلامت و تندرستی دانشجویان بین‌الملل در استرالیا

خدمات پشتیبانی بهداشتی و رفاهی زیادی برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا وجود دارد. به همین منظور آنها به راحتی با کوچکترین مشکل می‌توانند به پزشک مراجعه و آن مشکل یا چالش را حل کنند.

در گزارش صندوق مشترک المنافع Mirror 2021، تحلیلی جامع از سیستم‌های بهداشتی در ایالات متحده و سایر کشورهای پردرآمد ارائه شده است. این گزارش به ویژه بر جایگاه برتری سیستم بهداشتی استرالیا در مقایسه با دیگر کشورها تاکید دارد. استرالیا، به عنوان سومین سیستم بهداشتی برتر جهان، نمونه‌ای است که با ارائه خدمات بهداشتی عالی و توجه به نیازهای مردم، توانسته استانداردهای بالایی را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند. در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر درباره سیستم حمایت از سیستم سلامت و تندرستی استرالیا برای دانشجویان بین‌الملل با شما صحبت کنیم.

فراموش نکنید که اگر به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل که به تازگی وارد استرالیا شدید با مشکلاتی مانند استرس، دلتنگی، شوک فرهنگی یا بیماری روبرو هستید، می‌توانید از سیستم حمایت سلامت و تندرستی دانشجویان استرالیا بهره بگیرید.

مراجعه به پزشک عمومی

در استرالیا، مراجعه به پزشک عمومی یا GP به عنوان اولین مرحله از مراقبت‌های بهداشتی غیر اورژانسی بسیار حیاتی است. این پزشکان دارای دانش و تجربه گسترده‌ای در زمینه مسائل بهداشتی هستند و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی جامعه دارند.

هر شهر و شهرستان در استرالیا دارای پزشکان عمومی محلی است که به شهروندان خدمات پزشکی ارائه می‌دهند. این پزشکان می‌توانند در مسائل مربوط به سلامت جسمی و روانی را تشخیص بدهند و با شیوه‌های مربوط روش درمان به شما پیشنهاد بدهند یا شما را به عنوان یک دانشجو به یک روانشناس معرفی کنند.

افرادی که نیاز به مراقبت‌های بهداشتی دارند نیز می‌توانند به پزشکان عمومی محلی مراجعه کنند تا به راحتی مشکلات سلامت خود را رفع و رجوع کنند.

به طور کلی، مراجعه به پزشک عمومی در استرالیا از اهمیت بسیاری برخوردار است و باعث ارتقاء سلامت و رفاه جامعه می‌شود. این پزشکان با توجه به دانش و تجربه خود، به افراد و همچنین دانشجویان بین‌الملل کمک می‌کنند تا مسائل بهداشتی خود را مدیریت کرده و بهبود ببخشند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

در استرالیا چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

مراجعه به پزشک عمومی یا GP در زمانی که با مسائل مختلف سلامتی روبرو می‌شویم، بسیار حیاتی است. این متخصصان پزشکی می‌توانند در بسیاری از موارد به دانشجویان و سایر افراد کمک کنند و راهنمایی‌های مفیدی ارائه دهند. از جمله زمان‌هایی که باید به پزشک مراجعه کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان بیماری‌های رایج: اگر با بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، بثورات، عفونت‌ها یا آسیب‌های جزئی روبرو شدید، بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا درمان مناسب را دریافت کنید.
 • واکسیناسیون: پزشک عمومی می‌تواند به شما در مورد واکسیناسیون‌های لازم برای سن و شرایط شما توصیه کند و برنامه واکسیناسیون مناسبی را برای شما ترتیب دهد.
 • سلامت روان: اگر احساس افسردگی یا اضطراب می‌کنید، بهتر است با پزشک خود در مورد گزینه‌های پشتیبانی صحبت کنید و اگر لازم باشد، در مورد طرح سلامت روان با او مشورت نمایید.
 • سلامت جنسی: پزشک عمومی می‌تواند آزمایش‌های مربوط به عفونت‌های مقاربتی را انجام دهد و در صورت لزوم دارو تجویز نماید. همچنین می‌تواند در مورد گزینه‌های کنترل بارداری با شما صحبت کند.
 • غربالگری و مراقبت‌های پیشگیرانه: پزشک عمومی می‌تواند شرایط سرطان پوست و پروستات را بررسی و در صورت لزوم آزمایش‌ها و اسکن‌های بیشتری را ترتیب دهد.
 • ارجاع به متخصصان: اگر وضعیت شما نیاز به مراقبت‌های تخصصی داشته باشد، پزشک عمومی شما را به یک پزشک متخصص در آن زمینه پزشکی ارجاع می‌دهد.

