تغییر GTE به GST، ویزای تحصیلی استرالیا سخت تر خواهد شد؟

تغییر GTE در ویزای دانشجویی استرالیا

آیا مهاجرت به استرالیا از طیق ویزای تحصیلی سخت تر می شود؟

به تازگی، اصلاحاتی در فرآیند صدور ویزای دانشجویی در استرالیا اعمال شده است. این بازنگری به‌زودی برای متقاضیان این امکان را فراهم می‌کند که از ویزای تحصیلی به‌عنوان راهی برای مهاجرت به استرالیا و پیوستن به نیروی کار این کشور پس از اتمام تحصیل استفاده کنند.

به عنوان بخشی از دستورالعمل‌های فعلی، متقاضیان تحصیلی خارج از کشور باید شرایط ورود موقت (GTE) را داشته باشند. هدف از این اقامت موقت استرالیا، آموزش عالی با کیفیت بالا بوده و مدت اعتبار آن تا پایان تحصیل در مقطع دانشگاهی درخواست شده می‌باشد.

طبق اصلاحات اعمال شده در شرایط GTE، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از تحصیل در استرالیا به عنوان یک مسیر برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنند و پس از پایان تحصیلات به عنوان یک نیروی کار ارزشمند در این کشور مشغول به کار شده و اقامت موقت خود را به اقامت دائم استرالیا تبدیل کنند.

در حال حاضر برای گذراندن شرط Genuine Temporary Entrant (GTE)، داوطلبان باید یک بیانیه 300 کلمه‌ای را که در آن شرایط و دلایل شخصیشان درباره تحصیل در خارج از کشور شرح داده‌ شده را ارائه دهند؛ اما نمی‌توانند هدف خود را از تحصیل در استرالیا، صرفا به دلیل به دست آوردن اقامت این کشور اعلام کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که داوطلبانی که سعی می‌کنند از مسیر ویزای دانشجویی صرفاً به عنوان ابزاری برای مهاجرت و کار در استرالیا استفاده کنند، به‌طورقطع رد خواهند شد؛ بنابراین دانشجویان باید در نوشتن بیانیه خود با دقت کامل عمل کرده و بعضا صداقت دانشجویان در مورد زندگی در استرالیا پس از تحصیل باعث رد شدن آن‌ها در این شرط می‌گردد.

همین مورد منجر به پیشنهادات و اصلاحاتی در مورد این شرط گردید که با اعمال آنها، شرط GTE حذف و به‌جای آن، شرط Genuine Student Test (GST) جایگزین خواهد شد. با اعمال شرط جدید، دانشجویان بین‌المللی با مهارت‌های بالا که پس از پایان تحصیلات خود می‌توانند به نیروی کار استرالیا کمک کنند، موردبررسی قرار خواهند گرفت.

البته فشار دولت فعلی برای افزایش فعالیت‌های مهاجرتی و افزایش ورود نیروی کار به این کشور، حاکی از کمبودهای قابل‌توجهی در این بخش است که این مورد نیز دلیل دیگری برای حذف این شرط GTE از مسیر تحصیلی دانشجویان خواهد بود.

هرچند این خطر وجود دارد که ایجاد تغییرات در شرایط GTE و ویزای موقت و همچنین آسان گرفتن در آن‌ توسط دولت منجر به افزایش ارسال ویزاهای ساختگی از سوی متقاضیانی شود که اصلاً تمایلی به تحصیل در این کشور نداشته و فقط می‌خواهند از طریقی به استرالیا مهاجرت کنند؛ اما احتمالا شرایط به خصوصی برای تشخیص ویزاهای واقعی از ویزاهای ساختگی افراد برای تحصیل در این کشور اعمال خواهد شد.

هنوز جزییاتی از این اطلاحات و تغییرات منتشر نشده است.

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button