دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ یکی از 20 دانشگاه مدرن در جهان است که در تقسیم بندی‌های بین المللی جزء دو درصد از بهترین دانشگاه‌های پیشرفته‌ی حال حاضر دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه در قسمت شرقی استرالیا و در نزدیکی ساحل پرینسون بین دریای تاسمان و رشته کوه‌های این شهر قرار دارد. ولونگونگ در فاصله زمانی حدودأ دو ساعت و نیم تا سیدنی قرار دارد. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای استرالیا بوده و جزء ده شهر بزرگ این قاره به حساب می‌آید. زندگی در ولونگونگ به دلیل مناظر زیبا تجربه‌ی متفاوتی برای داشجویان بین‌المللی خواهد بود. دانشگاه ولونگونگ سالانه پذیرای 6000 دانشجوی بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان است. یکی از بزرگترین ویژگی‌های این دانشگاه استفاده از امکانات مدرن آموزشی بوده که باعث تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه‌های جهان می‌شود. دانشگاه ولونگونگ به تازگی کمپ جدیدی را در لیورپول، حوالی شهر سیدنی احداث کرده است. این شهر با گسترش دانشگاه‌های مدرن و افزایش گردشگری رشد قابل توجهی در علم و فرهنگ ایجاد نموده است.  این دانشگاه افتخار دارد که همه ساله شمار زیادی از فارغ‌التحصیلانش مستقیمأ روانه بازار کار می‌شوند. طبق آمار ارائه شده 73 درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در مدت کمتر از 6 ماه، در موسسات و یا شرکت‌های معتبر استخدام شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که دانشگاه ولونگونگ جزء یک درصد از دانشگاه‌های برتر دنیا از جهت فارغ‌التحصیلان شاغل دسته بندی می‌شود. دانشجویان می‌توانند محل اقامتشان را خودشان تعیین کنند. این یعنی دانشجویان باید از بین پردیس‌های خوابگاهی یا اقامت در کمپ روستایی کولوبانگ یک گزینه را انتخاب ‌کنند. با بیش از 120 باشگاه ورزشی و 60 تیم ، امکانات موجود در این دانشگاه شما را همیشه برای رقابت در مسابقات ورزشی آماده نگه خواهد داشت. دانشجویان این دانشگاه، در حین تحصیل به مهارت‌های قابل توجه در زمینه‌های علمی و ورزشی دست پیدا خواهند کرد. دانشگاه ولونگونگ برای تبادل دانشجو‌های بین‌المللی با موسسات قدرتمند و با تجربه در زمینه نقل و انتقال دانشجو و اهدای بورس تحصیلی همکاری می‌کند. این موسسات همه ساله از کشورهای عربی و آسیای شرقی دانشجویان فراوانی به این کشور می‌آورند.

هزینه تحصیل سالانه برای دانشجویان کارشناسی 31.010 دلار و برای دانشجویان دکتری 31.310 دلار است. هزینه زندگی در این شهر برابر با 17.250 دلار و هزینه اقامت برابر با 15.028 دلار در سال است. این دانشگاه پرجمعیت‌ترین دانشگاه در لیورپول می‌باشد. دانشگاه ولونگونگ همکاری قوی با دانشگاه گریت ساوز وست در تبادل دانشجو و انجام پروژه‌های علمی مشترک دارد. ساختمان این دانشگاه در سال 2017 در شهر لیورپول و خیابان کانسیل مور، در دوطبقه بنا شده است. رشته‌های تحصیلی متنوعی از قبیل مهندسی، وکالت، پزشکی، اطلاعات و هنر در این دانشگاه وجود دارد که متقاضیان فراوانی برای این رشته ‌ها ثبت نام می‌کنند.

 

شرایط ورود به دانشگاه

دانشگاه ولونگونگ یک دانشگاه کیفیت محور است که رتبه 40ام بین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص می‌دهد. از شرایط ضروری ورود دانش‌آموزان استرالیا به دانشگاه‌های این کشور، گذراندن آخرین پایه دوره متوسطه‌‌شان می‌باشد. این دانشگاه برای دانش‌آموزانی که از لحاظ تحصیلی کیفیت لازم را ندارند، کلاس‌های پیش نیاز مرتبط با نیازشان برگزار می‌کند. تمامی دانشجویان برای ثبت نام باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند. آن‌ها می‌توانند برای ثبت نام مدرک آیلتس یا تافل ارائه کنند یا از کلاس‌های زبانی که در دانشگاه ولونگونگ نیز برگزار می‌شود استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی

هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه و گذران زندگی همیشه یک دغدغه بزرگ برای دانشجویان بوده که دانشگاه ولنگوگ برای حل این مشکل بورسیه‌های متنوعی به دانشجویان اعطا می‌کند. این بدین معنی است که شما در طی دوره تحصیلی نیاز نیست به فکر تأمین برخی از مخارج زندگی و شهریه دانشگاه باشید. این بورسیه‌ها تا 30 درصد از هزینه زندگی روزمره شما را کاهش می‌دهد. دانشجویان هنگام ثبت نام به صورت خودکار شامل این بورسیه‌ها می‌شوند. هزینه‌های زندگی و استفاده از مراکز تفریحی در این شهر نسبت به شهرهای بزرگتر، بسیار پایین‌تر‌ می‌باشد.

امکانات

این دانشگاه دارای امکانات رفاهی زیادی از قبیل هفت کافی شاپ، بیش از 15 رستوران، سوپرماکت، آرایشگاه، آژانس مسافرتی، بانک، کلینیک‌های درمانی، دندانپزشکی، سالن‌های ورزشی و همچنین بزرگترین سینمای منطقه می‌باشد.