بنابراین، هر زمان که با مسائل مختلف سلامتی مواجه می‌شوید، بهتر است به پزشک عمومی مراجعه کنید تا به شما راهنمایی و مراقبت‌های لازم را ارائه دهد.

رزرو قرار ملاقات با پزشک

هنگام رزرو قرار ملاقات با پزشک عمومی، توجه به برخی نکات برای بهره‌برداری بهتر از خدمات پزشکی و ارتباط موثر با پزشک می‌تواند بسیار مفید باشد. در این راستا، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • جستجوی کلینیک یا مرکز پزشکی: ابتدا به دنبال یک کلینیک عمومی یا مرکز پزشکی در نزدیکی محل زندگی خود بگردید. می‌توانید این جستجو را آنلاین انجام دهید و سپس با استفاده از روش‌های آنلاین یا تلفنی، قرار ملاقات خود را رزرو کنید.
 • اطلاع از پوشش سلامت: به کلینیک اطلاع دهید که شما پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) دارید. این موضوع می‌تواند در تعیین هزینه و تسهیل فرآیند پرداخت مربوط به خدمات پزشکی موثر باشد.
 • درخواست پزشک مورد نظر: اگر تمایل دارید با یک پزشک خاص، زن یا مرد، ملاقات کنید، درخواست خود را به کلینیک اعلام کنید تا در صورت امکان برآورده شود.
 • اعلام نیاز به مدت زمان بیشتر: اگر نیاز به یک قرار ملاقات طولانی‌تر دارید، به کلینیک اطلاع دهید تا زمان کافی برای مراقبت از شما در نظر گرفته شود. برای مثال، اگر نیاز به مشاوره یا بررسی دقیق‌تری دارید، این مورد را به پزشک اعلام کنید.
 • رزرو قرار تلفنی: در صورتی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارید، می‌توانید یک قرار ملاقات تلفنی رزرو کنید. این گزینه برای مواردی که نیاز به مشورت و مشاوره دارید، بسیار مناسب است و زمان شما را نیز صرفه‌جویی می‌کند.

با رعایت این نکات، می‌توانید به بهترین شکل از خدمات پزشکی و ملاقات با پزشک خود استفاده کنید و از تجربه موثری برای حفظ و بهبود سلامت خود بهره‌مند شوید.

بهره از پوشش بیمه‌ای دانشجویان بین‌المللی

بهره از پوشش بیمه‌ای دانشجویان بین‌الملل OSHC

استفاده از پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی بسیار اساسی و حیاتی است. برای بهره‌مندی بهتر از این بیمه درمانی، نکات زیر را در نظر بگیرید:

قبل از رزرو هر قرار ملاقات پزشکی، با دقت خط‌مشی‌ها و شرایط پوشش سلامت OSHC خود آشنا شوید. این اطلاعات شامل خدمات بهداشتی پوشش داده شده، محدودیت‌ها و هر گونه دوره‌های انتظاری ممکن است.

حتماً اطمینان حاصل کنید که قبل از مراجعه به پزشک کارت OSHC خود را به همراه داشته باشید. این کارت به پزشک کمک می‌کند تا بتواند به شما خدمات درمانی مناسب ارائه دهد و همچنین پوشش بیمه شما را بررسی کند.

در صورتی که هرگونه سؤال یا ابهامی درباره OSHC دارید، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید یا به وب‌سایت آنها مراجعه کنید. آنها می‌توانند شما را راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را ارائه دهند.

