مهاجرت به استرالیا راحت تر از قبل خواهد بود!

گزارش‌ها نشان می‌دهند که میزان مهاجرت به استرالیا به آمار قبل از همه‌گیری کووید ۱۹ بازمی‌گردد. محدودیت‌های سفر که در اثر کووید به وجود آمده بود منجر به ۸۵۰۰۰ نفر مهاجر کمتر به استرالیا در سال ۲۰۲۰-۲۱ شد و این اولین ضرر خالص از زمان جنگ جهانی دوم به بعد است.

طبق این گزارش، پس از بازگشایی مرزها در اواخر سال ۲۰۲۱، «افزایش شدید ورود مهاجران» منجر به ورود خالص ۱۵۰۰۰۰ نفر به استرالیا در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ شد. این رقم در حال افزایش به ۲۳۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۳ است.

بازگشت مجدد مهاجران به استرالیا

مهاجرت به استرالیا راحتتر از قبل خواهد بود

استرالیا ۴۷۳۰۰۰ مهاجر احتمالی خود را در نتیجه کووید از دست داد، اما طی آمارهای به‌دست‌آمده توسط مرکز جمعیت، هم اکنون میزان مهاجرت خالص به داخل کشور استرالیا که سالیانه ۲۳۵۰۰۰ نفر بوده، در حال بازگشت به سطح قبل از همه‌گیری کووید است.

جیم چالمرز (خزانه‌دار) گفت: بیانیه طبق بیانیه ای در سال ۲۰۲۲ مهاجرت افراد به این کشور بخشی از راه‌حل جبران کمبود نیروی کار و نیروی ماهر خواهد بود. این گزارش نشان می‌دهد که محدودیت‌های سفر کووید موجب ازدست‌دادن ۸۵۰۰۰ نفر در سال‌های ۲۰۲۰-۲۱ شده که اولین ضرر خالص مهاجرت استرالیا از زمان جنگ جهانی دوم است.

پس از بازگشایی مرزها در اواخر سال ۲۰۲۱، “افزایش شدید ورود مهاجران” منجر به ورود خالص ۱۵۰۰۰۰ نفر در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ شد و این رقم در حال افزایش به ۲۳۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۲-۲۳ و بازگشت به روند قبل از همه‌گیری کووید است.

در این گزارش آمده است که اگر شیوع کرونا رخ نمی‌داد، انتظار می‌رفت که مهاجرت خالص به این کشور و ورود ۴۷۳۰۰۰ نفر در سال‌های ۲۰-۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵-۲۶ افزایش یابد.

آیا موج جدید کرونا از سوی چین در راه است؟

مسیر ورود نیوزیلندی‌ها برای اقامت دائم استرالیا، با کاهش درآمد و بررسی‌های بهداشتی آسان‌تر شد. روز یکشنبه، دولت استرالیا آزمایش کووید قبل از پرواز را مجددا به مسافران چینی تحمیل کرد، همچنین از جهت این مسئله که ممکن است بار دیگر تجارت، مهاجرت و ورود دانشجویان بین‌المللی مختل شود، ابراز نگرانی کرد.

اما بیشتر گروه‌های تجاری و آموزشی (به‌غیراز شورای بازرگانی استرالیا) از این مسئله به‌صورت محتاطانه‌ای حمایت کردند. ویکی تامسون، مدیر اجرایی گروه هشت دانشگاه گفت: این مسئله احتمالا بر روی بازگشت دانشجویان برای تحصیل تأثیر بگذارد، اما این تصمیم به نفع دانشجویان ما و جامعه گسترده‌ استرالیا اتخاذ شده است.

اندرو مک‌کلار، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا گفت: باتوجه ‌به وضعیت در حال تحول در کشور چین، دولت استرالیا تصمیمی مبنی بر الزام نتایج منفی آزمایش‌های افراد، هنگام خروج از چین گرفته است که این تصمیم مناسب و مورد قبول شرکت‌ها واقع شد.

باتوجه ‌به اینکه مرز چین به‌تازگی بازگشایی شده، مدتی طول می‌کشد تا شاهد بازگشت مسافران بین‌المللی از این کشور به میزان قبل از همه‌گیری کووید باشیم. به‌این‌ترتیب، انتظار نداریم که الزامات آزمایش تاثیر زیادی بر اپراتورهای گردشگری محلی استرالیا داشته باشد.

استرالیا در فکر بازگرداندن نیروهای ماهر به کشور

استرالیا در فکر بازگرداندن نیروهای ماهر به کشور

ارائه کمک‌هزینه‌های ویزای دانشجویی فراساحلی بیشترین میزان را در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ داشته، درحالی‌که هزینه ویزای تعطیلات کاری نیز از مقدار سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است. در گردهمایی مشاغل و مهارت‌ها در ماه سپتامبر، دولت آلبانی سقف مهاجرت دائمی را از ۱۶۰۰۰۰ به ۱۹۵۰۰۰ نفر افزایش داد. طبق گزارش‌ها به‌وسیله این تصمیم، بازگشت خانواده‌ها و نیروی کار ماهر بیشتر تقویت می‌شود.

گزارش مرکز نشان می‌دهد که بازگشت دانشجویان بین‌المللی باعث بازگشت مهاجران دیگر در سال گذشته شد. آمارهای منتشر شده در روز دوشنبه نشانگر بازگشت نرخ باروری استرالیا در سال‌های ۲۰۲۰-۲۱ به مقدار قبل از شیوع کووید بوده و به ۱.۶۶ نوزاد در هر خانم رسیده است.

نیاز به نیروی کار ماهر در استرالیا

این گزارش به ابهامات قابل‌توجهی در پیش‌بینی الگوهای مهاجرت اشاره کرد، از جمله خطر کاهش خروج افراد از استرالیا، نسبت به میزان پیش‌بینی‌شده و به طور احتمالی خطر کاهش تعداد بیشتری که استرالیا را ترک می‌کنند. در این بیانیه آمده که تعداد دانشجویان، به‌ویژه با محدودیت‌های سفر، نسبت به کشور مبدا دانشجوها حساس شده است.

چالمرز گفت: درحالی‌که اقتصاد کشور از بدترین وضعیت شیوع کووید عبور کرده و بهبود می‌یابد، بدهی‌های بسیار و فلج‌کننده و کمبود نیروی کار، کسب‌وکار و اقتصاد را عقب می‌اندازد. همچنین افزود که دولت تضمین می‌کند که اقتصاد برای بهبودی به تعدادی نیروی ماهر نیاز دارد.

تنظیمات مهاجرت استرالیا باید به‌صورت پایدار، در خدمت منافع ملی استرالیا و  عدم جایگزینی برای آموزش و ایجاد ظرفیت نیروی کار داخلی باشد. دولت استرالیا بازنگری برنامه مهاجرت را آغاز کرده و تا اوایل سال ۲۰۲۳ گزارش می‌شود. چالمرز قول داد از طریق این بررسی‌ها و برگه سفید استخدامی آتی در سال ۲۰۲۳ نیروهای کار بیشتر، گسترده‌تر و ماهرتر تشکیل دهد.

منبع: theguardian.com

برای دریافت مشاوره تحصیل در استرالیا این فرم را پر کرده تا کارشناسان خبره با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button