محل اقامت

این دانشگاه برای زندگی دانشجویان، امکاناتی خوبی را فراهم کرده است. ساختمان‌هایی در روستای کولوبانگ برای اقامت دانشجویان با بیش از 30 ملیت احداث شده ‌است.

کتابخانه

در کتابخانه این دانشگاه میلیون‌ها نسخه الکترونیکی و چاپ شده از متون تخصصی و علمی وجود دارد. در این کتابخانه ده‌ها سالن سمینار برای کنفرانس‌های داخلی و بین المللی و همچنین سالن‌های مطالعه کوچک و بزرگ برای مطالعه دانشجویان موجود است.

فعالیت دانشجویی

فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه ولونگونگ شامل تمرینات مورد نیاز برای حضور در تیم‌های ورزشی است. در این دانشگاه دانشجویان از مربیان حرفه‌ای جهت افزایش مهارت‌های فردی و گروهی، برای قهرمانی در مسابقات ورزشی استفاده می‌کنند.

رستوران

رستوران‌های این دانشگاه از سالن‌های مجللی تشکیل شده که در آن از غذاهای هندی تا کره‌ای، پیتزا تا پیدا برای دانشجویان داخلی و خارجی طبخ می‌شود. در رستوران‌های این دانشگاه باریستا‌های بسیار حرفه‌ای و کافی‌شاپ‌های معتبر وجود دارند.

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای

فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبری در دانشگاه وجود دارد که محصولاتی از قبیل میوه‌جات تازه، پروتئین‌های حیوانی از قبیل مرغ کبابی و غذاهای آماده را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

کلینیک‌های درمانی

از مهمترین قسمت‌های هر دانشگاه می‌توان به کلینیک‎‌های درمانی آن اشاره کرد. کلینیک‌های درمانی دانشگاه ولونگونگ پنج روز از هفته آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان می‌باشند.

کمک‌های علمی دانشجویی

اکثر دانشگاه‌های برتر دنیا برنامه کمک آموزشی علمی در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سمینارهای علمی و از این قبیل برگزار می‌کنند. دانشگاه ولونگونگ نیز از این قائده مستثنی نبوده و برای افزایش سطح علمی دانشجویان به این چنین فعالیت‌های علمی می‌پردازد. کارمندان و اساتید با تجربه و حرفه‌ای برای کمک در پژوهش‌های فردی و گروهی دانشجویان در دانشگاه حضور دارند.

خدمات حمایتی شامل موارد زیر می‌باشند.

راهنمایی‌های علمی

هر یک از اساتید ملزم به پاسخگویی سوالات دانشجویان می‌باشند. بطور معمول برای هر دانشجویی در طول دروه تحصیلش سوالاتی پیش خواهد آمد که نیاز به راهنمایی و پشتیبانی مداوم دارد. در این دانشگاه مشاوران و اساتید حرفه‌ای برای پاسخگویی به این سوالات حضور دارند.

مرکز آموزش پیشرفته

آن دسته از دانشجویانی که می‌خواهند مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهند می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی این دانشگاه به صورت رایگان شرکت کنند.

جلسات مطالعاتی گروهی

این جلسات کمک زیادی به پیشرفت تحصیلی دانشجویان می‌کند. این جلسات مطالعه‌‌ به صورت گروهی برگزار می‌شود که تأثیر بسزایی در فهم موضوعات توسط دانشجویان دارد. این جلسات بصورت هفتگی و در ساعات خاصی از شبانه روز برگزار می‌شود.

خدمات مشاوره‌ای

این جلسات مشاوره‌ای به صورت رایگان برگزار می‌گردد که با موضوع پییشرفت تحصیلی به مدت پنج روز در هفته برگزار می‌شود.

اینترنت در کمپ‌ها

دانشجویان در ولونگونگ می‌توانند به راحتی از اینترنت پر سرعت و رایانه‌های عمومی این مجموعه استفاده کنند. تقریبا تمام قسمت‌های این دانشگاه دارای شبکه اینترنت می‌باشد.

نتایج تحصیلات تکمیلی

فارغ التحصیلان دانشگاه ولونگونگ بزرگترین دستاورد این دانشگاه هستند. تمام کارفرمایان در استرالیا و جهان از این نظر که دانشگاه ولونگونگ از لحاظ کیفیت بالای فارغ التحصیلان، جز یک درصد دانشگاه برتر در جهان است هم‌نظر هستند. نتایج نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان دانشگاه ولونگونگ در کمتر از شش ماه به استخدام یکی از شرکت های برتر دنیا در می‌آیند. این دانشگاه دارای دوره‌های کارآموزی مفیدی می‌باشد. آن‌ها همچنین به دانشجویان از طریق کارگاه‌های آموزشی، مشاوره‌های حرفه‌ای می‌دهند. این دانشگاه قصد دارد تا دانشجویان قبل از فارغ‌التحصیلی، ارتباطات کاری مفید و همچنین اطلاعات مورد نیاز برای شغل آینده خود را داشته باشند.

برخی دیگر از دانشگاه‌های استرالیا:
دانشگاه مک کواری استرالیا
دانشگاه نیو انگلند
دانشگاه سیدنی استرالیا
دانشگاه رودن
دانشگاه وسترن استرالیا
دانشگاه صنعتی کوئینزلند
دانشگاه فناوری سیدنی
دانشگاه باند استرالیا
دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا
دانشگاه گریفیث استرالیا
و…

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button