آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا

آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا

آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا

در این مقاله قصد داریم شما مخاطبین محترم را با آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا، همچنین تفاوت‌های این دو آزمون آشنا کنیم. 

سؤالاتی که قرار است در این مقاله به آنها پاسخ دهیم به شرح زیر است:

  • آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا به چه منظور طراحی شده است؟
  • آیلتس آکادمیک و جنرال از چه تفاوت‌هایی باهم برخوردار هستند؟
  • آیا آیلتس آکادمیک برای مهاجرت به استرالیا نقشی دارد یا خیر؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقالۀ ما را تا انتها دنبال کنید.

این مطلب را از دست ندهید: مزایای مهاجرت به استرالیا

آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا به چه منظور طراحی شده است؟

آیلتس آکادمیک و جنرال به چه منظور طراحی شده است؟
آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا به چه منظور طراحی شده است؟

 

بدون شک آزمون آیلتس از جمله شناخته‌شده‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان به حساب می آید. خوب است که بدانید این آزمون به منظور بررسی مهارت‌های زبانی افرادی طراح شده است که زبان مادری آنها انگلیسی نبوده و قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند. از جمله کشورهای مهاجرپذیر که زبان اول آنها انگلیسی است می توان به استرالیا، کانادا و نیوزلند اشاره کرد. آزمون آیلتس در دو فرمت جنرال و آکادمیک برگزار می شود.

آزمون جنرال بیشتر برای فعالیت‌های کاری مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب برای افرادی است که قصد گرفتن ویزای کار یا سرمایه گذاری را دارد. آزمون آیلتس آکادمیک به دلیل اینکه نقش مهمی را در فعالیت های کاری ایفا نمی کند، نمی تواند گزینۀ مناسبی برای این‌گونه افراد باشد. آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد گرفتن ویزای دانشجویی و ادامۀ تحصیل در دانشگاه را دارند.

آیلتس آکادمیک و جنرال از چه تفاوت هایی باهم برخوردار هستند؟

آیلتس جنرال و آکادمیک از تفاوت های متمایزی برخوردار هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم. در هر دو نوع آیلتس چهار مهارت اصلی شامل درک مطلب (Readingشنیداری (Listeningنوشتاری (Writing)، گفتاری (Speaking) سنجیده می شود.

محتوا و متون مربوط به دو مهارت گفتاری و شنیداری در هر دو نوع آیلتس  جنرال و آکادمیک تا حد زیادی مشابه بوده و نحوه ارزیابی این دو مهارت نیز یکسان است. تفاوت اصلی در مهارت های درک مطلب و نوشتاری است.

همانطورکه از اسم آزمون جنرال مشخص است، مضمون و محتوای این آزمون در دو مهارت درک مطلب و نوشتاری بسیار متنوع تر از آزمون آکادمیک طراحی شده است. این در حالی است با توجه به کاربرد آزمون آکادمیک، متون مربوط به این آزمون در دو مهارت گفته شده بیشتر در زمینه های علمی و دانشگاهی است. در مورد سیستم نمره‌دهی آزمون آیلتس، چه جنرال و چه آکادمیک، باید گفت بازۀ آن از ۰ تا ۹ طراحی شده است. نمرۀ هر چهار مهارت هم به صورت جداگانه یا  تک‌مهارت (per-skill) و هم کلی یا میانگینی از چهار مهارت (overall) محاسبه و ارزیابی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ویزای تحصیلی استرالیا مراجعه فرمایید.

آیا آیلتس آکادمیک برای مهاجرت به استرالیا نقشی دارد یا خیر؟

آیا آیلتس آکادمیک برای مهاجرت به استرالیا نقشی دارد یا خیر؟
آیا آیلتس آکادمیک برای مهاجرت به استرالیا نقشی دارد یا خیر؟

 

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت اگر قصد دارید ویزای پزشکی بگیرید و به استرالیا مهاجرت کنید، می توانید از آیلتس آکادمیک استفاده کنید. پس برای اینکه پزشکان یا پرستاران بتوانند به استرالیا مهاجرت کنند بهتر است در این آزمون شرکت کنند. بطور کلی می‌توان گفت آیلتس آکادمیک می‌تواند نقش مهمی را برای پزشکان و پرستاران ایفا کند.

نکتۀ قابل تعمل این است که مشاورۀ صحیح به شما این فرصت را می‌دهد تا شرایط خود را به طور کامل سنجیده و تصمیم مناسب را در این راستا اتخاذ کنید. مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا با مشاورین باتجربه و کادری مجرب می‌تواند شما را در راستای اهداف مهاجرتی خویش یاری کند.

در صورتی که قصد ادامه تحصیل یا فعالیت در هر کدام از رشته‌های علوم پزشکی یا حوزۀ درمان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را حتماً مطالعه فرمایید:

راهنمای جامع رجیستر پزشکان در استرالیا
آزمون OET چیست؟
انواع بورسیه پزشکی در سراسر دنیا

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال برای استرالیا، برای متقاضیان از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین این نوع آزمون آلیتس می‌توانند نقش کلیدی را برای مهاجرت فرد متقاضی ایفا کنند.

ما در این مقاله توانستیم فقط بخشی از مطالب مربوطه را برای شما مخاطبین شرح دهیم. امیدواریم از این مقاله اطلاعات کافی و سودمندی را کسب کرده باشید.

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، پیش از تصمیم برای شروع مراحل مهاجرت‌تان، مطالب زیر را مطالعه نمایید:

امتیاز زبان دیگر برای مهاجرت استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا

چگونگی مهاجرت به استرالیا

فرم ارزیابی آنلاین مهاجرت به استرالیا

راه های مهاجرت به استرالیا

محاسبه امتیاز مهاجرت به استرالیا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

مشاوره رایگان مهاجرت به استرالیا

میزان امتیاز مهاجرت به استرالیا

سازمان مهندسی استرالیا

مهاجرت هنرمندان به استرالیا

ویزای ورزشی استرالیا

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button