با رعایت این نکات، می‌توانید از پوشش سلامت OSHC به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و اطمینان حاصل کنید که در هنگام نیاز، خدمات بهداشتی لازم را با کیفیت و پوشش بیمه مناسب دریافت خواهید کرد.

هزینه‌های پزشکی

هنگام مراجعه به پزشک عمومی، هزینه‌ها و پرداخت‌ها ممکن است به موارد زیر وابسته باشد:

 1. صورت‌حساب انبوه: برخی از پزشکان می‌توانند هزینه مراجعه شما را مستقیماً از ارائه‌دهنده OSHC شما دریافت کنند. این به معنی آن است که شما ممکن است مجبور نباشید هزینه‌ای را پرداخت کنید. با این حال، این خدمات را همه پزشکان ارائه نمی‌دهند، بنابراین بهتر است به صورت آنلاین یا تلفنی به دنبال ارائه‌دهندگان این خدمات بگردید.
 2. پرداخت‌های شکاف: اگر پرداخت OSHC شما کمتر از هزینه پزشک باشد، شما ممکن است نیاز به پرداخت تفاوت داشته باشید.
 3. داروها و خدمات اضافی: هزینه‌های مربوط به داروهای تجویزی و خدمات پزشکی اضافی مانند آزمایشات پاتولوژی یا ارجاع به متخصص، ممکن است جداگانه محاسبه شود. بسته به خط‌مشی OSHC شما، برخی از این هزینه‌ها را بیمه‌نامه شما پوشش می‌دهد.
 4. با توجه به موارد فوق، مهم است که قبل از مراجعه به پزشک، با شرایط و خط‌مشی OSHC خود آشنا شوید و هزینه‌های مربوطه را با دقت بررسی نمایید تا از پرداخت هزینه‌های ناخواسته جلوگیری کنید و از بهترین خدمات بهداشتی برخوردار شوید.

نکاتی برای بهبود سلامتی شما

به طور کلی عوامل استرس‌زا می‌توانند احساسات و همچنین زندگی روزمره شما را به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل تحت تاثیر قرار دهند و ندانید که چطور باید با زندگی روزمره کنار بیایید یا سردرگم خواهید شد. برای جلوگیری از استرس و عوامل استرس‌زا نظیر اینکه سازگاری با یک کشور جدید، مدیریت مطالعات و مسائل مربوط به آن باید به یک پزشک مجرب در استرالیا مراجعه کنید. یک روانشناس یا پزشک با ارائه راهکارهای مفید می‌تواند شما را در این مسیر یاری برساند.

پشتیبانی خدمات پزشکی در استرالیا

با توجه به نیازهای شما به پشتیبانی، می‌توانید از گزینه‌های متعددی استفاده کنید:

 • مشاوره در محل تحصیل: با مشاوران محل تحصیل خود صحبت کنید تا در مورد مسائلی مانند استرس، اضطراب یا هر موضوع دیگری که بر روی عملکرد تحصیلی شما تأثیر می‌گذارد، مشورت بگیرید.
 • مشاوره پزشکی: با پزشک عمومی خود صحبت کنید و در مورد مسائل بهداشتی، روانی یا فیزیکی خود مشورت کنید.
 • استفاده از ابزارها و منابع آنلاین: به ابزارها و منابع آنلاینی دسترسی داشته باشید که به شما کمک می‌کنند مسائل خود را مدیریت کنید و اطلاعات بیشتری در مورد سلامت روان و فیزیکی بدست آورید.
 • پیوستن به گروه‌های پشتیبانی: به گروه‌ها یا کارگاه‌های پشتیبانی همتایان بپیوندید تا تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از تجربیات آنها یاد بگیرید.
 • خطوط راهنمایی فوری: در صورت نیاز به پشتیبانی فوری، با خطوط راهنمایی مرتبط مثل Beyond Blue، Lifeline و سایر خدمات تماس بگیرید تا در موقعیت‌های اضطراری و پشتیبانی فوری کمک بگیرید.

استفاده از این گزینه‌ها به شما کمک می‌کند تا بهترین پشتیبانی را برای نیازهای خود داشته باشید و به راحتی با مسائل خود مقابله کنید.

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button