56 گونه‌ جدید آراکنیدها در شمال غربی WA

56 گونه‌ جدید آراکنیدها در شمال غربی WA

56 گونه‌ جدید آراکنیدها در شمال غربی WA

محققان دانشگاه و محققان موزه‌ی غرب استرالیا 56 گونه‌ی جدید آرکنید که اسکیزومید نامیده شدند را در منطقه‌ی پیلبرا استرلیای غربی کشف کردند.

در این تحقیق جدید که در مجله‌ی فیلوژنتیک مولکولی و تکامل چاپ شد، گونه‌های جدید که از گونه‌های پارک ملی کاریجینی نشات گرفته، پیدا شده است. این گونه‌های جدید سراسر زندگی‌شان را در زیر زمین می‌گذرانند و به همین دلیل جمع‌آوری آن‌ها کار بسیار دشواری می‌باشد.

دکتر کیم آبرام از دانشکده‌ی زیست‌شناسی UWA بیان کرده است که در این مطالعه ما از DNA و ویژگی‌های فیزیکی استفاده کردیم  و حداقل 56 گونه‌ی جدید از WA تشخیص داده شد، اما تیم ما هنوز نام رسمی‌ای برای این گونه‌ها انتخاب نکرده است. از این جانداران استرالیایی قبلاً 53 گونه شناخته شده بود و ما  این تعداد را دو برابر کردیم. در سراسر جهان حدود 350 گونه شناخته شده و بنابراین با این گونه‌های جدیدی که ما توصیف کردیم،‌ استرالیا حدود یک سوم جانوران اسکیزومید را در خود جای داده است.

آرکانیدها هم‌چنین شلاق زن هم نامیده می‌شوند آن‌ها پاهای جلویی بلندی دارند که مانند یک عصا از آن استفاده می‌کنند، چشم ندارند و بنابراین محیط اطرافشان را با پاهای آنتن مانند بزرگ خود می‌شناسند. بخش اسپریکت آن‌ها به نظر می‌رسد مانند یک صلیب بوده و شکلی  بین عنکبوت و جیرجیرک دارد.

دکتر کیم افزود:‌ ما فکر می‌کنیم گونه‌های بیشتری در این منطقه وجود دارد. این جانوران توزیع محدودی داشته و ما فقط جاهای کمی را بررسی کردیم: “اکثر این موارد در طول ارزیابی اثرات محیط زیست در معادن استخراج شده یا از طریق تحقیقات علمی جمع آوری شده‌اند.”

بر اساس نظر دکتر کیم، WA در حال حاضر یک مرکز گونه‌های زیر زمینی بوده و بیش از 4000 گونه در آن یافت شده است.

او گفته است که کشف تعداد زیادی گونه در این منطقه، نشان داد که چقد جانوران می‌توانند منحصر به فرد و متنوع باشند. در حال حاضر در لیست تهیه‌ شده از WA، 10 گونه‌ اسکیزومید در معرض خطر انقراض معرفی شدند. این گونه ها چون زیستگاه رو به انقراض دارند در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

شرکت‌های استخراج معدن در این منطقه از طیف وسیعی از پروتکل‌ها برای مدیریت سایت‌های خود استفاده می‌کنند و نظارت‌های دقیقی  نیز بر آن‌ها انجام می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که حیوانات می‌توانند در خانه‌هایشان زندگی کنند. حفاظت از زیستگاه این جانوران بسیار با اهمیت است زیرا اسکیزومیدهای زیر‌زمینی با تاریکی و محیط مرطوب سازگار شده‌اند و نمی‌توانند در سطح زمین زنده بمانند و بنابراین قادر به تغییر محل زندگیشان نیستند.

در سال 1995 محققان، دکتر مارک هاروی و دکتر بیل هامفری از موزه‌ی WA گونه‌های جزیره‌ی بارو را برمستوکری دراکولائید  نامیدند و این نام‌گذاری درست بعد از رمان معروف دراکولا بود. این موجودات در غارها یافت می‌شوند و دندان‌های نیش اضافی دارند.

بودجه‌ی این تحقیقات توسط مطالعات منابع زیستی استرلیا (ABRS)، صندوق مزایای حفاظت از جزیره‌ی گرگن و دانشگاه غرب استرلیا تامین شد.

 


خبرهای بیشتری بخوانید:

دستور العمل های جدید ورزشی برای افراد مبتلا به سرطان
درمان فشار خون بالا بعد از بارداری

هدف از مراقبت های پزشکی در سن بالا
نرخ مرگ و میر در افراد مبتلا به اوتیسم دو برابر افراد معمولی است
جراحی سرطان پروستات با استفاده از ربات
شیوه‌های جدید برای مراقبت از سلامتی چشم
درد قاعدگی بر روی مدرسه، دانشگاه و کار زنان تاثیر میگذارد

محققان اوتیسم معتقدند که اصطلاح ” اوتیسم با عملکرد بالا ” بایستی از دایره‌ی لغات حذف شود


 

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button