UWA از بین 50 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌ی 10 قرار گرفت

UWA از بین 50 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌ی 10 قرار گرفت

UWA از بین 50 دانشگاه برتر جهان در رتبه‌ی 10 قرار گرفت

براساس آخرین رتبه‌بندی علمی بین 50 دانشگاه برتر جهان، دانشگاه وسترن استرالیا در رتبه‌ی 10 قرار گرفته است. رشته‌ی مهندسی معدن این دانشگاه در رتبه‌ی 5 و رشته‌ی مهندسی دریایی/ اقیانوس در رتبه‌ی 7 این رتبه‌بندی قرار گرفته است.

پروفسور معروف “Dawn Freshwater” معاون رئیس جمهور استرالیا در این باره می‌گوید: «تمامی دانشگاه‌های استرالیا در این رتبه‌بندی جهانی قرار دارند. اما در صدر آن‌ها دانشگاه وسترن رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در کنار رودخانه سوان و در قسمت زیبایی از شهر واقع شده است. وجود مراکز تحقیقاتی و پژوهشی بر امتیازات این دانشگاه افزوده است».

پروفسور Freshwater در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: «در سال گذشته ما تلاش زیادی برای استخدام بهترین دانشگاهیان از سراسر جهان، از طریق کمپین «الهام بخش» انجام داده‌ایم. هدف ما جذب بهترین اساتید و کارکنان پژوهشی از سراسر جهان برای دست‌یافتن به نوآوری و آموزش عالی بوده است. این محققان و اساتید به بهترین شکل در پیش‌برد اهداف به ما کمک می‌کنند. ما هم‌اکنون در پی توسعه دانشگاه وسترن استرالیا هستیم».

مشارکت و سرمایه‌گذاری‌های در موسسه هری پرکینز و Telethon Kids، دو مرکز تحقیقاتی برتر WA، یکی از تلاش‌های دانشگاه وسترن در سال‌های گذشته بوده است. نتیجه‌ی این تلاش، بدست آوردن رتبه‌ی عالی در بین دانشگاه‌های دنیا بوده است. در حال حاضر دانشگاه وسترن در سراسر دنیا شناخته شده‌است.

این رتبه‌بندی توسط مشاوره رتبه‌بندی شانگهای (ARWU)، یک سازمان پژوهشی مستقل از آموزش و پرورش در چین صورت گرفته است. در این رتبه‌بندی جهانی، دانشگاه UWA به تفکیک رشته با 50 دانشگاه برتر جهان مقایسه شده است. دانشگاه وسترن در بین این دانشگاه‌ها در رشته‌های علوم کشاورزی، علوم محیطی، مهندسی، اکولوژی، اقیانوس‌شناسی و علوم زیستی در صدر قرار گرفته است.

UWA برای اولین بار در استرالیا در زمینه‌های زیر رتبه‌بندی شده است:

·         مهندس دریایی/ اقیانوس

·         علوم کشاورزی

·         علوم و مهندسی محیط زیست

·         علوم بیولوژیکی

 

منبع:

http://www.news.uwa.edu.au/2019062611466/awards-and-prizes/uwa-top-10-subject-rankings


 برخی از مهمترین خبرها:

دستور العمل های جدید ورزشی برای افراد مبتلا به سرطان
درمان فشار خون بالا بعد از بارداری

هدف از مراقبت های پزشکی در سن بالا
نرخ مرگ و میر در افراد مبتلا به اوتیسم دو برابر افراد معمولی است
جراحی سرطان پروستات با استفاده از ربات
شیوه‌های جدید برای مراقبت از سلامتی چشم


می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button