آزمون OET

 آزمون OET

آزمون OET  که مخفف  Occupational English Test  می باشد به منظور ارزیابی توانایی زبانی و ارتباطی شاغلین در رشته های مرتبط با پزشکی که علاقمند به کار در استرالیا ، نیوزیلند و سنگاپور هستند می باشد. در واقع مختص پزشکان و پیرا پزشکان می باشد.

البته باید اضافه کنیم که این آزمون همانند بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند IELTS یا TOEFL هر 4 مهارت اصلی زبان آموزان شامل Speaking , Writing , Reading , Listening را می سنجد که البته بر پایه و اساس مباحث پزشکی می باشد.

خوب است که اشاره کنیم مدرک کسب شده از آزمون OET برای مدت زمان 2 سال دارای اعتبار می باشد. فرم نمره دهی و امتیاز دهی این آزمون در هر یک از مهارت های 4 گانه زبان به صورت A , B , C , D ,E می باشد که اکثر مراکز مهم و بنام در سراسر جهان حداقل امتیاز B را قبول دارند حال آنکه در بسیاری از مراکز نمره C نیز قابل قبول می باشد. لازم به ذکر است این امتیاز در، تمامی مهارت ها می بایست از طرف داوطلب کسب شود.

این آزمون با تاکید بر موضوعات پزشکی زیر می باشد.

Dentistry  , PharmacyDieteticsPodiatry , Nursing , Radiography , Occupational Therapy , Speech Pathology , Optometry , Veterinary Science , Physiotherapy , Medicine

آزمون OET بر روی کاغذ انجام می شود و ساختار کلی آن به صورت زیر می باشد :

Listening

حدودا 50 دقیقه

دو بخش مشترک بین تمام 12 رشته

Reading

60 دقیقه

دو بخش مشترک بین تمام 12 رشته

Writing

45 دقیقه

یک بخش مجزا برای هر رشته

Speaking

حدودا 20 دقیقه

دو بخش مجزا برای هر رشته

 

آزمون OET چه مزایایی بر دیگر مدارک بین المللی زبان انگلیسی دارد؟

داوطلبان در مهارت های گوش کردن ( Listening ) و خواندن ( Reading ) به سوالات مشترک و یکسان پاسخ می دهند ولی سوالات در مهارت های نوشتن ( Writing ) و صحبت کردن ( Speaking ) برای هر رشته تحصیلی به صورت اختصاصی و مجزا ارائه می گردد.

بطور مثال پزشکان ، دندانپزشکان ، پرستاران ، ماماها ، داروسازان و دامپزشکان در مهارت های خواندن و شنیدن دارای سوالات یکسان هستند ولی در مهارت های نوشتن و صحبت کردن فقط سوالات اختصاصی مربوط به رشته خود را پاسخ می دهند. در صورتیکه داوطلبی در آزمون OET شرکت کند و در یک و یا چند مهارت نتواند نمره لازم را کسب نماید در آزمون بعد فقط در مهارت هایی که نمره اش به حد نصاب لازم نرسیده است شرکت خواهد کرد. ( برای مثال اگر فردی در آزمون OET شرکت کرد و در مهارت های شنیدن ، خواندن و سخن گفتن نمره مناسب را کسب نمود ولی در مهارت نوشتن به حد نصاب لازم نرسیده ، کافسیت در آزمون OET بعدی فقط در امتحان مهارت نوشتن شرکت نماید.)

بر اساس جدول قوانین فعلی آزمون OET ، هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون های مجدد برای اخذ نمره مناسب در هر یک از مهارت های چهارگانه وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *